معرفی انواع برچسب های هولوگرامی

برچسب های هولوگرامی

در ادامه این مقاله به بررسی برچسب های هولوگرامی و موضوعات زیر می پردازیم:


معرفی برچسب هولوگرامی

برچسب های هولوگرام محصولاتی اپتیکی هستند که با تکنولوژی لیزر و با استفاده از تجهیزات و تکنیکهای پیشرفته تولید می‌شوند. زمانی که به برچسب هولوگرامی در زیر نور نگاه می‌کنیم تصاویری رنگی دیده می‌شوند که با تغییر زاویه دید، طیفی از رنگهای مختلف را در آن مشاهده می‌کنیم. یکی از خصوصیات جالب هولوگرام، نمایش تصاویر سه بعدی می‌باشد که داری کاغذ ضد کپی بوده و با روش های دیگر قابل تولید نیستند.

برچسب هولوگرام سه بعدی در طی سال های اخیر بیشتر و بیشتر شده اند و برخی از برند های بزرگ از این فن آوری استقبال کرده اند، با دلایل کاملا خوب! هدف ازساخت برچسب هولوگرام ، نشان دادن هویت واقعی محصول و نیز محافظت از آن در برابر خطر جعل، است. قطعا به محصول جلوه ی زیبایی داده و اصالت و کیفیت بالای آن را نشان میدهد که همین علت استفاده کسب و کارهای بزرگ و حتی دولت و کارت های اعتباری شرکت ها از این برچسب هاست.

معرفی برچسب هولوگرامی

برخی از خصوصیات هولوگرام

 • غیر قابل جداسازی و انتقال از محلی به محل دیگر
 • غیر قابل کپی‌برداری و تکثیر حتی با استفاده از جدیدترین روشهای کپی و اسکن
 • قابلیت گنجاندن تصاویر یا متون میکرونی در داخل هولوگرام که بسته به اندازه آنها فقط با ذره‌بین یا میکروسکوپ قابل مشاهده هستند.
 • قابلیت تولید در اندازه، شکل، تیراژ و رنگهای مختلف
 • قابلیت گنجاندن تصاویر یا کدهای مخفی درون هولوگرام که در زیر نور معمولی غیر قابل رؤیت می‌باشند و فقط تولیدکننده و صاحب هولوگرام از محل آن آگاه است.
 • برای تهیه تصویر اولیه هولوگرام احتیاج به تجهیزات خاص اپتیکی می‌باشد که با ترتیب خاصی باید در کنار هم چیده شوند و کوچکترین تغییر در چیدمان این تجهیزات باعث ایجاد تغییر در تصویر می‌گردد و به همین دلیل امکان تولید مجدد یک هولوگرام برای تولید کننده اولیه آن نیز وجود ندارد.

امنیت با برچسب های هولوگرامی

جاعلان تنها در جستجوی برندهای نامی اند. بنابراین به موفقیت یک برند می توان از طریق شناسایی تعداد جاعلان آن دست یافت. ما از به روزترین تکنیک های هولوگرافی تکنولوژی لیزرسک برای محافظت محصولات استفاده می کنیم. برچسب های هولوگرام به طورگسترده در تمامی بخش های تجاری و صنعتی برای محافظت از برندها مورد استفاده قرار می گیرند. هولوگرام ها ابزارهای نوری پراکنده ای غیرقابل کپی و اسکن هستند که با استفاده از تکنولوژی های لیزری ساخته می شوند. بیش از 90 کشور از مشخصه های هولوگرامی به سبب امنیت بالا در وجوه مالی استفاده می کنند.

برنامه های گسترده ای در تکنولوژی لیزرسک به منظورمحافظت از برندها و مقابله با جاعلان راه اندازی شده است. هولوگرام های تولیدی این شرکت امنیت بالا و زیبای بصری چشمگیری برای مشتریان به ارمغان می آورد. این هولوگرام ها ویژگی های نوری منحصر به فردی دارد که در آن امکان هیچ گونه کپی برداری و یا اسکن وجود ندارد.

