برچسب اسکرچ

برچسب اسکرچ

برچسب اسکرچ یکی از انواع برچسب‌هایی است که کاربردهای زیادی دارد. قطعا تاکنون استفاده‌های زیادی از برچسب‌ های اسکرچ کرده‌ اید، اما به طور دقیق نمی‌ دانید که این برچسب‌ ها چه نامی دارند. ساده‌ ترین برچسب‌ اسکرچ همان‌ هایی هستند که از آن‌ ها بر روی کارت‌های شارژ اعتباری استفاده می‌ شود. در ادامه در‌خصوص برچسب‌ اسکرچ توضیحات بیشتر و کامل‌ تری را ارائه خواهیم کرد.

برچسب اسکرچ چیست؟

برچسب اسکرچ به برچسب‌هایی گفته می‌شود که از دو لایه اصلی رنگ تشکیل شده و می‌ توانید به سادگی آن‌ها را با ناخن بتراشید. در زیر لایه اصلی نیز یک لایه فیلم شفاف وجود دارد که می‌ تواند از آسیب دیدن کدهایی که زیر برچسب وجود دارد، جلوگیری کند.

شکل کلی لیبل اسکرچ یا همان برچسب اسکرچ به صورت رولی است که سپس در موقعیت‌ های مختلف به شکل‌ های گوناگونی از هم جدا می‌ شود.

برچسب اسکرچ چیست؟
برچسب اسکرچ چیست؟

سایزهای برچسب اسکرچ

برچسب اسکرچ دارای چندین سایز مختلف هستند که معمولا با توجه به کدی که در زیر آن‌ها قرار گرفته است، تعیین می‌ شوند. این نوع از سایزها می‌ توانند به شکل زیر باشند. به طور کلی در زمانی که می‌ خواهید تا برچسب‌ های اسکرچ را خریداری کنید، بهتر است بدانید که این مدل از برچسب‌ ها را حتما باید با توجه به طول کدی که قرار است آن را بپوشانند، انتخاب نمایید.

سایز 167

اولین مدل مربوط به سایز 167 می‌ شود. این سایز در حقیقت به این صورت است که 7 میلی متر عرض و 16 میلی متر طول دارد. نوعی که این مدل از برچسب‌ ها تولید می‌ شوند به صورت رولی بوده و می‌ توانید به راحتی آن‌ها را در یک رول قرار دهید و از هم جدا کنید. در یک رول کامل از این نوع برچسب اسکرچ، می‌ توانید 24 هزار عدد برچسب را داشته باشید. زمانی که کدهای مورد نظر شما بین 1 تا 6 رقم باشند، این سایز از لیبل‌ های اسکرچی گزینه مناسبی هستند.

سایز 257

مدل بعدی برچسب اسکرچ، دارای ابعاد 7 میلی متر در 25 میلی متر است. این مدل از اسکرچ‌ ها که به صورت رولی تولید می‌ شوند، می‌ توانند در یک رول کامل خود، 15 هزار لیبل را داشته باشند. این سایز از برچسب‌ های اسکرچ می‌ توانند کدهایی تا 10 رقم را پوشش کامل دهند. به همین دلیل نیز توصیه می‌ شود تا حتما تعداد کدهای مدنظر خودتان را به صورت دقیق بدانید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

سایز 309

مدل سوم برچسب اسکرچ، که از دو مدل قبلی بزرگ‌ تر است، دارای عرض 9 میلی متر و طول 30 میلی متر است. این نوع از اسکرچ‌ ها نیز به صورت رولی تولید می‌ شوند و به همین دلیل نیز لازم است تا حتما تعداد زیادی از آن‌ ها را نیاز داشته باشید. در هر رول از برچسب‌ های اسکرچ می‌ توانید 13 هزار عدد از آن‌ها را پیدا کنید. معمولا اگر کدهای شما تا حداکثر 16 رقم باشند، استفاده کردن از این برچسب‌ ها می تواند بسیار مناسب باشد.

سایز 408

بزرگ‌ ترین سایزی که به صورت عادی برای لیبل اسکرچ وجود دارد، مربوط به سایز 840 است. این نوع از برچسب‌ های اسکرچ نیز همچون 3 نمونه قبلی به صورت رولی تهیه و تولید می‌ شوند. به همین خاطر نیز گفته می‌ شود که در زمان خرید آن باید به این موضوع توجه داشته باشید. هر کدام از برچسب‌ های اسکرچ 40 میلی متری می‌ توانند تا کدهایی با تعداد 22 رقم را به خوبی پوشش دهند. در هر رول از این لیبل‌ ها نیز حدود 10 هزار برچسب وجود دارد که می‌ توانید به سادگی از آن‌ها استفاده کنید.

برچسب اسکرچ سایز 408
برچسب اسکرچ سایز 408

نکات مهم در انتخاب و خرید برچسب اسکرچ

برای آن که برچسب‌ های اسکرچ مناسبی را تهیه و خریداری نمایید، بهتر است به چند مورد از مهم‌ ترین نکته‌هایی که در این خصوص وجود دارند نیز توجه داشته باشید.

سایز برچسب

ابتدا باید بدانید کدی که می‌ خواهید بپوشانید چند رقم است. این کدها می‌ توانند بین 6 الی 22 رقم باشند. به همین دلیل نیز باید حتما کدی که قرار است پوشش دهید را در نظر بگیرید و سپس برچسب‌ های اسکرچ مناسب آن را خریداری کنید.

تعداد برچسب‌ ها

معمولا برچسب‌ها به صورت رولی تهیه می‌ شوند. طول رول یکسان است و صرفا اگر هر برچسب دارای طول بیشتری باشد، تعداد کمتری از آن نیز در هر رول وجود خواهد داشت. پس این نکته را نیز در نظر بگیرید که تعداد برچسب‌ ها می‌ تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد و به همین خاطر نیز باید به آن توجه کنید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

کیفیت لایه رویی لیبل اسکرچ

مورد بعدی درخصوص کیفیتی است که لایه رویی برچسب دارد. کیفیت لایه رویی برچسب می‌ تواند به این شکل معنا شود که با خراشیدن به سادگی لایه رویی برداشته شود، اما به همان شکل نیز شماره‌ هایی که در زیر برچسب وجود دارند، آسیب نبینند. هرقدر میزان کیفیت لایه رویی بیشتر باشد، می‌ توانیم بگوییم که برچسب نیز گزینه بهتری برای خرید به حساب می‌آید.

کیفیت چسب

کیفیت چسبی که برچسب‌ ها دارند نیز بسیار مهم است. به طور مثال کیفیت چسب مورد نظر شما می‌ تواند بین متوسط، ضعیف و قوی باشد. به همین خاطر نیز باید با توجه به کارایی که انتظار دارید، کیفیت چسب را نیز انتخاب کنید.

برچسب اسکرچ

جمع بندی

لیبل اسکرچ می‌ توانند بارکدها، شماره سریال‌ها و… را به خوبی پوشش دهند. این موضوع سبب می‌ شود تا استفاده از این نوع از برچسب‌ ها تا حد بسیار زیادی رایج باشد. در صورتی که نیاز به خرید این مدل از لیبل‌ها دارید، حتما سعی کنید تا به فروشگاه‌ های معتبر و مناسبی مراجعه کنید که هم از بابت کیفیت کالاها و هم از بابت قیمت و تعرفه‌ای که دارند، مطمئن باشید.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.