تاریخچه هولوگرام

طراحی برچسب هولوگرام

هولوگرام کوانتومی از قیام مسیح

دیم ایزابل پیکزلفیزیکدان مجارستانی در زمینه فیزیک ذرات و هنرمند برجسته بین المللی شناخته شده ظاهرا کشف کرده است که هولوگرام کوانتومی شواهد سخت و علمی مبنی بر اینکه عیسی مسیح از مردگان برخاسته است وجود دارد .هدف مطالعه او در این زمینه یک قطعه ساده از یک پارچه باستانی است که با عنوان کفن تورین شناخته میشود .

هولوگرام کوانتمی در تصویر مسیح

برای قرن ها طبق روایات انجیل , بسیاری از مسیحیان اعتقاد داشتند که پیکر مسیح در کفنی پوشیده شده بود و سپس آنرا در آرامگاهش در اورشلیم حدود دو هزار سال پیش قرار دادند . در سال 2004 دیم پیکزل از ناپدید شدن تصویر موجود بر روی کفن بسیار حیرت زده شد که این امردر علم فیزیک باورکردنی نیست حتی اگر آن لکه های خونی بر روی یک صخره قرار میگرفتند هم اینطور نمیشد .

مطالعات پیکزل به گونه ای کاملا قوی نشان میدهد که تصویر مسیح همانند یک هولوگرام کوانتومی ناپدید گشته و این روند تحت فرایند قیام مسیح پیشبینی میشود . پیکزل در این باره توضیح میدهد : تمامی پروسه قیامت همان چیزیست که در واقع از هیچ چیز ایجاد شده است . شما میتوانید دانش مربوط به کفن را بخوانید , مانند فقدان گرانش کامل , فقدان آنتروپی)بدون فروپاشی گرانشی) , فقدان زمان فضا . آن بیان میکند که این واقعه با هیچ یک از علوم فیزیک مطابفت ندارد .

پیکزل مجسمه ای از یک مردی که در کفن قرار دارد با یک چهارم ابعاد کفن مسیح طراحی کرده است . وقتی از بغل به آن نگاه میکنیم به نظر میرسد که مرد در هوا به حالت تعلیق در آمده است (همانطور که در تصور زیر مشاهده میکنید) که بیانگر این است که تصویر بر اساس دانش پذیرفته شده قبلی است .

پدیده ی این تصویر ما را به یک افق رویداد حقیقی نزدیک میکند . افقی که در آن همه قوانین فیزیک به شدت تغییر میکنند .پیکزل دائما ادعا میکند که تصویر در کسراندکی از ثانیه ساخته شده است و شکل آن در اثر گرانش وجود ندارد .

 فیزیک حاکم در پشت تصویر هولوگرافی

فیزیک حاکم در پشت تصویر هولوگرافی

خانم پیکزل در رابطه با عملکرد فیزیکی پیچیده ای که در ورای این کفن صورت گرفته بدین صورت توضیح میدهد : وقتی که میزان زمان تا صفر مطلق پایین می آید (زمان متوقف میشود)در آرامگاه مسیح , دو افق رویداد (که یکی رویداد را از سمت بالا و دیگری رویداد را در قسمت پایین به هنگام توقف زمان متوقف میکند) از طریق جسم مسیح به یکدیگر بی نهایت نزدیک شده و یکدیگر را از بین میبرند .

اگر این اظهارات تایید شود, انتظار میرود که کشف منجر به دیدگاه کامل و جدیدی “تکنیکی” به وجود آورد که در خصوص با ابتدای آفرینش جهان باشد .اکتشافات پیکزل ودیگر دانشمندانی که در زمینه این کفن جمع آوری شده است در مستند تلوزیونی با نام fabric of time the درقالب دی وی دی با تهیه کنندگی آدام گریزلی ارائه شده است .

هولوگرام سه بعدی

همچنین در این فیلم , یک هولوگرام دقیق آناتومیکی سه بعدی از مردی است که به صلیب کشیده شده است . به غیر از کار مستقل از پیکزل , یک تیم علمی هلندی به رهبری دکتر پتروس سونز با استفاده از تکنولوژی لیزربرای ساخت تصاویر نگاتیوی دو بعدی بر روی کفن استفاده کرده است .

