کاربرد هولوگرام در صنایع

اعتباربخشی هولوگرام

کاربرد هولوگرام هر تجارت یا صنعتی می تواند از محصولات هولوگرافی برای افزایش اعتبار بخشی و همچنین افزایش دفعات در معرض دید و توجه قرار گرفتن آرم و برند تجاری خود در بازار به عنوان یک امکان منحصر بفرد استفاده کند.
بسته بندی نفیس محصولات و هدایای ارزشمند با الصاق هولوگرام، رسانه ای جدید از هنر سه بعدی است که می تواند محصولات پر ارزشی را برای شما به ارمغان آورد.

هولوگرام یک محصول تصویری سه بعدی است که با تکنولوژی لیزر تولید می شود و جلوه های بصری منحصر بفردی از نام یا آرم گرافیکی در لایه های گوناگون و در عمق دارد. در واقع می توان گفت هولوگرام به عنوان مطمئن ترین برچسب روی کالاها شناخته می شود که به دلیل عدم امکان تولید برچسب همانند نمونه اصلی می باشد.

امروزه هولوگرام کاربردهای فراوانی دارد از جمله در کارت های شناسایی، بسته بندی محصولات، موارد امنیتی و …
اطمینان بخشی به یک محصول از طرفی باعث جلب اعتماد مصرف کنندگان و از طرف دیگر باعث کاهش ریسک کپی برداری از روی آن می شود که موجب برندینگ بهتر و افزایش اعتبار تولیدکنندگان اصلی می شود.
برای شرکت هایی که در امر صادرات فعال هستند و یا محصولات آن ها در کشور از معروفیت برخوردار است استفاده از برچسب هولوگرام لازم و ضروری به نظر می رسد چرا که مصرف کنندگان از اعتبار هولوگرام آگاهی دارند و به محصولاتی که برچسب هولوگرام دارند اعتماد می کنند.

همچنین برای ایجاد یک وجه تمایز در بسته بندی کالا در بازاری که انواع مشابه وجود دارد از کاربرد هولوگرام ستفاده می شود.

اعتباربخشی هولوگرام در صنایع

هولوگرام

هولوگرام بصورت برچسب و یا تلفیقی از برچسب و لیبل بر روی محصولات و بسته بندی ها در صنایع مختلف از قبیل صنایع خودرو، آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، صنایع دارویی، صنایع الکترونیک و صوتی و تصویری، صنایع شیمیایی و … که هم به عنوان پلمپ کردن محصولات و هم بعنوان نشان اصالت کالا، به کار می رود.

در هولوگرام امکان تلفیق سریال و یا بارکدهای 2 بعدی و میله ای وجود دارد که بصورت یکپارچه در یک هولوگرام ترکیب شده و اطلاعات مورد نظر شرکت را ارائه می دهد و بیشتر برای کسب و کارهایی که نیاز به تعامل با مشتریان دارند و از سیستم پشتیانی کامپیوتری برخوردار هستند کاربرد دارد.

کاربرد هولوگرام – برچسب هولوگرام

برچسب هولوگرامی به طور گسترده در تمامی بخش های تجاری و صنعتی برای محافظت از بدنه ها مورد استفاده قرار می گیرند. هولوگرام ها ابزارهای نوری پراکنده غیرقابل کپی و اسکن هستند.

شرکت ایران هولوگرام مفتخر است که بعنوان یکی از تولیدکنندگان هولوگرام در ایران آماده ارائه خدمات به مشتریان می باشد.

کاربرد هولوگرام هولوگرام طرح اصلی

مدل طرح اصلی یکی دیگر از انواع هولوگرام هاست که با استفاده از یک تصویر با کیفیت بسیار بالا تهیه می‌شود. با توجه به این موضوع که افرادی که قصد تقلب از روی یک هولوگرام را دارند معمولا با استفاده از نمونۀ هولوگرام دست به این کار می‌زنند، لذا در حالتی که این افراد دسترسی به طرح اصی هولوگرام با وضوح و کیفیت خیلی بالا را نداشته باشند کار شبیه سازی هولوگرام برایشان سخت خواهد بود. هولوگرام های مدل طرح اصلی جزء هولوگرام های با امنیت بالا طبقه بندی می‌شود .

کاربرد هولوگرام

با توجه به خواص بی شمار هولوگرافی می توان ازآن در شاخه های مختلف صنعت و مهندسی سود برد . این کاربرد ها عبارتند از :

  • کاربردهای هولوگرام
  • هولوگرام ساخت برخی از قطعات اپتیکی مثل توری
  • هولوگرام ساخت مدلهای مجازی
  • هولوگرام ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات
  • هولوگرام آثار باستانی
  • هولوگرام پزشکی و صنایع داروئی
  • هولوگرام تداخل سنجی
  • هولوگرام تستهای غیر مخربN.D.T
  • برچسب هولوگرام

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

هولوگرام

هولوگرام ونهایتا ایجاد تصاویر سه بعدی به منظور خلق یک ابزار موثر جهت جلوگیری از رقابتهای ناسالم که عموما برچسب هولوگرام نامیده می شود .معتبر شدن یک محصول از طرفی باعث جلب اعتماد مصرف کنندگانو از طرف دیگر باعث بالا رفتن احتمال کپی برداری از روی آن می شوداین امر در حالی است که کالای تقلبی با ظاهری یکسان و کیفیتی پایین تر از محصول اصل رفته رفته باعث از بین رفتن اعتبار تولید کننده اصلی می شود.

