تولید و چاپ هولوگرام امنیتی

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام امنیتی بعد نگار ایرانیان ارائه دهنده انواع خدمات طراحی، تولید و چاپ انواع برچسب امنیتی هولوگرام با ضریب امنیت های مختلف می باشد. علم هولوگرافی در قالب برچسب های امنیتی برای تولید کنندگان این امکان را فراهم مینماید که کالاهای خود را با برچسب های ضد تقلب و ضد جعل امن ساخته و کاربران از خرید کالای اصلی رضایت کامل را داشته باشند.


کاربرد اشکال مختلف هولوگرام

هولوگرام به اشکال مختلف به کار می رود که هم از نظر ظاهری، اندازه و ابعاد تفاوت دارند و هم از نظر محتوایی. محتوای هولوگرام در واقع همان ضرایب امنیتی هولوگرام می باشد که برخی از آنها شامل نوشته های میکرونی، عکس های رنگی، الگوهای ریاضی، انعکاس دهنده متنی توسط نور لیزر، تصاویر با اختلاف زاویه دید و … می باشند که هم در هولوگرام های دولتی و حقوقی و هم در هولوگرام های کالایی کاربرد دارند.

از آنجایی که استفاده از محصول هولوگرام مانند بسیاری از محصولات دیگر نیازمند امکانات و ابزارهای جانبی است شرکت بعد نگار ایرانیان جهت رفع نیازهای مذکور خدمات دستگاه های چاپ گرم هولوگرام و انواع لوپ هولوگرام را ارائه می نماید. چاپ هولوگرام امنیتی با در نظر گرفتن تنوع در سلایق و نیاز های مشتریان با تلفیق هوشمندانه و هنرمندانه از فویل، چسب و کاغذ و به وسیله ماشین آلات پیشرفته تولید می شود، ما قادر به تولید انواع برچسب هولوگرام با امکان درج تمامی ویژگی های امنیتی آشکار و پنهان هستیم.

کاربرد اشکال مختلف هولوگرام

بعد نگار ایرانیان، اولین تولید کننده هولوگرام

شرکت بعد نگار ایرانیان، ایران هولوگرام اولین تولید کننده بخش خصوصی چاپ هولوگرام ضد جعل در داخل کشور اقدام به تولید برچسب های هولوگرام نموده و نمایندگی رسمی برخی از شرکت های معتبر در زمینه تولید فویل متالیزه هولوگرام را در خصوص فروش انواع فویل هولوگرام برعهده دارد. این فویل ها در صنعت، صنایع چاپ و بسته بندی، تبلیغات و صنایع تولید لوله های غیر فلزی و کابل مورد استفاده قرار می گیرند.


مزیت چاپ هولوگرام امنیتی

مردم عموماً هولوگرام را بعنوان یک برچسب نقره ای با ظاهری رنگین کمانی می شناسند که در مقابل تابش نور تغییرات نوری رنگارنگی در آن ایجاد می گردد. هولوگرام (hologram) چیست؟ این واژه از دو بخش Holo به معنای همه یا تمام یک شی و Gram به مفهوم نگاشتن یا نمایاندن بصری یک شی تشکیل شده که میتوان معادل پارسی بعد نگار یا تمام نگار را برای آن در نظر گرفت.

مزیت اصلی هولوگرام سختی و گرانی جعل پذیری است. بنابراین بهترین ابزار جهت حفظ اسناد و محصولات است زیرا مدل اولیه هولوگرام با روش های بسیار پیچیده و در شرایطی خاص در آزمایشگاه های ویژه و با استفاده از نیروهای متخصص ایجاد می گردد. طول عمر و دوام بالای این محصول یکی دیگراز مزیت های قابل توجه هولوگرام است که در مقابل روش های رایج کپی برداری با استفاده از پیچیده ترین اسکنرها و یا فتوکپی ها متفاوت است.

چاپ هولوگرام امنیتی

انواع چاپ هولوگرام امنیتی

چاپ هولوگرام امنیتی یکی از روش های چاپ امنیتی موثر است که از جعل جلوگیری می کند. یکی از نیازمندی های افرادی که دارنده تجهیزات گران قیمت هستند وجود هولوگرام است و همچنین برای دولت و سازمان ها جهت حفظ محصولات و دارایی شان به کار می رود. برای مثال، اغلب هولوگرام های سه بعدی را روی پاسپورت و چک های بانکی مشاهده می کنید.

