معرفی انواع پاکت های پستی

انواع پاکت پستی

اداره پست برای ارسال بسته‌های پستی از انواع پاکت های پستی استفاده می‌کند. در دنیای امروز خریدهای اینترنتی برای مردم روشی مناسب برای برطرف کردن نیازشان شده است. برای ارسال بسته‌های اینترنتی باید از طریق اداره پست اقدام کرد. این اداره که پاکت‌های پستی متفاوتی دارد نسبت به کاربرد هر یک، از آنها استفاده می‌کند. برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به بسته‌های پستی باید از انواع پاکت های پستی استفاده کرد. هر یک از پاکت‌های پستی دارای خصوصیات و ویژگی‌های متفاوتی هستند. برای آشنایی و معرفی انواع پاکت های پستی این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

انواع پاکت های پستی
انواع مختلف پاکت پستی

چرا از انواع پاکت های پستی استفاده می‌شود؟

به دلیل تنوعی که در ارسال مرسوله‌های مختلف از طریق اداره پست وجود دارد باید در پاکت‌های پستی نیز تفاوت باشد تا بتوان مرسوله‌ها را به مقصد مورد نظر ارسال کرد. سایز مرسوله‌ها نیز در انتخاب پاکت پستی اهمیت بسیار زیادی دارد. جنس پاکت‌های پستی با توجه به جنس مرسوله که در آن‌ها قرار می‌گیرد متفاوت است.

اگر مرسوله مورد نظر نیاز به مراقبت در طول مسیر داشته باشد باید درون پاکت‌های پستی مقاومی قرار گیرد. سایز پاکت‌های پستی نسبت به ابعاد و سایز مرسوله‌ها نیز متفاوت می‌شود. اگر نیاز باشد از آسیب رسیدن به مرسوله‌های پستی جلوگیری شود باید از پاکت‌های پستی استفاده کرد که فضای درونی آنها از آسیب به مرسوله پستی جلوگیری می‌کنند.

امروز اداره پست تنوع بسیار زیادی در پاکت‌های پستی خود قرار داده است که این باعث شده بتوان تنوع بسیار زیادی برای مرسوله‌های پستی در نظر گرفت. خرید اینترنتی از طریق فروشگاه‌های مختلفی که در کشور ما وجود دارد رونق بسیار زیادی گرفته است. شما می‌توانید با اطمینان بالا و خیال راحت انواع سفارشات خود را از طریق اداره پست به مکان‌های مورد نظر خود ارسال نمایید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

انواع پاکت های پستی

انواع مختلف پاکت‌های پستی شامل پاکت پستی حبابدار و پاکت پستی ساده می‌شوند. اما پاکت‌های پستی به همین دو نمونه ختم نمی‌شوند و در اداره پست پاکت‌های لمینت با جداره مشکی رنگ، بسته پستی محرمانه و نایلون‌دار و مخصوص با جداره متالایز نقره‌ای نیز وجود دارد. پاکت‌های اداره پست به رنگ‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود.

پاکت‌های پستی معمولا از کاغذ به رنگ سفید و با وزن ثابتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ارسال کالا از طریق اداره پست بیشتر از پاکت پستی حبابدار استفاده می‌شود. پاکت‌های پستی حبابدار به دلیل شرایطی که در آن پاکت پستی وجود دارد از آسیب رسیدن به مرسوله‌های پستی جلوگیری کرده و جنس مرغوبی دارند.

پاکت نامه اداری پست

پاکت نامه اداری پست همانطور که از اسم آن مشخص است برای ارسال نامه‌های مختلفی که از طریق اداره‌های گوناگون به مکان‌های مختلف ارسال می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پاکت‌ها به رنگ سفید و ساده تولید می‌شوند. شرکتی که می‌خواهد یک نامه را ارسال کند می‌تواند نشان شرکت خود را روی آن چاپ کرده و یا رنگ پاکت پستی را با رنگ مشخص درخواستی خود هماهنگ نمایند.

