طراحی هولوگرام نانومتری

طراحی هولوگرام نانومتری

طرح مفهومی هولوگرام های نانومتری مورد استفاده در فیلم های باریک در تصویر نشان داده شده است.در ابتدا سطوح دوتایی،فقط هولوگرام اشیاء توسط کامپوتر محاسبه میشود.
سپس هولوگرام های دوتایی را در فیلم های باریک توسط نقاط چند مرکز برنامه دار که توسط سبک انکسار دبی ساخته شده است را ضبط میکنیم.
همانگونه که در تصویر شماره ی یک نشان داده شده است.
یک سیستم دی-ال-وی خانگی برای ساخت هولوگرام های دوتایی استفاده میشوند.


هولوگرام های دوتایی تصاویر اشیاء ابتدا به گروهی از دیاگرام ها تبدیل میشوند،که با تعدیل نور و در ترتیب زمانی مخصوص منتقل میشوند.
سپس هولوگرام های دوتایی در فیلم های باریک * در یک نمونه ی متحرک،همزمان در طرح تعداد نقطه های کانونی پرتو لیزری 60 در 60 و قطر هر نقطه 2 است.
اندازه ی هولوگرام ساخته شده سه در سه میلیمتر و اندازه ی ریزخال ها 1500 در 1500 است.روانی پرتوهای لیزری در فاصله ی یک دهم سانتیمتری حفظ میشود.


ساخت هولوگرام های نانومتری

فرآیند فرا ساخت و طراحی هولوگرام نانومتری ،در سیستم نوشتاری لیزری اسفاده میشود.جریان بالا ریزخال های خارج شده در فیلم های باریک با عایق توپولوژی را نشان میدهد.فرآیند تصویر هولوگرافیکی هولوگرام نانومتری بی وقفه از پرتو موج لیزر استفاده میکند.،نور پروژکتوری تصاویر هولوگرافیکی است.توجه:این تصویر شامل موضوعات بدون مجوز نمیباشد.
تصاویر غیر قابل انتشار رکس،با کسب جواز ناشر به زودی ارایه میگردد.متن و حق چاپ از رییس استادیوهای جهانی است.


جریان بالا در تصویر شماره ی دو نمایش داده شده است.تصویری از خروج دو ریزخال توسط نقطه های متمرکز لیزری در فیلم های باریک .حوزه ی فیلم های باریک بدون خروج موجب افزایش تغییر جهت با توجه به وجود حفره ی عمیق در کنار آن میشود.
براساس این قانون یک هولوگرام دوتایی تفهیم میگردد.تصویر شماره ی یک روند تصاویر هولوگرافی با استفاده از امواج بی وقفه ی پرتوهای لیزری را نشان میدهد.
تصاویر هولوگرافیک روشن سازی فیلم های باریک با پرتو های لیزری ساخته و توسط یک دوربین رنگی سی.سی.دی گرفته میشوند.نور(-) از تصاویر هولوگرافیک برای پرهیز از تداخل مابین تصاویر هولوگرافیک و پرتوهای صفر درجه طراحی شده اند.

هولوگرام نانو متری

تولید هولوگرامی که جعل نمی شود

یک شرکت از جمهوری چک اقدام به ساخت هولوگرامی کرده است که نانو ساختارهای موجود در آن، جعل را غیر ممکن می کند.
هولوگرام نانومتری با استفاده از لیتوگرافی الکترون و الگوریتم ویژه ای طراحی و ساخته شده است.

دانشمندانی که در حوزه تولید هولوگرام فعالیت دارند
اخیراً هولوگرامی مبتنی بر فناوری نانو ساخته اند که امکان جعل آن وجود ندارد در این هولوگرام امنیتی ساختارهایی قرار داده شده است که کاربر می تواند به سرعت نسخه اصلی را شناسایی کند.
این ساختارها به راحتی قابل کپی کردن نیست این هولوگرام در نمایشگاه SDW2017EXPO
در لندن به نمایش گذاشته شده و معمولاً برای اسناد و محصولات خاص از این محصول استفاده می گردد.
ویژگی های منحصر به فردی روی این هولوگرام وجود دارد که قابلیت تشخیص آن را برای مصرف کننده سهل تر می کند.

جعل هولوگرام

حالا اگر فردی هولوگرامی مشابه هولوگرام اصلی طراحی کند تشخیص دو هولوگرام اصلی و تقلبی برای مصرف کننده عام بسیار دشوار می شود و این جایی است که افراد جاعل از آن سوء استفاده می کنند. برای رفع این نقیصه شرکت های تولیدکننده هولوگرام به دنبال ایجاد ساختارهایی هستند که منحصر به فرد باشند و به سادگی شناسایی شوند.

لیتو گرافی و پرتو گرافی

در این راستا از لیتوگرافی پرتو الکترونی با قدرت تفکیک بالا برای رسیدن به حد 2/5 میلیون DPI استفاده می گردد.
دانشمندان با استفاده از این فناوری موفق به ایجاد شبکه های پراش با قدرت تفکیک بالا شده اند که برای تولید
این ساختارها از الگوریتم نرم افزاری ویژه ای استفاده می شود.
که اگر کسی بخواهد هولوگرام نانومتری را جعل کند باید به دستگاه های پیچیده لیتوگرافی و الگوریتم های خاص نرم افزاری دسترسی داشته باشد در غیر این صورت جعل هولوگرام امکان پذیر نیست.

این هولوگرام به گونه ای طراحی شده است که با تغییر زاویه دید تصویر موجود خیلی سریع تغییر می کند، بنابراین تفکیک میان تصاویر به سادگی قابل انجام نیست.
درصورتی که در زاویه دقیق و از پیش تعیین شده ای به تصاویر نگاه کنید شکل خاصی دیده می شود.
در حال حاضر این تکنیک روی فاز نهایی این فناوری برای تولید انبوه کار می کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.