سوالات رایج در چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی است که باعث پیشرفت و افزایش خدمات و محصولات یک شرکت می‌شود. هنگامی که شما یک کاتالوگ را ببینید اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند اطلاعات و نوشته‌هایی است که در آن وجود دارد تا این نوشته‌ها به شما کمک کنند که اطلاعات مورد نیاز درباره محصول و خدمات مورد نظر خود را به دست بیاورید.

کاتالوگ یک ابزار بسیار مهم برای معرفی و اطلاع رسانی می‌باشد. امروزه کاتالوگ‌ها دارای تنوع بیشتری در طرح و رنگ هستند و تقریبا صحافی‌های زیادی بر روی آن‌ها انجام می‌شود در صورتی که در چاپ کاتالوگ تمامی نکات مهم رعایت شود می‌تواند باعث شود که تاثیر گذاری کاتالوگ بیشتر شود.

استفاده از کاتالوگ برای شرکت‌ها بسیار مهم است و یک بازاریابی بسیار موفق به حساب می‌آید تا مردم بیشتر با کسب و کار آن‌ها آشنا شوند. معمولا کاتالوگ‌ها دارای اطلاعات سودمند و مفید هستند که می‌تواند باعث شود مشتریان زیادی به کسب و کار شما جذب شوند.

چاپ کاتالوگ چقدر زمان می‌برد؟

معمولا چاپ کاتالوگ به دو روش افست و دیجیتال انجام می‌شود. چاپ افست 5 تا 7 روز به زمان نیاز دارد تا بتواند کاتالوگ‌های شما را چاپ نماید ولی چاپ دیجیتال در یک زمان کمتر می‌تواند چاپ کاتالوگ‌ها را برای شما انجام دهد.

در صورتی که قصد چاپ کاتالوگ با تیراژ پایین را دارید چاپ دیجیتال بهترین انتخاب برای شما می‌باشد ولی چاپ افست برای چاپ کاتالوگ با تیراژ بالا مناسب است و برای تیراژ پایین مناسب نمی‌باشد چون هزینه بیشتری هم دارد و به صرفه نمی‌باشد.
در کاتالوگ تقریبا تمامی اطلاعاتی که مشتریان باید بدانند چاپ می‌شود و دیگر مشتریان نیاز به پرس و جو ندارند و با مطالعه کاتالوگ تمامی اطلاعات لازم را به دست می‌آورند.

چاپ کاتالوگ

کیفیت و ضخامت کاغذهای استفاده شده در کاتالوگ چگونه است؟

کیفیت و ضخامت کاغذی که در چاپ کاتالوگ استفاده می‌شود با توجه به نوع آن متفاوت است و این ضخامت بر حسب میکرومتر است.
در صورتی که می‌خواهید کاتالوگ دو رو چاپ نمایید باید از کاغذ گلاسه استفاده کنید. کاغذ گلاسه انتخابی شما باید دارای گرماژ بالا باشد چون باعث می‌شود که کیفیت کاتالوگ شما بالا برود. معمولا هر چه گرماژ کاغذ بالا باشد قیمت آن هم بالا‌تر می‌رود و هرچه گرماژ کاغذ پایین باشد قیمت آن هم کمتر خواهد بود.

در صورتی که کاتالوگ شما دارای عکس‌های زیادی است بهتر است از کاغذ کرافت استفاده کنید. این کاغذها دارای رنگ قهوه‌ای هستند و تقریبا مقاوم می‌باشند و به دلیل کیفیت بالایی که دارند می‌توانند رنگ‌ها را در کاتالوگ‌ها به خوبی نمایش دهند.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

چرا باید برای کسب و کارهای بزرگ کاتالوگ چاپ کرد؟

کاتالوگ‌ها یک وسیله تبلیغاتی است که می‌توانید تمامی محصولات شرکت را با تمامی جزئیات در آن ثبت نمود تا مشتری بتواند راحت تر تصمیم گیری کند. پس با چاپ کاتالوگ می‌توانید کسب و کار و محصولات تولیدی شرکت خود را به خوبی به دیگران معرفی کنید.

