امنیت کارت pvc

کارت های pvc

در سال 1968 دانشمند آلمانی به نام Helmut Grottrup و همکارش Jurgen Dethloff موفق به اختراع یک چیپ اتوماتیک شدند. که در سال 1982 زمانیکه برای کمپانی آلمانی Gieseck & Devrient کار می کردند تاریخچه و موارد استفاده از PVC حق امتیاز این اختراع را دریافت کردند.
اولین حجم زیاد استفاده از کارت های pvc در سال 1983 در کشور فرانسه و برای پرداخت هزینه مکالمه تلفن ( Telecarte) اتفاق افتاد. اسمارت کارت ها هویت، سندیت، ذخیره سازی و پردازش درخواست ها را میسر میسازد.

کارت  pvc

مزایای استفاده از کارت PVC

مزایای کارت پی وی سی به طور مستقیم به حجم اطلاعات و درخواست هایی که بروی آنها استفاده و برنامه ریزی شده مربوط می شود. یک کارت شخصی تماسی یا غیر تماسی می تواند برای استفاده های متعدد و چند گانه برنامه ریزی شود مانند: کارت های اعتباری بانک ها، حق استفاده از خدمات در جایی مانند بیمارستان ها، گواهینامه رانندگی، حمل و نقل عمومی و کارت عضویت یا وفاداری مشتری.


کاربرد کارت های pvc

کارت های پی وی سی دارای مقاومت و طول عمر بالایی هستند و در کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. مثل انواع کارت های هوشمند، کارت های شناسایی، کارت های هدیه، بانکی، حمل و نقل و … .

با توجه به نوع کاربری و استفاده ی آن، قابلیت چاپ پذیری و ترکیب با انواع تکنولوژی ها را دارد که بسته به نیاز مشتری طراحی و تولید می شود. این کارت ها توانایی اجرا و تلفیق با انواع طرح ها، لوگوها، بارکد ها و همچنین اعمال ویژگی های امنیتی و ردیابی و ضدجعل مثل الصاق هولوگرام‌ ها، انتن RFID ، CHIP های اطلاعاتی و یا نوارهای مغناطیسی را دارد.

کاربرد کارت هوشمند

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

منظور از pvc چیست؟

پلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آن است استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود. زیرا پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سر هم بندی می‌ شود.

کارت های pvc

مواد ساخت کارت pvc

به طور معمول از ماده پلی وینیل کلراید برای ساخت کارت پی وی سی به تنهایی استفاده می شود چرا که پلاستیکی مقاوم در شرایط متفاوت است و دارای ماندگاری بالاست.

با این حال می توان به صورت ترکیبی با مواد و پلاستیک های دیگر تولید شود. به این صورت که کارت از سه لایه تشکیل شده است که شامل دو لایه پی وی سی در سطح بالا و پایین کارت و لایه ی میانی از جنس پلی استر است. از این نوع کارت برای کاربرد‌های پرمصرف مثل کارت های شخصی(ID Cards) استفاده می شود.

با کارگذاری آنتن های RFID، می توان قابلیت ردیابی، ظرفیت و ویژگی امنیتی کارت را افزایش داد. میزان آنتن دهی و فاصله ای که آنتن توسط قرائت گر خوانده می شود، بستگی به کاربرد و موارد مصرفی آن دارد. از این آنتن برای اختصاصی سازی و رهگیری کالا و انبارداری استفاده می شود.


هولوگرام محافظ در جعل

یکی از بهترین راهکارها برای حفاظت از کارت های شناسایی و جلوگیری از تقلب و جعل استفاده از هولوگرام های امنیتی با ویژگی های متفاوت است. هولوگرام امکان تکرار و کپی از کارت ها را بسیار سخت و پیچیده می کند. چرا که هولوگرام سطح امنیتی بصری به کارت اضافه می‌کند که تقریبا غیرقابل بازتولید است. الصاق هولوگرام روی PVC و ترکیبات آن و یا این که بین لایه های آن قرار می گیرد.
هم چنین می توان قابلیت حساسیت به نور UV را روی خود کارت و یا هولوگرام آن اعمال کرد تا امنیت آن را دوچندان کرد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go to top