انواع تکنولوژی هولوگرام و طرح هولوگرافیک

انواع تکنولوژی هولوگرام

طرح هولوگرافیک تصویری تمام رنگی با رزولوشن بالا و بدون محدویت مکانی است. که میتوان به صورت سه بعدی هم آن را مشاهده کرد، هولوگرافیک دارای طرح های بسیار متنوعی است طرح های هولوگرافیکی به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند:

طرح هولوگرافیک هوایی

طرح های هوایی و تکنولوژی مداخله ای. ابداع مردی 29 ساله به نام چاد داین که فارغ التحصیل پلی تکنیک است، پیشرفت چشمگیری در تکنولوژی است. می توان در دیوارهای بخار گاز و نیز با عوامل مداخله ای آن را ساخت. اصول اولیه ی این تکنولوژی از سراب شکل می گیرد، تصویر روی بخار آب انداخته می شود و به علت لرزش های مولوکولی تصویر به صورت هولوگرام سه بعدی ظاهر می شود.

طرح هولوگرافیک هوایی

طرح هولوگرافیک اشعه لیزر

تکنولوژی اشعه ی لیزر: هولوگرام سه بعدی ابتدا در ژاپن شکل گرفت. شرکت علوم و فنون این تکنولوزی را با استفاده از انتشار اکسیژن و نیتروزن در هوا به وجود آورد که با ماده ای مانند شربت ترکیب شده و تصویر کوچک هولوگرام سه بعدی را به وجود می آورد. این روش اصولا در هوای آزاد انجام می گیرد و با انفجار اندکی همراه است.

طرح هولوگرافیک 360 درجه

نمایش 360 درجه ی خطوط کامل: این کار توسط دانشگاه تکنولوژی و نوآوری جنوب کالیفرنیا صورت گرفت. آن ها اعلام داشتند که این تکنولوژی هولوگرامی است برای ایجاد هولوگرام سه بعدی روی آینه ای که با سرعت بالا در حال چرخش است اما این کار اندکی خطرناک است. به طورکلی می توان گفت که این تکنولوژی در کشورهای بسیاری استفاده می شود. اما نمی توان گفت که کدام کشور بیشتر از آن استفاده می کند و یا پیشرو در این صنعت است. تکنولوژی طرح هولوگرافیک برعکس تکنولوژی هولوگرافی روی هوا و یا لنزهای سه بعدی مخصوص، سایه ها و یا سایر افکت ها در سطوح دو بعدی به وجود می آید. تکنولوژی طرح هولوگرافیک تصویری کاملا سه بعدی است که از هر زاویه 360 درجه ای قابل رویت است.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


طرح و اندازه برچسب هولوگرام

در اینجا مجموعه ی بی نظیری از استیکرها و برچسب های هولوگرام را ارئه می دهیم که اصالت برند را نشان می دهند. این برچسب ها توسط مواد درجه یک و تکنیک های پرینت پیچیده ساخته شده اند. که تضمین کننده ی ظاهر جذاب و نیز امنیت برند هستند. برچسب های هولوگرام دارای ماهیت خاص هستند که تقلید و تقلب از برند اصلی را غیر ممکن می کنند. این برچسب ها و استیکرها را با طراحی شخصی سازی شده، اشکال (بیضی، گوشه های گرد، مربع، مستطیل و گرد) اندازه ( بین 1010 و 1515 میلیمتر)، در رنگ ها و طرح هولوگرافیک مختلفی برای هر مشتری تهیه شده اند. با سری کد مخصوص برای اهداف امنیتی و کاربرد فردی مجهز شده است. هیچ فاصله ای برای هولوگرام امنیتی مربعی نیاز نیست اما 3 میلیمتر فاصله برای گوشه های گرد و هولوگرام دایره ای نیاز است.

طرح و اندازه برچسب هولوگرام

رول برچسب هولوگرام امنیتی

هولوگرام هایی که به صورت رول هستند مناسب برای استفاده در توزیع کننده برچسب هستند. می توانند در صفحات خالی و یا با نوشته های روی آن در دسترس باشند. این هولوگرام ها به صورت قرقره و با فاصله ی حداقل 2.5 تا 3 میلیمتر بین دو هولوگرام ارائه می شوند. این هولوگرام هم به صورت اتوماتیک و هم دستی قابل استفاده هستند. هولوگرام تمپر مناسب برای کاربردهای شناسایی محصول و مصارف تبلیغاتی است. موادی با کیفیت پیشرفته و چسبناک برای طراحی این هولوگرام ها به کار می روند. طبقه بندی هولوگرام های امنیتی قابل از بین بردن نیست. اگر کسی قصد از بین بردن آن را داشته باشد، باعث جدا شدن بخش بالایی فیلم می شود. برای داشتن امنیت صنعتی و ملزومات هویتی این هولوگرام ها در اندازه ها، اشکال، طرح ها و ترکیب رنگ های متفاوت قابل تغییر هستند.


برچسب هولوگرام فوری

هولوگرام های فوری در هنگام بروز موارد ضروری استفاده می شود. این هولوگرام ها با طرح های مختلف و با تکنیک های پیشرفته ی هولوگرافی و مواد رتبه بندی شده طراحی شده اند. این هولوگرام ها حفاظت قابل توجهی در مقابل کپی برداری دارند و به محصول و برند یکتایی خاصی می دهند. هولوگرام های پیشرفته تبلیغاتی هولوگرام های پیش رفته برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شوند و با دادن ماهیت خاص به محصول امنیت را به ارمغان می آورند. این هولوگرام ها با استفاده از مواد درجه یک و تکنیک های چاپ دیجیتالی بسیار جذاب هستند. کل مجموعه ی هولوگرام ها دارای اندازه، طرح و ترکیب رنگ های مختلف است تا با نیازهای مشتریان ما مطابقت داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.