نقش هولوگرام در گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند

ارتباط گوشی های هوشمند وهولوگرام

گوشی هوشمند آمازون که الهام گرفته از هولوگرام طرحی شده است که قرار است به اجرا در بیاید و نسل جدیدی از گوشی های آینده باشد.بر خلاف گوشی های که ساخته شده اگر شما گوشی را بر گردانید نمی توانید تصویر را داشته باشید اما این گوشی های هوشمند با استفاده از هولوگرام در هر طرفی می توانید تصویر را داشته باشید.برنامه های مختلف به همراه بازی های جالب و حتی سیستم اندروید در آن به اجراء در آمده است. این گوشی یک صفحه نمایش هولوگرافی پیچیده از۳D دارد. تصاویری که حالت شناور به خود گرفته است.

گوشی های هوشمند

عمر باتری گوشی های هوشمند

نکته دیگر در مورد این گوشی عمر باتری آن : اگر تصویر نمایشی و بلوتوث آن خاموش باشد مدت زمان زیادی را کار می کند ولی اگر از امکانات آن استفاده شود ازجمله صفحه نمایش هولوگرافی آن حدودا ۳ ساعت می تواند شارژ کافی به شما بدهد. برنامه های مختلف به همراه بازی های جالب و حتی سیستم اندروید در آن به اجراء در آمده است. این گوشی یک صفحه نمایش هولوگرافی پیچیده از۳D دارد. تصاویری که حالت شناور به خود گرفته است.
نکته دیگر در مورد این گوشی عمر باتری آن : اگر تصویر نمایشی و بلوتوث آن خاموش باشد مدت زمان زیادی را کار می کند ولی اگر از امکانات آن استفاده شود ازجمله صفحه نمایش هولوگرافی آن حدودا ۳ ساعت می تواند شارژ کافی به شما بدهد.

آشنایی با نمایش تصاویر هولوگرام سه بعدی در گوشی های هوشمند

هولوگرام برای نمایش تصاویر سه بعدی می باشد.سری جدید گوشی های آمازون میتواند تصاویر هولوگرام سه بعدی را نمایش دهند.روش های بسیاری برای نمایش تصاویر سه بعدی هولوگرام وجود دارد که رایج ترین روش،نمایش این تصاویر هولوگرام سه بعدی استفاده از مولکول های هوای مه آلود می باشد.هولوگرام موجود در صفحه نمایش باعث میشود زمانی که شما میخواهید آیکن های صفحه نمایش را در صفحه جا به جا کنید و آنها را به سمت خود پرتاب کرده و تصاویر را به صورت سه بعدی بدون استفاده از عینک تماشا کنید و لذت ببرید.
با گذشت زمان و پیشرفت هولوگرام در تصاویر سه بعدی ، هولوگرام توانست نقش موثری در گوشی های هوشمند داشته باشد

نقش هولوگرام در گوشی های هوشمند

تصاویر سه بعدی را فراموش کنید ،هولوگرام ها به گوشی های هوشمند راه پیدا کردند .تکنولوژی جدید نمایش تصاویر شناور و تماس های سه بعدی بر صفحات نمایشی کوچک را تضمین می کند .دیگر منتظر گذشت زمان نباشیم .با هولوگرام ها آشتی کنیم و تجربه ی تماس سه بعدی بر روی صفحه نمایش های گوشی های هوشمند را داشته باشیم .

Smartphone

هولوفن چیست ؟

وایمن مسئول تجارت های جهانی هولوفون هامی گوید :”از طریق هولوفون ها می توان تصاویر سه بعدی موجود در فضا در کمترین مسافت از طریق گوشی های همراه را نمایش داد .او هم چنین گفت رادار تکنولوژی در مرحله ی پیش مقدماتی تحقیق قرار دارد.سازندگان تلفن ها تعهد لازم برای تکنولوژی را به عهده نمی گیرند .

محصولات ZTEمختص به علاقمندان استفاده از تکنولوژی های به روز است .برای موفقیت تکنولوژی کافی است عوامل لازم برای ایجاد یک تصویر(مانند نور و تصویر متناسب با صفحه ی نمایش )به خوبی با یکدیگر ادغام گردد .او می گوید :”تخمین زده شده است کمتر یا بیش تر از چند سال می توان از گوشی های هولوگرامی استفاده کرد.”