برچسب های هولوگرامی

انواع برچسب امنیتی هولوگرام

برچسب امنیتی هولوگرام برای کاربردهای امنیتی بیشماری ارائه می شود مثلا برچسب از کارت شناسایی شما مراقبت کند. از دیگر کاربردهای برچسب های امنیتی این است که به لوگوی شرکت شما ظاهری برجسته و زیبا می دهد که میتواند تصویر کالای شما را بیشتر نمایان کند.

برچسب های هولوگرامی سفارشی

برچسب های هولوگرامی هولوگرافی سفارشی طبق قواعد و مشخصه های خاص تولید می شوند.شرکت های تولید کننده برچسب امنیتی یا هولوگرام امنیتی می توانند با توجه به مواد نشان دهنده ی دما، شماره ی سریال متوالی، بارکد، رنگ های مخصوص وسایر مواد و ترکیب این موارد، محصولی را تولید کنند تا نیازهای امنیتی شما را با توجه به بودجه تان برآورده کنند.

هولوگرام و برچسب امنیتی، به منظور جلوگیری از تقلب و جعل، طراحی، ساخته و آزمایش شده اند. به همین علت قابل تولید مجدد نیستند. در واقع برچسب امنیتی و هولوگرام ها سبب افزایش آگاهی از برند می شوند و همچنین قابل سفارش سازی برای برند و لوگوی شما می باشند. هولوگرام های چاپ سفارشی دارای امنیت بیشتری هستند. در این نوع از هولوگرام ها لوگوهای مورد نظر و شماره ی سریال در آن قرار می گیرد. علاوه بر موارد گفته شده این برچسب های هولوگرام طوری ساخته میشوند که اعتبار سنجی آنها سریع و آسان می باشد.

برچسب های هولوگرام عادی

این برچسب از انواع هولوگرام های سرد بوده بنابراین به عنوان یک محصول متداول و پرکاربرد می باشد که پس از برداشتن از روی سطح تخریب نمی شود ولی در تمامی سطوح امنیتی قابل ارائه میباشد. این نوع هولوگرام برای محصولاتی توصیه می شود که تخریب شوندگی برچسب هولوگرام برای آنان اهمیت ویژه ای ندارد.

ویژگی برچسب هولوگرام عادی

ویژگی بارز این نوع برچسب سهولت کاربرد و قیمت مناسب آن در تیراژهای انبوه می باشد.


محصولات برچسب های هولوگرامی

 • برچسب های هولوگرامی دو بعدی/سه بعدی
 • برچسب های هولوگرامی غیر قابل نفوذ
 • برچسب های گارانتی هولوگرامی
 • برچسب های تبلیغاتی هولوگرامی
 • برچسب های هولوگرامی چسبان
 • برچسب های هولوگرامی لمینتی

برچسب های هولوگرامی دوبعدی

هولوگرام های دو/سه بعدی از لایه های دوبعدی چندگانه با تصاویر هولوگرامی حک شده بر روی آن برای به وجود آوردن جلوه ی سه بعدی به هولوگرام ساخته شده است. در این نوع هولوگرام عمق بصری جالبی میان لایه ی اول و لایه های متفاوت وجود دارد. این تصاویر از خطوط باریکی تشکیل شده اند که زاویه شکست های بزرگ مشاهده می شوند. تمامی طرح و لوگوی موجود در هولوگرام دوبعدی/سه بعدی با عمق و پارالاکس ایجاد می شوند.

تکنولوژی لیزرسک از به روزترین پراکنش های رنگین کمانی “دنیساک” برای تولید برچسب های هولوگرامی دو بعدی/سه بعدی استفاده می کند. این برچسب ها با ارزش دهی به محصول ومحافظت از برند از جعل آن جلوگیری می کند. در این شرکت برچسب های هولوگرافی با کیفیت وماندگاری بالا که تمامی نیازهای مشتریان را برطرف می کند، تهیه شده است. سفارشات هولوگرامی در ابعاد و اشکال متفاوت پذیرفته می شود. از کاربردهای این هولوگرام می توان به بخش داروسازی، آموزشی، دولتی ،الکترونیک و اتومبیل اشاره کرد.

