برچسب لایه شونده

برچسب لایه شونده

برچسب لایه شونده چیست؟ شاید نام این نوع از برچسب‌ها برای کسانی که در این حوزه فعال نیستند، آنطور که باید و شاید شنیده نشده باشد. به همین دلیل نیز در طول این مقاله سعی کرده‌ایم تا در مورد برچسب‌های لایه شونده توضیحات بیشتر و تکمیلی‌تری را بیان کنیم. مسلما این کار می‌تواند به شما کمک کند. این برچسب‌ها را بهتر بشناسید و بدانید که در کدام محیط می‌توانید از آن‌ها هرچه بهتر و ساده‌تر استفاده کنید.

برچسب لایه شونده چیست؟

ابتدا باید بدانیم برچسب‌های لایه شونده به چه نوع لیبل‌هایی گفته می‌شود؟ در حقیقت این برچسب‌ها، لیبل‌های امنیتی می‌باشند که برای حفاظت کردن از امنیت کالاها استفاده می‌شوند. برچسب‌های لایه‌ای شونده دارای یک روکش کاغذی می‌باشند. در صورتی که روکش کاغذی از سطح این برچسب‌ها جدا شود، این برچسب‌ها به صورت لایه به لایه درآمده و نمی‌توانید آن را از روی سطح کالا جداسازی کنید.

برچسب لایه شونده

ویژگی‌های برچسب‌ لایه شونده

اما برچسب لایه شونده چه ویژگی‌هایی دارند که سبب می‌شود از دیگر لیبل‌های موجود در بازار متفاوت شوند؟ در این بخش به ویژگی‌های مربوط به این لیبل‌ها اشاره خواهیم کرد تا بتوانید هرچه بهتر و بیشتر این نوع از برچسب‌ها را بشناسید.

چسبندگی

اولین و در واقع مهم‌ترین ویژگی که در‌خصوص برچسب لایه شونده وجود دارد، مربوط به چسبندگی بسیار قوی است که در این نوع از چسب‌ها وجود دارد. چسبندگی بسیار قوی سبب می‌شود تا امکان کندن این نوع از برچسب‌ها وجود نداشته باشد و نتوانید به راحتی آن را از سطح کالایی که در دست دارید، جدا کنید. حتی زمانی که سعی کنید تا این برچسب‌ها را از روی سطح کالا جدا کنید، برچسب‌ها به صورت لایه لایه شده و مخدوش می‌شوند.

تهیه شده از الیاف فایبر

گفتیم که برچسب لایه شونده زمانی که بر روی سطح یک کالا بچسبند و بخواهید آن ها را جداسازی کنید، احتمالا این موضوع را می‌بینید که برچسب‌ها به صورت لایه لایه کنده می‌شوند. این موضوع به دلیل آن است که این نوع از لیبل‌ها از الیاف‌های فایبر تهیه شده‌اند و به همین دلیل نیز به این شکل در می‌آیند. همین موضوع سبب شده است تا از این نوع برچسب‌ها در صنایع مختلف استفاده کنند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

درجه امنیتی بالا

از جمله دیگر ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که در پی استفاده از این برچسب لایه شونده می‌توانید داشته باشید، درجه امنیتی بالایی است که وجود دارد. درجه امنیتی بالا می‌تواند سبب شود تا پلمب کردن و تضمین کیفیت محصولات مختلف به راحتی انجام پذیر باشد.

مزیت‌های لیبل‌ لایه‌ شونده

اما استفاده کردن از این نوع از لیبل‌های لایه لایه شونده چه مواردی می‌باشد؟ ممکن است پیش از این نیز به شما پیشنهاد استفاده از این لیبل‌ها را داده باشند؛ اما به دلیل آن‌که از مزیت‌های این برچسب‌ها آگاه نبوده‌اید، از آن‌ها استفاده نکرده‌اید. به همین خاطر نیز سعی کرده‌ایم تا مزیت‌ها و نکات مثبتی که در پی استفاده از این برچسب‌ها دارید را بیان کنیم و شما را هرچه بهتر و بیشتر با این موارد آشنا سازیم.

مزیت‌های لیبل‌ لایه‌ شونده

مقاوم در برابر رطوبت

میزان مقاومت لیبل‌های لایه‌ای شونده در برابر رطوبت بسیار بالا است. به همین خاطر می‌توانید به راحتی از این برچسب‌ها بر روی تمامی محصولات استفاده کنید، بدون آن که نگران آب خوردن و یا شرجی بودن محیط اطراف محصول باشید. مسلما استفاده از این لیبل‌ها بر روی پمپ‌های آب، لوله‌های آب، موتورهای کشتی و… که دائما در تماس با آب هستند می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد.

مقاوم در برابر مواد حلال

مورد بعدی درخصوص مقاومت این مواد در برابر حلال‌ها است. حلال‌ها به مواد شیمیایی صنعتی گفته می‌شود که می‌توانند بسیاری از مواد را در خود حل کنند. مسلما استفاده از این مواد در صنایع مختلف دیده می‌شود. بنابراین مقاوم بودن این لیبل‌ها در برابر مواد حلال اهمیت بسیار زیادی دارد.

مقاوم در برابر مواد شوینده

انواع مواد شیمیایی و شوینده‌های مختلف وجود دارند که می‌توانند در تماس با محصولات و کالاهایی باشند که بر روی آن‌ها برچسب‌های تضمین کیفیت چسبانده می‌شوند. این مواد شوینده می‌توانند بسیاری از برچسب‌ها را نابود کنند، اما مدل برچسب لایه شونده از این قضیه مستثنی می‌باشند. همین موضوع نیز سبب می‌شود تا استفاده از این لیبل‌ها در شرایطی که محصول با مواد شوینده در تماس است، بیشتر پیشنهاد شود.

خدشه‌دار شدن در هنگام جداسازی

برچسب لایه شونده برای اصل بودن کالا بر روی آن چسبانده می‌شوند. اگر کسی بخواهد این برچسب را جدا کرده و آن را بر روی کالای دیگری بچسباند، امکان این کار وجود ندارد. زیرا برچسب مورد نظر مخدوش شده و به صورت لایه لایه جدا خواهد شد. همین مسئله نیز می‌تواند میزان امنیت کالای مورد نظر ما را بسیار بالا ببرد.

خدشه شدن لیبل‌ لایه‌ شونده

جمع بندی

مواردی که در این مقاله و در خصوص انواع برچسب لایه شونده مطرح شد، به شما کمک می‌کند تا این نوع از برچسب‌ها را هرچه بهتر و بیشتر بشناسید. مسلما شناخت بهتر این چسب‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان استفاده از این چسب‌ها، راحت‌تر باشید و حتی بدانید که آیا این چسب‌ها برای کار شما مناسب می‌باشند یا خیر. یک نکته بسیار مهم درخصوص فروشگاهی است که این چسب‌ها را از آنجا خریداری می‌کنید. فراموش نکنید که فروشگاهی که برای خرید در نظر می‌گیرید، لازم است حتما محصولات باکیفیت و مناسبی را به شما عرضه کند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

بعد نگار ایرانیان، عضو اتحادیه بین المللی تولیدکنندگان هولوگرام، ارائه دهنده انواع برچسب های هولوگرامی در کشور می باشد. این برچسب های هولوگرامی با در نظر گرفتن سلیقه و نیاز مشتری و با تلفیق هنر و صنعت به وسیله ماشین آلات پیشرفته تولید می شود.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.