مراحل تولید هولوگرام و پردازش آن

تولید هولوگرام

از جمله آیتم هایی که برای تولید یک هولوگرام مورد نیاز است را میتوان:

 • Jd-2 بخش A و بخش B و سفید کننده هولوگرام که از قبل ترکیب شده اند.
 • یک گالن (4 لیتری) از آب مقطر یا دیونیزه شده برای رسیدن به بهترین نتایج. آب شیر هم ممکن است جواب دهد ولی به آن خوبی نیست از آب سخت استفاده نکنید.
 • دو طبقه شیشه ای یا پلاستیکی کوچک، فقط به اندازهای بزرگ باشد که هولوگرامی که شما میسازید بتواند به صورت افقی در آب غوطه ور باشد.
 • دو طبقه شیشه ای یا پلاستیکی بزرگ برای نگهداری 1 لیتر آب مقطر برای شستشو هولوگرام. آب شیر هم ممکن است جواب دهد.
 • دستکش لاستیکی

طبقه هایی که برای تولید هولوگرام آمده کرده اید را به ترتیب لیست پایین قرار دهید.

 • تکمیل کننده (ترکیب A,B) – طبق کوچک
 • شستشوی هولوگرام – طبق بزرگ
 • سفیدکننده – طبق کوچک
 • شستشو – طبق بزرگ
 • تولید هولوگرام
 • مرطوب کننده هولوگرام محلول FormaFlo 600
 • حالا شما آماده اید تا محلولها را در طبقه ها بریزید

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند :

مراحل تولید هولوگرام

یک طبقه کوچک یا بزرگ برای نگهداری یک لیتر آب مقطر و ترکیب شده با 1ml مسئول خیس کنندگی فوتوگرافیک مانند FormaFlo. شما همچنین می توانید از یک طبق کوچک با مسئول خیس کنندگی کمتر استفاده کنید ولی باید محلول را بعد از تعداد کمی هولوگرام تعویض کنید. استفاده از طبق بزرگتر نتایج شفاف تری به همراه خواهد داشت.

ترکیب محلول ها - تولید هولوگرام

مرحله اول تولید هولوگرام

در تولید هولوگرام طبق 1 (کوچک) شما تکمیل کننده خود را با ترکیب A و B ایجاد خواهید کرد. لازم نیست که دقیق مقدار آنها برابر باشد ولی باید تلاش کنید که این نسبت تقریباً برابر باشد. فقط به اندازه ای ترکیب کنید که هولوگرام تکمیل شده بتواند در مجموع غوطه ور باشد. وقتی A,B ترکیب شدند، محلول میتواند برای تکمیل چندین هولوگرام به کار رود و چند ساعت هم دوام دارد.

مرحله دوم ترکیب محلول ها

وقتی محلول های A,B ترکیب شوند، محلول تکمیل کننده حاصل فقط چند ساعت دوام دارد. پس تا زمانی که برچسب هولوگرام شما آماده ساخت نیست ترکیب را انجام ندهید. در واقع، فقط به اندازه ای ترکیب کنید که برای پردازش یک دسته از هولوگرام کافی باشد. بقیه را در بطری های بدون هوا نگه دارید تا برای دسته های بعدی لازم شوند.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

مرحله سوم

 • در طبق 2 (بزرگ) یک لیتر آب مقطر بریزید. این آب به برای شستشو در هولوگرافی استفاده خواهد شد.
 • در طبق 3 (کوچک)، محلول سفیدکننده را وارد کنید، فقط به اندازه ای که یک یا دو هولوگرام بتوانند غوطه ور باشند.
 • در طبق 4 (بزرگ) درست مثل قبل، با یک لیتر آب مقطر پر شود و برای شستشو استفاده شود.

گام نهایی

در آخر تولید هولوگرام و به صورت اختیاری، در طبق 5 (بزرگ یا کوچک)، محلول خیس کننده را با یک لیتر آب مقطر به ازای هر دستورالعملی که با PhotoFlo 600 میآید، ترکیب کنید. استفاده از یک محلول خیس کننده اختیاری است ولی توصیه میشود. این کار باعث میشود که هولوگرام سریعتر خشک شود و لکه ها و نوارها را کاهش به حداقل میرساند.


انعکاس و پردازش هولوگرام

راه حل 1 تا 4 پایین باید در یک اتاق تاریک با یا بدون نور ایمن (safelight) تکمیل شود. مرحله 5 که اختیاری است میتواند در حضور چراغ روشن انجام شود. البته اگر چراغ روشن است، مطمئن شوید که هیچ فیلم استفاده نشده، پردازش نشده و مورد تابش قرار نگرفته وجود ندارد.