برچسب های هولوگرامی

برچسب هولوگرام سه بعدی

این دسته از برچسب های امنیتی می توانند تغییری اساسی در محصول اولیه ایجاد کنند که کمک به تمیز دادن آن ها از بین سایر محصولات موجود در بازار می کند. اگر می خواهید محصول تان متمایز باشد و نیز اطمینان حاصل کنید که جاعلان کالای تقلبی مشابه شما را ارائه نخواهند داد، هولوگرام های سه بعدی همان چیزی است که نیاز دارید.

یکی از ویژگی های برچسب امنیتی هولوگرام چگونگی طراحی هولوگرام می باشد که می توانند برای شما شخصی سازی شوند، یعنی می توانید هولوگرام سه بعدی را طراحی کنید که چیزی خاص درباره ی شرکت و یا محصول شما به نمایش بگذارد. برچسب هولوگرام در سایز ها و اشکال مختلف موجود بوده، از دایره تا مستطیل، و به محصول شما برچسبی جذاب و خاص داده که شاخص های زیبایی و امنیتی را در خود دارد.

فراتر از این ها، اضافه کردن برچسب های امنیتی هولوگرام به محصولتان آرامش خاطر مشتری را به دنبال دارد. جعل این برچسب ها بسیار دشوار بوده، چرا که نیازمند داشتن ماشین آلات گران قیمت و نیز هولوگرام مادر است که به شدت و دقت قابل کنترل هستند، پس می توانید مطمئن باشید که هیچ کس نمی تواند هولوگرام تقلبی بسازد.

فایده ی دیگر هولوگرام سه بعدی این است که تاثیر ماندگاری از محصول شما در ذهن به جای می گذارد. تاثیر اولیه بسیار مهم است، پس باید اطمینان حاصل کنید که اولین برداشت مشتری از کالای شما کاملا مثبت است. برچسب هولوگرام بسیار تاثیر گذار به نظر می آید. هولوگرامی با طراحی خوب از بالای طبقه های فروشگاه تا صندوق در ذهن مشتری باقی خواهد ماند.هولوگرام های ما فقط مختص به دغدغه های امنیتی فردی نیست، بلکه روی محصول شما زیبا به نظر آمده و مشتریان شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

برچسب هولوگرام سه بعدی

برچسب های هولوگرامی بازتابنده یا غیرقابل نفوذ

این برچسب های هولوگرامی ساختاری دارند که در هنگام برداشته شدن نشان، تصویرو یا هر گونه متنی مانند “opened“،”void“،”checkboard pattern“را به جای می گذارند. جنس این برچسب ها نوعی کاغذ ترد وچسبنده است که در هنگام جداسازی اثراتی را از خود به جای می گذارد. تکنولوژی لیزرسک ایم برچسب ها را با مشخصه هایی تولید می کند که هر گونه تلاش در صدد جداسازی به تخریب آن می انجامد. دربرخی موارد درهنگامی جداسازی برچسب ها ماده چسبناکی به جا باقی می ماند.

این نوع هولوگرام ها برای کارهای تبلیغاتی و شناسنامه ی هویتی محصولات مناسب اند. درطراحی این برچسب ها از مواد درجه یک باکیفیت وچسبنده های قوی استفاده شده است. امنیت این هولوگرام ها به گونه ای است که هر گونه تلاش برای جداسازی و آلوده سازی آن امکان پذیر نخواهد بود. علت چنین امری جدایی لایه های فوقانی هولوگرام است. برای برآورده سازی ایمنی صنعتی این هولوگرام دراشکال، طرح ها وترکیبات رنگی متفاوتی تولید می شوند. هم چنین دراشکال قرقره ای و ورقه ای با ضخامت 24/36 میکرون تولید می گردند.

برچسب های هولوگرامی ضمانتی

ضمانت نامه عبارتی ثبت شده مرتبط با خرید و فروش محصول است. در ابتدا خریداران نشان ضمانت محصول بررسی می کنند تا از مشخصات محصول آگاه شوند. اگر محصول بدون برچسب گارانتی خریداری می کنید بدان معناست که آن محصول تقلبی است و یا اینکه ضمانت نامه در تعهدات تولید کننده ی نیست. این مسأله در خرید و فروش محصولات محلی فاقد برچسب ضمانتی صدق می کند. در مواردی مشاهده شده فروشندگان نمونه ی تقلبی را جایگزین این برچسب ها کرده اند.

