اهمیت استفاده از لیبل های بسته بندی

لیبل بسته بندی

ایده شخصی سازی لیبل های بسته بندی و کالاهای چاپ و بسته بندی فراتر از یک فرصت تجاری است؛ چرا که با فراگیر شدن روش خرید اینترنتی، حجم تقاضای لیبل های شخصی سازی شده که مناسب ارسال کالا به مشتریان اینترنتی باشد بسیار افزایش یافته و جای محصولات لیبل بسته بندی خورده قبلی را که در تیراژ بالا، برای خرده فروشان ارسال می شدند گرفته است.

آنچه در ادامه خواهید خواند


برچسب های طلا کوب و برچسب نقره کوب

در حال حاضر با این که محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی برای تولید برچسب طلا کوب شخصی شده با کیفیت در بازار وجود دارد، به خدمت گیری این تجهیزات یک مساله و استفاده درست از آن ها مساله دیگری است. بنابراین سوال این است که منافع حاصل شده از چاپ این لیبل بسته بندی برای مشتری و چاپخانه دار چه می تواند باشد؟ که مواردی از آن به شرح زیر است:

ایجاد فاکتور با استفاده از برچسب نقره کوب:

یکی از کاربردهای اصلی، امکان تولید لیبل با یک کد امنیتی منحصر به فرد است که مانع جعل محصول شده و از نفوذ محصولات غیراصلی و نامرغوب خارجی در بازار جلوگیری می کند. رسیدن به چنین هدفی با به کارگیری فناوری های جدیدی نظیر رزولوشن dpi ۱۲۰۰ واقعی امکان پذیر شده است. برای مثال به وسیله آن می توان حروف ریزی به اندازه نیم پوینت را رندر کرد.

بازاریابی آزمایشی:

بسته بندی را برای تطابق با سلیقه مشتریان یک بازار خاص، به صورت منطقه ای می توان طراحی کرد و با استفاده از هولوگرام امنیت آنها را تامین کرد. بدین ترتیب هر چه اطلاع ما از نیاز و ذوق و سلیقه مشتریان منطقه ای کم یا زیاد باشد، به همان نسبت می توان اطلاعات مناسب تر و مفیدتری را روی بسته بندی کالا با استفاده از برچسب طلا کوب یا برچسب نقره کوب به مخاطب و یا مصرف کننده منتقل کرد.

بدین ترتیب چاپ لیبل بسته بندی دیجیتال شرایط چاپ لیبل یا بسته بندی مرتبط با یک رویداد خاص را فراهم می کند و بسته به موقعیت های زمانی و مکانی مختلف، محصولات متناسب با آن را می توان تولید کرد.

طراحی  لیبل های بسته بندی

کاهش انبارداری:

امکان تولید با صرفه تعداد کمتری لیبل بسته بندی، ما را از تولید تعداد زیادی لیبل یا بسته بندی و انبارداری آن بی نیاز می کند. چرا که شرط لازم در روش های تولید سنتی برای رسیدن به سطح اقتصادی، تیراژ بالا است.

استفاده از هولوگرام و لیبل های بسته بندی:

آگاهی از روند بازار و داشتن زیرساخت های چاپ دیجیتال، زمینه لازم برای موفقیت شرکت های فعال در ارایه این خدمات را فراهم می کند و آینده از آن کسانی است که خود را با شرایط جدید زودتر وفق داده و از فرصت موجود برای سرمایه گذاری روی موضوعاتی استفاده کنند که در آینده بهترین فرصت های تجاری را برای آن ها فراهم می کند.

لیبل بسته بندی

چاپخانه های لیبل های بسته بندی

تنوع خواهی بازار و پیشرفت های تکنولوژیک، چاپخانه داران برچسب هولوگرام را در حال حاضر و در آینده نزدیک با فرصت ها و چالش های زیادی رو به رو می کند، چرا که از این دو فاکتور از یک طرف می توان در جهت ارایه خدمات نو و متناسب با ذوق و سلیقه جدید مشتریان استفاده کرده و بازارهای جدیدی را به روی شرکت باز کرد. از طرف دیگر به خاطر سرمایه گذاری های هنگفت مورد نیاز دچار چالش و دردسرهای سرمایه گذاری شد.


