اصالت کالا با انواع برچسب صنعتی هولوگرام

برچسب هولوگرام و اصالت کالا

هر زمان که یک محصول به معروفیت و محبوبیت نزد خریداران دست می یابد و فروش آن بالا می رود افراد سودجو و متقلب به این فکر می افتند که محصولاتی با کیفیت پایین را با نام و مشخصات ظاهری شبیه به محصول اصلی وارد بازار نمایند که این امر باعث ایجاد لطمه به اصالت کالا، اعتبار و نام آن محصول می گردد. مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای تضمین اصالت کالا و جلوگیری از جعل، تقلب و سرقت در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسب صنعتی هولوگرام است زیرا این برچسب را بعد از تولید نمی توان دقیقاً مانند نمونه اصلی کپی کرد.

برخی از محصولاتی که در معرض تقلب و کپی برداری هستند و استفاده از هولوگرام برای آن ها مفید است عبارتند از قطعات و لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات صنعتی، قطعات و لوازم یدکی الکترونیک، اسناد و اوراق بهادار، چک، برچسب یا کارت گارانتی، گذرنامه، کارت شناسایی، کارت های اعتباری، پوشاک و محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع گواهینامه های عضویت و نمایندگی و …


مشخصات برچسب صنعتی هولوگرام

این مشخصات باعث می شوند که استفاده از برچسب های امنیتی هولوگرام برای تضمین اصالت کالا بسیار مهم باشد:

  • قابلیت تولید در اندازه و طرح های گوناگون.
  • حساسیت بالا و مخدوش شدن، درصورت دستکاری برچسب های امنیتی هولوگرام.
  • غیرقابل انتقال از روی کالایی به کالای دیگر حتی با استفاده از روش هایی همچون حرارت، بخار و … .
  • ظاهری بسیار زیبا و شکیل.
  • مقاومت در برابر حرارت برای کالاهایی که در معرض حرارت هستند.
  • قابلیت استفاده و نصب بر روی انواع کالاها غیرقابل کپی برداری همانند نمونه اصل توسط سایر تولید کنندگان.
مشخصات برچسب های امنیتی هولوگرام

برچسب صنعتی هولوگرام در شکل ها و طرح های مختلف تولید می گردد که کاربرد آن برای محدوده وسیعی از محصولات، اسناد و مدارک امکان پذیر می نماید. این محصول به آسانی بر روی کالا ها نصب می شود و جلوه خاص رنگین و نمای سه بعدی آن به راحتی توسط بیننده قابل تشخیص است.

با بهره گیری از ویژگی های خاص هولوگرام از قبیل نمایانی بعد سوم تصویر و جلوه خاص آن در نور می توان درجه اصالت کالا و صحت اسناد را تصدیق نمود. با توجه به ضرر و زیانی که از تقلب متوجه تولیدکنندگان می شود استفاده از هولوگرام کاملاً اقتصادی خواهد بود. بطور کلی هزینه ای که صرف تولید هولوگرام می شود بسیار کمتر از ضرر ناشی از گسترش کالای غیر اصل و بی کیفیت است.
شرکت بعدنگار ایرانیان به عنوان تولیدکننده هولوگرام در ایران آماده ارائه خدمات با بهترین کیفیت به مشاغل و تولیدکنندگان است.


هنر بسته بندی کالا و نحوه استفاده از برچسب صنعتی هولوگرام

همانطور که می دانید هنر بسته بندی هدفی جز تحریک دید یک مشتری را دنبال نمی کند. درست است که در اغلب موارد بسته بندی ها دید درستی از محصول را نمی توانند به مشتری ارائه دهند. اما می توانند احساسات آنها را تحریک نموده و براحتی با خریداران ارتباط برقرار نمایند. وجود خلاقیت به عنوان یکی از شاخصه های اصلی بسته بندی از عوامل مهم تاثیر گذاری یه محصول به شمار می آید. همچنین استفاده از برچسب صنعتی هولوگرام های مختلف برای اصالت کالا موجب فروش بیشتر محصولات می گردد.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


برچسب هولوگرام و اصالت کالا

همان طور که می دانیم وقتی محصولی دارای برند و برچسب هولوگرام است به ما اطمینان خاطر بیشتری می دهد. اما باید در نظر داشته باشیم که برچسب هولوگرام را در کدام قسمت بسته بندی قرار دهیم تا از لحاظ بصری خوب دیده شود. اصالت کالا امری است که هر شخصی برای خرد هر محصولی به آن نیازمند است. برچسب هولوگرام می تواند علاوه بر اطمینان خاطر برای مشتریان نقش موثری در معرفی یک برند داشته باشد. به همین جهت هیچگاه در بسته بندی کالاها از هولوگرام چشم پوشی نکنید.

برچسب هولوگرام و اصالت کالا

برچسب صنعتی به برچسب هایی گفته می شود که کاربر انتظار عملکردی ویژه را از برچسب امنیتی داشته باشد به عنوان مثال چسبندگی متفاوت ( کم یا زیاد )- مقاومت در برابر دما- سختی برچسب- انعطاف پذیری- مقاوت در برابر حلالها ومایعات شیمیایی و یا هر ویژگی خاصی که کاربر به آن نیاز داشته باشد.


ویژگی های برچسب صنعتی هولوگرام

به طور کلی برچسب های صنعتی کاغذی نبوده و بسته به نوع استفاده از مواردی مانند- پلی کربنات- آلومینیم- طلق و …تولید میشوند که هر کدام موارد PET-PVC ویژگی خاصی را در بر میگیرند. به عنوان مثال برای مواردی که سطح زیرگرم میشود از برچسبهای مقاوم در برابر گرمای سطحی استفاده میشود (مانند درب رادیاتورماشین یا انواع مشعل یا کوره و….)


