چاپ حرارتی چیست؟

چاپ حرارتی

چاپ کردن انواع مختلفی دارد. یکی از روش‌های انواع چاپ برای استفاده از گرما و حرارت که منجر به چاپ سریع برچسب‌های مختلف می‌شود چاپ حرارتی نامیده می‌شود. این روش برای سرعت در چاپ رسید و بارکد زدن نیز مناسب است. چاپ حرارتی انواع مختلفی داشته که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های گوناگونی هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع این نوع چاپ و معرفی هر یک از این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

انواع روش های چاپ حرارتی

چاپ حرارتی مستقیم

یکی از روش‌های مناسب برای چاپ لیبل و برچسب‌های مختلف، چاپ توسط دستگاه چاپ حرارتی مستقیم است. در این روش به طور مستقیم، مواد شیمیایی که روی برچسب قرار دارند واکنش نشان داده و تصویر واضحی به وجود می‌آید. مزایای بسیار زیاد این روش چاپ منجر شده که از این روش استفاده‌های زیادی شود. از مزیت‌های آن می‌توان به تیراژ بالا و دقت زیاد آن اشاره کرد.

دقت بالای این روش منجر به ایجاد جزییات بیشتر چاپ می‌شود. عدم پس دهی جوهر روی برچسب و عدم استفاده از جوهر و مواد شیمیایی برای تولید لیبل‌های گوناگون از مزیت‌های این روش چاپ محسوب می‌شود. چاپ حرارتی مستقیم با قیمت مناسب و اطمینان بالا انجام شده و بسیاری از افراد برای تبلیغات خود این روش را انتخاب می‌کنند.

چاپ حرارتی

چاپ حرارتی انتقالی

این روش تفاوت زیادی با چاپ حرارتی مستقیم ندارد. تنها تفاوت آن را می‌توان به عدم استفاده از جوهر و مواد شیمیایی چاپ درون چاپگر اشاره کرد. در این روش از طریق گرما روی هر سطح می‌توان هر طرحی را چاپ نمود. یکی از مزیت‌های این روش پایداری تصویر چاپی است. در این روش پایداری بیشتری نسبت به روش چاپ حرارتی مستقیم وجود دارد. برای چاپ رنگی باید از چاپ حرارت انتقالی استفاده کرد. اگر بخواهیم روی سطوح مختلف این چاپ را انجام دهیم باید این روش را انتخاب کنیم.

چاپ حرارتی رومیزی

برای چاپ رومیزی از چاپگرهای رومیزی استفاده می‌شود. استفاده از این چاپگرها آسان بوده و گزینه مناسبی برای چاپ روی چاپ حرارتی هستند. از چاپ رومیزی بیشتر فروشگاه‌ها و سازمان‌های بهداشتی استفاده می‌کنند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

مزایای چاپ حرارتی

از مزایای این نوع چاپ می‌توان به همه کاره بودن این نوع چاپ اشاره کرد. صنایع بسیار مختلفی هستند که برای سرعت بالا و هزینه کمتر از این چاپ استفاده می‌کنند. یکی دیگر از مزایای این چاپ سرعت بالای پرینترهای حرارتی است. این پرینترها بسیار سریعتر از چاپگرهای دیگر تصاویر مورد نظر را ایجاد می‌کنند.

از مزیت‌های دیگر می‌توان به کاهش هزینه‌ها نیز اشاره نمود. از آنجایی که پرینترهای حرارتی بدون جوهر کار می‌کنند تصاویر از طریق گرما چاپ می‌شوند و نباید پولی برای مواد مصرفی اولیه پرداخت گردد. شما می‌توانید چاپ حرارتی را با هزینه بسیار کمتر استفاده نمایید. هزینه تعمیر و نگهداری پایین نیز به عنوان آخرین مزیت محسوب می‌شود. قطعات متحرک کمی در چاپگر حرارتی وجود دارند. این قطعات کمتر نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند.

