تکنولوژی هولوگرافی شرکت DHL

جهان هولوگرافی

ما بیش از سی و چهار سال تجربه در زمینه ی تکنولوژی هولوگرافی با کیفیت در هلند داریم. از آنجا که شرکت DHL در سال 1983 تاسیس شده است دانش عظیمی در زمینه ی هولوگرام ها را به دست آورده ایم. آزمایشات و تجربیات در طول سالیان مزیت بازسازی هولوگرام های تجاری به کمک ابزار های پیشرفته فراهم می سازد.

شرکت DHL کارمندان و عوامل حرفه ای دارد که تمامی کارها را با ظرافت کامل انجام می دهد. دریافت بهترین خدمات هولوگرامی با عمق و صحت خارق العاده از مزایای این شرکت است. هولوگرام های ساخته ی این شرکت نتیجه ی سال ها تجربه و ابزار درست و اعتماد عموم است. این راهی برای اطمینان سازی نسبت به دریافت هولوگرام با بالاترین کیفیت درخواستی است.

مزایای هولوگرام های شرکت DHL

اگر یک تصویر گویا تر از هزاران کلمه است. این بدان معنی است که هولوگرام سندیت بیش تری نسبت به هزاران تصویر دارد. در حقیقت کلمات از بازگوی تجربیات احساسی ناشی از مشاهده ی هولوگرام ها عاجزند. اشیا مرزهای میان سطوح صاف و جادوی فضای سه بعدی عمیق را نشان می دهند. با تغییر زاویه ی دید تصویر هم تغییر می کند. همانگونه که با تغییر زاویه ی دید اشیای واقعی نیز تغییر پیدا می کنند.

هولوگرام سه بعدی - تکنولوژی هولوگرافی

ابزار مورد نیاز برای ساخت هولوگرام در DHL

هولوگرام ساخته شده در DHL در نهایت دقت، ظرافت و مهارت است. ابزار مورد نیاز برای ساخت هولوگرام ها ده لیزر، هفت میز موری، پنج لابراتور، چهار میز مجهز به امکانات چاپگری همانند MPGH ,DFCHو یا هولوچاپگرهای نقطه ای است. نرم افزار های پیشرفته ی ما امکان چاپ مدل های کامپیوتری سه بعدی تان را در هولوگرام ها می دهد. DHL مکانی است که بهترین شگفتی ها در آن اتفاق می افتد و هولوگرام های ساخته شده به مشتریان سراسر جهان ترابری می گردد.


هولوگرافی و ثبت هولوگرام

ثبت یک هولوگرام نیازمند این است که الگوی تداخل پرتوی مرجع و روشن سازی صحنه در طی تابش، ثابت (stationary) باشند به همین دلیل، هولوگرام ها به طور سنتی از مجسمه‌های ایستا، روی میزهای بدون لرزش ساخته می‌شوند. یک پالس لیزر یک فلاش نور بسیار کوتاه تولید می‌کند، بنابراین حرکات را فریز می‌کند و امکان هولوگرام از سوژه‌های زنده را می‌دهد.

هلوگرافی و ثبت هولوگرام - تکنولوژی هولوگرافی

تصویر هولوگرافیک

چون پروسه ثبت تکنولوژی هولوگرافی به الگوی تداخل بین امواج نوری بستگی دارد، تصویر هولوگرافیک به شکل تطبیقی و مقایسه‌ای (comparative) بین این امواج است. Holographic interferometry از این خاصیت استفاده می‌کند تا تغییرات کوچک در شکل را تشخیص دهد که در آزمون غیر مخرب صنعتی کاربرد دارد. همان طور که Sally Weber در Strata series از تکنیک Holographic interferometry استفاده کرد، یک پالس لیزر مضاعف برای نشان دادن تنفس و خون در زیر پوست.


هولوگرام های دینامیک

هولوگرام‌ ها همچنین می‌توانند برای نور مستقیم استفاده شوند. که کاربردهای تجاری در طراحی روشن سازی دارند و نیز برای صفحه نمایش ویدئو پروژکشن استفاده می‌شود. قبل از اینکه تکنیک های استنسیل کردن و چاپ دیجیتال به طور گسترده اجرا شود، Rudie Berkhout در حال خلق هولوگرام‌ های دینامیک فضایی با استفاده از المان‌های نوری تکنولوژی هولوگرافی چندگانه (HOEs) بود تا نور را در تصاویر انتزاعی (abstract) دینامیک، شکل دهد. کار برخوت چشم انداز نوری را در ارتباط با ماهیت کیهانی حوزه‌ی ادراکی، کشف کرد. “من تلاش برای تاب خوردن بین چشم انداز و نقاشی انتزاعی را دوست دارم و نیز به چالش کشیدن بینندگان و تکان دادن ادراک معمول آن‌ها از دنیا.”

تکنولوژی هولوگرافی چندگانه

ترکیب کردن (multiplexing) تکنیکی است مربوط به ثبت چندین نمایش (exposure) هولوگرافیک در سطح هولوگرام اصلی (master). با انتقال یک هولوگرام اصلی مرکب شده، چاپ نهایی می‌تواند در جایی که “پنجره‌های مجازی” روی صحنه تکه تکه شده‌اند، تولید شود که این کار امکان انیمیشن فضایی، سینمای غیر متحرک (stereopsis) و ادراک عمقی توسط Parallax را هنگامی که بیننده در اطراف آن حرکت می‌کند، می‌دهد.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


هولوگرافی های مرکب

Lloyd Cross یک پروسه‌ یک مرحله‌ای در رابطه با ثبت هولوگرام‌ های مرکب در سال 1972 را گسترش داد. این کار را با استفاده از یک سری از فیلم‌های فیلم برای ساخت هولوگرام استوانه‌ ای انجام داد که در آن تصویرها در مرکز به نظر می‌رسند. این پروسه، تکنیک های سینماتوگرافی و هولوگرافی را ترکیب می‌کند تا یک حلقه‌ی تصویر انیمیشنی کوتاه را نمایش دهد. هم با چرخش استوانه و هم با حرکت ناظر، تصویر انیمیت می‌شود.

هولوگرام های مرکب - تکنولوژی هولوگرافی

هولوگرام مرکب

پاتریک بوید با رویکرد عکاسی (photographic) برای ترکیب کردن توانست تعدادی هولوگرام مرکب در اوایل دهه‌ی 90 میلادی بسازد. این کار را با استفاده از انیمیشن دستی با اسلایدهای و استنسیل ها در سرتاسر هولوگرام انجام داد. او دوره‌ مربوط به هولوگرام‌ های مرکب را این گونه توضیح داد: “کار اساساً یک تجربه با تأثیر متقابل برای بیننده است. ولی در طی مدتی که در کنترل باقی بماند برای خود تصمیم به سرعتی می‌گیرد که تصویر، فاش و کشف شود، فریم به فریم.”

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.