از میان چندین اکتشافاتی هولوگرافی میتوان به widow mite اشاره کرد( داستان های با مزمون برگ سبزی است در خانه درویش) که پشت و روی یک سکه را نشان میدهند و در 29 سال قبل از میلاد در سلطنت تیبریوس (که به دلیل ارزش کمی که داشتند در خارج از اسرائیل فروخته نمیشدند ) قلم زدند .

نسخه های دی وی دی فیلم مستند the fabric of time دارای عینک های سه بعدی نیز میباشند تا بتوان تصاویر سه بعدی را در آن به خوبی مشاهده کرد . این فیلم بر اساس بخش هایی از تعدادی کتب نیز بوده است همچون : کفن تورین توسط ایان ویلسون / خون وکفن توسط ایان ویلسون . این دی وی دی قطعا مورد بحث و جدل بسیاری میشود که ما در جریان آن زمینه قیام مسیح را جشن میگیریم .

ساخت هولوگرام قابل لمس

دانشمندان ژاپنی هولوگرام های قابل لمس ساختند.گروهی از محققان ژاپنی هولوگرام های قابل لمسی ساختند که این اشیا سه بعدی میتوانند بدست انسان دستکاری شوند.با استفاده از تکنولوژی لیزر کواردیلیوم ثانیه ای,محققان نورهای پری شکل ساختند,سیستمی که میتواند حرکات فرکانس لیزری بالا را که یک میلیونوم از یک میلیاردم ثانیه طول میکشد را بسوزاند.

حرکاتی که به لامسه ی انسان واکنش نشان میدهد,در زمان مکث پیکسل های هولوگرام میتوانند در مابین هوا دستکاری شوند. هولوگرام های لمسی که در مرکز دانشگاه آتسونومیا اوچیای دانشگاه تسوکوبا معتقد است که این تکنولوژی برای اهدافی از قبیل سرگرمی,پزشکی و معماری استفاده میشود.او میگوید در مرحله ی فعلی تکنولوژی نوری به افراد اجازه ی واکنش فعال را نمیدهد اما هولوگرام های لمسی ظرفیت تغییر را دارند.

طراحی برچسب هولوگرام

هولوگرام های قابل لمس سه بعدی

اوچیای میگوید,در واقع شما نمیتوانید تصاویر یا ویدیوهارا حس کنید,اما میتوانید یک ویدیو بسازید,نمیتوانید با لمسش به آن واکنش نشان دهید.بنابراین اگر ما بتوانیم تصویری سه بعدی بسازیم و اگر شما بتوانید آن را لمس کنید,سپس قادر به ساختن چیزی خواهید بود که فکر میکنید واقعا آنجاست.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

هولوگرام در زندگی روزمره

وی افزود,زندگی روزمره ی افراد تغییر خواهد کرد اگر ما از لیزرهای بزرگتری در فضاهای بزرگ تر استفاده کنیم.به طوری که افراد بتوانند به آن واکنش نشان داده و ببینند که چگونه این ها میتوانند در موقعیت های متفاوت استفاده شوند و درکجا ارتباط سه بعدی مانند ساختن سایت یا در رشته های پزشکی ضروری است.

مطابق با سرخط وب سایت عینی,دیگر پیشرفت ها ممکن است ساخت کیبورد کامپیوتری از پرتونور را امکان پذیر کنند و گفت و گوی ویدیویی کاربران را برای تجربه ی حس واقعی ارتباط با افراد ممکن سازند.

نقش هولوگرام در پیشگیری از جعل محصولات

تولید محصولات نوآورانه و پرطرفدار پزشکی-بهداشتی، متقلبان را بر آن داشته که آسیتن ها را بالا زده و اقدام به سوء استفاده از محبوبیت برندها نمایند. سازمان بهداشت جهانی ضمن هشدار جدی در این مورد ارزش بازار محصولات تقلبی و غیر استاندارد پزشکی-بهداشتی را بیش از 32 میلیارد دلار برآورد می کند.

