معرفی انواع برچسب های هولوگرامی

برچسب های هولوگرامی

برچسب های هولوگرامی

در ادامه ی این مقاله به بررسی برچسب های هولوگرامی و موضوعات زیر میپردازیم:

 • محصولات هولوگرامی
 • هولوگرام دو بعدی
 • برچسب های هولوگرامی بازتابنده
 • برچسب های ضمانتی هولوگرام
 • برچسب های هولوگرامی تبلیغاتی
 • هولوگرام ها چگونه کار می کنند
 • مقابله با جعل و تقلب به کمک هولوگرام

امنیت با برچسب های هولوگرامی

جاعلان تنها در جستجوی برندهای نامی اند.بنابراین به موفقیت یک برند می توان از طریق شناسایی تعداد جاعلان آن دست یافت.ما از به روزترین تکنیک های هولوگرافی تکنولوژی لیزرسک برای محافظت محصولات استفاده می کنیم.برچسب های هولوگرام به طورگسترده در تمامی بخش های تجاری و صنعتی برای محافظت از برندها مورد استفاده قرار می گیرند.هولوگرام ها ابزار های نوری پراکنده ای غیرقابل کپی واسکن هستند که با استفاده از تکنولوژی های لیزری ساخته می شوند.بیش از 90کشور از مشخصه های هولوگرامی به سبب امنیت بالا در وجوه مالی استفاده می کنند.

برنامه های گسترده ای در تکنولوژی لیزرسک به منظورمحافظت از برندها و مقابله با جاعلان راه اندازی شده است.هولوگرام های تولیدی این شرکت امنیت بالا و زیبای بصری چشمگیری برای مشتریان به ارمغان می آورد.این هولوگرام ها ویژگی های نوری منحصر به فردی دارد که در آن امکان هیچ گونه کپی برداری و یا اسکن وجود ندارد.

برچسب های هولوگرامی

محصولات برچسب های هولوگرامی

 • برچسب های هولوگرامی دو بعدی/سه بعدی
 • برچسب های هولوگرامی غیر قابل نفوذ
 • برچسب های گارانتی هولوگرامی
 • برچسب های تبلیغاتی هولوگرامی
 • برچسب های هولوگرامی چسبان
 • برچسب های هولوگرامی سفارشی
 • برچسب های هولوگرامی هولوگرافی سفارشی طبق قواعد و مشخصه های خاص تولید می شوند.
برچسب های هولوگرامی

برچسب هولوگرامی دوبعدی

هولوگرام های دو/سه بعدی از لایه های دوبعدی چندگانه با تصاویرهولوگرامی حک شده بر روی آن برای به وجود آوردن جلوه ی سه بعدی به هولوگرام ساخته شده است.در این نوع هولوگرام عمق بصری جالبی میان لایه ی اول و لایه های متفاوت وجود دارد.این تصاویر از خطوط باریکی تشکیل شده اند که زاویه شکست های بزرگ مشاهده می شوند.تمامی طرح و لوگوی موجود در هولوگرام دوبعدی /سه بعدی با عمق و پارالاکس ایجاد می شوند.

تکنولوژی لیزرسک از به روزترین “پراکنش های رنگین کمانی “”دنیساک”برای تولید برچسب های هولوگرامی دو بعدی /سه بعدی استفاده می کند.این برچسب ها با ارزش دهی به محصول ومحافظت از برند از جعل آن جلوگیری می کند.در این شرکت برچب های هولوگرافی با کیفیت وماندگاری بالا که تمامی نیازهای مشتریان را برطرف می کند،تهیه شده است.سفارشات هولوگرامی در ابعاد و اشکال متفاوت پذیرفته می شود.
از کاربردهای این هولوگرام می توان به بخش داروسازی،آموزشی ،دولتی ،الکترونیک و اتومبیل اشاره کرد.

برچسب هولوگرامی بازتابنده

این برچسب های هولوگرامی ساختاری دارند که در هنگام برداشته شدن نشان ،تصویرو یا هر گونه متنی مانند “opened”،”void”،”checkboard pattern”را به جای می گذارند.جنس این برچسب ها نوعی کاغذ ترد وچسبنده است که در هنگام جداسازی اثراتی را از خود به جای می گذارد.تکنولوژی لیزرسک ایم برچسب ها را با مشخصه هایی تولید می کند که هر گونه تلاش در صدد جداسازی به تخریب آن می انجامد.دربرخی موارد درهنگامی جداسازی برچسب ها ماده ی چسبناکی به جا باقی می ماند.