چاپ حرارتی

کاربردهای چاپ حرارتی

کاربردهای چاپِ حرارتی بسیار متنوع هستند. از کاربردهای آن می‌توان به چاپ پوستر فروشگاه‌های مختلف اشاره نمود. برای چاپ فاکتور در رستوران‌ها نیز از این چاپ استفاده می‌شود. ادارات دولتی مانند سازمان‌های حمل و نقل عمومی نیز از این چاپ بهره مند شده‌اند. برای طراحی و چاپ روی انواع تیشرت و لیوان نیز از چسب حرارتی استفاده می‌شود.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

چاپ حرارتی روی لیوان

یکی از کاربردهای معمول این نوع چاپ استفاده از این روش برای تولید ماگ‌های حرارتی است. شاید برای شما هم جالب باشد که این تصاویر چگونه روی لیوان و ماگ‌ها چاپ می‌شوند. با استفاده از این روش و دستگاه مخصوص می‌توان انواع طرح‌ها را روی لیوان چاپ نمود که در صورت افزایش دمای لیوان این تصاویر به صورت واضح قابل نمایش هستند.

این نمونه از چاپ باعث شده است که بتوان از آن برای تبلیغات بسیار منحصر به فرد استفاده نمود. برخی از موسسات هزینه‌های زیادی جهت این نمونه تبلیغات پرداخت کرده و از چاپ های حرارتی برای ماندگاری برند خود استفاده می‌کنند.

کاربردهای چاپ حرارتی

هزینه چاپ حرارتی

هزینه این چاپ بسیار به صرفه است. عوامل موثری روی قیمت این چاپ تاثیر دارند. از این عوامل می‌توان به نوع چاپ و سایز مورد نظر برای چاپ اشاره کرد. اگر شما یک موسسه معتبر را برای چاپ های حرارتی انتخاب نمایید می‌توانید این چاپ را با هزینه بسیار کمتر انجام دهید. استفاده از دستگاه‌های چاپگر حرارتی که کیفیت بالایی دارند در وضوح تصاویر تاثیر زیادی دارند.

خدمات مجموعه ما

مجموعه ما تمام خدمات لازم را برای چاپ‌های مختلف ارائه می‌کند. برای چاپ حرارتی می‌توانید از خدمات شرکت بعد نگار ایرانیان بهره‌مند شده و به سایت وارد شوید. تمامی خدمات مجموعه ما با هزینه‌های بسیار کمتر و توسط افراد متخصص انجام می‌شود. پرسنل ما آموزش‌های لازم را جهت استفاده از چاپگر‌های حرارتی دیده‌اند و می‌توانند سفارش شما را با کیفیت بسیار بالا تحویل دهند. انتخاب هر یک از روش‌های چاپ وابسته به سفارش شما است.

خدمات مجموعه ما که به صورت غیر حضوری ارائه می‌شوند موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهند شد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این چاپ دارید می‌توانید با شماره‌های مجموعه ما تماس بگیرید. مشاوره از طریق همکاران ما به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. تمامی جزئیات بیشتر درباره این چاپ و نمونه‌های مختلف چاپ درون سایت مجموعه ما وجود دارد. می‌توانید هم اکنون به سایت ما مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری دریافت نمایید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

سخن پایانی

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب برای شما ارائه کردیم متوجه شدید که چاپ کردن روش‌های مختلفی دارد. یکی از روش‌های مناسب و به صرفه که امروزه مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته است استفاده از روش‌های گوناگون چاپ می‌باشد.

این روش که توسط دستگاه‌های چاپگر بسیار پیشرفته انجام می‌شود کیفیت بالایی داشته و تصاویر به صورت واضح روی سطوح مختلف قابل چاپ هستند. اگر می‌ خواهید از این چاپ برای چاپ تصاویر مختلف استفاده نمایید می‌توانید از خدمات مجموعه ما بهره مند شوید.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.