چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال

چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال

چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال یکی از تازه‌ ترین و پیشرفته ترین روش ها برای تبدیل تصاویر دیجیتال با محتواهای مختلف و کیفیت بالا به محصولات چاپی است. این روش چاپ حرفه ای اغلب در تیراژهای کم ‌تعداد با سرعت بالا کاربرد دارد و مزایای آن نسبت به دیگر روش های سنتی چاپ بسیار زیاد است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره مزایای چاپ دیجیتال لیبل به عنوان یکی از تکنولوژی‌های جدید در صنعت چاپ و بسته بندی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

آنچه در ادامه مقاله “چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال” می خوانید:


چاپ دیجیتال لیبل چیست؟

چاپ دیجیتال لیبل یکی از روش های نوین و تخصصی در صنعت چاپ به شمار می رود که در واقع یک نوع روش چاپ از قبل برنامه ریزی شده است. این روش برای انجام چاپ فوری و با کیفیت عکس و اسناد مختلف روی پلتفرم های مختلف کاربرد دارد. دستگاه های مورد استفاده در این روش چاپ اغلب چاپ دیجیتال لیزری و چاپ دیجیتال جوهر افشان هستند که تونر را روی طرح های مختلف مانند کاغذ، شیشه، سنگ، فوم و غیره اجرا میکنند.

چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال
چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال

مزایای چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال

فرآیند چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال بسیار گسترده است و با سرعت بالا در تیراژ پایین انجام میشود که در ادامه به بیان برخی از مهمترین مزایای این روش چاپ لیبل روی محصولات مختلف خواهیم پرداخت.

سرعت چاپ

یکی از مهمترین وجه تمایز چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال با دیگر روش های چاپ در سرعت آن است. به طوری که سرعت چاپ لیبل دیجیتال در تیراژ پایین بسیار بالا بوده و باعث صرفه جویی در بکارگیری نیروی انسانی میشود. بنابراین اگر برای تحویل سفارش خود زمان بسیار کمی دارید، چاپ دیجیتال برای شما بهترین گزینه است.

دقت و سرعت عمل بالای چاپ

چاپ دیجیتال لیبل به عنوان یک دستگاه پیشرفته امروزی با عملکرد دیجیتالی، ساختار متفاوتی نسبت به دیگر روش های چاپ دارد و عملیات چاپ بسیار متفاوت و در یک مرحله انجام میشود. در این نوع چاپ، تمام اقدامات چاپی بسیار سریع و در لحظه انجام میگیرد و به همین دلیل دقت و سرعت عمل بالایی دارد.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

کیفیت چاپ دیجیتال لیبل

کیفیت یکی از نکات مهم در چاپ روی لیبل است که نتایج زیبای آن مشتریان را شگفت زده خواهد کرد. بنابراین شما می توانید در فرایند چاپ دیجیتال از کیفیت بالای عکس با رنگ های نامحدود بهره مند شوید.

کیفیت رنگ

انتخاب رنگ در فرایند چاپ بستگی به نوع سلیقه و طرح انتخابی دارد. اما اگر به رنگهای خارج از چارچوب قابل چاپ نیاز دارید، باید گفت که چاپ لیبل دیجیتال تنها برای رنگ مشابه کاربرد دارد و میتواند بهترین رنگ مشابه را با با کیفیت بالا به شما تحویل دهد.

صرفه جویی در هزینه و زمان با چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال

زمانی که از چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال استفاده کنید به دلیل سرعت بالا در تیراژ کم، موجب صرفه جویی در هزینه و زمان شما میشود. البته هزینه چاپ معمولا به نوع سفارش مشتریان بستگی دارد و تعیین کننده قیمت نهایی چاپ است.