این افراد نه تنها محصول اصلی، بلکه بسته بندی را نیز جعل می کند و به این ترتیب جان هزاران بلکه میلیون ها انسان بیگناه را به خطر می اندازند. شرکت های دارویی حتی در نوع توزیع محصولات خود نیز بسیار حساس هستند و اصلا دوست ندارند که محصولاتشان از کانال های غیرقانونی به دست مصرف کنندگان برسند.

از این رو این شرکت ها اقدام به استفاده از بسته بندی محصولاتشان به عنوان یکی از راه های جلوگیری از این نوع تقلب ها نموده اند. از شواهد این گونه به نظر می رسد که هولوگرام در خط مقدم این نبرد قرار دارد.

نقش هولوگرام در پیشگیری از جعل محصولات

برچسب هولوگرام غیر قابل جعل

این سربازان در سال 1989 برای اولین بار توسط شرکت Glaxo و برای محصول zantac مورد استفاده قرار گرفتند و از آن زمان تا به اکنون، تقریبا تمامی شرکت های دارویی-پزشکی از این هولوگرام ها بر روی برخی از محصولات خاص در بازارهای خاص سود می برند.

نوع استفاده از هولوگرام ها بسیار متنوع است و انواع گوناگونی از آنها در بازار یافت می شوند. این برچسب ها معمولا در مکان هایی نصب می شوند که کاملا قابل رویت باشند ولی نوع طراحی آنها به گونه ای است که تقریبا غیرقابل جعل باشند برچسب های هولوگرام اما تنها وسیله دفاعی صاحبان برندهای معتبر نیستند و در اغلب موارد ، از وسایل امنیتی دیگر نیز سود می برند. در برخی موارد و با در نظر گرفتن بازار هدف، برخی محصولات با استفاده از فویل های هولوگرام درا عرضه می شوند.

از جمله چنین محصولاتی می توان به خمیردندان colgate Palmolive اشاره داشت. استفاده از چنین روشهایی نیازمند هزینه بالاتر است. پس هر محصولی را نمی توان با استفاده از این فویل های گران قیمت عرضه کرد. این خمیردندان که یکی از گران قیمت ترین ها در نوع خود می باشد.

colgate را بر آن داشت تا با تقبل هزینه بیشتر، جلوه بصری محصول را تا حد اعلاء افزایش داده و چشم بیننده را مجاب کند که درحال نظاره محصولی با کلاس تولید متفاوت می باشد. برای تولید این بسته بندی، colgate از شرکت API holographic خواست تا پیشنهاد خود را ارائه کند که این شرکت نیز holofoil را پیشنهاد داد.

امکانات برچسب هولوگرام

API معتقد بود که این محصول تاب مقاومت در برابر خطوط تولید پرسرعت را نیز داراست. آنچه بیش از همه هولوگرام ها را نزد برندها محبوب ساخته, بازه گسترده امکاناتی است که آنها تحت پوشش خود قرار میدهند. از جمله این امکانات می توان به حساست به اشعه ماوراء بنفش UV , قابلیت نوشتن متن های بسیار ریز Micro text , توانایی چاپ چندین عکس بر روی یکدیگر برای تضمین بیشتر کار, اشاره کرد.

یکی دیگر از جاذبه های برچسب های هولوگرام, قابلیت پیگیری و ردیابی محصول است. امروزه یکی از نگرانی های اصلی تولید کنندگان محصولات پزشکی-بهداشتی , این است که یک محصول در کجا و در چه زمانی اهمیت پیدا می کند که یک مرجع قانونی مایل باشد بداند منشاء و منبع توزیع یک محصول, در کجا قرار دارد.

هم اکنون در ایالات متحده, استفاده از هولوگرام درجهت حفظ بیشتر حقوق مشتریان و جلوگیری از فروش محصولات تقلبی, الزامی شده و این برنامه تحت عنوان meditag در مالزی نیست در حال انجام است.

