پیشرفت هولوگرام و کیت JD-2

هولوگرام سه بعدی

پیشرفت هولوگرام کیت تکمیل کننده و پردازش کننده هولوگرافی JD-2، همه موارد شیمیایی مورد نیاز برای ساخت هولوگرام را با استفاده از صفحات هولوگرافیک PFG-01 Slavich و نیز VPR ,VPR-M و همچنین ورقه های فیلم فراهم می کند (برای شیرابه های PFG-03 و BB از JD-4 استفاده کنید).

به سادگی مواد شیمیایی خشک را در کیت JD-2 با آب ترکیب کنید تا اجزای تکمیل کننده و محلول سفیدکننده (bleach) را ایجاد کنید. این مقاله به صورت گام به گام توضیح می دهد که چگونه این کار را انجام دهید و چگونه از کیت پردازشگر هولوگرافی JD-2 برای ساخت پیشرفت هولوگرام روی صفحات استفاده کنید. اگر شما از صفحات فیلم هولوگرافیک استفاده می کنید، بعد از تابش و قبل از پردازش، صفحات فیلم را از نگهدارنده فیلم خارج کنید.

تکمیل هولوگرامها - پیشرفت هولوگرام

موارد مهم برای استفاده از کیت پردازشگر هولوگرافی

نکته مهم: دستورالعمل های پیش رو در استفاده از کیت پردازشگر هولوگرافی JD-2 از روی دستورالعمل های موجود در هر پکیج از کیت JD-2 استخراج و اصلاح شده است. دستورالعمل های آورده شده در این مقاله فقط برای راحتی شما هستند. برای درک ایمن و کامل شما از JD-2، شما باید به دستورالعمل ها و نکات ایمنی شیمیایی که در هر پکیج JD-2 آمده است، اتکا کنید.

مانند بسیاری از تمیزکننده های خانگی رایج، JD-2 شامل مواد شیمیایی می شود و باید با دقت با آن رفتار شود. بهتر است در هنگام تمرین از محافظ چشم، ماسک ضد غبار، پیشبند و دستکش لاستیکی در هنگام ترکیب کردن مواد شیمیایی پیشرفت هولوگرام استفاده شود. هرچند محلول های شیمیایی قابلیت بخارشدگی پایینی دارند، کار کردن در یک محیط تهویه شده توصیه می شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


محلول های پایه ای ساخت هولوگرام

برای آماده سازی محلول هولوگرافی مواد فوتوشیمیایی در کیت JD-2 برای آماده کردن حدود 1000ml از هر کدام از سه محلول استفاده می شود. شما نیاز خواهید داشت تا آب دییونیزه شده یا تقطیر شده را اضافه کنید که میتواند از فروشگاه محل تهیه شود.

بهتر این است که از آب مقطری استفاده شود که حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی نیست، هرچند آب مقطر نوشیدنی که حاوی مقادیر کوچک و جزئی از مواد شیمیایی دیگر است هم میتواند استفاده شود. آب شیر عموماً حاوی فلوراید و دیگر ناخالصی هاست که میتواند کیفیت هولوگرام را کاهش دهد. برای ایمنی و کارآمدی، معلمان یا یک فرد بزرگسال باید محلول های هولوگرافی را از قبل ترکیب کنند.


صفحات هولوگرافیک

از سه ظرف شیشه ای یک لیتری (یا بزرگتر) یا بطری تمیز با سرپوش ضد تراوش استفاده کنید. به ترتیب نام آنها را بخش A، بخش B و سفیدکننده هولوگرام (bleach) بگذارید. هر کدام از این سه بطری را با 1000ml آب گرم مقطر پر کنید. سپس، هر کدام از پکیج های شیمیایی را با هر ترتیبی به درون بطریهای A و B و سفیدکننده (به ترتیب) حک کنید.

هرچند این کار معمولاً ضروری نیست، ولی شما میتوانید به مقدار کمی آب را گرم کنید تا به حل شدن سریعتر مواد هولوگرافی کمک شود. به طور اختیاری، شما همچنین میتوانید هر محلول را در یک ظرف (beaker) تمیز قرار دهید و سپس محلول را به درون بطری بریزید و از آن برای هولوگرافی استفاده کنید.

 صفحات هولوگرافیک

پیشرفت هولوگرام و هولوگرافیک

بیش از 65 سال از زمان اختراع و پیشرفت هولوگرام می گذرد اما چاپ هولوگرافیک همچنان ابزاری امنیتی محسوب شده که در مدارکی با ضریب امنیتی بالا استفاده می شود. بعلاوه، هولوگرام کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد از بسته بندی های زیبا گرفته تا ابزار آموزشی. از سال 1990 هولوگرام در پاسپورت استفاده می شود و از 1990 قوانین عنوان کرده اند که تمام پاسپورت در اتحادیه ی اروپا باید هولوگرام داشته باشند.

از آن زمان هولوگرام برای مسائل امنیتی در سایر کشورها نیز استفاده می شود ودر حال حاضر بیش از 80 کشور در سراسر دنیا از هولوگرام روی پاسپورت هایشان استفاده می کنند. تکنیک چاپ هولوگرام برای ایجاد هولوگرام های شخصی سازی شده مانند عکس روی پاسپورت استفاده خواهند شد.

ایان لنکستر، منشی انجمن بین المللی سازندگان هولوگرام که هاگو هم از اعضای آن است، بتازگی نظر خود را درباره ی آینده تکنولوژی هولوگرافیک برای مسائل امنیتی در مجله ی اسناد و مدارک کسینگ منتشر کرده است. طبق گفته ایان، نوآوری های مختلفی در زمینه ی هولوگرام بوجود خواهد آمد.

پیشرفت هولوگرام و تکنولوژی

هولوگرام با فناوری های دیگری مانند تگ RFID برای امنیت بیشتر همراه می شوند. بعلاوه هولوگرام های امنیتی که هرگونه دست کاری را نشان می دهند، برای نشان دادن دستکاری در ریزتراشه های الکترونیکی در مدارک امنیتی مانند پاسپورت استفاده می شوند.

لمینیت شفاف هولوگرام امنیتی

این یک حلقه ی شفاف شامل تصویر هولوگرافیک محو است که می تواند روی مدارک امنیتی قرار بگیرد تا در صورت دستکاری شدن آن را نشان دهد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.