چاپ هولوگرام در تهران

چاپ هولوگرام در تهران

آنچه در مقاله چاپ هولوگرام در تهران خواهید خواند:

هولوگرام چندین سال است که به عنوان متداول ترین و مهم ترین ابزارهای تأمین امنیت اسناد و اوراق بهادر شناخته می شود. حال اگر شما هم قصد چاپ هولوگرام را دارید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن کسب اطلاعات بیشتر با انواع هولوگرام آشنا شوید.

تعریف ساختار هولوگرام

هولوگرام را می توان یک ساختار فیزیکی دانست که نور را در یک تصویر یا سطح پراکنده می کند. کلمه هولوگرام را می توان برای متریال های رمزگذاری شده و تصاویر نهایی به کار برد. شما می توانید یک تصویر هولوگرامی یا هولوگرافی را با مشاهده یک سطحی که دارای تصویری هولوگرافی روشن شده است مشاهده کنید و یا اینکه شما می توانید با تاباندن لیزر از طریق هولوگرام و نمایش آن بر روی یک صفحه، آن را مشاهده نمایید.

در نهایت اگر بخواهیم برای هولوگرام ها تعریفی ارائه کنیم، می توان گفت هولوگرام ها ساختار مسطحی هستند که از قسمت های در حدود یک مایکرون و کوچکتر تشکیل شده اند و به کمک نوردهی مناسب، در طی یک فرآیند پیچیده و بسیار دقیق اپتیکی، در قالب یک عکس که منعکس شده یک شیء می باشد، به صورت سه بعدی در می آیند.

فرآیند چاپ هولوگرام

فرآیند چاپ هولوگرام

فرآیند چاپ هولوگرام بسیار پیچیده می باشد و نیاز به تجهیزات مختلفی دارد. با توجه به سطح پیچیدگی، دقت و ظرافت هولوگرام ها، استفاده از تجهیزات پیشرفته تر در ساختار فیزیکی مورد نیاز است. در چاپ هولوگرام، استفاده از تکنولوژی لیزر برای تاباندن پرتو بر روی جسم مورد نظر و جذب پرتو های بازتابی آن بر روی صفحات فیلم، جزئی از روند طرز ساخت هولوگرام می باشد. در این مقاله به معرفی هولوگرام، کاربرد ها و فرآیند چاپ هولوگرام می پردازیم.

روش های طراحی و بازتاب تصاویر، غالبا به عنوان هولوگرافی یا هولوگرام مطرح و تعریف می شوند. به طور کلی برای ایجاد تصاویر هولوگرامی، نور لیزر به را به دو نوع می توان تقسیم بندی نمود: پرتو شئیی و پرتو مرجع

پرتو مرجع باعث روشن شدن صفحه فیلم هولوگرامی می شود و پرتو شیئ نیز به جسمی که تصویر سه بعدی از آن را می خواهیم، تابانده می شود. این دو پرتو پرتویی که بازتاب شده از جسم ( بازتاب پرتو شی ) و ( پرتوی مرجع ) پس از آنکه بر روی صفحه فیلم به یکدیگر برخورد می نمایند، یک الگوی تداخلی را ایجاد می کنند که شبیه برخورد امواج حوضچه می باشد.

این الگو، از نقاط یا مناطقی تاریک، نیمه تاریک و روشن تشکیل شده است که پس از نوردهی آن به صورت مناسب، می توان یک تصویر سه بعدی از شیء را بازسازی نمود. در نهایت ما می توانیم یک هولوگرام برجسته که الگوی تداخل آن بر روی یک فیلم ایجاد شده است را به وجود آوریم.

تداخل سازنده زمانی ایجاد می شود که بالاترین نقطه موج به یک بالاترین نقطه موج دیگر برسد. تداخل تخریب نیز از برخورد دو کمینه با پایین ترین طول موج ایجاد می شود. در برخورد یک کمینه با یک بیشینه، فضای مسطحی در اثر از بین رفتن یک دیگر ایجاد می شود. این تاثیرات را می توان یک الگوی تداخلی در نظر گرفت.

چاپ انواع هولوگرام

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی مشاهده می‌ شود که در زمینه های مختلف پیشرفت هایی حاصل شده است، در این بین می‌ توان گفت چاپ هولوگرام نوعی چاپ بوده که در دنیای امروز جایگاه ویژه دارد و به طور کلی می‌توان گفت هولوگرام را به عنوان یک برچسب نقره ای با ظاهری رنگین کمانی می شناسند، به طوری که در مقابل تابش نور تغییر رنگ می دهد.

همچنین لازم است بدانید هولوگرام یک ساختار تقریبا مسطح بوده که اجزای آن حدود یک ماکرون یا کوچکتر هستند که بر اثر نور دهی مناسب طی فرآیند های پیچیده و بسیار دقیق به صورت یک عکس سه بعدی به نمایش گذاشته می شود.