نظریه کارل وولی در مورد هولوگرام

کارل وولی مهندس فنی خلاق که در شرکت های سری مجیک لیپ (در این شرکت طی فرآیندهایی فنی تصاویر سه بعدی را مستقیما در چشم ایجاد می کنند گفت:”از لحاظ فنی توصیف مفاهیم هولوگرام غیر ممکن است .زیرا هولوگرام عملا به معنای تاباندن امواج به یک نقطه ی مورد نظر است .”او توضیح دهید در حین تششعات نور از اجسام آن را به شکل نور و رنگ می بینیم .

امروزه تنها راهکار برای ساخت هولوگرام بر روی گوشی های هوشمند استفاده از اهرام شیشه ای بر روی صفحه های نمایش است و دارای تاثیر بالایی است .وولی می گوید :”در این طرح به نظر می رسد شی تنها در فضا می چرخد در حالی که چنین نیست .این عمل تنها به دلیل بازتاب نور است .

گوشی های هوشمند

هولوگرام های موجود درگوشی های هوشمند را چگونه می توان دید؟

هم اکنون هولوگرام های موجود در گوشی بااستفاده از واحد های مجازی قابل مشاهده اند .شارد کومار موسس شرکت واحدهای مجازی می گوید:”امروزه تمامی مخاطبان به آسانی مطالب مورد نظر را دانلود می کنند و یا با فشار دادن یک دکمه هولوگرام مورد نظرشان بر روی صفحه نمایش قرار می گیرد .در این تکنیک از طرح های غیر عادی در کنار فنون نمایشگری مینیاتوری در گوشی های هوشمند بااستفاده از مواد نامرءی استفاده می شود .تلفن همراهتان را درون یک جعبه قرار دهید ؟معلوم نیست چه در سر می گذارانیم .اما هنوز راهکار دیگری وجود دارد .محققان آزمایشگاه های درمانی نمونه ها ایی از فناوری هولوفلکس که هولوگرام های سه بعدی فاقد شیشه را به بازی ها ،تصاویر و تماس های تلفنی گوشی هوشمند می آورد ،را بررسی می کنند .اما متاسفانه شدت واکافت در این نمونه بسیار پایین است .

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

مفهوم اصلی هولوفن

برای یافتن مفهوم هولوفون در ابتدا می بایست در معنای فون تامل کنیم .اگر نور را با استفاده از یک فیلتر متوقف کنیم می توانیم هولوگرام ایجاد کنیم .با اشلره ی نور بر هولولنز های مایکروسافت می توانید پیام خود را به لوله کش ارسال کنید .لوله کش از طریق صفحه نمایش تبلت خودشان پیام شما را دریافت می کنند و با ترسیم یک نیم دایره بر روی شی مورد نظر برای مثال آچار فرانسه راهنماییتان می کند .هولولنز ها واقع گرا هستند .شما از این طریق می توانید به راحتی با لوله کش و یا هر هر شخص دیگری ارتباط برقرار کنید و متوجه ی نیاز واقعی تان شوید .ولی افزودن :”این مسایل مرتبط به ارتباطات است و نه گوشی .”هولوفون ها بیش تر تخیلی به نظر می رسند در حالی که این محصول در دست تهیه می باشد .برخی گمان می کنند هولوفون ها همانند جهان واقعیت مجازی هستند اما هولولنز ها کاملا متفاوت هستند .

تفاوت واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی

تفاوت کلیدی میان واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی را می بایست در معنای هولولنز و مجیک لیپ جستجو کرد .در جهان مجازی می توان در حیطه ی بازی قرار گرفت .اما در واقعیت ترکیبی می توانید به جای هر یک از شخصیت های بازی قرار گرفت و به بازی ادامه داد .هدفون های MR(حقیقت ترکیبی )واضح هستند و از لحاظ فنی تصویر هولوگرام را از روی صفحه نمایش ایجاد می کنند .تصاویر سه بعدی شبیه سازی شده هستند ولی هولوگرافی هاچنین نیستند .تصاویر سه بعدی بر روی صفحه نمایش و هولوگرافی ها در فضا ظاهر می شوند .هولوگرافی ها حول محور 360 درجه می چرخند .

کاربرد هولوگرافی در گوشی های هوشمند

آیا معنای هولوگرافیتنها به معنای واقعیت فزاینده است ؟واقعیت فزاینده به منظور هم پوشانی یک داده برای ارتقای زندگی روزانه طراحی شده است .در حالی که هولوگرافی راه برقراری ارتباط با مفاهیم بصری است.آیا به یک گوشی هولوگرافی نیازمندیم ویا چه اهدافی در ماورای این بازی و سرگرمی ها وجود دارد .سرمایه گذاری های لازم برای هولوگرام علاوه بر فون در چه مواردی باید به کار برده شود .از دیگر کاربردهای هولوگرام در ماشین می باشد که با استفاده از لیزرهولوگرام ها را به شیشه ی جلوی وسایل نقلیه انتقال می دهد .

