آیا سیاه چاله ها تنها سطحی هولوگرافیکی هستند؟

هولوگرافیکی

اگر چیزی هولوگرافیکی در جهان وجود داشته باشد که بتواند کوچک بودن زمین در کیهان را نشان دهد، آن چیزی نیست جز سیاه چاله. ما نمی توانیم آن ها را ببینیم چون نه تنها نور نمی تواند در برابر قدرت جاذبه آنها مقاومت کند، بلکه هیچ ایده ای نداریم که آنها از چه چیز ساخته شده اند و وقتی یک سیاه چاله می میرد. هر آنچه در آن است و به کجا میرود. فیزیکدانان حتی بر سر این توافق ندارند که آیا سیاه چاله ها جثه های عظیم و غول پیکر سه بعدی هستند و یا سطحی دوبعدی اند که مانند هولوگرام سه بعدی دیده می شوند.

هولوگرافیکی

اما مطالعات جدید نشان می دهد که فرضیه هولوگرافیکی بودن سیاه چاله ها قوی تر است. محاسبات جدیدی در آنتروپی نشان می دهد این معمای بزرگ جهان ممکن است تنها یک خطای دید باشد.


هولوگرافیکی

اما ابتدا بگذارید نگاهی به فرضیه هولوگرافیکی بیندازیم. فیزیکدانی به نام لئونارد ساسکیند در دهه 1990 بر این باور بود که جهان ما برای درست کار کردن قوانین فیزیکی و جاذبه تنها به دو بعد نیاز دارد، و نه سه بعد. اگر همه اجسام از نظر ما همچون شئ ای سه بعدی به نظر می رسند. شاید عجیب به نظر برسد اما این تئوری می تواند تناقضات زیادی را در نظریه نسبیت انیشتن و کوانتوم حل کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

مک دونالد

به گفته فیونا مک دونالد فیزیکدانان تاکنون به نتایج موفقیت آمیزی برای اثبات دوبعدی بودن جهان به دست آمده آورده اند. از سال 1997 بیش از ده هزار مقاله در تأیید این نظریه منتشر شده است. حال به جای بحث درباره زمین اجازه دهید بحث را تنها درباره سیاه چاله ها پیش ببریم. فیزیکدانان بر این باورند علت آن که نمیتوانیم بفهمیم وقتی جسمی در امتداد افق دیگر دیده نمی شود، چه بر سر آن می آید این است که در اصل هیچ “درونی” وجود ندارد. در عوض همه چیز مجذوب جاذبه سطح می شود و همانجا گیر می کند.

نظریه مک دونالد در مورد  هولوگرافیکی

نتیجه محاسبات محققان آلمانی بر هولوگرافیک

نتیجه محاسباتشان تیمی تحقیقاتی در آلمان که بر روی هولوگرافیکی در میزان آنتروپی سیاه چاله کار می کردند، این نظریه را تأیید می کند. سرپرست این تیم تحقیقاتی در این باره میگوید: ”ما می توانستیم از مدلی کامل تر از آنچه در گذشته استفاده می شد استفاده کنیم. در نتیجه نتایج دقیق تر و نزدیک به واقعیت تری بدست آوریم.“

پیش از این نیز استفان هاوکینگ درباره میزان آنتروپی سیاه چاله گفته بود که ممکن است وابسته به محیط اطراف باشد، اما نه حجم آن. این نظریه درواقع اولین جرقه های ایده سیاه چاله هولوگرافیکی بود. جان کنل می‌گوید اگرچه میان دانشمندان بر سر آنتروپی و بی نظمی داشتن سیاه چاله توافقاتی هست، اما درباره منشأ و چگونگی محاسبه حجم آن اختلافات زیادی وجود دارد.


فناوری های هولوگرافیکی

در راستای فناوری های هولوگرافیکی پروجکشن، شرکت H+ Tech، اتاقی کاملا دیجیتال، سه بعدی و هولوگرافیکی با عنوان اتاق بازی کودکان را طراحی و ایجاد کرده است. این اتاق برای بخش کودکان یک بیمارستان طراحی شده است تا بتواند تا حدی سرگرمی و روحیه بخش کودکان تحت درمان باشد.

اتاق هولوگرافیکی دارای رویکردی تعاملی است و می توان با آن ارتباط برقرار کرد. این سیستم تمام وسایل و محیط اتاق را اسکن می کند و طبق آن تصاویر هولوگرام سه بعدی را در محیط ایجاد می کند. و علاوه بر آن با سیستم صوتی پیش رفته ای که دارد، افکت های صوتی استریو را به آن می افزاید تا محیط مجازی کاملا متقاعد کننده و تاثیرگذار ایجاد شود.

اتاق هولوگرافیکی

تکنولوژی هولوگرافیکی

اعمال این تکنولوژی هولوگرافیکی در یک اتاق، هر سهولوگرافیکیی را برای نمایش قابل تعامل می کند که طبق رفتار های کاربر عمل می کند و به در خواست وی پاسخ می دهد. در واقع با سنسورهای سه بعدی خود، حرکت کاربر را آنالیز می کند و رفتار مناسب را با آن انجام می دهد. از ویژگی های منحصر به فرد این سیستم، قلم جادویی آن است که می توان با آن روی هر سطحی طراحی یا نقاشی کرد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.