معرفی تکنولوژی هولوگرامی

پیشرفت تکنولوژی هولوگرام

محققان لابراتور هولت پاکارد، تکنولوژی هولوگرامی را برای دستگاه های موبایل گسترش دادند. تصاویر آن ها تنها سه بعدی نیستند بلکه اشیاء را از زوایای مختلفی نشان می دهند. هولوگرافی یک تکنیک هولوگرامی است که نور ساطع شده از اشیاء را ثبت و سپس به صورتی که سه بعدی به نظربرسد آن را نمایان می کند. هولوگرام ها در فیلم هایی مانند جنگ ستارگان و مرد آهنین نمایانند، اما تکنولوژی فیلم های جادویی هنوز به دست نیامده است.

انواع هولوگرام ها در طول سالیان متمادی ساخته شده اند و شامل هولوگرام های انتقالی هستند که به نور اجازه ی تابش در آن ها را می دهد و عکس هایی که از طرفین می بایست دیده شوند و هولوگرام های رنگین کمانی که برای اهداف امنیتی استفاده می شوند، برای مثال بر روی کارت های اعتباری و گواهی نامه ی رانندگان.

آنچه در مقاله تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی خواهید خواند :

تکنولوژی هولوگرام سه بعدی در واقع یک تکنولوژی فوق العاده محبوب است که توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند. در واقع می توان گفت تکنولوژی هولوگرام یک تکنولوژی با قابلیت های بیشتری است که توانسته است تبلیغات را به صورت نوین انجام دهد. عمده کاری که این تکنولوژی یا نمایش سه بعدی انجام می دهد نمایش دادن تصاویر یا کلیپ های مورد نظر به صورت سه بعدی است به صورتی که شخص بیننده تصور می کند یک جسم واقعی را تماشا می کند.

در ابتدا نمایش تصاویر به صورت دو بعدی بوده است. هنوز هم از تکنولوژی نمایش تصاویر دو بعدی نیز استفاده می شود اما به اندازه ای که تصاویر سه بعدی برای مردم جالب و جذاب هستند تصاویر دو بعدی جذاب نیستند. در واقع تصاویر سه بعدی از سال 1893 ایده پردازی شد و در سال های بعد توانست رونمایی شود و در نهایت پیشرفت های قابل توجهی کند.


مزایای استفاده از تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی

هولوگرام سه بعدی تاکنون توانسته است فرصت های خوبی در خصوص شیوه نوین تبلیغات و اطلاع رسانی ایجاد کند. از جمله می توان به ایجاد تصاویر متفاوت و ایجاد سبک نمایش مختلف اشاره کرد. این مورد بستگی به نوع هولوگرامی که استفاده می کنید دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

هولوگرام سه بعدی برای مکان های مختلف قابل استفاده است و به صورت 24 ساعت شبانه روز کارایی دارد. این تکنولوژی محبوبیت فراوانی دارد. مزایای این تکنولوژی در صنعت و کسب و کار به ویژه تبلیغات چند رسانه ای به دسته های زیر تقسیم می شود:

برند سازی:

برند سازی از طریق تکنولوژی هولوگرام بازدهی بیشتری دارد. به طوری که برند سازی با تکنولوژی هولوگرام در سالن اجتماعات بزرگ مخاطبین بیشتری را جذب می کند. افراد زیادی از طریق برند سازی جذب می شوند. برند سازی سه بعدی به این صورت است که با به نمایش گذاشتن برند محصول خود در هر جای ممکن اعم از سالن های همایش، سالن های مسابقات ورزشی، غرفه ها و گالری های نقاشی و غیره می توانید برند خود را تبلیغ نمایید و در ذهن مخاطب جای خود را باز کنید.

تبلیغات:

از جمله مه مترین کارکرد تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی می توان به تبلیغات اشاره کرد. تبلیغات می تواند شامل بازاریابی و ارائه بهترین محصولات، معرفی محصول در مکان های فوق العاده شلوغ باشد. در مکان های شلوغ می توانید آخرین محصول خود را به صورت سه بعدی رونمایی کنید و یا برند تبلیغاتی خود را به نمایش بگذارید و در نهایت ببینید که مردم با هیجان بیشتری به سمت غرفه یا برند شما می آیند.

معرفی:

تکنولوژی هولوگرام سه بعدی می تواند معرف بسیار خوبی برای برند و شرکت شما باشد. اگر در جایی قرار دارید که کاربران نیاز به جستجوی محصول شما دارند می توانید به خوبی با نشان دادن برند خود یا نمایشی از جسم مورد نظر در هولوگرام بهترین راهنما برای کاربران خود باشید.

ارتباطات:

هولوگرام سه بعدی قابلیت ارتباط از راه دور با تمامی مخاطبان را دارد. هولوگرام سه بعدی می تواند از طریق نمایش تصویر در سایزهای بزرگ بر روی مکان های مختلف از جمله صحنه سخنرانی و یا آموزشگاه ها و موسسات مختلف به صورت بسیار دقیق با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و صحبت کنند.

مهمترین مزایای این دستگاه این است که اگر بخواهید ویدیوهایی زنده از یک موضوع را تهیه کنید، می توانید به راحتی از آن استفاده کرده و در فضای مورد نظر آن را بدون هیچ گونه بی نظمی مانند قطعی ارتباط به نمایش درآورید.