تکنولوژی لیزرسک محدوده ی گسترده ای از برچسب های ضمانتی هولوگرامی متناسب با صنایع متفاوت و برندهای متفاوت تولید می کند. استفاده از این برچسب ها بسیار آسان است به گونه ای که این برچسب چسبنده اند. این برچسب بر روی سطوح متفاوت با هدف امنیتی چسبانده می شوند.

هرگونه تلاش به منظور جداسازی این برچسب ها بی اثر خواهد بود. این هولوگرام ها با آخرین تکنولوژی ها ی به روز طراحی می شوند. هم چنین برچسب ها در سایزها و اشکال متفاوت با نام و لوگوی شرکت طراحی و ساخته می شوند. از کاربردهای این برچسب هولوگرامی به بخش های اتومبیل و الکترونیک می توان اشاره کرد.

برچسب های هولوگرامی تبلیغاتی

از برچسب هولوگرامی تبلیغاتی در قسمت تبلیغات و فروش محصول استفاده می شود. از سایر موارد مورد استفاده این برچسب ها به نمایشگاه ها، یادگاری ها، هدایا، جلد مجلات، بروشورها و کارت های ویزیت اشاره کرد. هولوگرام های تبلیغاتی جلوه ی بصری و گرافیکی بسیار زیبایی دارند به گونه ای که متناسب اهداف تبلیغاتی هستند.

این هولوگرام ها به صورت چاپ تمام رنگی، پیش زمینه ی هولوگرافی بازتابی متالیک و با کیفیت عالی ارائه می شود. برای محافظت و دوام بیش تر این کارت ها یک لایه ی محافظتی اضافی بر روی هولوگرام افزوده شده است. هولوگرام های تبلیغاتی یک نمونه ی بدیع و ابتکاری اند.

تکنولوژی لیزرسک از به روزترین متدهای توزیع برای هولوگرام های تبلیغاتی استفاده کرده است. هم چنین این هولوگرام ها در اشکال متعدد ورقه ای و رولی به ضخامت 24/36 میکرون تهیه می شوند. از کاربردهای این هولوگرام به بخش های دریانوردی، تاسیسات و لوله کشی ها اشاره کرد.

برچسب های هولوگرامی چسبان

نوار هولوگرام به برچسب برای حفظ امنیت بیش تر چسبانده می شود. هم چنین این برچسب ها با نوشتارهای امنیتی uv وسری شماره گذاری یکپارچه می شوند. از این برچسب ها در نمونه کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می شود. این برچسب ها به سبب این که از نوار پلی استر تشکیل شده اند در تمامی محصولات با ضخامت های متعدد 23،36 و50 میکرون وبا رنگ های سیلور، طلایی و سایر رنگ ها بنا بر سفارش مورد استفاده قرار می گیرند. این برچسب به شکل توپی و یا برش داده شده توزیع می شوند.

با تلاش کارشناس چسب های هولوگرامی چسبنده در قیمت های رقابتی تولید می شوند. این برچسب ها در سایزها و ابعاد متفاوت متناسب با بسته بندی ها، اسناد و محصولات تولید می شوند. از کاربردهای این هولوگرام به بخش های داروسازی، دریانوردی، آموزشی، دولتی، الکترونیک و اتومبیل می توان اشاره کرد.

لیبل بسته بندی محصولات


موارد استفاده از برچسب های لمینتی

اگرچه چاپ های مخصوص برای اکثر کاربردها ماندگاری دارند اما برچسب های لمینتی را برای محافظت کامل در مقابل رنگ پریدگی و از بین رفتن چاپ به علت استهلاک و یا مواجهه با نور و یا تماس با پوست دست ساخته می شوند( الکل در ضد آفتاب ها و یا لوسیون های دستی و یا هر نوع ماده ی شیمیایی با پابه ی شیمیایی مانند گازوئیل).