هولوگرام دو بعدی و هولوگرام سه بعدی

این نوع هولوگرام ها به کرات دیده می شوند و در همه جا قابل رویت اند، از کارت شناسایی گرفته تا برچسب های حفاظت محصول. به طور فنی این ها بهترین هولوگرام های دنیا نیستند، اما در واقع دو یا سه تصویرند که روی همدیگر قرار گرفته اند تا تصویری را بسازند که از هر زاویه ای که به آن نگاه کرده شود قابل رویت باشد.

چاپ سه بعدی

دیوید لاکاتوس، سرپرست شرکت چاپ سه بعدی می گوید که گرما میتواند یک مسئله باشد. او میگوید پلیمرازی یک فرایند شیمیایی است که به فرایندی که مایع فعال نوری آن به حالت جامد در می آید اشاره دارد. چاپ سریع تر به این معنی است که انرژی زیادی از واکنش منتشر شده است. آن ممکن است بخشی از یک شئ بزرگتر را به حالت ذوب در بیاورد.

با این وجود، تراشه نیز دارای برنامه های جالب دیگری است. با اینکه این شرکت در حال حاضردر حال تکمیل دستگاه های روزمره ی مورد نیاز است، قصد دارد از تراشه های هولوگرافی خود برای ایجاد نمایش با چندین اطلاعات استفاده کند. این صفحه نمایش یک نمونه اولیه است که میتواند یک تصویر را بر روی شیشه ی جلو و چند متر جلوتر با رزولوشنی معادل با ۷۲۰ پیکسل HD در زمان ایجاد کند. اما ساخت صفحه نمایش هایی که واقعا تصویری سه بعدی ایجاد میکنند به جای محتوای مسطح، محاسباتی فشرده است.

داپینگ چو از مرکز فوتونیک الکترونیک پیشرفته در دانشگاه کمبریج توضیح می دهد که : اگر شما میخواهید تصویر ۱۰۰۰ در ۱۰۰۰ پیکسل ایجاد کنید، این یک میلیون امتیاز است. اگر شما تصویری سه بعدی با همان رزولوشن را بخواهید، آن شامل میلیون ها امتیاز است. در اصل مشکل مشابهی است، اما در واقع شما توانایی سخت افزار کاری ندارید.

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام سه بعدی

از مهم ترین پدیده های چند سال اخیر در صنعت چاپ هولوگرام امنیتی، معرفی شدن پرینترهایی با قابلیت چاپ سه بعدی است. که ما را بر آن داشته است تا در این رابطه، مطلبی هر چند مختصر را منتشر کنیم. این تکنولوژی به حدی در دسترس می باشد که سیستم های خانگی آن نیز عرض شده است.

به بیان بسیار ساده، این تکنولوژی برای مدل سازی به کار می رود به این شکل که علاوه بر چاپ هولوگرام امنیتی در دوبعد (طول و عرض)، می تواند بعد سوم (ارتفاع) را نیز بازتولید کند. یعنی به صورت لایه لایه، طرح مورد نظر را ابتدا در دو بعد، با ضخامتی معین، تولید می کند و پس از آن داده مربوط به لایه بعدی را با همان ضخامت، روی سطح قبلی می نشاند. این عمل به همین ترتیب تکرار می شود تا ارتفاع طرح مورد نظر ایجاد شود و در واقع مدل تولید می شود.

تکنیک های چاپ لیبل و هولوگرام

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

هولوگرام های ماتریکس نقطه ای

این هولوگرام ها از تعداد زیادی نقطه های هولوگرامی درست شده اند، گاهی بیش از صدها هزار نقطه ( و شاید میلیون ها). می توانند تاثیر زیبای را روی تصاویر مختلف بگذارند و دارای موارد امنیتی متفاوتی باشند.

هولوگرام دوگانه ( فلیپ فلاپ)

این برچسب های هولوگرام می توانند برای امنیت و نیز اهداف برند سازی استفاده شوند. مقاومت بالایی دربرابر پاره شدن دارند و می توانند دو تصویر متفاوت را در دو زاویه ی متفاوت نشان دهند. بعلاوه، این نوع چاپ هولوگرام امنیتی نسبت به فشار حساس بوده و دارای رنگ های واقعی هستند و کاملا قابل شخصی سازی بوده و دارای افکت های محرک فوق العاده ای هستند.

