سفارش هولوگرام تخریب شونده چه مزیتی دارد؟

سفارش هولوگرام تخریب شونده

سفارش هولوگرام تخریب شونده را از آن رو به شما پیشنهاد می کنیم؛ زیرا می دانیم که این برچسب ها روی دستگاه های مهم چسبیده و اصالت آنها را تضمین می کنند. اگر پس از چسباندن به یک موقعیت ثابت برداشته شود، به طور منطقی نشان می دهد که در سیستم مورد نظر دستکاری رخ داده است. پس استفاده از آن برای مصرف کنندگان بسیار ضروری است. همچنین تولید کنندگان هم با ارائه محصولاتی که این نوع هولوگرام را دارند، ثابت می کنند محصول اصلی را به دست مشتری می رسانند.


اهمیت سفارش هولوگرام تخریب شونده

در بازار مربوطه این محصول را با نام « Hologram Tamper Evidence» هم می شناسند. مهر و موم های هولوگرافیک یا همان برچسب امنیتی هولوگرام، محصولاتی غیر قابل دستکاری هستند و با ترکیبی از رنگ های مختلف تهیه می شوند. زمانی که روی یک محصول قرار می گیرند چسب بسیار قوی دارند و هنگام جدا شدن بخشی از رنگ خود را روی دستگاه (در واقع پوشش کارتنی دستگاه) به جا می گذارند. در نتیجه ما به عنوان یک مصرف کننده متوجه می شویم که با وسیله اصلی روبرو هستیم یا نمونه ای که قبلا مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ‌های امنیتی گزینه ‌ای عالی برای محافظت نه تنها از محصول شخصی بلکه از خود برند هم هستند. ساخت برچسب ‌های امنیتی به صورت مهر و موم هولوگرافیک باعث می شود که از ظاهر زیبا و رنگ‌ های جذاب به عنوان بخشی از بازاریابی و برند سازی استفاده شود.

با این وصف سفارش هولوگرام تخریب شونده و مهر و موم هولوگرافیک همیشه هم به عنوان یک برچسب امنیتی مورد نظر نیست. همچنین می تواند برای اهداف احراز هویت مانند کلکسیون ها یا شناسه ها استفاده شود. در حالی که هیچ چیز را به طور دائمی مهر و موم نمی کند؛ اما برای اثبات اصیل بودن هر شی ایده آل است. زیرا اثر به جای مانده از آن برای همه معنای آشنایی دارد.

اهمیت سفارش هولوگرام تخریب شونده
اهمیت سفارش هولوگرام تخریب شونده

انواع هولوگرام های قابل سفارش

میتوان از دو ماده مختلف برای محافظت، شناسایی و تایید اصالت محصول استفاده کرد. این دو متریال تفاوت زیادی را در پردازش، تولید و البته کاربرد این محصولات به وجود می آورند.

 1. هولوگرام با جنس PET: پس از جدا کردن بقایایی از خود باقی می گذارد. اگر برای مهر و موم، شکل نامنظم و برچسب بزرگ را سفارش دهید مقاومت در برابر خراش و سایش قوی را به دست می آورید.
 2. هولوگرام کاغذ: بدون باقی مانده است. به این معنا که اگر تصویر هولوگرافی از بین برود مهر و موم هولوگرافیک هم از دست رفته است. گرچه اتصال قوی به محصولات دارد اما مقاومت ضعیفی در برابر خراش و سایش از خود نشان می دهد.

برخی از افراد برای بهبود بیشتر سطح امنیتی، ملزم به چاپ کد QR در زمان سفارش هولوگرام تخریب شونده هستند. بد نیست بدانید که الگوی برش هولوگرام های ضد دستکاری امنیتی، روی برچسب طراحی می شود؛ اما جای نگرانی نیست. الگوی آنها را می توان تغییر داد. معمولا در اطراف ناحیه کد QR بریدگی نیست تا بر اسکن و احراز هویت تأثیر منفی نگذارد. این نوع برچسب ها را می توان در زمان طراحی و برش مطابق با الزامات مشتری در نظر گرفت.