انواع برچسب صنعتی هولوگرامی معروف

برچسب صنعتی معروف عبارتند از:
لیبل کاغذی، لیبل پی وی سی، لیبل متال، لیبل حرارتی، لیبل اموال یا لیبل شبرنگ، لیبل خرد شونده یا لیبل گچی، لیبل پشت متال، لیبل وید، لیبل تایوک…

انواع برچسب صنعتی

برچسب های NT

این نوع برچسب صنعتی بر خلاف هولوگرام که معمولا به دلایل اقتصادی و قیمت ابعاد و سایز کوچکی دارند قابلیت استفاده در سایزهای مختلف وحتی ابعادی بزرگتر از هولوگرام ها را دارا هستند. مزیت استفاده ازابعاد بزرگتر قدرت چسبندگی بیشتر جهت بسته بندی و پلمپ کردن کالا می باشد.

برچسب های اثر گذار دارای یک لایه مخفی و غیر قابل رویت میباشند. در هنگام پلمپ کالا لایه مخفی و پنهان آن غیر قابل رویت است ولی پس از پلمپ کالا در هنگام باز پلمپ کلمات و عبارات مورد نظر سفارش دهنده کالامانند ( باطل شد)( لیبل باز شد)( کالا ازگارانتی خارج شد) و یا هر عبارت دیگری را نشان خواهد داد.


برچسب خود چسب

به طور کلی، برچسب خود چسب را می توان برای انواع مختلفی از جعبه های کارتونی برای کاربردهای گسترده مورد استفاده قرار داد. برای اینکه از کاربرد این نوع برچسب صنعتی مطمئن شویم باید در مورد عمر این برچسب و هولوگرام نیز اطلاعات کافی داشته باشیم. همانطور که همه ما می دانیم، برچسب های خود چسب از کاغذهایی تشکیل شده اند که می توان آن را برای مدت کوتاهی ذخیره سازی کرد.

برای تحویل های طولانی، می توانید مواد بهتری را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که حمل و نقل به اسانی انجام می شود و زمان نگهداری طولانی تر می شود. از همه مهم تر، برچسب ها را نمی توان در محیط هایی که درجه حرارت بالایی دارند نگهداری کرد. به هر حال اگر این برچسب ها را به درستی نگهداری کنید می توانید به مدت یکسال آن را ذخیره سازی نمایید.

برچسب خود چسب

برچسب های مقاوم در برابر زایلن

بخش سیتوژنتیک بنیاد بزرگ NHS بر روی برچسب هایی کار می کند که می‌تواند شرایط مختلف پردازش را تحمل کند. این ازمایشگاه به مجموعه ای از برچسب ها نیاز داشت که بتواند مقاومت زیادی به هنگام ذخیره سازی در فریزر و دمای سرد داشته باشد. همچنین این برچسب ها باید می توانستند به هنگام شستشو با آب ۱۲۰ درجه بدون اسیب باقی بمانند. در چنین شرایطی باید برچسب بدون اسیب باقی بماند تا افراد بتوانند بارکدهایی که بر روی آن حک شده است را بخوانند. مواد CILS’ ۸۱۰۰SRS برای این مشکل طراحی شده است. 

به خاطر خاصیت مقاومی که این ماده دارد، به برچسب صنعتی اجازه می دهد بدون خراب شدن در برابر مواد مختلفی مقاومت کند. مواد برچسب یکپارچگی خود را بین دمای -۴۰ تا +۱۵۰ درجه سانتیگراد نیز حفظ می کنند و در برابر از بین رفتن رنگ نیز مقاوم هستند. همین امر موجب می شود داده ها و اطلاعاتی که بر روی چنین برچسب هایی نوشته می شود قابل خواندن باشند. برچسب ها را می توان به کمک پرینترهای حرارتی استاندارد چاپ کرد. به خاطر مقاومتی که برچسب های CIL-8100SRS دارند، این دپارتمان تلاش کرده است از همین مواد برای ساخت لوله ها و wellplates استفاده کند. ماده ۸۱۰۰SRS نیز بخشی از برچسب های ساخته شده توسط ازمایشگاه CLIS است.


کاربرد برچسب های مقاوم

بنیاد CLIS به دنبال پژوهش هایی در مورد سرطان است و تلاش می کند برچسب های مقاوم و قابل چاپی را برای تشخیص microslides در طول پردازش دستی و مبتنی بر زایلن بافت ها ایجاد کند. برچسب های فعلی این ازمایشگاه برای انجام چنین کارهایی استاندارد نیست و نمی توان داده ها را به خوبی از آن استخراج کرد. با اینکه برچسب های مقاوم در برابر حلال زیادی وجود دارد اما بیشتر آنها برای پردازش خودکار ساخته شده اند که در آن زایلن، استون یا عوامل مشابه قبل از اینکه اسلایدها توسط تکنسین مدیریت شود تبخیر می شوند. 

در ازمایشگاه تحقیقاتی سرطان، پردازش دستی بافت ها بدین معنی است که اسلایدها در حالیکه زایلن هنوز مرطوب است مدیریت می شوند. برای اینکه بتوان به برچسب های مقاومی دست پیدا کرد، راه حل موجود استفاده از مواد برچسب CILS 8100-USRS چاپ شده با گرید CILS RRD است. این مواد با پرینترهای انتقال حرارتی استاندارد سازگار هستند و به آزمایشگاه تحقیقات سرطان اجازه می دهند برچسب های مقاومی را ایجاد نمایند.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.