زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

هولوگرام های متحرک سه بعدی

هولوگرام های متحرک سه بعدی 10 out of 10 based on 1 ratings. 911 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2627
تاریخ انتشار : یکشنبه, 15 بهمن 1396 12:00
تعداد بازدید کننده : 911
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرام های متحرک سه بعدی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک روش جدید پخش ویدئو های هولوگرام سه بعدی با وضوح کامل ممکن است درزمینه سرگرمی و صنایع تصاویر پزشکی , اپلیکشن منحصر به فرد خود را عرضه کند . هولوگرام ها نمای سه بعدی واقعی را ارائه میکنند . زیرا آن ها به بیننده این اجازه را میدهند تا دیدگاه و مناظر مختلف را از یک جسم سه بعدی بازسازی شده را از زوایای مختلف و نقاط مختلف ببیند . مانند یک عکس , هولوگرام حاوی اطلاعاتی درباره ی اندازه , شکل و رنگ اشیاء است .

آشنایی با هولوگرام متحرک تمام رنگی

در سال های اخیر فیلم های سه بعدی ای که تماشاگران برای دیدن آنها احتیاج به استفاده از تجهیزات جهان نمایی (استریواسکوپ) داشتند , "تکنیک هایی که با نمایش دادن دو تصویر مسطح به هر چشم انسان نمایی سه بعدی ایجاد میکنند" بسیار محبوب گشته اند . با این حال , اثر سه بعدی که توسط عینک های مخصوص ساخته شده است قادر نیست نشانه های عمقی خاص تصاویر سه بعدی را ارائه دهد . علاوه بر این , امکان ندارد که به هنگام حرکت سر بتوانیم تمامی زوایای تصویر سه بعدی را با وضوح و تحرک مناسب ببینیم که آن اختلاف منظر حرکت در هولوگرام سه بعدینامیده میشود . در حال حاضر محققان یک روش جدید برای تولید ویدئو هایی با وضوح بالا , تک رنگ , سه بعدی توسط فناوری هولوگرافی ایجاد کرده اند .

هولوگرام سه بعدی

یک روش جدید پخش ویدئو های هولوگرام سه بعدی با وضوح کامل ممکن است درزمینه سرگرمی و صنایع تصاویر پزشکی , اپلیکشن منحصر به فرد خود را عرضه کند . هولوگرام ها نمای سه بعدی واقعی را ارائه میکنند . زیرا آن ها به بیننده این اجازه را میدهند تا دیدگاه و مناظر مختلف را از یک جسم سه بعدی بازسازی شده را از زوایای مختلف و نقاط مختلف ببیند . مانند یک عکس , هولوگرامحاوی اطلاعاتی درباره ی اندازه , شکل و رنگ اشیاء است . از جمله مواردی که هولوگرام را از عکاسی متمایز میسازد این است که هولوگرام ها با استفاده از پرتو های لیزر ایجاد میشوند که میتوانند الگوهای تداخل نوری پیچیده همچون داده های فضایی مورد نیاز را برای ایجاد یک شئ سه بعدی کامل را تولید کنند .

هولوگرام سه بعدی


تولید هولوگرام با وضوح بالا

با این حال , تولید هولوگرام های وضوح بالا برای جایگزینی فناوری تصویر برداری سه بعدی امری دشوار است . خووا Xu و همکارانش در موسسه ذخیره سازی داده ها در سنگاپور از تعدادی تعدیل کننده های نوری فضایی ((SLM استفاده کردند . آنها دستگاهایی هستند که در پروژکتور های دوبعدی برای تغییر و تولید امواج نور مورد استفاده قرار میگیرند .

نمایش پیکسل های هولوگرام

خووا Xu در این باره میگوید : در نمایش های هولوگرافی , ازSLM ها برای نمایش پیکسل های هولوگرام و ایجاد اشیاء سه بعدی با استفاده از پراش نور, استفاده میشود . در سیستم ما هر slm قادربه نمایش 1.89 پیکسل هولوگرام در هر ثانیه میباشد . اما این سطح از وضوح برای نمایش ویدئویی یکپارچه کافی نیست .


نمایش هولوگرام سه بعدب


زیر هولوگرام چیست

برای پاسخ به این چالش , xu و تیم تحقیقاتی اش هر فریم هولوگرام خود را به 288 عدد زیر هولوگرام تقسیم کردند . سپس زیر هولوگرام ها را از طریق slm نوع 24 را با سرعتی بالا در یک ردیف آرایه انباشته کردند . این تکنیک با کاشی نوری اسکن ترکیب شده است که از یک منعکس کننده اسکن برای ترکیب سیگنال از slm ها استفاده میکند . از این سو هر گونه شکاف فیزیکی در این ردیف پر میشود . در نهایت محققان با استفاده از دستگاه های پردازشی قدرتمند , پخش ویدئوی رنگی را افزایش دادند . ترکیب این نوع از فناوری , هولوگرام متحرک با وضوح کامل با اختلاف منظر 45 میلیارد مگاپیکسل در ثاتیه را توانست تولید کند .

نمایش هولوگرافی

Xu میگوید : ما وضوح نمایش هولوگرافی را 24 برابر افزایش دادیم و ویدئوی هولوگرافی تمام رنگی با سرعت 60 فریم در ثانیه را تولید کردیم که نمایشی کاملا یکپارچه را برای چشم انسان ایجاد میکند . برنامه های این سبک از تکنیک جدید شامل سرگرمی های سه بعدی و تصویر برداری های پزشکی میباشد . با این حال دستگاه های slm جدید با ابعاد پیکسلی کوچک تر , وضوح بالا وفریم های سرعت بالا مورد نیاز است . البته قبل از آنکه نمایش ویدئویی هولوگرافی سه بعدی در ابعاد بزرگ به روی کار آیند .


“ هولوگرام های متحرک سه بعدی ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.