معرفی لیبل‌ هولوگرافیک

لیبل‌ هولوگرافیک

بسیاری از افراد با شنیدن واژه هولوگرافی به یاد تصاویر سه بعدی می‌افتند. هولوگرافی از مبحث های فیزیک اپتیک به شمار آمده و در واقع به ثبت یک تصویر می پردازد که به وسیله جریان های اپتیکی همانند تداخل نور، پراش نور و لیزر تهیه شود که دارای طرح ها و لیبل های مختلفی است. به عبارت دیگر فرایند تولید هولوگرام را هولوگرافی مینامند. در این مقاله قصد داریم به معرفی لیبل‌ هولوگرافیک پرداخته و کاربرد آن را در موارد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.


تکنولوژی لیبل‌ هولوگرافیک

امروزه بسیاری از صاحبان صنایع و تولیدکنندگان به دنبال یک راهکار اقتصادی مناسب جهت حفاظت بیشتر از برند و محصولاتشان هستند. با استفاده از تکنولوژی لیزر سک میتوان به بهترین وجه ممکن لیبل های هولوگرافیک مختلف و لوگوی متناسب با مجموعه را طراحی و تولید کرد. تکنولوژی پیشرفته فوق این امکان را میدهد تا لیبل هولوگرافیک را بر اساس امنیت همه جانبه مانند استریوگرام ها، میکرو یا نانومتن ها و پاکت های نامه تولید شوند.

بر این اساس جهت بهبود امنیتی و کیفی محصول شماره سریال و یا بارکدهایی به آن افزوده خواهد شد. همچنین میتوان با اضافه کردن ساختارهای بسیار مستحکم و غیر قابل تخریب به این برچسب ها از مخدوش و یا برداشتن آنها جلوگیری کرد.

تکنولوژی لیبل‌ هولوگرافیک

مهمترین کاربرد لیبل هولوگرافیک

لیبل هولوگرافیک با توجه به نوع محصول و طریقه حفاظت از آن و همچنین پیشگیری از استفاده‌های غیرمجاز از محصول در انواع مختلفی به صورت نشاندار تهیه می گردد. بسیاری از لیبل های نشاندار به جز نوع هولوگرافی در سه مدل چاپی از جمله چاپ نیمه کامل، چاپ کامل و چاپ مجدد ارائه می شوند.

لیبل هولوگرافیک و انواع آن

در این بخش از مقاله به معرفی انواع برچسب های هولوگرافیک می پردازیم.

لیبل هولوگرافی غیر قابل نفوذ

جهت ساخت لیبل هولوگرافی غیر قابل نفوذ از تکنیک ها و روش های پیشرفته‌ای استفاده می گردد. فیکس کردن این برچسبها تنها در یک لحظه و با حرکت آرام برچسب بر اساس یک زاویه مشخص تعیین می گردد. تصویر خاکستری رنگ نیمه شفاف لیبل سفارشی به وسیله یک ابزار نوری مشاهده میشود.

اطلاعات ثبت شده بر روی برچسب ها با توجه به سایز و حجم آن صورت میگیرد همچنین به کارگیری تصویر شناور به امنیت بیشتر برچسب ها خواهد افزود. اینگونه لیبل های هولوگرافیک در اتوماسیون، لباس ها، دریانوردی، آموزش، لوله‌کشی، الکترونیک و داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

لیبل هولوگرافی بارکد خوان

با بکارگیری تکنولوژی لیزر سک میتوان برچسب دارای بارکد خوان را همراه با جلوه‌های جدیدی از هولوگرافی تهیه کرد. تصاویر هولوگرافی که با برچسب های چاپی به صورت چسبنده همراه هستند، برای امنیت بیشتر با استفاده از بارکدهای ترتیبی توسط جوهرهای نامرئی حک گردیده‌اند. برچسبهای فوق جهت بسته‌بندی مشخصات مهم تجزیه‌ناپذیر از جمله اطلاعات محصول، بارکد، جزئیات تولید و دیگر مشخصات کاربرد دارد.

در این روش تکنیک های مختلف هولوگرافی و همچنین مواد خام با کیفیت به کار برده می شوند. به دلیل روند پیچیده تولید این لیبل ها امکان کپی از آنها وجود ندارد. در مراحل بعد از تولید محصول تیم متخصص اقدام به ارزیابی تمامی پارامترها و موارد محصول می نماید. لیبل های فوق در انواع از پیش چاپ گردیده و مسطح در طرح های مختلف با مشخصات متمایز تولید می شوند. از این گونه لیبل‌ های هولوگرافیک در صنایع اتومبیل سازی، الکترونیک، ابزارآلات، کشتی، دریانوردی، تاسیسات و لوله‌کشی استفاده می شود.