جنس کاغذ چاپ هولوگرام چیست ؟

حال سوال بسیار متداولی که مطرح می‌شود این است که کاغذ چاپ هولوگرام از چه جنسی است؟ دقت داشته باشید به طور کلی می توان گفت چیزی به اسم کاغذ چاپ هولوگرام وجود نداشته بلکه این نوع چاپ با استفاده از فایل تولید شده که می‌توان آن را بر روی مواد مختلفی چون کاغذ و پلاستیک استفاده نمود.

با این حال دقت داشته باشید، هولوگرام چاپ های امنیتی بوده که روی محصولات مختلف و کارت بانک و برچسب محصولات استفاده می‌شود و می‌توان گفت این برچسب ها همچون مانعی در مقابل تقلب بوده زیرا کپی کردن آن بسیار سخت و دشواراست. از طرفی برندهای معتبر و فوق العاده معروف نیز برای اینکه اعتبار کالای خود را بالا ببرند از این روش چاپ استفاده می‌کنند که اگر شما هم قصد رزرو چاپ هولوگرام را دارید باید این نکات را بدانید.

چاپ هولوگرام در تهران

چاپ انواع هولوگرام در تهران

با وجود این که مزایای زیادی در مورد انواع چاپ هولوگرام گفته شد حالا اگر شما قصد تهیه هولوگرام در انواع مختلف را دارید باید بدانید چاپ هولوگرام را می توان به دسته های مختلفی تقسیم نمود.

چاپ هولوگرام تصویر ثابت

چاپ هولوگرام تصویر ثابت که یکی از انواع آن است به گونه ای بوده که شاهد نقش بستن یک تصویر یا لوگوی ثابت بر روی تمام صفحه هولوگرام هستیم و به طور کلی می‌توان گفت این نوع چاپ یک طرح اختصاصی داشته که معمولاً از آن جهت حفظ امنیت شرکتی استفاده می شود.

چاپ هولوگرام تصویر تکرار شونده

دیگر نوع چاپ هولوگرام تصویر تکرار شونده بوده که مانند یک رول کاغذ دیواری تصاویر در آن تکرار می شود؛ مهمترین مزیت این نوع چاپ راحتی بیرون کشیدن یک طرح خاص از آن است که می‌توان گفت تنوع بی نظیری دارد. چاپ هولوگرام دو بعدی نیز به گونه ای بود که با تغییر موقعیت چاپ به منبع نور می توان شاهد تغییر رنگ آن بود و همچنین با اضافه شدن بعد سوم لایه های موجود در طراحی عمق پیدا می کند.

استفاده از از رنگ ها به صورت ثابت در چاپ هولوگرام نیز امروزه رونق پیدا کرده است به گونه‌ ای که با تغییر زاویه دید این تصاویر ثابت بوده و تغییری در آن ایجاد نمی شود که این روش یکی از بهترین روش‌های پیشگیری از جعل اسناد است و این تصاویر تنها در زوایای خاص قابل مشاهده هستند که در نتیجه این امر برای تشخیص اصالت و اعتبار یک محصول می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام تصویر پنهان

نوع دیگر چاپ هولوگرام، تصاویر پنهان قابل رویت با لیزر بود به گونه ای که این نوع چاپ با کمک یک دستگاه ساده لیزر می توان اعتبار هولوگرام های حاوی تصاویر پنهان را بررسی نمود. با این حال لازم است بدانید این نوع هولوگرام به دو قسمت پویا و محرک و متحرک تقسیم می شود و در این نوع چاپ بخش هایی وجود دارد که تنها با استفاده از دستگاه لیزر قابل رویت است و هنگامی که لیزر بر روی سطح هولوگرام حرکت می کند تصاویر متحرک بر روی ثبت نمایش داده می شود.

تصویر وارونه در هولوگرام در واقع یک افکت بوده که در زوایای دید مختلف تصاویر متفاوتی دیده می شود به گونه ای که تصاویر هولوگرام دو بعدی و سه بعدی وارانه یک افکت تصویری حیرت آور است.


بهترین زمان سفارش چاپ هولوگرام در تهران

با وجود استفاده های روز افزون که از هولوگرام می شود امروزه اگر قصد خرید هولوگرام در تهران یا در هر کدام از دیگر شهرهای کشور را داشته باشید لازم است بدانید که شرکت های متعددی در این زمینه آماده ارائه خدمت هستند که این شرکت‌ها به طور حتم به شما کمک خواهد کرد تا به آسانی نوع هولوگرام را انتخاب کرده و سفارش دهید. دقت داشته باشید بهتر است قبل از رزرو چاپ هولوگرام ابتدا با مشاوران شرکت ها که به صورت آنلاین آماده ارائه خدمت هستند در ارتباط باشید. همچنین لازم است بدانید در هنگام رزرو چاپ هولوگرام شرکت ها بعد از ۲ الی ۷ روز کاری سفارش شما را تحویل می دهند.


