هولوگرام بسته بندی بطری های نوشیدنی

برچسب هولوگرام

طراحی هولوگرام بسته بندی فوق العاده بطری نوشیدنی به محصول شما نمایی حرفه ای و شخصی می دهد و راه فوق العاده ای برای اطمینان از دیده شدن کالای شما روی قفسه است.

اما به این راحتی که به نظر می رسد نیست و حتی اگر شما در فوتوشاپ تبحر داشته باشید، زمانی که صحبت از طراحی برچسب هولوگرام نوشیدنی به میان می آید باید به مسائل مختلفی فکر کنید.


ایده و مفهوم لیبل بسته بندی

می گویند که یک عکس به اندازه ی هزار متن سخن در خود دارد. بسیار خب، لیبل بسته بندی نوشیدنی می تواند بیشتر از آن درباره نوشیدنی شما بگوید. این تصویر اولین دیدگاه مشتری از نوشیدنی شماست، علامت چاپ شده بر روی آن شما هستید و به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری را درباره ی محتوای بطری بدهید.

زمانی که می بینید همه چیز روی آن نوشته شده است، قبل از فکر کردن به طراحی برچسب هولوگرام طراحی شده و چیز های بیشتری برای درنظر گرفتن در ذهن شما خواهد آمد. پس قبل از شروع باید اصول اولیه ی کار را بدانید.

چهار تم اصلی وجود دارد که برای طراحی هولوگرام بسته بندی نوشیدنی می توان از آن استفاده کرد : کلاسیک، طنز، مدرن و سنتی. هرکدام از این 4 تم ویژگی بارز خود را دارند که می توانند نکات زیادی را درباره ی محتوای بطری به شما بگویند.

انواع برچسب هولوگرام و ساختار آن ها

برچسب های هولوگرام کلاسیک، سنتی ترین نوع لیبل بسته بندی است و معمولا شامل عکسی روی زمینه ی سفید و سیاه است. رنگ ها ماهرانه استفاده می شوند با فضایی خالی اطراف فونت و تصویر. لیبل بسته بندی طنز وار اغلب شامل طرح های عجیب مانند شخصیت ها یا حیوانات با متون دست نوشته هستند.

برچسب های مدرن از طرح های نامتقارن با الگو های خیره کننده و فونت های برجسته استفاده می کنند. برچسب های هولوگرام سنتی اغلب دارای اشکال رایج مورد استفاده است که به صورت مستطیلی بوده و دارای فونت های کلاسیک، منحنی ها و کنتراست بالاست.

هولوگرام بسته بندی

ایجاد برچسب هولوگرام

برای ایجاد برچسب هولوگرام باید ابتدا به شکلی که نوشیدنی شما را به خوبی نشان می دهد فکر کنید. این همان چیزی است که نشان دهنده ی شماست، مانند حیوان موردعلاقه تان، مکان، میراث خانوادگی و یا نقاشی تاکستان.

این می تواند تصویر برچسب هولوگرام شما را نشان دهد و برند سازی نوشیدنی شما را به اطلاع دیگران برساند. می توانید اسم نوشیدنی که به تصویر ضمیمه می شود و نیز نوع آن را هم ذکر کنید مانند چاردونی، چنین، بلانک، وینری و…


روش های کد گذاری در بارکد ها

بارکد در شکل های مختلف ارائه می شود که ساده ترین نوع آن را حتما در فروشگاه ها و یا سوپر مارکت ها دیده اید. اما استاندارد های دیگر بارکد هم وجود دارد که در صنایع مختلف استفاده می شود مثل : مراکز درمانی، کارخانه های صنعتی و … که تمام این ها نحوه کد گذاری (Symbology) منحصر به فرد برای خود را دارند که غیر قابل تغییر هستند.

حال این سوال پیش می آید که چرا این همه کدهای متفاوت وجود دارد؟ این سوال به سادگی قابل جوابگوئی است چرا که Symbology های مختلف برای حل مشکلات صنایع گوناگون به وجود آمده اند .


انواع کد گذاری در بارکد

حالا با هم نگاهی کوتاه به برخی از Symbology های معمول می اندازیم و ببینیم چگونه و کجا و چرا از آن ها استفاده میکنیم :

کد گذاری UPC/EAN – هولوگرام بسته بندی

این نوع کد گذاری برای کنترل خروجی (کنترل نهائی) به کار برده می شود. کد UPC با طول ثابت است و به طور خاص در فروشگاه ها و کارخانجات تولید کننده مواد غذایی کاربرد دارد. این کد برای سوپرها و این چنین مواردی در نظر گرفته شده است که با استفاده از ۱۲ رقم فضای مناسبی برای تعریف محصولات در اختیار ما قرار می دهد.