این نوع هولوگرام ها برای کارهای تبلیغاتی و شناسنامه ی هویتی محصولات مناسب اند.درطراحی این برچسب هها از مواد درجه یک باکیفیت وچسبنده های قوی استفاده شده است.امنیت این هولوگرام ها به گونه ای است که هر گونه تلاش برای جداسازی و آلوده سازی آن امکان پذیر نخواهد بود.علت چنین امری جدایی لایه های فوقانی هولوگرام است.برای برآورده سازی ایمنی صنعتی این هولوگرام دراشکال ،طرح ها وترکیبات رنگی متفاوتی تولید می شوند.هم چنین دراشکال قرقره ای و ورقه ای با ضخامت 24/36میکرون تولید می گردند.
ازکاربردهای این هولوگرام می توان به بخش های داروسازی ،آموزشی ،دولتی ،الکترونیک ،اتومبیل و..اشاره کرد.

برچسب هولوگرامی ضمانتی

ضمانت نامه عبارتی ثبت شده مرتبط با خرید و فروش محصول است.در ابتدا خریداران نشان ضمانت محصول بررسی می کنند تا از مشخصات محصول آگاه شوند.اگر محصول بدون برچسب گارانتی خریداری می کنید بدان معناست آن محصول تقلبی است و یا اینکه ضمانت نامه در تعهدات تولید کننده ی نیست.این مسأله در خرید و فروش محصولات محلی فاقد برچسب ضمانتی صدق می کند.در مواردی مشاهده شده فروشندگان نمونه ی تقلبی را جایگزین این برچسب ها کرده اند.

تکنولوژی لیزرسک محدوده ی گسترده ای از برچسب های ضمانتی هولوگرامی متناسب با صنایع متفاوت وبرندهای متفاوت تولید می کند.استفاده از این برچسب ها بسیار آسان است به گونه ای که این برچسب چسبنده اند.این برچسب بر روی سطوح متفاوت با هدف امنیتی چسبانده می شوند.

هرگونه تلاش به منظور جداسازی این برچسب ها بی اثر خواهد بود.این هولوگرام ها با آخرین تکنولوژی ها ی به روز طراحی می شوند.هم چنین برچسب ها در سایز ها و اشکال متفاوت با نام و لوگوی شرکت طراحی و ساخته می شوند.
از کاربردهای این برچسب هولوگرامی به بخش های اتومبیل و الکترونیک می توان اشاره کرد.

برچسب های هولوگرامی تبلیغاتی

از برچسب هولوگرامی تبلیغاتی در قسمت تبلیغات وفروش محصول استفاده می شود.از سایر موارد مورد استفاده این برچسب ها به نمایشگاه ها،یادگاری ها ،هدایا ،جلد مجلات ،بروشورها و کارت های ویزیت اشاره کرد.هولوگرام های تبلیغاتی جلوه ی بصری و گرافیکی بسیار زیبایی دارند به گونه ای که متناسب اهداف تبلیغاتی هستند.

این هولوگرام ها به صورت چاپ تمام رنگی ، پیش زمینه ی هولوگرافی بازتابی متالیک و با کیفیت عالی اراأه می شود.برای محافظت و دوام بیش تر این کارت ها یک لایه ی محافظتی اضافی بر روی هولوگرام افزوده شده است .هولوگرام های تبلیغاتی یک نمونه ی بدیع و ابتکاری اند.تکنولوژی لیزرسک از به روزترین متدهای توزیع برای هولوگرام های تبلیغاتی استفاده کرده است .هم چنین این هولوگرام ها در اشکال متعدد ورقه ای و رولی به ضخامت 24/36میکرون تهیه می شوند.
از کاربردهای این هولوگرام به بخش های دریانوردی ،تاسیسات و لوله کشی ها اشاره کرد.

