نقش بسته بندی هوشمند درسلامت مواد غذایی

نقش بسته بندی هوشمند

بسته بندی هوشمند برای افزایش عمر مفید محصولات غذایی، هدف بسیاری از شرکت‌ هاست. این سیستم‌ های لیبل بسته‌ بندی قادر خواهند بود پارگی‌ ها و سوراخ‌ های کوچک را با توجه به شرایط محیطی (مانند تغییرات دما و رطوبت) ترمیم و مصرف کننده را از فساد ماده غذایی آگاه سازند. فناوری‌ نانو می‌ تواند در مواردی مانند افزایش مقاومت به نفوذ در پوشش‌ ها، افزایش ویژگی‌ های دیواره (مکانیکی، حرارتی، شیمیایی ومیکروبی)، افزایش مقاومت در برابر گرما، گسترش ضد میکروب‌ های فعال و سطوح ضد قارچ کارساز باشد.


رونق صنایع بسته بندی در سال 2010

چشم اندازهای مالی فناوری‌ نانو، صنایع بسته‌ بندی را پررونق نشان می‌ دهد. سهم بازار این صنعت در حال حاضر حدود 1.1 میلیارد دلار است و پیش‌ بینی‌می‌ شود تا سال 2010 به 7.3 میلیارد دلار آمریکا برسد. با این وجود، صنعت بسته‌ بندی هوشمند از آنچه پیش‌ بینی شده بود جلوتر رفته و نشانه‌ های تکامل آن به خوبی پیداست. تحقیقات سازمان مالی Frost and Sullivan نشان داد که علاقه مشتریان به مواد غذایی سالم و تازه در بسته‌ بندی‌های مناسب، موجب پیشرفت این صنعت شده است.

سازمان های زیادی وجود دارند که در زمینه سیستم‌ های بسته بندی هوشمند فعالیت می‌ کنند، ازجمله شرکت تولیدکننده مواد غذایی Kraft که با همکاری دانشگاه راتگرز در حال فعالیت روی پروژه زبان الکترونیکی (electronic tongue) است تا آن را به بسته‌بندی‌ ها اضافه کند. این نوع بسته‌ بندی شامل رشته‌ای از نانوحسگرهاست که نسبت به گازهایی که از مواد غذایی آزاد و موجب فساد آنها می‌ شوند، به شدت حساس بوده و تغییر رنگ می‌ دهند که این تغییر رنگ، علامت واضحی از سلامت یا فساد ماده غذایی است.


هدف از تولید پلاستیک های بسته بندی هوشمند

شرکت Bayer Polymer کیسه‌ ای پلاستیکی با نام Durethan KU2-2601 تولید کرده است که از محصولات موجود در بازار سبک تر و محکم تر است، همچنین مقاومت بیشتری در برابر گرما از خود نشان می‌ دهد. هدف اولیه از تولید پلاستیک‌ های لیبل بسته بندی هوشمند مواد غذایی، جلوگیری از خشک شدن محتویات آن ها و محافظت در مقابل رطوبت و اکسیژن است. پوشش جدید غنی از نانوذرات سیلیکات است. این نانوذرات تا حد زیادی از نفوذ اکسیژن، گازهای دیگر و رطوبت جلوگیری می‌کنند و فساد مواد غذایی را به تعویق ‌می اندازند.

بسته بندی هوشمند

تشخیص فساد مواد غذایی

سازمان‌ های دیگر به کمک فناوری‌ نانو در حال یافتن راهی برای تشخیص فساد مواد غذایی هستند. به عنوان مثال شرکت AgroMicron، افشانه تشخیص دهنده نانو بیولومینسانس را ساخته که شامل پروتئین لومینسانت است. در این طرح، افشانه سطح میکروب‌هایی مانند Salmonella و E.coli را ‌پوشانده، و از خود نوری ساطع می‌ کند و به این روش فساد مواد غذایی تشخیص داده می‌ شود. این شرکت امیدوار است بتواند محصول مورد نظر را با نام BioMark وارد بازار کند. در حال حاضر این شرکت در حال ساخت افشانه‌‌ هایی با روش‌‌ های جدید است تا بتواند از آنها در حمل و نقل دریایی استفاده کند.

تشخیص سلامت مواد غذایی

راهکارهای جهت اطمینان از سلامت مواد غذایی

در راهبرد مشابه، برای اطمینان از سلامت مواد غذایی، محققان اتحادیه اروپا در پروژه Good Food از نانوحسگرهای قابل حمل برای یافتن مواد شیمیایی مضر، پاتوژن‌ ها و سم‌‌ ها در مواد غذایی استفاده می‌ کنند. با این کار، دیگر نیازی به فرستادن نمونه‌ های مواد غذایی به آزمایشگاه برای تشخیص سلامت و کیفیت محصولات در کشتزارها و کشتارگاه‌ ها نیست. همچنین این پروژه، در حال توسعه به کارگیری زیست تراشه‌های DNA برای کشف پاتوژن‌ هاست.

این روش می‌ تواند در تشخیص باکتری‌ های مضر و متفاوت موجود در گوشت یا ماهی و یا قارچ‌ های میوه مؤثر باشد. این پروژه در نظر دارد با گسترش میکروحسگرهای رشته‌ ا‌ی، بتواند آفت‌ کش‌ های میوه و سبزیجات را به همان خوبی که شرایط محیطی کشتزارها را کنترل می‌ کند تشخیص دهد. این نوآوری به نام حسگرهای Good Food نامیده می‌ شود.


