نخ های امنیتی

بررسی انواع نخ های امنیتی

نخ های امنیتی مانند هولوگرام دارای ارزش مناسب و ماندگاری بالایی هستند و توسط عموم مردم قابل شناسایی هستند و از طرفی بازتولید آن به شدت سخت و پیچیده هستند و با هزینه ای مناسب می تواند سند امنیتی را در سطح آشکار، نسبت به جعل مصون نگاه دارد.

نخ های امنیتی به دو دسته تقسیم می شود

  • نخ های امنیتی دوخت پاسپورت هاو اسناد امنیتی
  • نخ های امنیتی قرار گرفته درون کاغذ ها که در انواع اسکناس ها استفاده می شود
نکات لازم جهت بررسی نخ ها

نخ های دوخت:

این گونه نخ ها برای اتصال و صحافی اسناد چند صفحه ای مثل پاسپورت ها به کار می روند. علاوه بر مقاومت ها مورد نظر از لحاظ فیزیکی و شیمیایی ، می تواند خاصیت فلورسنت و فسفرسنت داشته باشند و تحت نور UVو IRواکنش مورد نظر را نشان دهند.

نخ های امنیتی درون کاغذ :

نخ های امنیتی درون کاغذ به عنوان یک ویژگی هولوگرام در اسکناس ها ، چک ها، ویزا ها و … قرار می گیرند. این نوع نخ ها را از نظر نحوه قرار گیری درون کاغذ به دو شکل مورد بحث قرار می گیرد.

  • Embedded: در مرحله تولید کاغذ درون پالپ (خمیر) قرار می گیرد.
  • Windowed: پس از تولید کاغذ در فضای خالی پانچ شده قرار می گیرند.

چاپ گواهی سهام

اگر شما نیز در شرکت یا سازمانی سهم دارید، باید از گواهی مربوط پرینت بگیرید و آن را نزد خود نگه دارید. این گواهینامه مدرک معتبر و قانونی است که همانند یک شاهد عمل می کند و می توان از آن برای انتقال سهام به فرد دیگر استفاده کرد و در آن از نخ های امنیتی استفاده نمیشود. از آنجایی که بیشتر افراد تلاش می کنند گواهینامه های مرتبط با سهام را به صورت آنلاین در اختیار افراد قرار دهند، داشتن نسخه چاپی از آن می تواند یک روش موثر برای اثبات مالکیت شما باشد.

نخ های امنیتی و اطلاعاتی که بر روی گواهی سهام وجود دارد؟

گواهی سهام در برگیرنده اطلاعات مهمی در مورد سهام، شرکت مورد نظر و مالک آن است. اطلاعات عمومی نیز باید در آن گنجانده شود. اطلاعاتی همچون نام دارنده سهام، نام شرکتی که فرد در آن سهام دارد و مقدار سهامی که فرد از شرکت خریداری کرده است باید بیان شود. همچنین باید امضای هر دو طرف در گواهینامه وجود داشته باشد تا صحت و اعتبار آن تایید گرددهمان طور که مشاهده نمودید در گواهی سهام نخ های امنیتی کاربردی ندارد.

چاپ گواهی سهام

اگر این گواهی را گم کنید چه اتفاقی روی می دهد؟

اگر قصد دارید سهام خود را بفروشید و نمی توانید نسخه اصلی گواهینامه را پیدا کنید یک گزینه پیش روی خود خواهید داشت. اول از همه، باید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و همه چیز را با آنها در میان بگذارید. آن ها می توانند شما را راهنمایی کنند. فردی که مسئول سهام هاست به شما کمک می کند میزان سهام و شماره گواهینامه را به دست آورید. بعد از اینکه با این فرد تماس گرفتید باید استشهادی ارائه کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

این موضوع بدین معنی است که باید نحوه گم شدن گواهی را به افراد توضیح دهید. در هر صورت، باید جزییات را برای افراد بیان کنید. زمانی که اطلاعات ارائه شده از طرف شما قانع کننده بود، می توانید گواهی جدیدی بگیرید. هزینه ای برای اینکار از شما دریافت می شود. این هزینه بسته به هر شرکت و سازمانی متفاوت خواهد بود. اگرچه بیشتر گواهی های موجود به صورت الکترونیک در اختیار افراد قرار می گیرد اما دلایل بسیار زیادی برای داشتن نسخه چاپی این گواهی وجود دارد.

امتیاز :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.