برچسب های هولوگرامی چسبان

گرامی نوار هولوگرام به برچسب برای حفظ امنیت بیش تر چسبانده می شود.هم چنین این برچسب ها با نوشتارهای امنیتی uvوسری شماره گذاری یکپارچه می شوند.از این برچسب ها در نمونه کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می شود.این برچسب ها به سبب اینکه از نوار پلی استر تشکیل شده اند در تمامی محصولات با ضخامت های متعدد 23،36و50 میکرون وبا رنگ های سیلور،طلایی و سایر رنگ ها بنا بر سفارش مورد استفاده قرار می گیرند.این برچسب به شکل توپی و یا برش داده شده توزیع می شوند.

با تلاش کارشناس چسب های هولوگرامی چسبنده در قیمت های رقابتی تولید می شوند.این برچسب ها در سایزها و ابعاد متفاوت متناسب با بسته بندی ها ،اسناد و محصولات تولید می شوند.
از کاربردهای این هولوگرام به بخش های داروسازی ،دریانوردی،آموزشی ،دولتی ،الکترونیک و اتومبیل می توان اشاره کرد.

لیبل بسته بندی محصولات

هولوگرام ها چگونه کار میکنند

هولوگرام ها بر روی کارت های اعتباری و دیگر اشیا امروزه با نقش الگو بر روی فویل به وفور استفاده میشوند.
هولوگرام هایی که میتوانید بخرید یا روی گواهی نامه ی رانندگی ببینید هولوگرام های انعکاسی هستند.آن ها بطور انبوه تولید میشوند .وقتی یک تعلیق هولوگرافیک را توسعه میدهید,سطح آن بعنوان یک هالید نقره ای به نقره ی خالص تبدیل میشود.

این امر ساختار سطح آن را تغییر میدهد.یکی از سبک های تولید انبوه هولوگرام ها پوشاندن آن ها با لایه ی فلزی و قوی کردن آن هاست.سپس استفاده از آن و نقش زدن الگوی آن بر روی یک فویل فلزی.بسیاری از اوقات میتوانید هولوگرام ها را با نوری سفید رنگ ببینید.همچنین میتوانید هولوگرام ها را بطور انبوه با پرینت آن ها مشابه راهی که پرینت های تصویری را خلق میکنید بسازید.

تفاوت هولوگرام انعکاسی و هولوگرام انتقالی

هولوگرام انعکاسی میتوانند به سختی هولوگرام های انتقالی باشند لیزر و اشیا زیادی وجود دارد که میتواند چنین هولوگرام هایی را ایجاد کند.یک نوع متفاوت آن نوع خطی است.لیزر,تعلیقات و اشیا همگی در یک خط هستند.پرتو از لیزر بعنوان پرتو مرجع آغاز میشود .از تعلیق عبور کرده و به اشیا برخورد میکند.سپس به بخش دیگر بازمیگردد و الگوی تداخل را خلق میکند.شما وقتی نور سفید یا مونوکروم به طوف این هولوگرام ها منعکس میشود را میبینید.مغز شما امواج نور دریافتی را تحلیل میکند و شما تصویر واقعی را میبینید.

هولوگرام های انعکاسی هنوز هم ضخیم تر از هولوگرام های انتقالی هستند.فضای بیشتری برای ضبط حواشی تداخلی وجود دارد تا نور گرم شود .میتوانید در خصوص هولوگرام ها فکر کنید که این راه را با لایه های دوگانه میسازند و فقط نیمی از طول موج را دارا هستند.وقتی نور وارد لایه ی اول میشود مقداری از آن به منبع نور بازمیگردد و مقداری از آن نیز به لایه ی بعدی ادامه پیدا میکند,یعنی جایی که این فرآیند تکرار میشود.نور از هر لایه با نور لایه ی بالایی مختلط میگردد و این فرآیند بعنوان اثر برگ شناخته میشود و بخش لازمی از ساخت پرتو اشیا در هولوگرام های انعکاسی است.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

تاثیر برگ

هولوگرام ها با تاثیر برگ قوی بعنوان هولوگرام های ضخیم شناخته میشوند در حالی که هولوگرام های با تاثیر برگ پایین,باریک هستند.
تاثیر برگ راه تاثیرگذاری هولوگرام ها به نور را تغییر میدهند,به خصوص هولوگرام هایی که میتوانید آن ها را با نور سفید رنگ ببینید.در ابعاد دید متفاوت,تاثیر برگ برای طول موج های متفاوتی از نور کاملا متفاوت است.به این معنا که ممکن است هولوگرام ها را از یک گوشه به یک رنگ و از گوشه ی دیگر با رنگ دیگر ببینید.تاثیر برگ یکی از دلایلیست که هولوگرام های جدید سبز به نظر میرسند,حتی زمانی که از نور لیزر قرمز ساخته میشوند.

