علت استفاده از برچسب های امنیتی هولوگرام و بررسی امنیت آنها

برچسب هولوگرام امنیتی

هولوگرام ها در زندگی روزمره همه جا دیده می شوند. واقعا دلیل اعتماد صنایع و سازمان های مختلف درسطوح امنیتی متفاوت چیست؟ تاکنون به کررات درباره انواع هولوگرام ها، نحوه ساخت، شکل ارائه و … مطالبی را منتشر کرده ایم. شاید لازم باشد یک جمع آوری کلی از مطالب داشته باشیم که ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام را مشخص تر کنیم.


ضد جعل بودن

برچسب های امنیتی هولوگرام در OVDها (سازه های متغیر نوری) طبقه بندی می شوند که دارای فرایند پیچیده ای در تولید هستند و افکت های نوری سه بعدی ایجاد می کنند که توسط دستگاه های چاپی غیر قابل بازتولید هستند. چرا که دارای ماهیت نوری هستند و با چرخش آن، رفتار الگوی هولوگرام با توجه به طراحی آن عوض می شود. علاوه بر غیر قابل تولید بودن آن، نمی توان ازبرچسب های سه بعدی هولوگرام، توسط دستگاه های دیجیتال مثل اسکنرها و دستگاه های فتوکپی، رونوشت تهیه کرد.

احراز هویت آسان از ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام

لیبل های هولوگرام، روی هر محصول یا سند به خوبی قابل تشخیص هستند و توسط مردم عام شناسایی می شوند. هر چند ممکن است هولوگرام در طراحی المان های امنیتی پنهان نیز داشته باشد، که توسط ابزارهای خاص قابل احراز هستند ولی به طور کلی، می توان از یک آیتم امنیتی آشکار نام برد که کلیت آن قابل دیدن و شناسایی است.

ضد جعل بودن برچسب های امنیتی هولوگرام

امنیت، طبق نیاز مشتری

برچسب های هولوگرام را می توان طبق خواست مشتری از لحاظ امنیتی، طراحی و تولید کرد. بدیهی است که میزان امنیتی که هولوگرام پلمپ یک محصول (مثل DVD یا یک بسته بندی چای) دارد قابل مقایسه با آیتم های امنیتی مورد استفاده در اسناد مسافرتی (مثل پاسپورت ها و ویزاها) و یا حتی با اسناد بانکی نیست. در برخی موارد استفاده از هولوگرام صرفا جنبه دکوراتیو (در محصولات کم ارزش) دارد پس از هولوگرام هایی ساده تر با طرح عمومی استفاده می شود که هزینه بسیار کم تری را نیز در بردارد. ولی معمولا برای امنیت بیشتر، از طرح ها و الگو های اختصاصی استفاده می شود که ضمانت بیش تری را در بر دارد.

به طور کلی برچسب های هولوگرام از لحاظ امنیتی به شکل زیر طبقه بندی می شوند:

  • سطح تجاری (استفاده از المان های ساده آشکار و دکوراتیو)
  • سطح امنیتی(ترکیبی از عناصر امنیتی نیمه پنهان و آشکار با طراحی اختصاصی )
  • سطح فوق امنیتی (استفاده از المان های خاص، پنهان و منحصر به فرد که با دستگاه های خاص قابل تشخیص هستند.)

قابل رهگیری از ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام

هولوگرام ها را می توان با افزودن اطلاعات متغیر به آن ها قابل رهگیری کرد. اطلاعات متغیر شامل شماره سریال ها و انواع کدها مثل بارکد ها و کد های دوبعدی و مایکروسافت تگ ها هستند که به روش های مختلف روی هولوگرام اعمال می شوند.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


قابل انطباق با سند یا محصول

شاید از مهم ترین ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام، گیرایی بصری و قابل انطباق بودن آن است. هولوگرام های امنیتی وابسته به یک برش، یک رنگ، یک سطح، یک طرح خاص و .. نیستند. نحوه ی الصاق آن نیز با توجه به نیاز مشتری تعریف می شود. این انطباق در نحوه ی ارائه محصول به شدت قابل بررسی است. برای مثال در برچسب های سرد هولوگرام، تقریبا هر شکلی که مد نظر باشد قالب ساخته می شود تا شکل مورد نظر ایجاد شود. یا برای الصاق روی کارت های PVC می تواند با استفاده از فویل شفاف سرتا سر کارت توسط دستگاه مخصوص لمینت شود تا اطلاعات زیر هولوگرام قابل خواندن باشد.