رابطه بسته بندی با محیط زیست

توجه به محیط زیست همواره در دستور کار صنایع بسته بندی بوده است. کاهش مصرف مواد اولیه لیبل بسته بندی و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست که مورد تأیید نهادهای مرتبط باشد، ملاحظاتی حیاتی است که در توسعه و تولید محصولات شیرینی توجه ویژه ای را مبذول خود می کند.

کدام ماده اولیه بسته بندی با محیط سازگار است؟

اینکه کدام ماده اولیه بسته بندی بهترین سازگاری محیطی را دارد به ویژگی محصول بستگی دارد. امروزه، حتی مقوایی که در ساخت کارتن های های جعبه ای تاشو استفاده می شود نیز برای معین نمودن سازگاری با محیط زیست تست می شود. از نظر محیط زیستی مقوا ماده اولیه مطلوبی برای بسته بندی است، چرا که از مواد اولیه تجدید پذیر ساخته می شود و بعد از دور انداختن قابل بازیافت است.

در این خصوص مواد اولیه تولید شده از جنگل هایی که در معرض خطر نابودی نبوده و تحت نظارت بی طرفانه قرار دارد، مورد استفاده روزافزون قرار می گیرد. میزان انرژی صرف شده برای چاپ و عرضه نهایی بسته بندی نسبتا پایین است، با این وجود میتوان مقدار مصرف را باز هم کمتر کرد.

تاثیرات جوهر در محیط زیست

هدف مهم دیگر، انجام فرایند چاپ با جوهرهایی است که تأثیرات اقلیمی نداشته باشد. استفاده از جوهرها و جلاهای پایه-آبی (قابل حل در آب)، ضمن حفظ کیفیت، مصرف مواد شیمیایی را کاهش می دهد. بهره گیری از سیستم های ترکیب رنگ و صفحات چاپ حرارتی نوین، امکان ایجاد رنگ هایی با دقت بالا را در دسترس قرار می دهد. به این ترتیب مصرف مواد شمیایی تقریبا به صفر می رسد.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


عوامل مهم در لیبل های بسته بندی

در حال حاضر سازگاری با محیط زیست به برگ برنده کمپانی ها در تصاحب سهم بیشتر در بازار مبدل شده است. به همین علت است که تعهد به ماندنی بودن محصول، اکنون یکی از سرفصل های مدیریتی کمپانی های بزرگ تولید کننده کالای مصرفی نظیر نستله و یونیلور است. به طور طبیعی عوامل دیگری که در چرخه اعتباری شرکت ها باید به آن پرداخته شود نیز این موضوع را ایجاب می کند.

این عوامل عبارتست از کمبود فزاینده منابع اولیه، افزایش گازهای گلخانه ای و مشکلات مربوط به انرژی مصرفی. همه این عوامل موجب شده است که ماندنی بودن یک لیبل بسته بندی جذابیت بیشتری پیدا کند. اکثر مصرف کنندگان امروزی با وجود آگاهی از مسائل زیستی به هیچ وجه رفتاری محیط زیست دوست ندارند. در مقایسه با نسل قبلی، مصرف کننده امروزی از مصرف کردن لذت می برد؛ او پول دارد و مایل به خرج کردن آن است.

با این وجود مصرف کننده امروزی هنگام تصمیم گیری برای خرید به شدت تحت تأثیر جنبه های مرتبط با ماندنی بودن محصول قرار می گیرد. محققان بازار بر این عقیده اند که مصرف کنندگان با خصوصیت اخیر (توجه به ماندنی بودن)، سهمی تا 30 درصد از همه مصرف کنندگان کنونی را به خود اختصاص می دهند.

رویکرد جدید مصرف کنندگان در ارتباط با لیبل های بسته بندی

این رویکرد جدید مصرف کنندگان فروشگاه های بزرگ را منتفع می کند. در چنین فضایی، تولید کنندگان صاحب نام این امکان را دارند که با معرفی ظاهر جدید و جذابیت بالاتر محصولات خود در ویترین، نظر مشتری را به طرح های خلاقانه بسته بندی محصولاتشان جلب نمایند. این موضوع به خصوص به صنایع شیرینی سازی امکان می دهد مقابله با بحران هایشان را مدیریت نمایند.

حس لذت جویی مصرف کنندگان واقعیتی است که صنعت شیرینی سازی از آن سود می برد. در بسیاری از بخش ها، حتی فروشگاه های حراج کالا، کمپانی های صاحب نام تنها با هزینه کردن برچسبی که برندشان را مشخص می سازد منتفع می شوند.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.