هولوگرام های دو بعدی راه کاری برای مقابله با جعل و تقلب

هولوگرام ها راه حلی برای امنیت و عدم جعل به حساب می آیند. آن ها می توانند به شکل لوگو شرکت و یا اسم محصول باشند. استفاده از آن روشی جدید و ارزان برای حفظ هویت در بازار است.
نیاز مبرمی به ایمن سازی بازار در مقابل تقلب احساس می شود. امروزه, چیزهایی که در بازار وجود دارند کاملا اصلی نیستند , چه دارو باشند, صابون, و یا وسائل برقی و محصولات غذایی.

این مساله نگرانی بسیاری برای شرکت های تولیدی , دولت و حتی مصرف کننده به وجود می آورد. افراد بسیاری هستند که با جعل کردن کالای واقعی و پر تقاضا دیگران را فریب می دهند. مشتری صادق با تمام این کالاهای تقلبی فریب می خورد و در دام کالای تقلبی اسیر می شود.

حتی دولت ها هم هر چند وقت یکبارکمپین هایی برای آگاهی مردم از قوانین تقلب در برند های تقلبی به راه می اندازد و به مردم درباره ی هولوگرام های روی محصولات اطلاع رسانی می کند و سندیت آن ها تصدیق می کند.
هر نوع محصول تقلبی جذابیت,شناخت و تصویر محصول واقعی را خراب می کند. برای پروسه های گذشته و آینده ی شرکت و نیز برای ایمن سازی اطمینان شرکت, شرکت ها وقت و هزینه ی گزافی را برای تهیه ی هولوگرام های دو بعدی می پردازند. این هولوگرام ها روی بسته بندی محصول چسبانده می شوند و محصول را بیشتر در معرض آسیب در بازار قرار می دهند.

حال مردم باور می کنند که محصول دارای هولوگرام از برند و یا شرکت خاص حتی با چشم بسته هم ارزش استفاده کردن دارد. تقلب برای تمام کسانی که با بازار سر و کار دارند مساله مهمی است-چه تولید کننده و چه مصرف کننده.

راه های مقابله با جعل

امروزه حتی فردی عامی هم معنی هولوگرام را می داند, که فقط روی محصولات واقعی و اصلی وجود دارد. هولوگرام های دو بعدی همگام با سایر تکنولوژی های هولوگرافیک امری ضروری برای حفظ سندیت و اطمینان ما از محصول شده اند. قرار دادن هولوگرام روی دارو ها کاملا اجباری است. این مساله باعث افزایش آگاهی نسبت به محصول می شود و محصول را جذاب تر و یکتا تر جلوه می دهد.

حتی روشی برای تبلیغ محصول هم هست. شرکت ها با طراحی هولوگرام روی محصولاتشان رقبایشان را از میدان بیرون می کنند. هولوگرام دارای نام محصول , لوگو و پیام هایی است که شرکت می خواهد به مشتریانش ارائه کند. افراد متخصص و متبحر زیادی برای انجام این کار استخدام می شوند. حتی تعدادی شرکت تولید هولوگرام وجود دارند که راه حل های هولوگرافیک به شرکت های مختلف ارائه می دهند.

تمام جزییات مربوط به محصول و محتوای آن در روی محصول قید شده است که هیچ شک و شبهه ای در ذهن مصرف کننده ایجاد نمی کند. حتی با پیشرفت تکنولوژی هیچ نمی خواهد وقت گرانبهایش را صرف پیدا کردن اصالت مجوز هیچ محصولی بکند. آن ها می دانند که باید به لوگوی برند و یا برچسب دو بعدی هولوگرام روی محصول توجه کنند.

انواع دیگر هولوگرام نیز موجود است, در بین همه ی آن های دو بعدی واقعی تر بوده و جعل کردن آن ها سخت تر است و از روی محصول به آسانی پاک نمی شوند. ممکن است هولوگرام ها واقعی تر هم بشوند و به شکل لوگوی شرکت و یا اسم محصول در بیایند.

به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.