کدگذاری UPC/EAN

کد گذاریCode ۳۹ – هولوگرام بسته بندی

این روش کد گذاری به این دلیل ایجاد شد تا در صنایعی که احتیاج به استفاده از حروف نیز در کنار ارقام دارند به کار برده شود. این روش کد گذاری عمومی ترین روش کد گذاری است که از قدیم به کار برده می شود.

این نوع کد گذاری معمول در تمام صنایع به استثناء تولید کنندگان موادغذایی به کار گرفته می شود اما با توجه به این که بارکد دارای طول زیادی خواهد بود برای مواردی که اندازه برچسب امنیتی روی اقلام تولیدی گزینه ای قابل توجه باشد پیشنهاد نمی شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


کد گذاری Code ۱۲۸ – هولوگرام بسته بندی

این روش کد گذاری وقتی به کار می آید که شما انتخاب زیادی از حروف و ارقام داشته باشید. در صنایعی که اندازه برچسب روی اقلام گزینه قابل توجه باشد این روش کد گذاری انتخابی مناسب برای شماست.

چرا که فشرده و خوانا است. از این روش کد گذاری معمولا در حمل و نقل استفاده می کنند که در آن اندازه لیبل یک مورد مهم است.

کد گذاری Interleaved ۲ of ۵ – هولوگرام بسته بندی

از دیگر روش های کد گذاری معمول در صنایع حمل و نقل است که در کنار آن کاربرد بسیاری در انبار ها و شرکت های عمده فروش است. این کد ها هم به صورت فشرده و کم جا هستند.

کد گذاری PDF ۴۱۷ – هولوگرام بسته بندی

این روش کد گذاری به عنوان روش دو بعدی ( ۲D ) شناخته شده است که به صورت خطی نبوده و بیشتر شما را به یاد جدول روزنامه ها می اندازد اما تفاوت این کد با سایر کد هایی که در بالا توضیح داده شد این است که PDF۴۱۷ واقعا یک فایل داده های سیار (Portable Data File) است

مثلا می تواند شامل: اسم، آدرس، شماره تلفن منزل، شماره گواهینامه رانندگی و عکس و حتی خلاصه سوابق رانندگی شما باشد! در نهایت اینکه این روش کد گذاری می تواند اطلاعات کامل و جامعی را در خود جای داده و حجمی در حد یک تمبر پستی داشته باشد. البته طبیعی است هر چه اطلاعات شما کامل تر باشد حجم این کد نیز بزرگتر خواهد شد.


برچسب هولوگرام – هولوگرام بسته بندی

بیش از همه، بهتر است از تخیلات خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که برچسب هولوگرام نشان دهنده ویژگی ها و شخصیت نوشیدنی شماست. اگر می خواهید برای طراحی برچسب روی بطری کمک بگیرید، با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان برای ملزومات قبل از طراحی برچسب که منطبق با نیاز های شما باشد، استفاد کنید.

ما یکی از شرکت های پیشرو در چاپ برچسب هولوگرام و تهیه ی میلیاردها لیبل بسته بندی خاص هر ساله هستیم، پس می توانید مطمئن باشید که کارتان را در دست های امن ما می سپارید.

 برچسب هولوگرام - هولوگرام بسته بندی

برای پلمپ انواع بسته بندی ها (ترجیحا مقوایی) می توان از هولوگرام های تخریب شونده استفاده کرد. این نوع هولوگرام ها بسیار حساس هستند و پس از الصاق، هر گونه اقدامی برای جداسازی، لیبل هولوگرام را از بین می برد و فیلم تخریب شده آن کنده می شود.

البته هولوگرام های تخریب شونده انواع متفاوتی دارند و طبق نیاز و سلیقه مشتری انتخاب می شود ولی حساس ترین و امنیتی ترین نوع آن هولوگرام تمام تخریب شونده یا در اصطلاح فنی تر، FULL RELEASE هستند که در تصاویر نمونه های مختلف آن را مشاهده می کنید.


ویدئو را در اینجا مشاهده کنید

نمونه اول تخریب رندوم یک هولوگرام اختصاصی است که به ترتیب هولوگرام اصلی، اثر تخریب هولوگرام چسبیده به سطح الصاق و فیلم تخریب شده هولوگرام است.

نمونه دوم نیز به همان ترتیب ارائه شده است با این تفاوت که نوع هولوگرام آن شفاف بوده است.
برای مشاهده ویدئوی مربوطه به لینک زیر در کانال آپارات ایران هولوگرام مراجعه کنید:
http://www.aparat.com/v/bhBtS

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.