روش مدیریت اطلاعات هولوگرامی – هولوگرام کوانتومی

در چنین طرح گسترده و وسیعی, تمامی اطلاعات انواع داروها, اعم از جدید یا قدیمی, بایستی به صورت کد, بر روی برچسب های هولوگرام دار حک شده و بر روی محصول نصب شود. این فرایند توسط یک مرکز کنترل شده و همچنین افرادی در جهت کنترل صحت این برچسب ها نیز آموزش داده خواهند شد.

از زمان شروع این طرح, تعداد موارد تقلبی شناسایی شده , به سرعت رو به افزایش است. چنین اقدامی دارای پیامدهای مثبت روانی برای جامعه خواهد بود چرا که اعتماد مصرف کنندگان را بیش از پیش افزایش می دهد. و آحاد جامعه از سلامت داروهای مصرفی, اطمینان خواهند داشت.

هولوگرام دارای وظیفه مشخصی است. حتی ممکن است که برچسب هولوگرام اصل باشد در حالی که بسته بندی تقلبی است. اینجاست که هنر هولوگرام مشخص شده و دست جاعلین و متقلبان قهار را رو می کند. در مواقعی جعل بسته بندی که کاملا منطبق با اصل باشد ممکن است ولی جعل هولوگرام اصل, غیر ممکن است.

برچسب هولوگرام – هولوگرام کوانتومی

به عنوان مثال, نوعی داروی ضد تب مالاریا با مارک تجاری Artesunate , در کشورهای شرقی و جنوب شرقی آسیا بسیار پرمصرف است ولی گزارشات حاکی از این حقیقت تلخ می باشند که بیشتر از نیمی از Artesunate های فروش رفته در این مناطق تقلبی هستند.

هر چند که هولوگرام مورد استفاده توسط شرکت سازنده طی سالیان متمادی بدون تغییر باقی مانده اند و از لحاظ گرافیکی نیز نسبتا ساده اند. اما بازهم هولوگرام های جعلی کاملا از اصل قابل تشخیص اند. مشکل به هیچ وجه به شرکت سازنده و نوع هولوگرام مورد استفاده آن باز نمی گردد.

بلکه مشکل این است که در اغلب مناطقی که Artesunate به فروش می رود, مردم از سطح سواد پایین برخوردارند و یا قوانین فروش دارو بسیار سهل انگارانه اند تا جایی که دارو در سطح خیابان و یا در فروشگاه های غیر تخصصی عرضه می شود. مردم فقط با نگاهی به هولوگرام اقدام به خرید دارو می کنند با این تصور که وجود هولوگرام, تضمین غیرتقلبی بودن محصول است.

مثال Artesunate را می توان یک نمونه کلاسیک از هولوگرام های نه چندان مناسب دانست. چرا که این هولوگرام سالیان متمادی است که دستخوش هیچ تغییر نشده و این کار را برای متقلبان تسهیل نموده است. علاوه بر آن, مدیریت ضعیف شرک تولید کننده بر توزیع و عرضه محصول هم مزید بر علت است.

عملکرد های مختلف هولوگرام – هولوگرام کوانتومی

در مقابل این مثال ضعیف, مثال های جالبی از عملکرد هولوگرام در به دام انداختن متقلبین یافت می شود که همگی دلایلی متقن بر کارا بودن هولوگرام ها می باشند. تمامی اهل فن متفق القول بر این عقیده اند که هولوگرام بهترین و سریع ترین راه تشخیص محصولات اصیل از غیر اصیل می باشند.

البته نکته مهم تر این است که چرا بایستی به حرف افراد غیر آموزش دیده تضمین کننده خرید ما باشند؟ اگر سیستم تولید, توزیع و نظارت به صورت یکپارچه بر تمامی امور احاطه داشه باشد, آنگاه محصولات تقلبی به هیچ وجه راهی به درون کانال های فروش قانونی نخواهند یافت. درچنین شرایطی که البته بسیار ایده آل گرایانه است, خیال مصرف کننده از لحاظ راحت است و اعتبار محصولات نیز در شرایط بالاتری حفظ می شود.

ویژگی کلی هولوگرام – هولوگرام کوانتومی

برخی از خصوصیات منحصر به فرد هولوگرام باعث افزایش استفاده از این برچسب شده است، زیرا هولوگرام از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و نمی توان آنرا به راحتی جعل کرد.