 • گسترش

در تولید هولوگرام سریعاً صفحه را در گسترش دهنده غوطه ور سازید تا همه بخشها سریعاً خیس شوند. آن را به مدت حدود 2 دقیقه بشویید (slush) تا هولوگرام تقریبا مشکی شود.

 • شستشو

هولوگرام تکمیل شده را با عجله و تکان برای حداقل 20 ثانیه بشویید. برای رسیدن به بهترین نتایج و دوام بیشتر هولوگرام ها، تا سه دقیقه بشویید تا مطمئن شوید که همه بخشهای قسمت A شسته شده اند.

 • سفیدکننده

هولوگرام شسته شده را در محلول سفید کننده قرار دهید، آن را تکان دهید (agigate) تا صفحه به طور کامل تمیز شود (این کار ممکن است دو دقیقه طول بکشد) سپس، برای ده ثانیه سفیدکننده بزنید.

 • دوباره شستشو

هولوگرام سفید شده را همراه با تکان دادن برای حداقل 20 ثانیه بشویید (تا سه دقیقه)

 • در محلول خیس کننده کار را تمام کنید (اختیاری)

هولوگرام تکمیل شده را در محلول FormaFlo 600 برای 20 ثانیه قرار دهید. سپس، هولوگرام را برای خشک شدن خارج کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج، در هنگام خارج کردن هولوگرام از محلول، اجازه ندهید که لکه یا رد روی هولوگرام بیفتد. محلول خیس کننده کمک میکند تا هولوگرام سریع تر خشک شود و تمیزتر و شفافتر به نظر رسد و عمل هولوگرافی با کیفیت بهتری صورت پذیرد.

صفحات هولوگرافیک

در گام نهایی به محلول خیس کننده، بهتر است که چراغ ها را روشن کنید. این کار به شما اجازه می دهد که مشاهده کنید که محلول شما به درستی روی هولوگرام توزیع شده باشد و این که رد یا لک های روی هولوگرام نباشد. صفحه هولوگرافیک را از طرفی نگه دارید که از چکه کردن احتمالی محلول از انگشتان شما روی هولوگرام جلوگیری شود.

هولوگرافیک - تولید هولوگرام

هولوگرام خود را خشک کنید

هولوگرام شما به پایان رسیده و فقط مانده تا خشک شود. یک راه خوب برای خشک کردن صفحه هولوگرام این است که آن را در مقابل یک سطح عمودی قرار دهیم که لبه پایینی آن روی یک حوله دستی یا دستمال کاغذی قرار می گیرد. بهترین نتایج وقتی به دست میآید که به طور طبیعی در هوای تمیز و بدون غبار خشک شود.

هولوگرام خود را بازدید کنید

برای یک هولوگرام انعکاسی، تصویر می تواند بعد از خشک شدن کامل برچسب هولوگرام با تاباندن نور لیزر یا نور سیمابی دیده شود. خشک شدن کامل بسته به شرایط محیط و تکنیک خشک شدن چند دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد. هولوگرام انتقالی اما میتواند حتی در لحظه ای که خیس است با نور لیزر دیده شود.

پوشاندن هولوگرام (wrapping up)

در تولید هولوگرام محلول شیمیایی استفاده نشده خود را در بطری بدون هوا ذخیره کنید. برای افزایش دوام بخش A و بخش B، آنها را در مقابل اکسیده شدن محافظت کنید. برای انجام این کار، محلول ها را به دسته های کوچکتر در بطری های کوچکتر تقسیم کنید تا بخش های استفاده نشده در بالای بطری قرار گیرند که در آن فضای هوایی کمتری است یا اصلاً نیست.

پاکت های فیلم هولوگرافیک

پاکت های فیلم هولوگرافیک استفاده نشده را در کیف های بسته بدون هوا قرار دهید و آن را خنک کنید. وقتی می خواهید از آنها استفاده کنید، اجازه دهید که فیلم یا صفحه به دمای اتاق برسد، قبل از این که کیف پلاستیکی را باز کنید، با این کار از چگالش(condensation)جلوگیری می شود.

تولید کنندگان هولوگرام

انجمن بین المللی تولید کنندگان هولوگرام (IHMA) برنامه های خود را برای ادامه رشد با انتصاب دبیر کل جدید تعیین کرده است. دکتر مارک دیکز وظیفه خود را به عهده گرفت، متعاقب لنکستر کسی که بعد از 20 سال خدمت به این سازمان کناره گیری کرد.

