برچسب هولوگرام سه بعدی

برچسب هولوگرام و اصالت کالا

تولیدکنندگان برچسب هولوگرام سه بعدی


اختراعات و تکنولوژی ها زندگی ما را بسیار ساده تر کرده اند. به طور مشابه، مفهوم تکنولوژی هولوگرافی نیز زندگی بسیاری از افراد را سهل تر نموده است.
بهترین استفاده از این فناوری، تولید هولوگرام های سه بعدی توسط تولیدکنندگان برچسب های هولوگرام سه بعدی است. که به دلایل امنیتی مختلفی به کار میروند.
از بلیط رویداد گرفته تا شناسنامه و بسته بندی محصولات. هولوگرام، نوشته ای سه بعدی از تصویر اصلی است که بر روی محصول چاپ شده و با فناوری های پیشرفته تولید شده است. دنیای هولوگرام ریشه در یونان دارد. هولوگرام به ترتیب به معنای دیدگاه کلی نوشته شده هستند.

طراحی برچسب هولوگرام

امنیت برچسب هولوگرام سه بعدی

طبق یک گزارش، کالاهای تقلبی حدودا 300 بیلیون دلار از حق کسب و کار حجم معاملات را میربایند. و اینجاست که استفاده از این هولوگرام ها ضرورت پیدا میکند. ایده ی اصلی استفاده از این فناوری، داشتن مارک اصلی کالاها است.

و باید به اندازه کافی ساده باشد که حتی یک فرد غیر متخصص هم به سادگی آن را تشخیص دهد و در عین حال باید به اندازه کافی پیچیده نیز باشد که کپی برداری از آن دشوار گردد.

پروسه تولید برچسب هولوگرام سه بعدی شامل روند فیزیکی، شیمیایی و مهمتر از همه هنری است. پروسه ی تولید هولوگرام های سه بعدی بسیار پیچیده، خصوصی و ایمن شده است به گونه ای که امکان کپی کردن آنها غیر ممکن گردد.

کاربرد برچسب هولوگرام سه بعدی

استفاده از این هولوگرام های سه بعدی نه تنها به دلایل امنیتی و محرمانه محبوبیت دارد بلکه راهی برای دیده شدن یک برند خاص در بازار نیز می باشد. با استفاده از این فناوری هولوگرام، شرکت ها میتوانند تصویر برند و محصول خود در بازار را افزایش دهند.
آنها به مشتریان خود اجازه میدهند هولوگرام منحصر بفرد محصولات خود را بشناسند . به گونه ای که مشتریان وفادار، در بین برندهای رقیب قادر به شناسایی یک برند خاص باشند.
به علاوه این برچسب هولوگرام سه بعدی برای جذاب تر کردن بسته بندی محصول، ایجاد امنیت و بررسی های بهداشتی و پزشکی لازم کالا نیز به کار میروند.

برچسب هولوگرام غیر قابل جعل

آشنایی با فناوری هولوگرافی

فناوری اشعه لیزر

تصاویر سه بعدی پرتو لیزر با استفاده از اکسیژن و نیتروژن است که در یک ماده شربت مانند سوزان به حالت گازی در هوا پراکنده میشوند تا یک تصویر سه بعدی را ایجاد نمایند. این روش اصولا در هوا و با یک انفجار کوچک انجام میگیرد.

فناوری تعاملی

در دیوار بخار گاز، تصاویر به همراه مشخصه های تعاملی فرافکن میشوند.
نمایش خطوط کامل 360 درجه این فناوری نیز برای ایجاد برچسب هولوگرام سه بعدی است که در آن تصاویر روی اینه ای که با سرعت بالا میچرخد، فرافکن میشوند.

تصاویر سه بعدی پرتو لیزر با استفاده از اکسیژن و نیتروژن است که در یک ماده شربت مانند سوزان به حالت گازی در هوا پراکنده میشوند تا یک تصویر سه بعدی را ایجاد نمایند.
این روش اصولا در هوا و با یک انفجار کوچک انجام میگیرد.

فناوری تعاملی

در دیوار بخار گاز، تصاویر به همراه مشخصه های تعاملی فرافکن میشوند.
نمایش خطوط کامل 360 درجه این فناوری نیز برای ایجاد هولوگرام های سه بعدی است که در آن تصاویر روی اینه ای که با سرعت بالا میچرخد، فرافکن میشوند.

فناوری هولوگرافی

فیلم های هولوگرافی

اینها برای بسته بندی انعطاف پذیر و همچنین استفاده در صنعت بسته بندی ایده آل هستند.
فیلم های هولوگرافیک گسترده معمولا برای ساخت کاغذ کادو، بسته بندی ورقه ورقه، چاپ و …. به کار میروند.

نوار هولوگرام

نوار امنیتی هولوگرام محافظی عالی برای پاکت نامه، کارتون ها و جعبه ها و .. است.
این نوار ها به صورت جلی نمایان هستند. و برای انواع مختلف امنیت از تجاری و دولتی گرفته تا نظامی و …. کاربرد دارند.

کاغذهای هولوگرام

عمدتا دو نوع کاغذ هولوگرام وجود دارد. اولی هولوگرام آلومینیومی با مقوای کاغذی است و دومی یک لایه پوششی هولوگرام است .
این نوع هولوگرام عمدتا در بسته بندی سیگار، دارو، مشروب و … کاربرد دارد.
اگر به دنبال برچسب هولوگرام سه بعدی منحصر بفردی برای شرکت یا محصولات خود هستید، با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.