بررسی بازار جهانی هولوگرام های امنیتی

بازار جهانی هولوگرام امنیتی

هولوگرام های امنیتی برچسب هایی هستند که از آنها برای جلوگیری از جعل بر روی کالا استفاده می شود. جعل هولوگرام امنیتی دشوار است و به همین دلیل در چاپ اسکناس در سراسر جهان، به ویژه اسکناس هایی که دارای ارزش بالاتری هستند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از هولوگرام های امنیتی در گذرنامه ها، کارت های اعتباری و همچنین ضمانت اصالت محصولات استفاده می شود. هولوگرام امنیتی با تجهیزات پیشرفته از نظر تکنولوژی تولید وتکثیر می شوند.

هولوگرام های امنیتی می توانند از دو یا سه لایه ساخته شوند و جلوه چند سطحی و چند رنگ منحصر به فرد را به نمایش بگذارند. از هولوگرام های امنیتی برای محافظت از محصولات و مارک های مختلف در برابر جعل استفاده می شود. انواع هولوگرام های امنیتی شامل هولوگرام شفاف، هولوگرام کارت پی وی سی، هولوگرام ضد سرقت، هولوگرام چاپ گرم، هولوگرام رنگی و هولوگرام ارزان و … می شود.

آنچه در ادامه مطلب “بررسی بازار جهانی هولوگرام های امنیتی” می خوانید:


ویژگی های هولوگرام های امنیتی

هولوگرام های امنیتی بسیار سخت کپی می شوند و با مواد منحصر به فرد و فرایندهای خاص ساخته می شوند. هولوگرام های امنیتی متقاضی بسیاری دارند، زیرا از طریق لایه های امنیتی آشکار، پنهان و دیجیتالی امنیت و اصالت برند را افزایش می دهند. هولوگرام های امنیتی را می توان متناسب با نیازهای بسته بندی و مارک، مطابق خواسته مصرف کننده تنظیم کرد و در صورت درخواست مشتری از هولوگرام ارزان با امنیت کمتراستفاده کرد.

هولوگرام های امنیتی

دلایل استفاده از هولوگرام امنیتی

افزایش تقاضا برای راه حل های امنیتی پیشرفته و ضد جعل و تقلب محصولات، اسناد، کارت های بانکی منجر به افزایش بازار جهانی هولوگرام امنیتی شده است. هولوگرام های امنیتی را نمی توان به راحتی توسط کامپیوتر اسکن کرد و با استفاده از دستگاه کپی تولید مجدد کرد. همچنین مصرف کنندگان برای محصولات دارای هولوگرام امنیتی ارزش بالاتری قائل هستند. هولوگرام ها، امنیت محصول را تأمین می کنند و با استفاده از یک ورق آلومینیوم ساخته می شوند که پس از فرآیند های مختلف جلوه های بصری سه بعدی ایجاد می کنند که با هیچ روشی قابل کپی نیستند.

ویژگی های هولوگرام های امنیتی

هولوگرام های امنیتی دستکاری شدن و شناسایی محصولات جعلی را تضمین می کنند. بسیاری از افراد محصولات شناخته شده را جعل می کنند و محصولات تقلبی را در بازار می فروشند. معرفی هولوگرام امنیتی روی محصولات باعث کاهش میزان جعل در بازار می شود. هولوگرام های امنیتی بسیار متنوع هستند و می توانند برای انواع مواد از جمله چوب، شیشه، کاغذ، پلاستیک، لاستیک، پارچه، مقوا و غیره استفاده شوند.


بازار جهانی هولوگرام امنیتی

هولوگرام های امنیتی برای شناسایی نقش اساسی دارند، بسته بندی و تمبرهای مالیاتی، برای اسکناس های بانکی و سایر اسناد دولتی که امنیت بالایی لازم است، بنابراین انتظار می رود بازار هولوگرام های امنیتی شاهد یک فرصت سودآور در این بخش باشد.

انتظار می رود در بازار هولوگرام های امنیتی علاوه بر رشد درخواست سطوح مختلف محصولات از لحاظ حفاظت و اعتبار بخشی، هولوگرام های ارزان، دسته دیگر پر مخاطبی باشد که در کنار دیگر گروهها در بازار حرفی برای گفتن داشته باشند.

اگرچه اقتصادهای در حال توسعه به دلیل وجود جعل گسترده نیاز به محصولات امنیتی و حفاظتی با کیفیت دارند ولی در کنار آن گروه پر تعدادی از صاحبان کسب و کار و تولید کنندگان هستند که به دلیل قیمت تمام شده اندک محصول یا خدمات خود و یا در بعدی دیگر به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر بازارهای جهانی، مشتریان وفادار هولوگرام های ارزان می باشند.

عرضه هولوگرام ارزان پتانسیل گسترده ای را برای بازار هولوگرام فراهم می کنند. هولوگرام ارزان ضمن حفظ برخی از قابلیت های امنیتی ( در سطح پایین ) می توانند از لحاظ اطمینان بخشی به مصرف کننده نهایی، نقش به سزایی را ایفا نماید .

این محصولات ضمن قیمت پایین، سرعت تولید بالاتری داشته و برای مقابله با مشکل جعل و تقلب ، به صورت ابتدایی ، در بازار هولوگرام امنیتی خودی نشان دهند. محافظت از نام تجاری می تواند مزیت تجاری آن دسته از محصولات ارزان قیمتی هستند که به هولوگرام های ارزان مجهز گردیده اند.به همین دلیل افزایش تقاضا برای این گروه از هولوگرام ها با شیب تندی در حال رشد و بازار سازی می باشد .

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.