لیبل هولوگرافی بارکد خوان
لیبل هولوگرافی بارکد خوان

لیبل هولوگرافی به صورت برش داده شده

با به کارگیری تکنولوژی لیزر میتوان برچسب هولوگرام را به صورت سفارشی مورد برش قرار داده و طراحی آنها را از سایزهای ۱۰ میلیمتری الی ۵۰ میلیمتری در چندین رنگ متنوع تولید کرد. اینگونه برچسبهای هولوگرافی با استفاده از یک صفحه محافظ جهت پیشگیری از هرگونه آسیب و تاخوردگی طراحی شده‌اند. صفحه محافظ با استفاده از یک چسب برای چسبانده شدن به هر سطحی مورد پوشش قرار گرفته است.

امکان تولید برچسب های سفارش شده در کوتاه‌ترین زمان با استفاده از امکانات گسترده‌ای فراهم شده است. برچسبهای سفارشی برش داده هولوگرافی از محصول در برابر کلاهبرداری محافظت می نمایند. اینگونه برچسب ها به طور معمول در صنعت داروسازی کاربرد دارد.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

لیبل هولوگرافی داروسازی

با استفاده از تکنولوژی لیزر سک میتوان به روشی خاص لیبل های هولوگرافیک دارویی را جهت چسباندن به محصولات تولید کرد. برچسب های فوق با بکارگیری تکنیک های چاپی کاملاً تخصصی ساخته شده‌اند. در طراحی و تولید لیبل هولوگرافیک دارویی معیارها و اندازه‌های خاصی به کار برده می‌شوند. تولید این لیبل ها به صورت کاملا اتوماتیک بوده و معمولاً در زمان بسیار کوتاهی آماده خواهند شد. به کارگیری استانداردهای مشخص در تمامی بخش های تولید از بروز هرگونه خطا جلوگیری می نماید. یک تیم متخصص بررسی کیفیت و صحت محصولات را بعد از تولید تضمین می نمایند.

نشان هولوگرافی

نشان های هولوگرامی طبق استانداردهای هولوگرام تهیه شده در شرکت تولید میشوند. خاص بودن این نشان ها با استفاده از نسخه اصلی هولوگرافی که دربردارنده حفاظت در مقابل کپی‌برداری های غیر قانونی بوده، ثابت شده است. الگوی اینگونه نشان ها در مواقع جداسازی بر روی لیبل به جا خواهد ماند.

مزیت استفاده از لیبل‌ هولوگرافیک

لیبل هولوگرافیک به صورت سفارشی هستند تا به بسته‌بندی محصول زرق و برق و درخشش لازم را اضافه نمایند و بدین‌ترتیب ظاهر محصول در جلب توجه بیشتر مشتریان موفق باشد. این برچسبها به جز جذابیت ظاهری میتوانند به برند و یا محصول از نظر کیفی نیز شما اعتبار لازم را ببخشند.

مراحل چاپ لیبل‌ هولوگرافیک

برای چاپ لیبل‌ هولوگرافیک ابتدا ورقه هولوگرافیک بر روی یک فیلم شفاف و یا کاغذ گلاسه سفید رنگ قرار داده شده و تنها قسمت های مشخص شده را با آن می پوشانید. این امر باعث میشود تا ماده هولوگرافیک را در تمامی قسمتها استفاده نمایید یا در قسمت هایی با الگوی مشخص به کار برید. همچنین میتوان گرافیک های خاصی را نیز بر روی آن برجسته نمایید.

مراحل چاپ لیبل‌ هولوگرافیک
مراحل چاپ لیبل‌ هولوگرافیک

جمع بندی

هولوگرافی در واقع از مبحث های فیزیک اپتیک محسوب شده و به ثبت یک تصویر می پردازد که توسط جریان های اپتیکی مانند تداخل نور، پراش نور و لیزر تهیه گردد. امروزه اکثر صاحبان صنایع و تولیدکنندگان جهت حفظ برند و محصولات‌شان به دنبال یک راهکار اقتصادی منحصر به فرد و مناسب هستند. با به کارگیری تکنولوژی لیزر سک میتوان لیبل‌ هولوگرافیک متنوع و مختلفی را طراحی و تولید کرد. انواع لیبل هولوگرافیک عبارتند از:

● لیبل هولوگرافی غیر قابل نفوذ
● لیبل هولوگرافی بارکدخوان
● لیبل هولوگرافی برش داده شده
● لیبل هولوگرافی داروسازی
● لیبل هولوگرافی سفارشی

از مهمترین مزیت های استفاده از لیبل‌ هولوگرافیک ایجاد درخشش و زرق‌وبرق در بسته‌بندی محصولات برای جلب توجه بیشتر مشتریان اشاره کرد.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.