برچسب های هولوگرام سه بعدی – کاربرد هولوگرام

استفاده از برچسب‌های سه بعدی لیزری ( هولوگرام ) راه حلی نو برای حل این مشکل در کشورهای پیشرفته است . استفاده از برچسب هولوگرام تحت اختیار محدود کشورهای پیشرفته می‌باشد که تنها ارائه حق ثبت مالکیت تجاری محصول ، امکان چاپ برچسب هولوگرام را مهیا می‌سازد و چون تنها دارندگان ثبت مالکیت تجاری امکان چاپ را دارند کپی برداری برای سودجویان غیرممکن می‌گردد .

از هولوگرام از آن جهت به برچسب اطمینان یاد می‌شود که پس از تولید، قابل کپی براداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد.

لذا برای شرکت‌هایی که در امر صادرات فعال هستند و یا محصولات آنها در کشور نیز از معروفیت بسیار بالایی برخوردار است , استفاده از برچسب هولوگرام لازم و ضروری به نظر می‌رسد چراکه مصرف کنندگان اعتبار هولوگرام را می‌دانند و به محصولاتی که برچسب هولوگرام دارند اعتماد می‌کنند .

تکنولوژی هولوگرافی – کاربرد هولوگرام

البته برای استفاده از تکنولوژی هولوگرافی مواردی را باید در نظر گرفت از جمله آنکه برخی شرکتها تنها نقش یک واسطه را ایفا می‌کنند که در اینصورت هیچگونه تضمینی وجود ندارد که شرکت تولید کننده اصلی دوباره اقدام به تولید هولوگرام یک شرکت و فروش آن به خریدار دیگری ننماید و در صورت انجام این کار نیز قابل پیگرد نخواهد بود.

انواع برچسب هولوگرام

با توجه به پیشرفت عظیم هولوگرام در جهان امروز میخواهیم راجع به انواع برچسب های هولوگرام و کاربرد هایشان صحبت کنیم.هولوگرامها انواع و اقسام دارند که هریک ویژگی مختص به خود را دارد.

هولوگرام های پیشرفته تبلیغاتی

هولوگرام های پیشرفته برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شوند و با دادن ماهیت خاص به محصول امنیت را به ارمغان می آورند. این هولوگرام ها با استفاده از مواد درجه یک و تکنیک های چاپ دیجیتالی بسیار جذاب هستند. کل مجموعه ی هولوگرامها دارای اندازه, طرح و ترکیب رنگ های مختلف است تا با نیاز های مشتریان ما مطابقت داشته باشد .

برچسب هولوگرام شفاف

هولوگرام های شفافزمانی استفاده می شوند که سطح محصول و نیز برند آن باید دیده شوشند. این هولوگرام هابا احتایط فراوان و با استفاده از محصولات با کیفیت و چسبنده برای روی هم قرار دادن ساخته می شوند. سایزها و اشکال و طرح ها و رنگ های مختلفی برای اهداف صنعتی مختلف وجود دارند.

برچسب هولوگرام با چاپ اینجکت – کاربرد هولوگرام

هولوگرام های با چاپ اینکجت برای پیگیری یک سری محصول بسیار مناسب هستند. طراحی شده با استفاده از تکنیک های چاپ پیشرفته و مواد درجه یک ,این هولوگرام ها به صورت رول ارائه شده اند. این هولوگرام ها برای حفظ اصالت محصول و اهداف امنیتی یا نوشته های روی آن بسیار عالی هستند که از زوایای مختلف و در نور عادی نیز قابل دیدن هستند.

برچسب هولوگرام لیزری

هولوگرام لیزر مارکد برای اهداف امنیتی و با اجتناب از هر نوع تقلب استفاده می شوند. این کاربرد هولوگرام ها با استفاده از مواد درجه یک و تکنیک های بازار لیزر به صورت ورقه ای و رول موجود می باشند.این هولوگرامها برای پیگیری محصولات مختلف نیز کاربرد دارند.

هولوگرام اصالت کالا – کاربرد هولوگرام

هولوگرام های چاپی برای امنیت محصول, اصالت و کاربرد های شناسایی محصول مناسب هستند. این هولوگرام ها از بهترین مواد ساخته شده اند و نیز از پیشرفته ترین تکنیک های چاپ و گراور سازی در ساخت آن ها استفاده شده است. هولوگرام ما تصویر قرمز از خود به جای می گذارد که حتی بعد از جدا شدن نیز قابل روئیت است تا احتمال تقلب کاملا از بین برود.

هولوگرام اصالت کالا - کاربرد هولوگرام

بارکد هولوگرام – کاربرد هولوگرام

هولوگرام های دارای بارکد به کالا ماهیتی خاص می دهند. این هولوگرام ها با استفاده از با کیفیت ترین مواد و آخرین تکنولوژی چاپ تولید می شوند. این هولوگرام ها کمک به حفظ داده های الکترونیکی با تغییر فاصله و پهنای خطوط موازی می کنند. این نوع هولوگرام ها مناسب برای بسته بندی کالای شناخته شده و نیز مراحل فاکتور بندی در فروشگاه های بزرگ هستند. هولوگرام های دارای بارکد به کالا ماهیتی خاص می دهند. این هولوگرام ها با استفاده از با کیفیت ترین مواد و آخرین تکنولوژی چاپ تولید می شوند. این هولوگرام ها کمک به حفظ داده های الکترونیکی با تغییر فاصله و پهنای خطوط موازی می کنند. این نوع هولوگرام ها مناسب برای بسته بندی کالای شناخته شده و نیز مراحل فاکتور بندی در فروشگاه های بزرگ هستند

به اشتراک بگذارید :دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.