موارد استفاده از برچسب های لمینیتی به صورت زیر می باشد:

 • برچسب های کارت شناسایی
 • در مکان های خاص( پارک های آبی، ساحل و یا مناطق اسکی)
 • ابزاری که در دست حمل می شوند ( موبایل …)
 • برچسب تجهیزات خاص

شرکت بعد نگار ایرانیان با استفاده از دانش روز دنیا و همسو با پیشرفت صنعت هولوگرام اقدام به تولید انواع برچسب هولوگرام، برچسب امنیتی نموده است. تولید انواع هولوگرام با کاربری های متفاوت جهت رفع نیاز مشتریان و با در نظر گرفتن تنوع در سلایق و نیاز های آنان با تلفیق هوشمندانه و هنرمندانه از فویل، چسب و کاغذ ضد کپی و به وسیله ماشین آلات پیشرفته تولید می شود، این شرکت با به کارگیری تیم متخصص و فنی قادر به طراحی و تولید انواع برچسبها با امکان درج تمامی ویژگیهای امنیتی آشکار و پنهان بوده و قادر به رفع نیاز مشتریان می باشد

برچسب های هولوگرامی

نحوه عملکرد هولوگرام ها

هولوگرام ها بر روی کارت های اعتباری و دیگر اشیا امروزه با نقش الگو بر روی فویل به وفور استفاده می شوند. هولوگرام هایی که می توانید بخرید یا روی گواهی نامه ی رانندگی ببینید هولوگرام های انعکاسی هستند. آن ها بطور انبوه تولید می شوند. وقتی یک تعلیق هولوگرافیک را توسعه می دهید، سطح آن بعنوان یک هالید نقره ای به نقره ی خالص تبدیل می شود.

یکی از سبک های تولید انبوه هولوگرام ها پوشاندن آن ها با لایه ی فلزی و قوی کردن آن هاست. سپس استفاده از آن و نقش زدن الگوی آن بر روی یک فویل فلزی. بسیاری از اوقات می توانید هولوگرام ها را با نوری سفید رنگ ببینید. همچنین می توانید هولوگرام ها را بطور انبوه با پرینت آن ها مشابه راهی که پرینت های تصویری را خلق می کنید بسازید.

تفاوت هولوگرام انعکاسی و هولوگرام انتقالی

هولوگرام انعکاسی می تواند به سختی هولوگرام های انتقالی باشد لیزر و اشیا زیادی وجود دارد که می تواند چنین هولوگرام هایی را ایجاد کند. یک نوع متفاوت آن نوع خطی است. لیزر، تعلیقات و اشیا همگی در یک خط هستند.

پرتو از لیزر بعنوان پرتو مرجع آغاز می شود. از تعلیق عبور کرده و به اشیا برخورد می کند. سپس به بخش دیگر بازمی گردد و الگوی تداخل را خلق می کند. شما وقتی نور سفید یا مونوکروم به طوف این هولوگرام ها منعکس می شود را می بینید. مغز شما امواج نور دریافتی را تحلیل می کند و شما تصویر واقعی را می بینید.

هولوگرام های انعکاسی هنوز هم ضخیم تر از هولوگرام های انتقالی هستند. فضای بیشتری برای ضبط حواشی تداخلی وجود دارد تا نور گرم شود. می توانید در خصوص هولوگرام ها فکر کنید که این راه را با لایه های دوگانه می سازند و فقط نیمی از طول موج را دارا هستند.

وقتی نور وارد لایه ی اول می شود مقداری از آن به منبع نور بازمی گردد و مقداری از آن نیز به لایه ی بعدی ادامه پیدا می کند، یعنی جایی که این فرآیند تکرار می شود. نور از هر لایه با نور لایه ی بالایی مختلط می گردد و این فرآیند بعنوان اثر برگ شناخته می شود و بخش لازمی از ساخت پرتو اشیا در هولوگرام های انعکاسی است.


