ارتباط گوشی های هوشمند و هولوگرام

گوشی های هوشمند

گوشی هوشمند آمازون که الهام گرفته از هولوگرام طرحی شده است که قرار است به اجرا در بیاید و نسل جدیدی از گوشی های آینده باشد. برخلاف گوشی های که ساخته شده اگر شما گوشی را بر گردانید نمی توانید تصویر را داشته باشید اما این گوشی های هوشمند با استفاده از هولوگرام در هر طرفی می توانید تصویر را داشته باشید. برنامه های مختلف به همراه بازی های جالب و حتی سیستم اندروید در آن به اجراء در آمده است. این گوشی یک صفحه نمایش هولوگرافی پیچیده از۳D دارد. تصاویری که حالت شناور به خود گرفته است.


عمر باتری گوشی های هوشمند

نکته دیگر در مورد این گوشی عمر باتری آن است: اگر تصویر نمایشی و بلوتوث آن خاموش باشد مدت زمان زیادی را کار می کند ولی اگر از امکانات آن استفاده شود ازجمله صفحه نمایش هولوگرافی آن حدودا ۳ ساعت می تواند شارژ کافی به شما بدهد.

 گوشی های هوشمند

آشنایی با نمایش تصاویر هولوگرام سه بعدی در گوشی های هوشمند

هولوگرام برای نمایش تصاویر سه بعدی است. سری جدید گوشی های آمازون می تواند تصاویر هولوگرام سه بعدی را نمایش دهند. روش های بسیاری برای نمایش تصاویر سه بعدی هولوگرام وجود دارد که رایج ترین روش، نمایش این تصاویر هولوگرام سه بعدی استفاده از مولکول های هوای مه آلود است. هولوگرام موجود در صفحه نمایش باعث می شود زمانی که شما می خواهید آیکون های صفحه نمایش را در صفحه جا به جا کنید و آنها را به سمت خود پرتاب کرده و تصاویر را به صورت سه بعدی بدون استفاده از عینک تماشا کنید و لذت ببرید.
با گذشت زمان و پیشرفت هولوگرام در تصاویر سه بعدی، هولوگرام توانست نقش موثری در گوشی های هوشمند داشته باشد.

نقش هولوگرام در گوشی های هوشمند

تصاویر سه بعدی را فراموش کنید، هولوگرام ها به گوشی های هوشمند راه پیدا کردند. تکنولوژی جدید نمایش تصاویر شناور و تماس های سه بعدی بر صفحات نمایشی کوچک را تضمین می کند. دیگر منتظر گذشت زمان نباشیم. با هولوگرام ها آشتی کنیم و تجربه ی تماس سه بعدی بر روی صفحه نمایش های گوشی های هوشمند را داشته باشیم.

Smartphone

هولوفن چیست ؟

وایمن مسئول تجارت های جهانی هولوفون ها می گوید: “از طریق هولوفون ها می توان تصاویر سه بعدی موجود در فضا در کمترین مسافت از طریق گوشی های همراه را نمایش داد. او هم چنین گفت رادار تکنولوژی در مرحله ی پیش مقدماتی تحقیق قرار دارد. سازندگان تلفن ها تعهد لازم برای تکنولوژی را به عهده نمی گیرند.”
محصولات ZTE مختص به علاقمندان استفاده از تکنولوژی های به روز است. برای موفقیت تکنولوژی کافی است عوامل لازم برای ایجاد یک تصویر(مانند نور و تصویر متناسب با صفحه ی نمایش) به خوبی با یکدیگر ادغام گردد. او می گوید :”تخمین زده شده است کمتر یا بیش تر از چند سال می توان از گوشی های هولوگرامی استفاده کرد.”

نظریه کارل وولی در مورد هولوگرام

کارل وولی مهندس فنی خلاق که در شرکت های سری مجیک لیپ (در این شرکت طی فرآیندهایی فنی تصاویر سه بعدی را مستقیما در چشم ایجاد می کنند گفت:”از لحاظ فنی توصیف مفاهیم هولوگرام غیر ممکن است. زیرا هولوگرام عملا به معنای تاباندن امواج به یک نقطه ی مورد نظر است”. او توضیح دهید در حین تششعات نور از اجسام آن را به شکل نور و رنگ می بینیم.
امروزه تنها راهکار برای ساخت هولوگرام بر روی گوشی های هوشمند استفاده از اهرام شیشه ای بر روی صفحه های نمایش است و دارای تاثیر بالایی است. وولی می گوید :”در این طرح به نظر می رسد شی تنها در فضا می چرخد در حالی که چنین نیست. این عمل تنها به دلیل بازتاب نور است.