اشعه های الکترونی لیتوگرافی

این تکنیک برای ساخت ساختار های نانو و میکرو به کار رفته و تنها با استفاده از تکنولوژی فوق پیشرفته قابل ساخت هستند. موارد امنیتی بسیاری را می توان در این نوع از هولوگرام به کاربرد، مانند استفاده از تصاویر مخفی و یا متحرک، متون ریز و تصاویر با رنگ های واقعی.

چاپ هولوگرام

تکنیک های چاپ هولوگرام امنیتی

انتخاب نوع تکنیک چاپی به ویژگی امنیتی طراحی شده برای سند، نوع مرکب مصرفی آن و جزئیات المان امنیتی بستگی دارد و متناسب با آن هر قسمت چاپ می شود.

چاپ افست

چاپ افست به علت غیرمستقیم بودن می تواند جزئیات دقیقی را روی سند اعمال کند. ولی به سبب مسطح بودن تکنیک، نمی تواند حجم زیادی مرکب را حمل و منتقل کند. مثلا برای مرکب ترموکرومیک که باید میزان زیادی مرکب چاپ شود که مرکب به طور کامل بتواند نقش خود را به عنوان ویژگی امنیتی ایفا کند به هیچ وجه مناسب نیست.

افست مورد استفاده در چاپ های امنیتی، با دو تکنیک اجرا می شود؛ Wet Offset یا افست خیس (افست معمولی و رایج) و Waterless Offset یا افست خشک که هر کدام ویژگی مخصوص به خود را ایجاد می کنند.

چاپ فلسکو

فلکسو چاپ برجسته و مستقیم محسوب می شود. کلیشه آن از جنس پلاستیک است که دارای عمر بالا و ماندگاری می باشد. کلیشه، مرکب را از سیلندر آنیلوکس می گیرد و به صورت مستقیم، تحت فشار سیلندر، روی بستر چاپی مرکب را منتقل می کند. در ابتدا چاپ فلکسو دارای کیفیت قابل قبولی نبود ولی با پیشرفت تکنولوژی دقت و کیفیت فلکسو به شکل محسوس و چشم گیری افزایش یافت و تا به امروز نیز رو به بهبود است. مهم ترین ویژگی چاپ فلکسو قابلیت چاپ بر روی سطوح منعطف پلاستیکی و پلیمری است.

چاپ سیلک اسکرین

کلیشه چاپ سیلک اسکرین یا همان استنسیل عملکردی شبیه شابلون دارد و می تواند حجم وسیعی مرکب را روی بستر چاپی ایجاد کند. چاپ اسکرین به صورت روتاری (دوار) و Flat (تخت) قابل استفاده است که در سطح صنعتی از سیستم روتاری اسکرین استفاده می شود.

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام امنیتی به روش اینتالیو

چاپ اینتالیو، چاپ گود است و همانند چاپ روتوگراوور، طرح موردنظر روی سیلندر به روش های مختلف حکاکی می شود. طرح حکاکی شده، به صورت خطی روی سیلندر اجرا می شود. حکاکی با بالاترین دقت ممکن صورت می گیرد و سیلندر حکاکی شده، با فشار بسیار زیاد در بستر چاپی صورت می گیرد.

مهم ترین مزیت این تکنیک چاپ هولوگرام امنیتی، حجم بالای مرکب با کیفیت غیر قابل بازتولید و در مقیاس میکرونی است.چاپ اطلاعات متغیر مثل شماره سریال ها و انواع کد ها نیز توسط ماشین های شماره زنی مکانیکی یا الکترومکانیکی و یا ماشین های دیجیتال صورت می گیرد.

تکنیک های چاپ لیبل و هولوگرام

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


سوالات رایج چاپ هولوگرام امنیتی

هولوگرام hologram چیست؟

این واژه از دو بخش Holo به معنای همه یا تمام یک شی و Gram به مفهوم نگاشتن یا نمایاندن بصری یک شی تشکیل شده که میتوان معادل پارسی بعد نگار یا تمام نگار را برای آن در نظر گرفت.

متریال تغذیه پرینترهای سه بعدی چیست؟

رزین های مایع مرکب
ترکیبات سرامیکی
فلزی
پلاستیکی
مواد خوراکی

انواع روش های چاپ افست چیست؟

افست خیس (افست معمولی و رایج)
افست خشک

روش های چاپ هولوگرام امنیتی کدام اند؟

چاپ افست
چاپ فلسکو
چاپ سیلک اسکرین
چاپ اینتالیو

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.