برچسب خرد شونده

برچسب خرد شونده

برچسب خرد شونده یا لیبل گچی یک نوع لیبل است که با چسبیدن به سطح دیگر قابل کندن نمی‌باشد. برخی از لیبل‌ها وجود دارند که با هر بار کندن دوباره می‌توان آن را نصب کرد در صورتی که لیبل خردشونده این گونه نمی‌باشد و بعد از چسباندن دیگر قادر به کندن آن نمی‌باشید. تنها در صورتی می‌توان آن را کند که برچسب پاره پاره شود و از هم جدا شود به این دلیل به آن برچسب خرد شونده می‌گویند.

این نمونه برچسب دارای کاربرد زیادی در صنایع مختلف است مثلا از آن برای گارانتی استفاده می‌کنند. معمولا برچسبی که روی جعبه محصول می‌چسبانند به عنوان یک برچسب گارانتی محسوب می‌شود و در صورت باز کردن جعبه کالای شما از آکبندی بیرون می‌آید و گارانتی محصول نیز باطل می‌شود.

معمولا از لیبل‌ها به عنوان اصالت بخشی محصولات نیز استفاده می‌شود. برچسبی که بر روی محصول زده می‌شود دارای نام کالا و کد و تاریخ واردات می‌باشد و این برچسب خرد شونده قابل تعویض و یا دستکاری نمی‌باشد و این از دستکاری محصول و درست کردن محصولات تقلبی در بازار جلوگیری می‌کند.


برچسب‌ خردشونده چیست؟

برچسب‌های خرد شونده یک نوع برچسب است که در صورتی که به سطحی زده شود قابل کنده شدن نمی‌باشد و دارای نام‌های مختلفی است که این نام‌ها شامل: گچی، لیبل امنیتی، تخم مرغی و …. است. همان گونه که گفته شده این برچسب به برچسب اموال هم معروف است که از آن برای مشخص کردن اموال شرکت‌ها استفاده می‌شود و بسیار کاربردی است.

این برچسب مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و گرما دارد و دارای رنگ سفید مات می‌باشد که چسبندگی بسیار بالایی دارد. از ویژگی‌های این برچسب می‌توان به امنیتی بودن آن، عدم استفاده دوباره از برچسب، خرد شوندگی، مقاومت چاپ مناسب و عالی و… اشاره کرد.

ویژگی های برچسب خرد شونده

کاربرد برچسب خرد شونده

مهم‌ترین کاربرد برچسب خردشونده این است که از آن به عنوان برچسب اموال استفاده می‌شود. یعنی بر روی این برچسب‌ها بارکد چاپ می‌شود و بر روی اموال شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی یا دولتی می‌چسبانند و آن‌ها را می‌توان به وسیله دستگاه بارکد خوان گزارش کاملی از موجودی شرکت‌ها و سازمان‌ها به دست آورد.

از این برچسب‌ها به عنوان لیبل گارانتی باتری موبایل هم استفاده می‌کنند. این برچسب‌ها به دلیل ماهیتی که دارند بعد از چسباندن بر سطح مورد نظر در صورتی که کنده شوند از بین می‌روند از این جهت به عنوان برچسب گارانتی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برخی از این برچسب‌های هولوگرامی در بازار موجود هستند که می‌توان بر روی آن‌ها تاریخ فروش را ثبت کرد و معمولا در ابعاد کوچک هم در بازار موجود هستند که شما می‌توانید هر یک از این برچسب‌ها را با ابعاد مختلف و مورد نیاز خود تهیه نمایید.

از برچسب‌های گچی معمولا برای پلمب نامه‌های محرمانه استفاده می‌کنند و در صورت کنده شدن این برچسب‌ها نشان‌دهنده باز شدن نامه‌ها است.

یکی دیگر از کاربردهای این برچسب خرد شونده برچسب پلمب است که اگر هر محصول که توسط خریدار و یا مصرف‌کننده از حالت پلمب خارج شود به راحتی قابل تشخیص است. برچسب‌های پلمب از سری ساده‌ترین و جدیدترین ابزارهایی است که برای مهر و موم کردن وسایل گوناگون با درجه امنیتی کمتر می‌باشد. این برچسب بعد از چسبانده شدن بر روی سطح مورد نظر دیگر سالم و به آسانی کنده نمی‌شوند و ممکن است پاره پاره شوند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

ویژگی‌های برچسب گچی

  • چسبندگی بسیار بالا
  • ضدآب
  • عدم امکان استفاده از بارکد و کد
  • قابل استفاده بر روی سطوح منحنی
  • خردشوندگی و شکنندگی بالا
  • دارای رنگ سفید مات هستند
  • ابعاد این برچسب‌ها متفاوت است
  • قابلیت چسبیدن در سطح‌های روغنی
  • به صورت تک ردیفه و دو ردیفه شیت و رول قابل تولید است.
  • مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی و حلال‌ها
قیمت برچسب‌های خردشونده

قیمت برچسب‌های خردشونده

قیمت برچسب‌ها به سایز آن‌ها بستگی دارد و برچسب‌هایی که دارای سایز 2*1 سانت در تعداد 5000 عدد دارای قیمت حدودی 430 هزار تومان است و برچسب‌های گچی دارای سایز 5 * 1.5 با تعداد 1000 عدد دارای قیمت 450 هزار تومان است و همان گونه که گفته شد قیمت این برچسب‌ها به سایز آن‌ها بستگی دارد و هر چقدر سایز آن‌ها بزرگتر باشد و تعداد آن‌ها هم بیشتر باشد قیمت آن‌ها هم بیشتر خواهد بود.

سخن آخر

به طور کلی می‌توان گفت که برچسب خردشونده از بهترین برچسب‌های امنیتی به حساب می‌آید و می‌تواند نیازهای امنیتی محصولات را به خوبی برطرف نماید. برای خرید این محصولات بهتر است به سراغ چاپخانه‌هایی که این محصولات را با کیفیت بسیار عالی تولید می‌کنند بروید و سفارش برچسب خردشونده خود را به آن‌ها بدهید.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go to top