مهر و موم هولوگرافیک را می توان با اطلاعات چاپی مانند آرم شرکت و سریال سازی سفارشی شود. این مهم می تواند لایه دوم حفاظتی در نظر گرفته شود که پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید. در نهایت امر این محصولات براق با جلوه رنگین کمانی هستند که با نور و پرسپکتیو تغییر می کنند. آنها به صورت رنگارنگ و خلاقانه روی وینیل هولوگرافیک با پوشش لمینت محافظ چاپ شده اند تا برچسب ضد آب، ضد پارگی و مقاوم در برابر محو شدن و خراش باشند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

مزیت های سفارش هولوگرام تخریب شونده

برچسب های هولوگرام می توانند مکمل منحصر به فرد و جذابی برای بسته بندی و محصول موجود شما باشند. تحقیقات نشان می دهند که مصرف کنندگان ارزش بالاتری را برای محصولات محافظت شده با هولوگرام قائل هستند. مشتریان معتقدند تولید کنندگانی که از هولوگرام استفاده می کنند بیشتر به کیفیت محصولات خود، اهمیت می دهند.
با این وصف ویژگی ها و مزایای سفارش هولوگرام تخریب شونده عبارتند از:

 • مبارزه با جعل دستگاه و اشیا
 • به صورت نوری توسط کامپیوتر اسکن نمی شوند
 • با دستگاه فتوکپی قابل تکثیر نیستند
 • احراز هویت محصول را ارائه می دهد
 • اعتبار سنجی نوری سریع و آسان
 • تصاویر جاسازی شده و پنهان در هولوگرام
 • افزایش فروش برند
 • جذابیت بسته بندی
 • بهبود آگاهی از برند مصرف کننده

در این میان هدف اصلی تولید این نوع برچسب ها این است که برای مبارزه با جعل طراحی شوند. کپی کردن ویژگی های نوری منحصر به فرد آنها برای پراش نور و ایجاد جلوه های سه بعدی مجازی با استفاده از اسکنر یا فتوکپی غیر ممکن است. به همین خاطر است این هولوگرام ها امنیت بسیار بالایی دارند.

هولوگرام ها یک عامل بازدارنده در برابر جعل ها کالا هستند. از آنجایی که هولوگرام ها برای ساخته شدن به تجهیزات و فناوری های تخصصی نیاز دارند، جعل کنندگان تمایل دارند از محصولاتی که توسط هولوگرام محافظت می شوند، اجتناب کنند. این محصولات به دلیل خواص نوری منحصر به فردشان، اعتبارسنجی سریع و آسانی دارند.

مزیت های سفارش هولوگرام تخریب شونده
مزیت های سفارش هولوگرام تخریب شونده

کاربردهای هولوگرام تخریب شونده

کاربردهای معمولی هولوگرام ها عبارتند از:

 • کلکسیونی و یادگاری
 • مهر و موم گارانتی
 • پوشاک مارک دار
 • محصولات تنباکو
 • بلیط بخت آزمایی
 • تمبر
 • گواهینامه های آموزشی
 • و غیره

با توجه به این موارد متوجه می شوید که سفارش هولوگرام تخریب شونده می تواند برای طیف گسترده ای از کسب و کارها مفید باشد. زیرا هولوگرام ها در اکثر محصولاتی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن نیازهای امنیتی از سطوح پایین تا بالا متغیر است. برخی از پروژه ها با سطح امنیتی پایین معمولا از هولوگرام عادی استفاده می کنند. اما با افزایش نیازهای امنیتی، سفارشی ‌سازی‌ های اضافی شامل درج شماره سریال، چاپ سفارشی، تصاویر هولوگرام سفارشی و ویژگی ‌های امنیتی پنهان به این محصولات اضافه می شود.

در نهایت امر با افزایش مداوم محصولات با مارک های تقلبی در بازار، شرکت های بیشتری از هولوگرام های سفارشی برای محافظت از برند و تصویر محصولات خود استفاده می کنند. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم که این مسئله می تواند بخشی از مراحل برندسازی شما باشد تا هولوگرام خاص خود را روی محصولاتتان درج کنید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.