انواع لیبل هولوگرام و مراحل چاپ آنها

لیبل هولوگرام

چاپ لنتی کولار – لیبل هولوگرام

در لیبل هولوگرام چاپ لنتی کولار، تکنولوژی هولوگرام چاپی است که از یک پلاستیک یا فیلتر لنتی کولار(عدسی وار) برای نمایش دادن عمق تصویر است که این تصویر می تواند پرسپکتیو و یا تغییر زاویه دید تصویر در زوایای مختلف باشد.

مزایای لنتی کولار

تصاویری جذاب هستند که معمولا در افکت های حرکتی سه بعدی، عمق و … می باشد.
به علت جلب توجه، طولانی مدت در ذهن مخاطب می ماند.
این تصاویر عامل به وجود آمدن اپلیکیشن ها و کاربردهای جدید و متفاوت در صنعت چاپ شدند.

لیبل هولوگرام

نحوه عملکرد

مرحله اول: تصاویر به نوارهایی تقسیم می شوند و در قالب یک تصویر در یک دیگر تنیده می شوند (نوار هابه صورت یکی در میان در هم بافته می شوند). برای درک بهتر، در برش های تصویر بزرگ نمایی شده است ولی در واقعیت بسیار باریک تر هستند. برای مثال 150 نوار در هر اینچ وجود دارد.

مرحله دوم: تصویر در هم تنیده شده از نوار های تصاویر، در پشت یک قطعه پلاستیک لنتی کولار چاپ می شود و یا اینکه روی یک کاغذ با پشتیبانی و مقاوم چاپ می شود و پس از آن یک لایه پلاستیک روی آن لمینیت می شود.

مرحله سوم: لنز های موجود روی پلاستیک، پلاستیک زیرین را طوری مجزا و تقویت می کند که گویی یک تصویر در یک زمان وجود دارد. این تصویر با تغییر زاویه دید بیننده و یا سطح تصویر چاپ شده، تصویر مشاهده شده تغییر می کند.

آرایش و چیدمان لنزها به صورت عمودی است. هر چشم تصویر متفاوتی را می بیند که در نهایت در مغز به صورت سه بعدی پردازش می شود.

انواع جلوه های لنتی کولار – لیبل هولوگرام

Flip:

برای تولید این جلوه، به دو یا چند تصویر بسیار متفاوت از یکدیگر احتیاج است. تصاویر با تغییر زاویه، متناوبا به یکدیگر تبدیل می شوند لنز هایی برای تولید افکت فلیپ مناسب هستند که برای زوایای دید نسبتا بزرگ طراحی شده اند. این لنزها به ناظر اجازه می دهد که تصاویر را به سهولت مشاهده کند چرا که با یک تکان و حرکت کوچک تغییر تصویر نخواهیم داشت و تنها با حرکت زیاد و تغییر زاویه وسیع در تصویر چاپ شده باعث جایگزینی تصاویر و تبدیل به یک دیگر می شود.

Movement (حرکتی/جنبشی) :

این جلوه با ترکیب و تلفیق چند تصویر متناوب تولید می شود که با ملایمت هر تصویر به تصویری دیگر تبدیل می شود. معمولا دو چشم نیز تمایل به دیدن همان تصویر دارند ولی با یک حرکت کوچک تصاویر متناوبا تبدیل می شوند..

سه بعدی یا 3D:

از ملزومات این افکت، تغییرات بسیار کوچک و کم در زاویه است که تصویر را عوض می کند به این معنی که هر چشم یک تصویر متفاوت می بیند. با توجه به ظرفیت و قابلیت دید استروسکوپیک انسان، مغز ، دو تصویر را در هم ادغام میکند و یک تصویر سه بعدی (بدون احتیاج به عینک های خاص) را می سازد.

لیبل ترکیبی هولوگرام – لیبل هولوگرام

هولوگرام ها می توانند در قالب ها و برش های مختلف، با سایر لیبل ها ترکیب شوند تا علاوه بر حفظ امنیت و حراست از اصالت کالا، بتوانند اطلاعات دیگر لازم را درمراحل بعدی روی آن چاپ کنند.این گونه لیبل ها از چاپ سریال (لیزری یا ترمال ترنسفر) فراتر رفته و با فضای سفیدی که در نظر گرفته است، قابلیت چاپ های گوناگون و پیشرفته، با تکنیک های دیگر چاپی را فراهم می سازد.

در این فضا امکان قرار دادن هر چیزی وجود دارد. مثل اسکرچ، سریال، بارکد، تاریخ انقضا،لوگو و نام سازمان یا سازنده و یا هر اطلاعات لازم دیگری.

معرفی لیبل هولوگرام
لیبل هولوگرام

هولوگرام های تمام نما – لیبل هولوگرام

یکی از ایرادات هولوگرام های معمولی و رایج، زاویه ی دید محدود نمای آن ها می باشد. هولوگرام هایی که نمایی 360 درجه از یک جسم را می توانند ارائه دهند ، از چهار صفحه و یا از استوانه ای از فیلم که در اطراف جسم قرار می گیرد، استفاده می کنند.

سیستم نوری شماتیک و ساده ای از چنین فرایندی را در شکل می توانید مشاهده کنید. جسم در وسط استوانه ی شیشه ای قرار گرفته و نواری از فیلم حساس به نوردر سطح داخلی آن بسته شده که از سمت امولسیون روبروی هم قرار گرفته اند و پرتو لیزر بر روی جسم از بالامی تابد . قسمت مرکزی پرتو لیزر منتشر شده به جسم می تابد که پرتو شئ را تشکیل می دهند در حالی که قسمت های دیگر نور لیزر که مستقیما به فیلم می تابد،پرتو مرجع را تشکیل می دهند.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.