کیفیت چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام باید توسط دستگاه‌های بسیار پیشرفته انجام گردد. این دستگاه‌ها می‌توانند کیفیت چاپ را بالا برده و نیاز شما را برطرف سازند. اگر حالت سه‌بعدی هولوگرام کیفیت بالایی داشته باشد جلوه بهتری به کالا می ‌بخشد. از آنجایی که امنیت کالا توسط این برچسب‌‌ها مورد تایید است این روزها بسیاری از شرکت‌‌ها برای جلب اعتماد مشتریان خود از این برچسب‌ استفاده می‌‌کنند. انتخاب یک موسسه برای چاپ هولوگرام اهمیت بسیار زیادی دارد. اگرچه موسسات زیادی انواع هولوگرام را با تنوع بالا چاپ می‌کنند اما مجموعه ما با هدف رضایت مشتریان این کار را با دقت بالا انجام می‌دهد.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


نکات مهم درباره چاپ هولوگرام در تهران

در هنگام سفارش چاپ هولوگرام در تهران و خرید آن لازم است که مشتریان به این نکات مهم نیز توجه داشته باشند زیرا به دلیل حساسیت این نوع چاپ داشتن اطلاعات لازم در مورد هولوگرام و انواع آن بسیار مهم بوده که می تواند کمک های شایانی به انتخاب صحیح و در نتیجه رفع کامل نیاز واقعی مشتری کند.

با وجود این که گفته شد هولوگرام معمولاً به عنوان برچسب اطمینان بر روی محصولات و اوراق استفاده می شود لازم است که به درستی انتخاب شود تا به راحتی به متمایز کردن کالا و اوراق واقعی از دیگر کالاها کمک کند. با این حال بهتر است از شرکت هایی اقدام به سفارش هولوگرام نمایید که در این زمینه سابقه چندین ساله داشته و مطمئن هستید که این نوع چاپ را به بهترین نحو ممکن به شما تحویل می دهند.


تیراژ چاپ هولوگرام

تیراژ برچسب های هولوگرام بر اساس خواست و نیاز مشتری مشخص می شود. معمولا برای هولوگرام های آماده تیراژ زیادی چاپ شده و به فروش می رسد که سطح امنیت خیلی بالایی ندارند.
برای خرید هولوگرام سفارشی مشتری بر اساس نیاز تیراژ مورد نیاز را مشخص می کند و قیمت بر اساس تیراژ اعلام و مراحل چاپ آغاز می شود.


نحوه سفارش چاپ هولوگرام

امروزه سیستم ها و تجهیزات کامپیوتری مدرن در کنار ابزارهایی با دقت بالا و میکرولیتوگرافیک ها، سبب شده اند تا چاپ هولوگرام ها با دقت، پیچیدگی و ظرافت های بیشتری طراحی و چاپ شوند.

با توجه به گسترش استفاده از برچسب امنیتی بر روی محصولات مختلف، شرکت هایی ایجاد شده اند که فعالیت های خود را در جهت فرایند چاپ هولوگرام آغاز کرده اند. بسیاری از این شرکت ها که در تهران فعالیت می کنند، دارای وب سایت های اینترنتی می باشند که شما می توانید سفارشات خود را از طریق این سایت ها و یا به صورت حضوری در شرکت و مشورت با آن ها، انجام دهید.

سفارش چاپ هولوگرام

سوالات متداول

 1. انواع سفارش چاپ هولوگرام در تهران چیست ؟

  چاپ هولوگرام تصویر ثابت
  چاپ هولوگرام تصویر تکرار شونده
  چاپ هولوگرام تصویر پنهان

 2. چاپ هولوگرام در تهران چند روزه صورت میگیرد ؟

  قبل از خرید و چاپ هولوگرام بهتر است با مشاوران شرکت ها که به صورت آنلاین آماده ارائه خدمت هستند در ارتباط باشید. در هنگام چاپ هولوگرام شرکت ها بعد از ۲ الی ۷ روز کاری سفارش شما را تحویل می دهند.

 3. جنس کاغذ چاپ هولوگرام چیست ؟

  چیزی به اسم کاغذ چاپ هولوگرام وجود نداشته بلکه این نوع چاپ با استفاده از فایل تولید شده که می‌توان آن را بر روی مواد مختلفی چون کاغذ و پلاستیک استفاده نمود. با این حال دقت داشته باشید، هولوگرام چاپ های امنیتی بوده که روی محصولات مختلف و کارت بانک و برچسب محصولات استفاده می‌شود

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.