نحوه محافظت هولوگرام‌ های اختصاصی از مدارک امنیتی

هولوگرام‌ های اختصاصی

استفاده از هولوگرام‌ های اختصاصی یک روش بسیار مناسب و مقرون به صرفه است که مصرف‌کنندگان می‌توانند از بابت اصل بودن محصول اطمینان حاصل نمایند. امروزه بر روی بسیاری از محصولات و قطعات و لوازمات الکتریکی هولوگرام‌ های اختصاصی وجود دارد. استفاده از این هولوگرام‌ها در وهله اول مسائل امنیتی است چون با این کار مدارک خود را در برابر کلاهبرداری حفظ می‌کنید. استفاده از این هولوگرام‌ها امنیت مدارک شما را بسیار بالا می‌برد و دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای هم می‌باشد.

هولوگرام‌ها متنوع و انعطاف پذیر هستند و می‌توانید آن‌ها را به هر سطحی بچسبانید و با کمک این هولوگرام‌ها از محصولات و نام برندتان به راحتی محافظت کنید. این هولوگرام‌ های اختصاصی یک تضمین برای حمایت از خریداران و اعتبار تولید‌کنندگان می‌باشد. هنگامی که می‌خواهید از هولوگرام‌ها استفاده کنید باید در ابتدا بدانید که چه سایزی از هولوگرام‌ها مناسب محصولات شما است. با استفاده از هولوگرام‌ها شما می‌توانید مدارک و اسناد و گواهینامه‌های خود را از خطر جعل شدن حفظ نمایید.

آنچه در ادامه می خوانید:

درباره هولوگرام بیشتر بدانید

هولوگرام یک ساختار مسطح است که دارای پستی و بلندی‌هایی در حد میکرون و یا کوچکتر به وجود آمده است و در اثر نوردهی در طی فرآیند بسیار دقیق و پیچیده اپتیکی به صورت یک تصویر سه‌بعدی به وجود می‌آید.

فناوری هولوگرافی امکان تکثیر و کپی‌برداری غیر مجاز از محصولات را در هر جا غیر ممکن کرده است و این برچسب‌ها نشان‌دهنده کیفیت و اصل بودن کالا است و این اطمینان را به مصرف‌کننده می‌دهند که شما یک محصول با کیفیت خریداری کرده‌اید. از هولوگرام‌ها در صنایع مختلفی استفاده می‌شود و کاربردهای مختلفی دارد که این کاربردها شامل موارد زیر است:

 • پوشاک
 • تزئینی
 • صنایع غذایی
 • پوشاک
 • ابزار آلات
 • کالاهای لوکس
 • صنعت خودرو
 • تجهیزات ساختمانی
 • موارد شیمیایی
 • ضمانت نامه‌ها
 • اوراق محرمانه و خاص
هولوگرام‌ های اختصاصی

از این هولوگرام‌ها در موارد امنیتی بسیار استفاده می‌شود. امروزه هولوگرام‌ها پیشرفت زیادی داشته‌اند و توانسته‌اند تصاویر متحرک و متن‌ها را هم در خود جای دهند. از هولوگرام‌ها در بسته‌بندی‌ها هم بسیار استفاده می‌شود بدین صورت که این برچسب‌ها را بر روی بسته‌بندی کالاها می‌زنند و از آن به عنوان نشان تجاری و اصالت کالاهای تولید شده نیز استفاده می‌کنند تا مصرف کننده با خیال راحت‌تر از محصول استفاده کند.

کاربرد تزئینی این برچسب‌ها بدین صورت است که از هولوگرام برای تزئین محصولات استفاده می‌شود مثلا می‌توان از آن‌ها بر روی کارت‌های تبلیغاتی، کتاب‌ها، تصاویر فانتزی و … استفاده کرد.

انواع هولوگرام‌ های اختصاصی

هولوگرام‌ها دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم:

هولوگرام 2 بعدی

این هولوگرام‌ها از تصاویر دو بعدی ساخته شده و رنگ‌های رنگین کمان را در یک محدوده خاص و وسیع نمایش می‌دهد و همچنین دارای یک لایه تصویر هولوگرامی بدون عمق می‌باشد.

هولوگرام 3 بعدی

هولوگرام 3 بعدی از دیگر مدل‌های سه بعدی است که ترکیبی از عمق و رنگ را به خوبی نمایش می‌دهند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

هولوگرام دو بعدی و سه بعدی

این نمونه لیبل‌ها از مدل‌های سه بعدی و تصاویر گرافیکی تولید می‌شود و می‌تواند تصویر برجسته و درخشان را با المنت‌های مسطح به خوبی نشان دهد.

هولوگرام با طرح‌های هولوگرافیکی پیچیده

این نوع از هولوگرام دارای چندین لایه تصویر می‌باشد که بر روی هم می‌خوابند و یک شکل سه بعدی را تشکیل می‌دهند. در این روش امکان گردش و تغییر بسیار زیاد می‌باشد و به وسیله نگاه کردن می‌تواند زاویه‌های مختلف دو بعدی و سه بعدی را به شما نشان دهد.

چرا باید از هولوگرام‌ های اختصاصی استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد هولوگرام‌ها یک روش بسیار عالی برای محافظت از مدارک شما است و از جعل و کپی کردن مدارک جلوگیری می‌کند. شما می‌ توانید کدها و یا تصاویر و شماره سریال را در این هولوگرام اختصاصی درج نمایید.

برخی از افراد سودجو سعی دارند که برخی از محصولات و … را کپی نمایند ولی هنگامی که این محصولات دارای هولوگرام باشند دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند چون این محصول دارای برچسب است و این برچسب امکان کپی و جعل این محصول را به صفر می‌رساند چون کپی کردن این لیبل‌ها نیاز به ابزار خاص و تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای دارد و نمی‌توان به راحتی آن‌ها را کپی کرد.

بهتر است بدانید که این هولوگرام‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که نمی‌توان آن را به محصول دیگر انتقال داد و تنها می‌توان یک بار از آن استفاده کرد و اگر از روی محصول کنده شود رد آن باقی می‌ماند و دیگر نمی‌توان از آن استفاده نمود.

هولوگرام اختصاصی

ویژگی‌های هولوگرام اختصاصی

خاصیت تخریب و اثرگذاری و عدم امکان استفاده دوباره از هولوگرام بعد از کنده شدن. امکان ایجاد خطوط پیچیده امنیتی در طرح‌های هولوگرامی که به وسیله کامپیوتر و نرم افزارهای امنیتی طراحی می‌شوند و امکان جعل در آن نمی‌باشد.

چاپ هولوگرام‌ها در رنگ‌های مختلف مانند طلایی، نقره‌ای، فیروزه‌ای، قرمز یا حتی می‌توان از دو و یا چند رنگ در تولید هولوگرام استفاده کرد. امکان چاپ و برش خاص و امنیتی و ایجاد قابلیت پارگی هولوگرام در هنگام جدا کردن آن از محصول که باعث بالا بردن امنیت هولوگرام می‌شود.

ایجاد کردن خطوط پیچیده امنیتی در طرح که به وسیله کامپیوتر و نرم افزارهای امنیتی به صورت اختصاصی ایجاد می‌شود و نمی‌توان به راحتی آن را جعل کرد. تعریف کد مخفی در حد میکرون که با چشم قابل رویت نمی‌باشد و به وسیله آن می‌توان اصالت لیبل را به سادگی و به کمک ابزار ساده فراهم نمود.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.