تعریف هولوگرام واقعی

تولید هولوگرام واقعی

تعریف هولوگرام واقعی، سراب یک پدیده ی علمی به نام تصویر واقعی سه بعدی است. برای سال ها، دانش آموزان، این پدیده را تنها در آزمایشگاه های علمی مشاهده می کردند اما کمتر کسی وجود داشت که یکی از این ها را از نزدیک دیده باشد. یکی از اولین دستگاه هایی که در نمایش و دسترس افراد قرار گرفت یک تک آینه ی سهموی بود که در زیر نحوه ی کار آن را مشاهده می کنید:

تولید هولوگرام

دستگاه تولید هولوگرام واقعی

برای اینکه تنها تصویر قابل مشاهده باشد وخود شی دیده نشود ( و برای پنهان کردن اینکه شما در آینه نگاه می کنید) وجود یک جعبه ضروری بود تا بتواند شی را پنهان کند. در این دستگاه ابتدایی تصویر می تواند تنها از یک جهت قابل مشاهده باشد. امروزه، بیشتر دانشجویان و دانشمندان از Mirage برای نمایش تصاویر واقعی استفاده می کنند. این دستگاه یک ابزار نوری دقیق است که می تواند در نور محیط نیزبه خوبی کار کند و در 360 درجه نیز قابل مشاهده باشد.

تفاوت هولوگرام و هولوگرافی

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


سراب هولوگرام واقعی

تعریف هولوگرام واقعی، برای بسیاری از افراد جالب خواهد بود. به علاوه، سراب می تواند هر کسی را به آسانی فریب دهد. حتی بدون وجود چیزی در درون آن، باز هم افراد از لمس آینه های آن شگفت زده خواهند شد. زمانی که جسمی در داخل آن قرار می گیرد، تا زمانی که انگشتان خود را در آن قرار ندهید فکر می کنید چیزی جز هوا در داخل آن نیست.

شما همچنین متوجه خواهید شد که اشیایی که در تک آینه به صورت معکوس قرار دارند در Mirage شما نیز معکوس خواهند بود. بنابراین سراب و یا توهم از لحظ بصری عملا با اصل یکسان است. برای دستیابی به موفقیت در تصاویر سه بعدی واقعی نیاز به تحمل ساخت حیاتی است. اصل اساسی، با این حال، ساده است.

هولوگرام واقعی

تصاویر مجازی در مقابل تصاویر واقعی

دو نوع تصویر در طبیعت وجود دارد: تصاویر واقعی و تصاویر مجازی. یک تعریف هولوگرام واقعی تصویری است که اشعه ی نور در واقع از تصویر در آمده است. در یک تصویر مجازی، به نظر می رسد این اشعه ها از تصویر منعکس شده است. اما اینگونه نیست. به عنوان مثال در یک آینه ی مسطح، تصویر مجازی یک شی پشت و یا داخل آینه قرار گرفته است اما اشعه های نور از آنجا سرچشمه نمی گیرد.

تصاویر واقعی در خارج از سیستم شکل می گیرند جایی که اشعه ی نور ظاهر شده عبور کرده و در داخل یک دوربین، صفحه نمایش و یا یک Mirage گیر می افتد. تمامی آینه های مقعر می توانند تحت شرایط خاصی تصاویر واقعی تولید کنند. شرایط باید به شدت نگهداری شود در غیر اینصورت این تصاویر از بین خواهد رفت. در شکل زیر می توانید مسیر اشعه های نور را مشاهده کنید.


هولوگرافی مدرن

تعریف هولوگرام واقعی ،چند سال پیش بود که فناوری جدیدی به نام هولوگرافی توجه افراد را به خود جلب کرد. تصاویر عمیق تولید شده در هولوگرافی مشترک توسط عکاسی لیزر ایجاد می شود با اینحال اما توهمات سه بعدی ایجاد شده در Mirage هولوگرام هایی که با لیزر ایجاد شده باشند، نیستند. در علم در حال تحول، اثر رنگ کامل Mirage یک هولوگرام انعکاسی نامیده می شود.

این یک واژه ی موقت برای هر دستگاهی است که می تواند تصاویر یک دستگاه را به طور کامل در واقعیت سه بعدی، دوباره تولید کند. مفهوم و منظور ما از واقعیت، ذاتی نیست و توهماتی که شما با Mirage بر روی دسکتاپ، تبلت و یا دستان خود ایجاد می کنید، به معنای واقعی کلمه در تضاد با یک عمر تجربه هستند.

هولوگرافی مدرن

توضیحاتی در مورد استفاده از Mirage

ابتدا یک شی کوچک را در آینه ی پایینی قرار دهید، مراقب باشید که جسم در مرکز قرار گیرد. از تصورات خود استفاده کنید، هر شی کوچکی را می توان در این دستگاه به کار برد. یک حلقه، یک توت فرنگی، جعبه شکر سکه و هر چیزی که به ذهنتان خطور کند. آینه ی بالایی را در بالای آینه ی پایینی تنظیم کنید.

سپس نور را بر آنها بتابانید. از تمامی جهات به آنها نگاه کنید. آنها را لمس کنید و انگشتان دست خود را درست از بین آنها ببرید. در آنجا چیزی به جز هوا وجود ندارد. اینکار را دوباره تکرار کنید. مردم معمولا از اینکه چیزی را نمی توانند لمس کنند، متعجب و شگفت زده می شوند و اصلا باور نمی کنند. حالا شما سرابی ایجاد کرده اید که به خوبی کار می کند.

تفاوت هولوگرام و هولوگرافی

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.