رهبری نمایندگی IHMA

مارک در وظیفه جدیدش می خواهد رهبری نمایندگی IHMA تولید کنندگان و تبدیل کنندگان هولوگرام های پیشگام در دنیا را برای امنیت، بسته بندی، گرافیک ها، و دیگر درخواست های تجاری به عهده بگیرد. برای انجام این کار او دانش و تجربه حرفه ای بخش چاپ امنیتی را افزایش داد. که کار تحقیقاتی فنی را با مسئولیت تجاری در کسب و کار بین المللی ترکیب کرد.

در طی این مدت او درک ویژه خود را از هولوگرافی برجسته مسطح و محصولات چاپ امنیتی و تکنولوژی گسترش داد، همچنین در محصولات هولوگرافی و توسعه فرآیندی که تطابق با استانداردهای بین المللی و نیاز مشتری بسیار مهم است درگیر شد. متعاقبا، پس از کسب مدرک MBA، مارک در بیشتر فعالیت های تجاری، از جمله فروش فنی و نقش ارتباط مشتری در بازارهای چاپ امنیتی، تمرکز بر تمبر مالیاتی و دیگر اسناد امن درگیر شد.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

دبیر کل جدید انجمن بین المللی تولید هولوگرام

با به عهده گرفتن وظیفه جدیدش به عنوان دبیر کل انجمن تولید کنندگان هولوگرام، مارک گفت:” من برای پذیرش این شغل هیجان زده و خوشحال هستم و مشتاقانه در انتظار همکاری با هیئت مدیره IHMA در ترویج منافع این بخش بسیار مهم و درحال رشد هستم.”

وی افزود:” هولوگرام ها در حال حاضر بیشترین استفاده را تنها در مشخصه های امنیتی روی اسکناس ها، گذرنامه ها، تمبرهای مالیاتی و سایر محصولات دارند. کمک به صنعت برای ادامه رشد و نوآوری اهداف IHMA را ادامه خواهد داد. همچنین صنعت را قادر می سازد گرد هم آیند بطوری که برای مواجه شدن با چالش های مختلف یکی شوند.”

” در این رابطه، اجرای استاندارد ISO 14298 برای مدیریت چاپ امنیتی و فرآیندهای تولید فویل امنیتی نیازمند نشست بین المللی ثبت تصویر است و به طور مستمر مشخص کردن مزایای هولوگرافی در برابر رقابت محصولات و فن آوریهایی که برای IHMA در سالهای پیش رو دارای ارجحیت هستند.”

مزایای عضویت در انجمن تولید کنندگان تولید هولوگرام

از آنجا که آن در سال 1993 تاسیس شده است، عضویت IHMA از دو جین اعضای اولیه به حدود 100 شرکت هولوگرام پیش رو جهانی گسترش یافته است. از طریق مشارکت در انجمن تجارت، اعضا برای حفظ بالاترین استانداردهای حرفه ای، امنیت و استانداردهای کیفیتی در حمایت از مشتریان همکاری می کنند.

 هولوگرافی - تولید هولوگرام

عضویت در IHMA

به طور خاص، عضویت در IHMA به این معنی است که یک شرکت نیاز شدید به جلسات آیین نامه صنعتی، اطمینان مشتریان، تامین کنندگان و شرکایی از شیوه های کسب و کار اخلاقی و محصولات با کیفیت دارد که متعهد باشند. با نگاهی به جلو، ادامه افزایش عضویت بر اساس IHMA و رسیدن به تولید هولوگرام در سراسر جهان کمک به درک بهتر اهمیت طراحی آن ها می کند و فعالیت های کلیدی برای علامت گذاری در نقش جدیدشان خواهد بود.

سابقه IHMA

IHMA دارای سابقه ای غنی است و می تواند تنها با گسترش دخالت خود برای نو شدن ادامه پیدا کند و شرکت های هولوگرافی در حال ظهور به آنچه در حال حاضر به رشد صنعت میلیارد دلاری کمک می کنند.” این به این معنی است که چطور ما می توانیم بهترین خدمت و در ادامه بهترین کار را برای بخش هولوگرافی نمایش دهیم و با سازمان های دولتی در چین برای کمک به بهبود آگاهی و احترام مالکیت فکری آغاز کردیم.”

تصویر هولوگرام (HIR)

نکته آخر، شامل دسترسی عضویت IHMA به ثبت تصویر هولوگرام (HIR) است، ثبت امن تصویر هولوگرافی که برای حفاظت از کپی رایت هولوگرام و زیر بنای استفاده از هولوگرام در احراز هویت و چاپ امنیتی است. تا به امروز، HIR به چند مورد کشف و جلوگیری از جعل و تقلب اقدام کرده است و بسیاری از تصریح کنندگان و کاربران هولوگرام های امنیتی نیاز دارند که در HIR ثبت شده باشند.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.