در کاتالوگ‌ها چه اطلاعاتی باید چاپ شود؟

  1. در کاتالوگ‌ها باید تمامی محصولات به خوبی معرفی شوند و گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای کیفی که هر محصول توانسته است آن را به دست بیاورد باید در کاتالوگ‌ها ثبت شود.
  2. نظرات مثبت مشتریان باید در کاتالوگ‌ها ثبت شود تا مشتریان دیگر با خواندن این نظریات اطمینان بیشتری برای خرید پیدا کنند.
  3. تمامی ویژگی‌های محصولات باید در کاتالوگ‌ها چاپ شود.
  4. در صورتی که محصول شما دارای ضمانت‌نامه و یا خدمات پس از فروش است باید حتما در کاتالوگ آن را چاپ نمایید.
  5. اگر برای عودت محصول شرایط خاصی دارید باید آن را در کاتالوگ یادآور شوید چون باعث می‌شود که مشتری اعتماد بیشتری به شما پیدا کند ولی در صورتی که محصول را عودت نمی‌کنید نیاز نیست به آن اشاره کنید.
  6. مهم‌ترین چیزی که در طراحی و چاپ کاتالوگ مهم است چاپ عکس محصولات است هر چقدر که شما محصولات خود را با جملات زیبا توصیف کنید باعث می‌شود که محصول شما جذاب‌تر نشان داده شود. سعی کنید عکس‌های محصولات را به وسیله عکاسان حرفه‌ای بگیرید تا بتوانند به خوبی محصولات شما را به نمایش بگذارند.
چاپ کاتالوگ

چرا کاتالوگ‌ها برای کسب و کارها مهم هستند؟

کاتالوگ‌ها برای هر کسب و کاری اهمیت دارد چون می‌توانند محصولات هر برند را به خوبی به دیگران معرفی نماید. به این علت طراحی و تولید یک کاتالوگ حرفه‌ای می‌تواند برای هر کسب و کاری مفید باشد.
هر کسب و کاری برای معرفی محصولات خود نیاز به چاپ کاتالوگ دارد و با چاپ آن می‌تواند به فروش بیشتری دست پیدا کند. طراحی و تولید کاتالوگ در موفق بودن آن بسیار تاثیر دارد پس برای طراحی و چاپ آن باید یک چاپخانه کار بلد و حرفه‌ای را انتخاب کرد تا بتواند به خوبی محصولات و برند شما را معرفی نماید.

تمامی برندها به‌دنبال فروش بی نهایت هستند که برای به دست آوردن مشتری معمولا به سراغ چاپ کاتالوگ می‌روند چون که داشتن یک کاتالوگ مفید می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد و بتواند به خوبی شما را به دیگران معرفی نماید.

تولید هولوگرام ایمن

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:

چرا کیفیت عکاسی محصولات برای چاپ کاتالوگ مهم است؟

عکس‌ها دارای قدرت شگفت انگیزی هستند و می‌توانند باعث جذب مشتری بیشتری شوند. ابعاد محصولات به وسیله عکس‌ها بهتر مشخص می‌شوند و این عکس‌ها در صورتی که با کیفیت گرفته شوند می‌توانند بر روی تصمیم گیری مشتریان تاثیر زیادی داشته باشد.

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم یک سری سوالات رایج درباره چاپ کاتالوگ را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. همان گونه که گفته شد چاپ کاتالوگ می‌تواند به شما برای به دست آوردن مشتری و فروش بیشتر کمک بسیاری نماید. در چاپ کاتالوگ رعایت اصول و طراحی گرافیکی آن بسیار اهمیت دارد پس باید از چاپخانه‌های حرفه‌ای برای چاپ کاتالوگ استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go to top