ساخت ابزارهایی جهت آنالیز مواد غذایی

پروژه سرمایه‌ گذاری شده اتحادیه اروپا به نام BioFinger که هدف آن، ساخت ابزارهای ارزان با توان تشخیص آسان در سلامت محیط زیست است، فعالیت دیگری در زمینه آنالیز مواد غذایی دارد. در ابزارهایی که از حامل (cantilever) استفاده می‌ کنند، روش بدین صورت است که تیرک (Tip) با ماده شیمیایی پوشانده شده و در برخورد با مولکول‌ های خاصی، سیگنال ایجاد می‌ کنند. BioFinger با استفاده از این حامل‌ ها که به یک میکروتراشه متصل است کوچک‌ تر و قابل حمل می‌ شود.

ارتش آمریکا در حال ساخت حسگرهای فوق‌العاده‌ ای‌ است که از آنها در مقابل حمله‌کننده‌ ها به مواد غذایی استفاده می‌ شود. در سیستم های کنونی چندین روز طول می‌کشد تا وجود پاتوژن‌ ها در مواد غذایی تشخیص داده شود. تشخیص سریع پاتوژن‌ ها به وسیله این حسگرها به زودی باعث فراگیر شدن این فناوری در صنعت مواد غذایی خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


اثر لوتوس بر دفع آلودگی در بسته بندی هوشمند

محققان دانشگاه بُن در حال ساخت پوشش‌ های دفع کننده آلودگی برای لیبل بسته بندی هوشمند با استفاده از اثر لوتوس (نیلوفر آبی) (قطره آب از سطح برگ‌های نیلوفر آبی می‌لغزد و در نتیجه هرم‌های موم مانند نانومقیاس، سطح برگ را می‌ پوشاند) هستند. کشتارگاه‌ ها و محل‌ های فرآوری گوشت نیز می‌ توانند از این فناوری استفاده کنند.
گروه تحقیقاتی دانشگاه انگلیسی لیدز دریافتند که نانوذرات اکسید منیزیم و اکسید روی باعث از بین بردن میکروارگانیزم‌ ها می‌ شوند. استفاده از این مواد بسیار ارزان‌ تر از نانوذرات نقره است و می‌ توانند کاربرد زیادی در هولوگرام بسته‌ بندی مواد غذایی داشته باشند.

لیبل بسته بندی هوشمند

راه اندازی کنسریوم نانوغذایی

فناوری شناخت فرکانس‌های رادیویی (RFID) در بیش از 50 سال پیش توسعه یافت، ولی امروزه این فناوری راه خود را برای کنترل مواد غذایی در مغازه‌ ها پیدا کرده است. در این فناوری با استفاده از میکروپردازشگر‌ها می‌ توان داده‌ ها را به گیرنده‌ های بی‌ سیم ارسال کرد. امروزه می‌ توان از این روش برای کنترل اقلام غذایی از انبار تا دست مصرف‌ کننده بهره گرفت. برخلاف بارکدها که نیاز به اسکن دستی و خواندن یک به یک دارند، برچسب‌ های RFID نیازی به خوانده شدن خطی نداشته و امکان خواندن تعداد زیادی از آنها در یک ثانیه وجود دارد.

فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای مانند Wal Mart، Home Depot گروه Metro و Tsco در حال آزمایش این فناوری هستند. ضعف اصلی این روش، افزایش هزینه تولید است که نتیجه ساخت سیلیکونی آن است.
با ترکیب فناوری‌نانو و الکترونیک (نانوترونیک) این برچسب‌ ها ارزان‌ تر و کاراتر شده، همچنین پیاده‌سازی آنها آسان‌ تر می‌ شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


برنامه مرکز تحقیقات دانمارک جهت پیشرفت بسته بندی هوشمند

تحقیقات مرکز دانمارک در بخش پژوهش‌ های پیشرفته غذایی (LMC) که از همبستگی مؤسسات دانمارکی فعال در زمینه علوم غذایی تشکیل شده‌ اند، برنامه‌ های خود را در چارچوب هفتمین برنامه خود به صورت زیر اعلام می‌ دارد:

  • درک پایه‌ ای از مواد غذایی و تغذیه حیوانات برای نوآوری هوشمند
  • سیستم‌ های زیست‌شناسی در تحقیقات غذایی
  • بازنگری زیستی در بخش محصولات غذایی
  • پیشرفت‌ های فناوری؛
  • علم مواد خوراکی؛
  • نوآوری‌ هایی بر اساس نیاز مشتری و ارتباطات غذایی

آنها معتقدند تمرکز روی این برنامه‌ ها می‌ تواند موجب دستیابی کامل و چند جانبه در تحقیقات و توسعه مواد غذایی در اروپا شود. همچنین امیدوارند از نانوموادی با ویژگی‌ های کاربردی به منظور استفاده در نانوحسگرها و فناوری ‌نانوسیالات در صنایع غذایی استفاده کنند. پیشرفت در مواد بسته‌ بندی هوشمند، امکان کنترل شرایط محصولات در طول حمل و نقل و استفاده از روش‌ های بسته‌ بندی مبتنی بر زیست‌ شناسی را برای ما مهیا می‌ سازد.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.