ویژگی های هولوگرام آماده

ساخت هولوگرام

هولوگرام تصویر برداری پیشرفته ی سه بعدی یک عکس است. در هولوگرام آماده نمایش تصاویر سه بعدی و مجازی بر روی صفحه نمایشگرهای دو بعدی، تصاویر هولوگرام سه بعدی را بدون نمایش عمق واقعی برجسته می نمایند و یا نیازمند برنامه های خاصی برای نمایش هستند.

چرا از هولوگرام به عنوان یک ابزار امنیتی استفاده می کنند؟

  • نیازی به رونوشت و کپی کردن هولوگرام با دستگاه کپی رنگی نیست.
  • نیازی به کپی کردن هولوگرام در فرآیند چاپ نیست.
  • از مراتب اولیه امنیت بصری برای کامل کردن سایر مراتب کنترل کارت استفاده می شود.
هولوگرام آماده

هولوگرام و راهکارهای امنیتی

طراحی هولوگرام آماده منحصراً به وسیله تعداد کمی از شرکت های صنعتی انجام می گیرد. اصول فنی به کار برده شده بسیار پیچیده و سخت است. هولوگرام ها راه کاری مستحکم برای تولید نشان ها و کارت های امنیتی هستند. هیچ ماده ای برای شناسایی اصل بودن هولوگرام ها لازم نیست. اصل بودن نشان ها با نگاه کردن به کارت مشخص می شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


ایجاد یک هولوگرام یکپارچه بر روی کارت

هولوگرام ها به وسیله ی یک نوار باریک بر روی یک کارت ایجاد می شوند. نوارهای هولوگرامی متفاوتی وجود دارد که ما به اختصار آنها را توضیح می دهیم.

سه نوع از نوارهای برچسب هولوگرام EVALL:

  • نوارهای براق بدون برچسب برای چاپگرهای گرمایی
  • نوارهای چند لایه ای بدون نشان تجاری
  • نوارهای چند لایه ای تکه ای
هولوگرام یکپارچه

هولوگرام آماده

هولوگرام آماده در واقع نوعی هولوگرام است که با کلیشه و طرح ثابت و مشخص به تعداد انبوه تولید می شود و به آسانی در بازار قابل تهیه است و میتوان تعداد زیادی از آن ها را به راحتی و باقیمت مناسب تهیه نمود.

در مواردی که مسائل امنیتی مهم نیست و یا فقط مسائل ظاهری یا اطلاعات عمومی است، از هولوگرام آماده (هولوگرام عمومی) استفاده می شود. نام و مشخصات سازنده و سایر اطلاعات روی هولوگرام آماده مصرف ثبت نشده است، بنابراین قیمت مناسب تری نسبت به هولوگرام اختصاصی دارد.

تفاوت های کلی هولوگرام آماده با هولوگرام اختصاصی

هولوگرام آماده با هولوگرام اختصاصی تفاوت بسیاری دارد. ما به اختصار برای شما توضیح می دهیم.

اختلاف قیمت هولوگرام آماده و اختصاصی

برای سفارش هولوگرام اختصاصی کمپانی تولید کننده هولوگرام برای هولوگرام اختصاصی شما اقدام به تولید قالب یا کلیشه اختصاصی برای ثبت نام و لوگوی شرکت شما می کند. که از این کلیشه ساخته شده فقط برای ساخت هولوگرام سفارشی شرکت شما استفاده می شود و در اختیار هیچ شرکت دیگری قرار نمیگیرد. به همین دلیل این هولوگرام ها می توانند امنیت تولید شما را از نظر جلوگیری از جعل تضمین کنند. به ساخت این کلیشه اختصاصی، اصطلاحا مسترینگ میگویند و یکی از علل اختلاف قیمت هولوگرام عمومی با اختصاصی هزینه مسترینگ است.

روش ساخت هولوگرام آماده و اختصاصی

در ساخت هولوگرام اختصاصی علاوه بر مسترینگ هزینه خط تولیدی که برای چاپ هولوگرام اختصاصی شما استفاده می شود هم در نظر گرفته می شود؛ که به هزینه های هولوگرام سفارشی شما افزوده می شود. اما هولوگرام آماده به صورت انبوه و با طرح های پیش ساخته در بازار به وفور یافت می شوند، فاقد هزینه تولیدی لحاظ شده برای شما هستند.

 روش ساخت هولوگرام

ضعف های استفاده از هولوگرام آماده

از جایی که هولوگرام عمومی به آسانی و به صورت آزاد با طرح ثابت بفروش می رسد. همانطور که شما از آن استفاده می کنید به آسانی در اختیار سایر افراد نیز قرار دارد و آن ها می توانند خیلی راحت ازآن برای کارهای خودشان از آن استفاده کنند. همین در دسترس بود آسان و فراروان برای جاعلان امکان جعل و سو استفاده از محصول شما را فراهم می آورد. اکیدا به شما توصیه می کنیم از این نوع هولوگرام آماده فقط در جاهایی که امنیت زیاد مدنظر نیست استفاده کنید.

قیمت هولوگرام آماده

قیمت هولوگرام آماده بسته به تولید کننده و اینکه حداقل سفارشی که قبول می کنند متفاوت است. اما به دلیل رقابتی که وجود دارد این اختلاف ها جزیی است.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :

برچسب ها :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.