مفهوم هولوگرافی پویا در گوشی های هوشمند

نمونه ی بعد هولوگرافی پویا نام دارد که ساخته ی دکتر جیمسون از دانشگاه کمبریدج در سالهای اخیر می باشد .دکتر جیمسون می گوید :”هولوگرافی پویا یک نمونه ی متفاوت در تکنولوژی است .”
او می گوید هسته ی اصلی تکنولوژی در ساخت هولوگرام های با کیفیت با کاهش میزان نور عبوری از میان مواد است .این نوع تکنولوژی به دلیل مسایل پیچیده ی ریاضی در ماورای آن ماندگار نمی باشد .

آیا این مسأله برای هولوفون ها به عنوان یک نیمه ی گمشده به شمار می آید.جیمسون اظهار داشت که فون های جدید نیز قدرت محاسباتی لازم برای سازگاری با هولوگرافی های پویا را ندارند .این فون ها تنها قابلیت شمارش هولوگرام ها در یک دید ،نمایش بی وقفه و تمام رنگ صد وپنجاه میلیون هولوگرام در هر ثانیه را دارند .

در تلفن های همراه قدرت مصرف،کاربرد و وضوح صفحه ی نمایش از نکات رقابتی به شمار می آید .اما نقطه ی ضعف در این تلفن های همراه تلفیق نامناسب تصویرهای هولوگرافی است که بر روی صفحه نمایش گوشی ها ظاهر می شود .

هولوفن در گوشی های هوشمند

بنابراین هولوفون درگوشی های همراه موجود است .تماشای تصاویر سه بعدی در گوشی های همراه که به سمتتان در حالب حرکتند ویا تصویر سه بعدی را در قسمت گوشی مشاهده کنید امکان پذیر هستند اما نه با تکنولوؤی امروز.بنابراین پیشرفت های بسیاری برای امکان پذیر ساختن این موارد لازم است .

هولوفون های مورد بحث در این مقاله مربوط به هولوگرام های با صفحه نمایش های کوچک است که در تکنولوژی جدید در گوشی های دستی به کار برده می شود .کومار افزود :”هولوگرافی های در حال ساخت به پروژکتور های قوی برای کار در محیط های بانور طبیعی نیاز دارند وهم چنین می بایست قابلیت نگهداری تصویر در فضا را داشته باشند .

پهنای باند هولوگرام

جاوید خان موسس شرکت هولوکسیا که تبحر خاصی در چاپ و تکثیر هولوگرام ها و هولوگراف های سه بعدی درمانی دارد می گوید:”پهنای باند هولوگرام ها را می بایست افزایش داد.نمایش یک تصویر سه بعدی به حجم زیادی از یک داده نیازمند است .اما شبکه های فون های 5Gمیزان حجم داده ها را کنترل می کند به خصوص اگر داده به هم فشرده باشد .”

با وجود اینکه شرکت او تصاویر هولوگرافی سه بعدی را برای کاربردهای بسیاری مانند عکس برداری درمانی ،آنالیزعلمی ،طراحی مهندسی و معماری به کار می گیرد او همچنان به این مسأله می اندیشد که کاربرد هولوفون ها هنوز قطعی نشده است .

نمایش هولوگرام در فونها

مسأله ی مرتبط به نمایش هولوگرام این است که تصویر می بایست از ابزار نمایشی کوچکتر باشد .بنابراین تصویر حاصل از نمایش در فون ها نیز کوچک می باشد و برای مشاهده ی ان می بایست از عینک های خاصی استفاده کرد .حقیقت ترکیبی آینده در جهان هولوگرافی تکنولوژی و حقایق ترکیبی هنوز مفاهیمی وجود دارند که در ابزارها با یکدیگر در رقابت هستند .

یک میزان ناشناخته و متحول کننده (مجیک لیپ)سرمایه گذاری لازم برای گسترش تکنولوژی حقایق سینمایی را انجام داده است که با تاباندن امواج دیجیتال به چشم تصاویر حقیقی در جهان را گسترده می سازد .تکنولوژی قابلیت نمایش اشیا و اجسام موجود در طبیعت را همانگونه که هستند را دارد .

از آنجا که اطلاعات کمی درباره ی مجیک لیپ در دست داریم دانستن یک مسأله به طور قطعی حائزاهمیت است:مجیک لیپ به طور صحیحی از صقحه نمایش جدا می شود وبه طور نهادینه مفاهیم را به اذهان وارد می کند .

امتیاز :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.