بسته بندی کالا و اصالت آن با برچسب هولوگرام

برچسب هولوگرام و اصالت کالا

هر زمان که یک محصول به معروفیت و محبوبیت نزد خریداران دست می یابد و فروش آن بالا می رود افراد سودجو و متقلب به این فکر می افتند که محصولاتی با کیفیت پایین را با نام و مشخصات ظاهری شبیه به محصول اصلی وارد بازار نمایند که این امر باعث ایجاد لطمه به اصالت کالا، اعتبار و نام آن محصول می گردد. مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای تضمین اصالت کالا و جلوگیری از جعل، تقلب و سرقت در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسب امنیتی هولوگرام است زیرا این برچسب را بعد از تولید نمی توان دقیقاً مانند نمونه اصلی کپی کرد.

برخی از محصولاتی که در معرض تقلب و کپی برداری هستند و استفاده از هولوگرام برای آن ها مفید است عبارتند از قطعات و لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات صنعتی، قطعات و لوازم یدکی الکترونیک، اسناد و اوراق بهادار، چک، برچسب یا کارت گارانتی، گذرنامه، کارت شناسایی، کارت های اعتباری، پوشاک و محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع گواهینامه های عضویت و نمایندگی و …


مشخصات برچسب های امنیتی هولوگرام

این مشخصات باعث می شوند که استفاده از برچسب های امنیتی هولوگرام برای تضمین اصالت کالا بسیار مهم باشد:

  • قابلیت تولید در اندازه و طرح های گوناگون.
  • حساسیت بالا و مخدوش شدن، درصورت دستکاری برچسب های امنیتی هولوگرام.
  • غیرقابل انتقال از روی کالایی به کالای دیگر حتی با استفاده از روش هایی همچون حرارت، بخار و … .
  • ظاهری بسیار زیبا و شکیل.
  • مقاومت در برابر حرارت برای کالاهایی که در معرض حرارت هستند.
  • قابلیت استفاده و نصب بر روی انواع کالاها غیرقابل کپی برداری همانند نمونه اصل توسط سایر تولید کنندگان.
مشخصات برچسب های امنیتی هولوگرام

هولوگرام در شکل ها و طرح های مختلف تولید می گردد که کاربرد آن برای محدوده وسیعی از محصولات، اسناد و مدارک امکان پذیر می نماید. این محصول به آسانی بر روی کالا ها نصب می شود و جلوه خاص رنگین و نمای سه بعدی آن به راحتی توسط بیننده قابل تشخیص است. با بهره گیری از ویژگی های خاص هولوگرام از قبیل نمایانی بعد سوم تصویر و جلوه خاص آن در نور می توان درجه اصالت کالا و صحت اسناد را تصدیق نمود. با توجه به ضرر و زیانی که از تقلب متوجه تولیدکنندگان می شود استفاده از هولوگرام کاملاً اقتصادی خواهد بود. بطور کلی هزینه ای که صرف تولید هولوگرام می شود بسیار کمتر از ضرر ناشی از گسترش کالای غیر اصل و بی کیفیت است.
شرکت بعدنگار ایرانیان به عنوان تولیدکننده هولوگرام در ایران آماده ارائه خدمات با بهترین کیفیت به مشاغل و تولیدکنندگان است.


هنر بسته بندی کالا و نحوه استفاده از برچسب هولوگرام

همانطور که می دانید هنر بسته بندی هدفی جز تحریک دید یک مشتری را دنبال نمی کند. درست است که در اغلب موارد بسته بندی ها دید درستی از محصول را نمی توانند به مشتری ارائه دهند. اما می توانند احساسات آنها را تحریک نموده و براحتی با خریداران ارتباط برقرار نمایند. وجود خلاقیت به عنوان یکی از شاخصه های اصلی بسته بندی از عوامل مهم تاثیر گذاری یه محصول به شمار می آید. همچنین استفاده از هولوگرام های مختلف برای اصالت کالا موجب فروش بیشتر محصولات می گردد.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را نیز بخوانید:


برچسب هولوگرام و اصالت کالا

همان طور که می دانیم وقتی محصولی دارای برند و برچسب هولوگرام است به ما اطمینان خاطر بیشتری می دهد. اما باید در نظر داشته باشیم که برچسب هولوگرام را در کدام قسمت بسته بندی قرار دهیم تا از لحاظ بصری خوب دیده شود. اصالت کالا امری است که هر شخصی برای خرد هر محصولی به آن نیازمند است. برچسب هولوگرام می تواند علاوه بر اطمینان خاطر برای مشتریان نقش موثری در معرفی یک برند داشته باشد. به همین جهت هیچگاه در بسته بندی کالاها از هولوگرام چشم پوشی نکنید.

برچسب هولوگرام و اصالت کالا

به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go to top