ضد سرقت بودن هولوگرام امنیتی – هولوگرام کوانتومی

در هنگام جداسازی برچسب هولوگرام از روی سطح الصاق شده برچسب مخدوش شده و قابل استفاده نمی باشد لذا انتقال و جداسازی برچسب غیر ممکن است.
رمزدار بودن هولوگرام
بر اثر تابش پرتو لیزر بر روی برچسب هولوگرام رمز داخل آن مشخص می شود.

برچسب هولوگرام دو بعدی – هولوگرام کوانتومی

برچسب های هولوگرام دو بعدی دارای دو بعد بوده که بصورت پس زمینه روی هم قرار گفته که با جدیدترین وسایل اسکن و کپی رنگی قابل کپی برداری نمی باشد.

بازی رنگ براثر تابش نور – هولوگرام کوانتومی

در اثر تابش نور از زوایای مختلف طیف رنگی متنوعی در برچسب های هولوگرام ایجاد می شود لذا بازی رنگ بصورت رنگین کمان دیده می شود.

چاپ هولوگرام سه بعدی – هولوگرام کوانتومی

هولوگرام اصلی بوسیله عکس گرفتن از یک شی بوسیله نور لیزر از زاویه های گوناگون و قراردادن این تصاویر روی هم به کمک لیزر بدست می آید. که این تصاویر روی هم قرار گرفته یک افست سه بعدی را تشکیل میدهند.
انواع مختلفی از هلوگرام وجود دارد.

اما برای استفاده های چاپی بیشتر از هولوگرام سه بعدی استفاده میشود. یک برچسب هولوگرام برجسته لایه ای متشکل از چند لایه است که شامل یک زمینه پلی استر پایدار و دو یا چند لایه ای تلفیق و متمایز شده است که تصاویر برجسته شده روی آن قرار دارد بعلاوه بر روی آن یک قشر مرکب پوشش محافظ کشیده شده است.

مکانیزم هولوگرام – هولوگرام کوانتومی

مکانیزه کردن ته نشینی فلزات پراکنده شده به روی یک سطح پلاستیک است که این کار باعث بوجود آمدن یک لایه متال می شود که ضخامت آن چیزی حدود چند میکرون است.

روی هم قرار گفتن لایه های چاپی و برجسته باعث بوجود آمدن یک محصول سه بعدی میشودکه ایجاد آن فقط با هولوگرام برجسته امکان پذیر است. کپی گرفتن و نمونه برداری از هولوگرام بسیار سخت است که برای اهداف چاپ امنیتی بسیار مناسب است. تکنیک های تخصصی مورد نیاز برای ساخت هولوگرام هرگونه جعل از روی آن را تقریباغیر ممکن می کند.

ویژگی بارز هولوگرام اصل – هولوگرام کوانتومی

برای تشخیص برچسب هولوگرام جعلی از هولوگرام اصلی راه های مختلفی وجود دارد که بهتر است بدانیم.

هولوگرام اصلی دارای 7 مرکز مختلف تابش طیف نور می‌باشد که بصورت جدا از متن هولوگرام عمل می کند در صورتی که در هولوگرام تقلبی این تابش بصورت یک مرکز دورانی از وسط هولوگرام می باشد.
لوگوی موجود روی هولوگرام اصلی، پایدار بوده واصلاً پاک یا کمرنگ نمی‌شود اما در هولوگرام تقلبی، لوگوی تاریخ اعتبار آن به راحتی با ناخن پاک می شود.

  • تاریخ اعتبار برچسب هولوگرام اصلی به صورت جا خالی (Tranceparency) می‌باشد و رنگ زمینه محل الصاق را نشان می‌دهد.
  • مثلاً روی زمینه‌ی سفید، به رنگ سفید و روی زمینه‌ی آبی، به رنگ آبی نشان داده خواهد شد. در برچسب هولوگرام جعلی تاریخ اعتبار بصورت چاپی است و به راحتی با ناخن پاک می شود.
به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.