انتخاب ابعاد پاکت نامه بستگی به سلیقه شما داشته و با توجه به نوع درخواست مشتری تعیین می‌گردد. پاکت‌های نامه اداری در اداره پست اهمیت بسیار زیادی دارند. این پاکت‌ها که بر اساس اندازه به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و بیشترین کاربرد را در ارسال نامه‌های اداری دارند.

انواع پاکت های پستی

پاکت پستی حبابدار

یکی دیگر از انواع پاکت های پستی پاکت پستی حبابدار می باشد. درون پاکت‌های پستی حبابدار لایه‌ای وجود دارد که از جنس پلاستیک است. این پلاستیک با حباب‌های بسیار زیادی تولید می‌شود و درون پاکت‌های پستی قرار می‌گیرد. این حباب‌ها مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته و از مرسوله در طول مسیر محافظت می‌کنند. برای ارسال کالاهای مختلف و کالاهای شکستنی می‌توان از این پاکت‌ها استفاده نمود. شما با مراجعه به اداره پست می‌توانید ویژگی‌های مرسوله خود را بیان کرده و از پاکت پستی مطلوب برخوردار شوید.

پاکت پستی با جداره مشکی

پاکت‌های پستی که درون آنها یک لایه مشکی رنگ قرار گرفته است برای ارسال مرسوله‌هایی مناسب می‌باشند که نباید در معرض نور قرار گیرند. اگرچه این پاکت‌ها مقاومت زیادی در برابر ضربات ندارند اما نسبت به برخی مرسوله‌ها اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

انواع پاکت پستی

پاکت پستی محرمانه نایلون‌دار

پاکت پستی محرمانه نایلون دار یکی دیگر از انواع پاکت های پستی می باشد. پاکت‌های پستی محرمانه نایلون‌دار دارای یک جداره داخلی مشکی رنگ هستند. این لایه برای جلوگیری از مشاهده محتوای پستی استفاده می‌شود. از این پاکت‌های پستی بیشتر برای ارسال اسناد مهم استفاده می‌کنند. اگر شخصی بخواهد مرسوله‌ای مانند سند و یا چک‌های خود را ارسال نماید می‌تواند از اداره پست درخواست کند که از پاکت پستی محرمانه نایلون‌دار برای ارسال مرسوله استفاده نماید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

پاکت پستی عادی

معمول‌ترین پاکت پستی که بیشتر شما آن را مشاهده کرده‌اید پاکت پستی عادی نام دارد. این پاکت‌ها که در دو نوع ساخته می‌شوند تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. یک نمونه از پاکت‌های پستی عادی از کاغذ تولید شده و نوع دیگر آن را با پاکت‌های یک لایه پنجره‌دار تولید می‌کنند. روی پاکت‌های عادی پنجره‌دار یک قسمت وجود دارد که می‌توان برای دیدن مرسوله از آن قسمت شفاف استفاده کرد.

این پنجره که با یک سلفون پوشانده شده است به راحتی باز نشده و دوام بالایی دارد. برای ارسال کارت‌های بانکی از این پاکت‌ها استفاده می‌شود. در ارسال مرسولات با استفاده از این پاکت‌ها باید دقت بسیار زیادی اعمال شود. با توجه به اندازه مرسوله از پاکت‌های معمولی با سایزهای مختلف استفاده می‌شوند. از آنجایی که مرسوله‌های گوناگون تفاوت‌های بسیاری در سایزهای خود دارند برای تولید این پاکت‌ها از اندازه ‌های متوسط و مختلف استفاده می ‌کنند.

انواع مختلف پاکت پستی

سخن پایانی

با توجه به این مطلب متوجه شدید که در اداره پست از انواع مختلف پاکت‌های پستی برای ارسال کالاهای گوناگون استفاده می‌شود. هزینه دریافت شده از طریق اداره پست نسبت به نوع پاکت پستی و اندازه آن متفاوت است. شما باید با توجه به کالایی که قصد ارسال آن را دارید از انواع پاکت های پستی استفاده نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از پاکت های پستی و هولوگرام و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت بعد نگار ایرانیان تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.