تاثیر برگ در هولوگرام ها

هولوگرام ها با تاثیر برگ قوی بعنوان هولوگرام های ضخیم شناخته می شوند در حالی که هولوگرام های با تاثیر برگ پایین، باریک هستند.

تاثیر برگ راه تاثیرگذاری هولوگرام ها به نور را تغییر می دهند، به خصوص هولوگرام هایی که می توانید آن ها را با نور سفید رنگ ببینید. در ابعاد دید متفاوت، تاثیر برگ برای طول موج های متفاوتی از نور کاملا متفاوت است. به این معنا که ممکن است هولوگرام ها را از یک گوشه به یک رنگ و از گوشه ی دیگر با رنگ دیگر ببینید. تاثیر برگ یکی از دلایلیست که هولوگرام های جدید سبز به نظر می رسند، حتی زمانی که از نور لیزر قرمز ساخته می شوند.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


هولوگرام های دو بعدی راه کاری برای مقابله با جعل و تقلب

هولوگرام ها راه حلی برای امنیت و عدم جعل به حساب می آیند. آن ها می توانند به شکل لوگو شرکت و یا اسم محصول باشند. استفاده از آن روشی جدید و ارزان برای حفظ هویت در بازار است. نیاز مبرمی به ایمن سازی بازار در مقابل تقلب احساس می شود. امروزه، چیزهایی که در بازار وجود دارند کاملا اصلی نیستند، چه دارو باشند، صابون، و یا وسائل برقی و محصولات غذایی.

این مساله نگرانی بسیاری برای شرکت های تولیدی، دولت و حتی مصرف کننده به وجود می آورد. افراد بسیاری هستند که با جعل کردن کالای واقعی و پر تقاضا دیگران را فریب می دهند. مشتری صادق با تمام این کالاهای تقلبی فریب می خورد و در دام کالای تقلبی اسیر می شود.

حتی دولت ها هم هر چند وقت یکبار کمپین هایی برای آگاهی مردم از قوانین تقلب در برند های تقلبی به راه می اندازد و به مردم درباره ی هولوگرام های روی محصولات اطلاع رسانی می کند و سندیت آن ها تصدیق می کند.
هر نوع محصول تقلبی جذابیت، شناخت و تصویر محصول واقعی را خراب می کند. برای پروسه های گذشته و آینده ی شرکت و نیز برای ایمن سازی اطمینان شرکت، شرکت ها وقت و هزینه ی گزافی را برای تهیه ی هولوگرام های دو بعدی می پردازند. این هولوگرام ها روی بسته بندی محصول چسبانده می شوند و محصول را بیشتر در معرض آسیب در بازار قرار می دهند.

حال مردم باور می کنند که محصول دارای هولوگرام از برند و یا شرکت خاص حتی با چشم بسته هم ارزش استفاده کردن دارد. تقلب برای تمام کسانی که با بازار سر و کار دارند مساله مهمی است چه تولید کننده و چه مصرف کننده.

راه های مقابله با جعل

امروزه حتی فردی عامی هم معنی هولوگرام را می داند، که فقط روی محصولات واقعی و اصلی وجود دارد. هولوگرام های دو بعدی همگام با سایر تکنولوژی های هولوگرافیک امری ضروری برای حفظ سندیت و اطمینان ما از محصول شده اند. قرار دادن هولوگرام روی دارو ها کاملا اجباری است. این مساله باعث افزایش آگاهی نسبت به محصول می شود و محصول را جذاب تر و یکتا تر جلوه می دهد.

حتی روشی برای تبلیغ محصول هم هست. شرکت ها با طراحی هولوگرام روی محصولاتشان رقبایشان را از میدان بیرون می کنند. هولوگرام دارای نام محصول، لوگو و پیام هایی است که شرکت می خواهد به مشتریانش ارائه کند. افراد متخصص و متبحر زیادی برای انجام این کار استخدام می شوند. حتی تعدادی شرکت تولید هولوگرام وجود دارند که راه حل های هولوگرافیک به شرکت های مختلف ارائه می دهند.