در اسکناس ها و چک پول ها نیز به دو صورت استفاده می شود. رایج ترین آن ها نخ های هولوگرافیک امنیتی هستند که تقریبا در تمامی اسکناس ها وجود دارد. که درون کاغذ آن embed می شود. گونه ای دیگر که در اسکناس ها تاکنون استفاده شده است، پنجره های هولوگرافیک است که نمونه آن را پیشتر در بررسی اسکناس های 20 یورویی توضیح دادیم. انطباق رنگ و طراحی با سند امنیتی و یا بسته بندی از مهم ترین ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام است که می توان رنگ فویل را در هارمونی و یا تضاد کامل از رنگ های سطح الصاق آن انتخاب کرد.

این امر بستگی کامل به سلیقه سفارش دهنده دارد چرا که هولوگرام ها تقریبا در همه رنگ ها تولید می شوند. از نظر طراحی نیز مطابق خواست مشتری عمل می شود. البته نکته مهم، تناسب میزان اطلاعات، سطح امنیتی و اندازه هولوگرام است که باید بین این سه عامل، تعادل مناسبی را برقرار کرد.

هولوگرام هات استمپ

در این بین نباید از انواع هولوگرام هات استمپ نیز غافل شویم. این نوع هولوگرام ها از لحاظ الصاق بالاترین سطح امنیت را دارند. چرا که در فرایند الصاق با حرارت و فشار بسیار زیاد روی سطح منتقل می شود و به هیچ وجه امکان جدا سازی آن وجود ندارد. هات استمپ ها به صورت نواری و موضعی قابل استفاده هستند.

هولوگرام هات استمپ

مقرون به صرفه بودن از ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام

تولید هولوگرام ها مخصوصا در تیراژهای بسیار بالا واقعا هزینه ی مناسبی را در بر خواهند داشت. میزان رضایت از هزینه ها نسبت به سایر آیتم های امنیتی و در تعداد بررسی می شود. به این مفهوم که یک آیتم امنیتی دیگر که ممکن است حتی میزان امنیت هولوگرام را نداشته باشد، در تیراژ پایین هزینه ای برابر داشته باشند، اما در تیراژ های بالا، قابل رقابت با هولوگرام نخواهد بود. پس قیمت مناسب از مهم ترین ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام است.

هدف از تولید هولوگرام ضد تقلب

هولوگرام ضد تقلبی یک هولوگرام امن است که با استفاده از فرایند لیزر طراحی شده است و مسئولیت حفاظت از هویت محصولات شما را داراست. طراحی تخصصی برچسب هولوگرام های امنیتی به منظور بررسی شرایط امنیتی محصولات منحصر به فرد تولید شده است. ویژگی ضد جعل برچسب هولوگرام به وضوح نشان خواهد شد که محصولات تولید شده به طور کامل اصلی و معتبر هستند و به هر شکل تکرار شده نیستند.


برچسب هولوگرام امنیتی

با استفاده از این برچسب ها و دانستن ویژگی های برچسب های امنیتی هولوگرام، برچسب هولوگرام تکراری را به راحتی می توان بررسی کرد. امنیت برچسب هولوگرام تولیدی در نظر ماهیت این محصولات است. بهترین بخش در مورد برچسب ضد تقلبی این است که این برچسب ها در طراحی بسیار جذاب خواهند بود. علاوه بر این، برچسب های امنیتی طراحی شده با در نظر گرفتن استانداردهای کیفیت بین المللی است. استانداردهای کیفیت از طریق فرایند تولید از برچسب ضد جعل نگهداری می کند.

 برچسب هولوگرام امنیتی
به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go to top