انجمن بین المللی سازندگان و اختراع هولوگرام

هولوگرام های متالیزه

پس از گذشت بیش از شصت و پنج سال پس از اختراع هولوگرام همچنان یک سلاح قدرتمند در مبارزه با تقلب و باند های سازمان یافته جنایتکار در تجارت چند میلیارد دلاری گذرنامه های غیر قانونی، گواهینامه رانندگی و سایر اسناد جعلی است.

یان لنکستر، دبیر کل آی.ام.اچ.آی، توضیح می دهد که انجمن بین المللی سازنده هولوگرام به طور فعال کار می کند تا اطمینان حاصل شود که هولوگرافی همچنان یک راه حل مناسب و ارزشی افزوده برای امروز و آینده است.


هولوگرام های متالیزه در زمان اختراع هولوگرام

هولوگرام های متالیزه برای اولین بار در اسناد شناسایی در سال هزار و نهصد و هشتاد و چهار از در زمان اختراع هولوگرام ظاهر شدند، زمانی که گذرنامه سازمان ملل متحد شامل دستگاه های تأیید هویت ساده بر روی پوشش کتاب ها بودند.

بلافاصله پس از آن، برونئی و عراق یک هولوگرام در داخل گذرنامه ایجاد کردند. در این موارد اولیه، هولوگرام به عنوان یک دستگاه تأیید هویت محافظ اطلاعات شخصی بود.

در دهه هزار و نهصد و نود این تغییر زمانی شروع شد که گذرنامه های اتباع امارات متحده عربی اولین هولوگرام شفاف را به ثبت رساندند. در این مثال، هولوگرام نه تنها به عنوان یک ویژگی تأیید هویت، بلکه برای محافظت از اطلاعات موجود در پاسپورت نیز به کار رفتند.

این هولوگرام جدید و همه جانبه نیازمند توسعه تکنیک های جدید برای پوشش بالای شاخص ریزش است و این همچنین نقطه عطفی در تعداد گذرنامه صادر شده با هولوگرام به عنوان یک دستگاه تأیید هویت و لمینیت برای محافظت از صفحه داده های زندگی نامه بود.

امروزه تعداد بسیار کمی از هولوگرام ها به عنوان یک دستگاه تأیید هویت استفاده می شوند.

هولوگرام های متالیزه

نقش هولوگرام در استانداردهای امنیتی در زمان اختراع هولوگرام

در سال هزار و نهصد و نود و نه اتحادیه اروپا مجموعه ای از استاندارد های امنیتی را برای پاسپورت هایی که در سال دو هزار و چهار با قطعنامه شماره بیست و دو پنجاه و چهار.

دو هزار و چهار تصویب شدند را تهیه کرد. آنها مجوز دادند که یک دستگاه اپتیکی متغیر که شایع ترین آن هولوگرام است باید برای احراز هویت و امنیت در صفحه داده های زندگینامه استفاده شود.

هولوگرام ضد جعل در زمان اختراع هولوگرام

به دنبال حملات تروریستی یازده سپتامبر دوهزار و یک، زمانی که سازمان بین المللی هوانوردی آی.سی.ای.او مشخص کرد که گذرنامه باید دارای وسایل اپتیکی مانند هولوگرام برای مبارزه با جعل باشد. یکی دیگر از رانندگان مهم برای ورود فناوری های هولوگرافی به اسناد آی.دی در سال دوهزار و دو اقدام نمود.

با مقررات اتحادیه اروپا و ایکائو که نیاز به یک دستگاه اپتیکی دارند، این تکنولوژی به عنوان یک سلاح مقدم در مبارزه با جاعلان گذرنامه تبدیل شده است.

امروزه بر آورد شده است که هشتاد کشور در گذرنامه های خود هولوگرام را شامل می شوند. نظرسنجی سیستم های مرجع اشاره کرد که پنجاه و پنج درصد گذرنامه ها از یک دستگاه اپتیکی برای حفاظت از داده ها استفاده می کنند.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

کاربرد و آشناییت با هولوگرام امنیتی


رشد بازار هولوگرام

کل تولید گذرنامه ها در صد و پنجاه تا سیصد میلیون واحد در سال تخمین زده می شود. در حالی که این تعداد به نوسان سالانه منجر می شود، بدون شک جمعیت آن افزایش می یابد و تعداد افرادی که به خارج از کشور سفر می کنند افزایش می یابد.