تکنولوژی هولوگرامی
مزایای استفاده از تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی

جایگاه تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی در صنعت نمایش

تکنولوژی هولوگرام سه بعدی جای پیشرفت زیادی دارد. این تکنولوژی هنوز جای بحث بسیاری میان دانشمندان دارد. تکنولوژی هولوگرام می تواند با هوش مصنوعی ادغام شده و با استفاده از شیوه های نوین نمایش تصاویر و کلیپ های هوشمند برای صاحب شرکت ها بازخوردهای زیادی بیاورد. شرکت مایکروسافت بر آن است تا ظرفیت های این تکنولوژی را افزایش دهد و بتواند آن را توسعه بخشد. این تکنولوژی می تواند از طریق نمایش انواع اجسام فانتزی و فیزیکی و یا ویدئو کلیپ ها مخاطبین فراوانی جذب نماید.


آینده تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی

آینده تکنولوژی هولوگرامی در واقع به سمت بهره وری بیشتر و استفاده کاربردی تر می رود. تکنولوژی هولوگرامی سه بعدی هم اکنون قادر است هر تصویر یا هر جسم فیزیکی و فانتزی که مد نظر شما باشد در 24 ساعت شبانه روز نمایش دهد.

مسئله ای ذهن را به خود مشغول می کند ترکیب هوش مصنوعی در تکنولوژی هولوگرامی است که با استفاده از این مورد هولوگرام چگونه می تواند کارایی اکنون خود را بهبود بخشد؟ تکنولوژی هولوگرامی که برای نمایش تصاویر به کار می رود قابلیت پخش ویدیو کلیپ ها را دارد. یکی از فرضیات ممکن این است که با ادغام هوش مصنوعی بتواند تصاویر را بر اساس مکان دسته بندی کند و طبق سلیقه مردم و موقعیت تعیین شده به نمایش تصاویر خود بپردازد. تکنولوژی هولوگرامی در آینده قابلیت های بسیاری را در خود جای می دهد.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


دستگاه نمایش سه بعدی هولوگرام

همانطور که اشاره کردیم هولوگرام می تواند تصاویر را به صورت سه بعدی به نمایش درآورد. به گونه ای که بیننده تصور کند یک جسم واقعی را می بیند. نمایشگرهای هولوگرام با استفاده از تکنولوژی هولوگرام سه بعدی می توانند بدون استفاده از عینک مخصوص تصاویر را نشان داده و با استفاده از نورپردازی های ظریف یک واقعیت مجازی ایجاد کند. نمایش سه بعدی دارای دو حالت ثابت و قابل حمل دارد. در حالت قابل حمل می توانید پس از اینکه تصویر مورد نظر را انتخاب کردید آن را در مکان مورد نظر خود قرار دهید و در نهایت آن را بردارید.

اگر بخواهیم کارکرد نور را در این تکنولوژی بیان کنیم می توانیم به زاویه تابش اشاره کنیم. زاویه تابش نور در دستگاه نمایش سه بعدی در اصل به قرارگیری صفحات نیز بستگی دارد. این دستگاه اغلب شامل دو صفحه به صورت زاویه دار است و یک محفظه شیشه ای به صورت هرم در آن قرار دارد. زمانی که تابش نور با زوایای مختلف به جسم درون محفظه می تابد در واقع با منعکس شدن به محفظه بیننده یک تصویر سه بعدی می بیند.

دستگاه نمایش سه بعدی هولوگرام
دستگاه نمایش سه بعدی هولوگرام

قیمت دستگاه نمایش سه بعدی

برای خرید دستگاه نمایش سه بعدی می توانید به شرکت های ارائه دهنده این خدمات مراجعه کنید. دستگاه نمایش سه بعدی هم به صورت اجاره برای انجام پروژه و هم برای خرید وجود دارد. این دستگاه در سایزهای مختلف وجود دارد که با توجه به فضا و سایز مورد نظر جهت نمایش انتخاب کنید.

وب سایت های زیادی در خصوص فروش این دستگاه وجود دارند که می توان آن را خریداری و یا اجاره نمود. دستگاه نمایش سه بعدی می تواند تا مدت زیادی کار کند و بازدهی بسیاری داشته باشد. از جمله نکاتی که می توان در خصوص آن اشاره کرد مکان قرارگیری دستگاه است. این دستگاه در مکان های پر بازدید و شلوغ قرار می گیرد و در انواع کسب و کارها کارآمد است.


سوالات متداول تکنولوژی هولوگرامی

تکنولوژی هولوگرام سه بعدی در چه قسمت هایی از کسب و کار بیشتر کاربرد دارد ؟

برند سازی، تبلیغات، معرفی، ارتباطات

قیمت دستگاه نمایش سه بعدی چقدر است ؟

برای خرید دستگاه نمایش سه بعدی می توانید به شرکت های ارائه دهنده این خدمات مراجعه کنید. دستگاه نمایش سه بعدی هم به صورت اجاره برای انجام پروژه و هم برای خرید وجود دارد. قیمت این دستگاه ها با توجه به سایزشان تعیین می شود.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.