گوشی های هوشمند

هولوگرام های موجود در گوشی های هوشمند را چگونه می توان دید؟

هم اکنون هولوگرام های موجود در گوشی با استفاده از واحد های مجازی قابل مشاهده اند. شارد کومار موسس شرکت واحدهای مجازی می گوید: “امروزه تمامی مخاطبان به آسانی مطالب مورد نظر را دانلود می کنند و یا با فشار دادن یک دکمه هولوگرام مورد نظرشان بر روی صفحه نمایش قرار می گیرد. در این تکنیک از طرح های غیر عادی در کنار فنون نمایشگری مینیاتوری در گوشی های هوشمند با استفاده از مواد نامرئی استفاده می شود. محققان آزمایشگاه های درمانی نمونه هایی از فناوری هولوفلکس که هولوگرام های سه بعدی فاقد شیشه را به بازی ها، تصاویر و تماس های تلفنی گوشی هوشمند می آورد، را بررسی می کنند. اما متاسفانه شدت واکافت در این نمونه بسیار پایین است.

مفهوم اصلی هولوفن

برای یافتن مفهوم هولوفون در ابتدا می بایست در معنای فون تامل کنیم. اگر نور را با استفاده از یک فیلتر متوقف کنیم می توانیم هولوگرام ایجاد کنیم. با اشاره ی نور بر هولولنزهای مایکروسافت می توانید پیام خود را به فرد ارسال کنید. فرد از طریق صفحه نمایش تبلت خود پیام شما را دریافت می کند. هولولنزها واقع گرا هستند. شما از این طریق می توانید به راحتی با هر شخصی ارتباط برقرار کنید و متوجه ی نیاز واقعی تان شوید. ولی افزودن: “این مسائل مرتبط به ارتباطات است و نه گوشی.”هولوفون ها بیش تر تخیلی به نظر می رسند در حالی که این محصول در دست تهیه است. برخی گمان می کنند هولوفون ها همانند جهان واقعیت مجازی هستند اما هولولنزها کاملا متفاوت هستند.

جهان هولوگرافی چیست؟

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


تفاوت واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی

تفاوت کلیدی میان واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی را می بایست در معنای هولولنز و مجیک لیپ جستجو کرد. در جهان مجازی می توان در حیطه ی بازی قرار گرفت. اما در واقعیت ترکیبی می توانید به جای هر یک از شخصیت های بازی قرار گرفت و به بازی ادامه داد. هدفون های MR (حقیقت ترکیبی ) واضح هستند و از لحاظ فنی تصویر هولوگرام را از روی صفحه نمایش ایجاد می کنند. تصاویر سه بعدی شبیه سازی شده هستند ولی هولوگرافی ها چنین نیستند. تصاویر سه بعدی بر روی صفحه نمایش و هولوگرافی ها در فضا ظاهر می شوند. هولوگرافی ها حول محور 360 درجه می چرخند.

تفاوت واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی

مفهوم هولوگرافی پویا در گوشی های هوشمند

نمونه ی بعد هولوگرافی پویا نام دارد که ساخته ی دکتر جیمسون از دانشگاه کمبریدج در سال های اخیر است. دکتر جیمسون می گوید: “هولوگرافی پویا یک نمونه ی متفاوت در تکنولوژی است”. او می گوید هسته ی اصلی تکنولوژی در ساخت هولوگرام های با کیفیت با کاهش میزان نور عبوری از میان مواد است. این نوع تکنولوژی به دلیل مسایل پیچیده ی ریاضی در ماورای آن ماندگار نیست.

آیا این مسأله برای هولوفون ها به عنوان یک نیمه ی گمشده به شمار می آید. جیمسون اظهار داشت که فون های جدید نیز قدرت محاسباتی لازم برای سازگاری با هولوگرافی های پویا را ندارند. این فون ها تنها قابلیت شمارش هولوگرام ها در یک دید، نمایش بی وقفه و تمام رنگ صد وپنجاه میلیون هولوگرام در هر ثانیه را دارند. در تلفن های همراه قدرت مصرف، کاربرد و وضوح صفحه ی نمایش از نکات رقابتی به شمار می آید. اما نقطه ی ضعف در این تلفن های همراه تلفیق نامناسب تصویرهای هولوگرافی است که بر روی صفحه نمایش گوشی ها ظاهر می شود.

هولوگرافی پویا در گوشی هوشمند

پهنای باند هولوگرام

جاوید خان موسس شرکت هولوکسیا که تبحر خاصی در چاپ و تکثیر هولوگرام ها و هولوگراف های سه بعدی درمانی دارد می گوید: “پهنای باند هولوگرام ها را می بایست افزایش داد. نمایش یک تصویر سه بعدی به حجم زیادی از یک داده نیازمند است. اما شبکه های فون های 5G میزان حجم داده ها را کنترل می کند به خصوص اگر داده به هم فشرده باشد.”
با وجود اینکه شرکت او تصاویر هولوگرافی سه بعدی را برای کاربردهای بسیاری مانند عکس برداری درمانی، آنالیز علمی، طراحی مهندسی و معماری به کار می گیرد او همچنان به این مسأله می اندیشد که کاربرد هولوفون ها هنوز قطعی نشده است.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.