این، همراه با این واقعیت است که تمام کشورهای عضو ایکائو بایستی پاسپورت ماشین قابل خواندن را با او.وی.دی صادر کنند، هرچند که این تضمین کننده رشد بازار اختراع هولوگرام است.

نقش اصلی هولوگرام کاربرد به عنوان سپر امنیتی بر روی پاسپورت یا سند هویت و محافظت از تقلب اطلاعات متغیر مانند عکس و اطلاعات شخصی است. با این حال، طراحی اختراع هولوگرام برای برنامه های امنیتی را می توان درک کرد.

ویژگی های ذاتی هولوگرام کپی برداری را دشوار می کند پس با دقت صد درصد کپی کنید. این موضوع موفقیت هولوگرام را تضمین کرده است.

رشد بازار هولوگرام

هولوگرام امنیتی در زمان اختراع هولوگرام

سند محافظت شده آنها ممکن است مورد تفصیر قرار گرفته و سایر ویژگی های شفاف کپی شده باشد، اما اگر یک هولوگرام ضعیف کپی شود نشان می دهد که اعتبارنامه جعلی است.

هولوگرام نه تنها به عنوان یک ابزار باز دارنده و امن برای حفاظت و احراز هویت استفاده می شود بلکه به عنوان یک هشدار برای اینکه یک سند ممکن است تقلبی باشد نیز خدمت می کند.

بنابراین هدف هولوگرام صرفا برای جلوگیری از جعل نیست، بلکه به عنوان یک دستگاه تشخیص موثر عمل می کند، و برای چشم با تجربه، آسان است تا مشروع را از جعلی تشخیص دهد.

هولوگرام فتوپلیمر

هولوگرام نسل بعدی نیاز های پاسپورت را بر آورده می کند. تولید پاسپورت و شخصی سازی دشوار است و ثابت شده است که از لحاظ فنی برای صنعت هولوگرافی چالش بر انگیز است.

با این حال، چالشی است که تولیدکنندگان با پیشرفت های امیدوار کننده از جمله نسل کاملا جدید اختراع هولوگرام فتوپلیمر شخصی که با داده های زیستی موجود در گذرنامه مطابقت دارند، پاسخ می دهند.

یک مثال از این هولو آیدی از هولوگرام صنایع، امکان شخصی سازی هولوگرافیک با سرعت بالا در خط را فراهم می کند. با استفاده از مواد حساس به نور برای ایجاد الگو های رنگ و انیمیشن های منحصر به فرد، تکنولوژی کنترل و مدولاسیون رنگ را برای ایجاد پرتره و سایر ویژگی ها فراهم می کند.

اطلاعات در لمینیت هولوگرافی و داده های چاپ شده بر روی بستر ضبط می شود و سطح امنیت بالایی را فراهم می کند.


هولوگرام تصویری

در سطح ثانویه، داده های موجود در تراشه الکترونیکی نیز با اطلاعات هولوگرافی و چاپی مطابقت دارند تا سطح بسیار بالایی از امنیت و احراز هویت را ارائه کنند. همچنین تاثیری در نبرد برای افزایش امنیت اسناد آیدی دی وجود دارد.

دستگاه امنیتی بصری اختراع هولوگرام تصویری کاملا متفاوت از هولوگرام های سنتی ارایه می کند. راه حل یک تصویر پراکنده دو رنگی که در زاویه انعکاس مستقیم ظاهر می شود، زمانیست که سند نود درجه چرخش می یابد و تغییر می کند.

هولوگرام تصویری

تکنولوژی هولوگرافی

این فناوری در حال حاضر توسط بیست کشور از جمله چین به رسمیت شناخته شده است که نیاز به استفاده آسان را دارد اما تقلید از دستگاه امنیتی را دشوار می کند. تا به امروز، هیچ گونه تقلای گزارش شده ای برای تقلید از تکنولوژی و حتی تقلید اثر تغییر رنگ آن وجود نداشته است.

دیگر تکنولوژی های هولوگرافی، ارائه اسناد با ویژگی های بصری جذاب و امنیت اضافه شده است. لمینیت محافظ اختراع هولوگرام شفاف سه.ام یک تصویر هولوگرافی ضعیف را نشان می دهد که دستکاری و محافظت در برابر سایش و برش در استفاده روزمره را نشان می دهد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.