چاپ لیبیل آماده

انعطاف پذیری در تعداد تیراژ

تعداد تیراژ چاپی در تعیین نوع چاپ لیبل تاثیرگذار است و در این بین استفاده از چاپ دیجیتال در تیراژ بالا مقرون به صرفه و سریعتر است. بنابراین معمولا برای کارهای اضطراری که سریعا به یک محصول چاپی نیاز دارید، کاربرد دارد. با استفاده از فناوری چاپ دیجیتال به مرکز چاپخانه میتوانید تعداد لیبل یا نسخه مورد نیاز خود را اعلام کنید تا تعداد تیراژ مشخص شود.

نوع جنس و متریال

تنوع جنس کاربردی در چاپ لیبل دیجیتال بسیار کمتر است و کاغذی که دستگاه دیجیتال برای انجام عملیات چاپ مورد استفاده قرار میدهد، تفاوت چندانی با دیگر چاپهای معمولی ندارد. همچنین در فرایند چاپ مواردی مانند اقلام چاپی، جنسهای تحریر، جنس های کاغذی در دو نوع مات و براق مشترک است. در صورت نیاز به چاپ لیبل روی مقواها یا اجناس ضخیم بهتر است از دیگر روش های چاپ استفاده کنید چرا که در چاپ دیجیتال قالبهای متفاوت و منحصر بفردی به کار گرفته میشود.

نوع جنس کاربردی در چاپ لیبل دیجیتال

امکان مشاهده نمونه کار چاپی در چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال

در برخی موارد ممکن است که افراد پیش از انجام عملیات نیاز به نمونه کار چاپ مربوطه داشته باشند و درخواست بازدید از نمونه کار کنند. لازم است بدانید که این اتفاق تنها در چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال امکانپذیر است و لیبل های چاپی آن به سرعت جهت بازدید و بررسی آماده میشود. در حالی که در دیگر چاپها به دلیل سرعت کم امکان مشاهده نمونه کار چاپی وجود ندارد و هزینه بیشتری را نسبت به چاپ دیجیتال بر متقاضیان تحمیل میکند. به همین دلیل نمونه گیری یا همان ارائه نمونه کار در چاپ لیبل دیجیتال بسیار سریعتر از سایر چاپها بوده و هزینه کمتری را در بر می گیرد.

محتوای متغیر

با استفاده از چاپ دیجیتال لیبل میتوان محتوایی متفاوتی را روی هر لیبل چاپ کرد و این ویژگی باعث جلب رضایت مشتریان در فرایند چاپ خواهد شد.

امکان تغییر و ثبت اطلاعات

با استفاده از چاپ دیجیتال میتوان از قابلیت تغییر اطلاعات بهره مند شد و در هر نسخه چاپی یکسری اطلاعات جدید را وارد کرد.

امکان تغییر تنظیمات چاپ و بارگذاری طرح جدید

چاپ دیجیتال به نگرانی و دغدغه مشتریان برای نتیجه لیبل‌ نهایی پیدا میدهد. همانطور که گفته شد در این روش چاپ امکان مشاهده یک نمونه آزمایشی تولید وجود دارد تا در صورت رضایت ادامه روند چاپ تداوم یابد. بنابراین با استفاده از چاپ دیجیتال میتوان در کوتاه ترین زمان یک نمونه آزمایشی تولید و به مشتری ارائه کرد و در صورت عدم تطابق با نظر او میتوان مقداری تنظیمات چاپ را تغییر داد یا طرح جدید را بارگذاری کرد.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

نتیجه ‌گیری

در این مقاله درباره چاپ لیبل آماده توسط دستگاه های دیجیتال صحبت کردیم و مزایای بی شمار این روش چاپ حرفه ای و پیشرفته را بیان کردیم. بنابراین چاپ دیجیتال برای لیبل هایی با تیراژ محدود و شخصی سازی شده با طرح های مختلف گزینه بسیار مناسبی است. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات انواع چاپ با سرعت عمل، کیفیت و دقت بالا هستید حتما با کارشناسان ما در بعد نگار ایرانیان تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.