هولوگرام و ویروس کرونا

برچسب های هولوگرامی و ویروس کرونا

امروزه با توجه به افزایش کسب و کار های آنلاین، شیوع ویروس کرونا، همچنین افزایش سرقت و دزدی های دیجیتال به روش های جعل اسناد و محصولات و اطمینان از اصل بودن محصولات و کالا، صاحبان بیزنس ها سعی میکنند برای برندشان از برچسب های امنیتی هولوگرام استفاده کنند تا امکان جعل و کالاها و محصولاتشان را کاهش دهند.

تاثیرمثبت ویروس کرونا بر فروش برچسب های امنیتی هولوگرام

افزایش استفاده از پلتفرم های آنلاین در طول شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، برای فروش و همچنین خرید محصولات به صورت اینترنتی ، تقاضا برای هولوگرام های امنیتی را افزایش داده است.
متاسفانه فروش محصولات تقلبی در سراسر پلتفرم‌های آنلاین افزایش یافته که به طبع آن تولید کننندگان و برندهای معتبر نیاز به بهره برداری از راه‌ حل‌هایی برای اثبات اصالت محصولات خود به مصرف‌کنندگان را دارند . ارائه چنین راهکارهایی ، آنها را در برابر محصولات بی کیفیت و ارزان‌تر محافظت می کنند.

بر این اساس استفاده از هولوگرام های امنیتی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین، مقررات سختگیرانه ای که توسط دولت ها برای اتخاذ بسته بندی ضد تقلب اجرا شده است، تقاضا را برای هولوگرام های امنیتی در صنعت بسته بندی افزایش داده است.

تاثیر منفی ویروس کرونا بر بازار جهانی هولوگرام های امنیتی چیست؟

از طرفی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و پاندمی ناشی از آن، بازار جهانی هولوگرام های امنیتی به دلیل عوامل مختلفی مانند کندی فعالیت های تولید، زنجیره تامین نامناسب، اختلال در فعالیت های لجستیکی و حمل و نقل، عدم تعادل در تامین مواد اولیه، محدودیت در تقاضا و فروش کاهش یافت.

با کمتر شدن و یا لغو محدودیت‌های قرنطینه در برخی از نقاظ جهان ، این صنعت همانند صنایع دیگر با بهره‌ وری نسبی فعالیت خود را آغاز کرده ‌است ، که فروش هولوگرام‌های امنیتی را افزایش می‌دهد.
زیرا صنایع و مصرف کننده نهایی می‌خواهند از محصولات خود در برابر جعل محافظت کنند و اعتبار برند ها را دوباره به جایگاه اصلی خود بازگردند.
بنابراین انتظار می‌رود که این امر نویدبخش خوبی برای بازار جهانی باشد.

تاثیر ویروس کرونا بر برچسب های هولوگرامی

هولوگرام چیست ؟

برچسب های امنیتی هولوگرام توسط روش هولوگرافی تولید شده اند و برخی از لایه های آنها از پلیمر ساخته شده اند. این ساختار کمک به سزایی در مقاومت این گروه از لیبل ها در برابر عوامل فیزیکی می نماید . لذا هولوگرام های امنیتی به سادگی می تواندد در صنایع بسته بندی، پوشاک، تولید اسکناس ها، اسناد هویتی همانند پاسپورت، اسناد رسمی و محرمانه ، اوراق بهادار و … موارد دیگر استفاده می شود.

هولوگرام های ضد سرقت عمدتاً برای جلوگیری از فعالیت های جاعلین و محافظت از اصالت هر سند ، محصول و یا برند معتبر در برابر جعل مورد بهره برداری قرار می گیرد. بیشترین تقاضا برای هولوگرام های امنیتی در همین زمینه ها می باشد .به دلیل شیوع ویروس کرونا ، اهمیت استفاده از این برچسب ها زیاده شده است.

اهمیت استفاده از هولوگرام های امینتی

هولوگرام های امنیتی را می توان بر اساس نیاز کاربران نهایی سفارشی کرد. بازارها برای جذب مشتریان خود بر نوآوری ها تمرکز می کنند. به عنوان مثال، برخی در بخش مواد غذایی، هولوگرام های امنیتی را برای اطمینان از ایمنی و امنیت مواد غذایی توسعه دادنده اند.

افزایش تقاضا برای دستگاه های تشخیص شاخص های ضد جعل و افزایش آگاهی مشتریان در مورد محصولات تقلبی، بازار هولوگرام های امنیتی را در سراسر جهان تقویت می کند.
به عنوان مثال استفاده از محصولات تقلبی مانند قطعات و لوازم جانبی خودرو، بازار خودرو را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. همچنین، جعل قطعات خودرو ممکن است خطری برای ایمنی مسافران ایجاد کند و باعث زیان های جبران ناپذیر و زیادی برای شرکت‌ها گردد. قطعات تقلبی خودرو نیز اعتبار برندها را مختل می کند و معیارهای فرآیندهای ساخت واقعی را برآورده نمی کند.

برچسب های امنیتی MRP

در 8 ژوئن 2021، کمپین دیجیتالی توسط هیوندای موبیس در روز مبارزه با جعل راه اندازی شد تا آگاهی مشتریان را برای استفاده از قطعات و لوازم جانبی اصلی ایجاد کند. این کمپین Safety Mein Zero Compromise نام داشت.

بسیاری از شرکت ها با ارائه یک برچسب MRP با ویژگی امنیتی پنج مرحله ای که شامل هولوگرام است، اطمینان حاصل کردند که مشتریان فقط از قطعات و لوازم جانبی اصلی استفاده می کنند. استفاده از ویژگی های امنیتی مانند هولوگرام های امنیتی به جلوگیری از استفاده از قطعات و لوازم جانبی غیر اصل کمک می کند و شرکت ها را از ضرر و زیان و مسافران را از خطر نجات می دهد.

این فرهنگ سازی و آگاهی ایجاد شده در بین مشتریان، استفاده از محصولات اصل را تشویق می کند، که در نهایت تقاضا برای هولوگرام های امنیتی را افزایش می دهد زیرا این هولوگرام بر روی برچسب MRP برای شناسایی محصول اصلی استفاده می شود. به طور کلی، آگاهی مشتریان برای استفاده از محصولات اصیل فرصت های رشدی را برای بازار هولوگرام امنیتی ارائه می دهد.همانگونه که در بالا گفتیم ویروس کرونا تاثیر بخصوصی در خرید وفروش و اهمیت برچسب های امنیتی هولوگرام دارد.

فروش برچسب های امنیتی در ایران هولوگرام
به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.