تمام جزییات مربوط به محصول و محتوای آن در روی محصول قید شده است که هیچ شک و شبهه ای در ذهن مصرف کننده ایجاد نمی کند. حتی با پیشرفت تکنولوژی هیچ نمی خواهد وقت گرانبهایش را صرف پیدا کردن اصالت مجوز هیچ محصولی بکند. آن ها می دانند که باید به لوگوی برند و یا برچسب دو بعدی هولوگرام روی محصول توجه کنند.

انواع دیگر هولوگرام نیز موجود است، در بین همه ی آن های دو بعدی واقعی تر بوده و جعل کردن آن ها سخت تر است و از روی محصول به آسانی پاک نمی شوند. ممکن است هولوگرام ها واقعی تر هم بشوند و به شکل لوگوی شرکت و یا اسم محصول در بیایند.

برچسب هولوگرامی

کاربرد برچسب های هولوگرام

اصلا مهم نیست در چه صنعتی مشغول به کار هستید، برچسب های هولوگرامی به شما کمک می کند تصویر سازمان یا برند خودتان را بهبود ببخشید. هولوگرام ها نه تنها ظاهر حرفه ای و برجسته به کار شما می بخشند بلکه یکی از موثرترین روش ها برای محافظت از محصول در برابر جعل و تقلب هستند. در ادامه این مقاله قصد داریم ۵ مورد از کاربردهای برچسب هولوگرامی را بیان کنیم.

1.برچسب هولوگرامی و مقاصد امنیتی

برچسب امنیتی هولوگرامی را به سختی می توان تکثیر کرد. زیرا اینگونه برچسب ها از روی یک هولوگرام مستر ساخته می شوند که تهیه آن ها به تجهیزات خاصی نیاز دارد. معمولا از این برچسب های امنیتی در بانک ها استفاده می شود. همچنین بر روی کارت های اعتباری نیز چنین برچسب هایی دیده می شود. شرکت ها اغلب از هولوگرام های امنیتی بر روی محصولات خود استفاده می کنند تا بتوانند آن را از جعل و تقلب محافظت کنند. این ها تنها چند مورد از کاربردهای امنیتی هولوگرام ها هستند.

2. استفاده از برچسب هولوگرامی در گواهینامه ها و مدارک پزشکی

مستندسازی رسمی همچون مدارک پزشکی و گواهینامه های مرتبط با آن را می توان با برچسب های هولوگرامی محافظت نمود. افزودن برچسب های هولوگرامی سه بعدی به این اسناد؛ باعث شناسایی آن می شود و از جعل و تقلب محافظت می نماید.

3. استفاده از برچسب هولوگرامی در کارت های عضویت و شناسایی

استفاده ازاین برچسب بر روی کارت شناسایی و کارت های عضویت یکی از روش های پیشرفته برای حفظ و ارتقای امنیت است. از آنجایی که نمی توان هولوگرام را با اسکنر یا دستگاه فتوکپی تکثیر کرد؛ این تکنیک می تواند سازمان ها را مطمئن سازد که سطح بالایی از امنیت وجود دارد. هولوگرام ها را می توان در کارت های مختلف ادغام کرد.

4.کوپن های هدیه و برچسب هولوگرامی

اگر کوپن هدیه ای در برگیرنده برچسب هولوگرامی باشد، شرکت می تواند اعتماد کافی به آن داشته باشد. زمانی که کوپن های زیادی از طرف شرکت توزیع می شود، باید اصل بودن آن تایید گردد. در این شرایط استفاده از برچسب های هولوگرامی بهترین گزینه ی پیش روست. این مورد بهترین و ابداعی ترین روش برای محافظت از کوپن های هدیه است.

5. استفاده از برچسب هولوگرامی بر روی محصولات دارویی

تکنیک های جعل و تقلب پیشرفته باعث شده است صنعت داروسازی به خطر بیفتد. دارو و بسته بندی آن توسط مجرمان دوباره تولید می شود و همین امر می تواند برای مشتریان خطرناک باشد. استفاده از این برچسب ها بر روی بسته های دارو می تواند اعتماد و اطمینان را ایجاد کند. این یک راه هوشمندانه و بسیار مهم برای شناسایی منشا محصولات دارویی است.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.