آشنایی با فرآیند چاپ هولوگرام

فرآیند چاپ هولوگرام

فرآیند چاپ هولوگرام بسیار پیچیده می باشد و نیاز به تجهیزات مختلفی دارد. با توجه به سطح پیچیدگی، دقت و ظرافت هولوگرام ها، استفاده از تجهیزات پیشرفته تر در ساختار فیزیکی مورد نیاز است. در چاپ هولوگرام، استفاده از تکنولوژی لیزر برای تاباندن پرتو بر روی جسم مورد نظر و جذب پرتو های بازتابی آن بر روی صفحات فیلم، جزئی از روند طرز ساخت هولوگرام می باشد. در این مقاله به معرفی هولوگرام، کاربرد ها و فرآیند چاپ هولوگرام می پردازیم.

آنچه در ادامه مقاله “فرآیند چاپ هولوگرام” می خوانید:

تعریف هولوگرام

هولوگرام را می توان یک ساختار فیزیکی دانست که نور را در یک تصویر یا سطح پراکنده می کند. کلمه هولوگرام را می توان برای متریال های رمزگذاری شده و تصاویر نهایی به کار برد. شما می توانید یک تصویر هولوگرامی یا هولوگرافی را با مشاهده یک سطحی که دارای تصویری هولوگرافی روشن شده است مشاهده کنید و یا اینکه شما می توانید با تاباندن لیزر از طریق هولوگرام و نمایش آن بر روی یک صفحه، آن را مشاهده نمایید.

در نهایت اگر بخواهیم برای هولوگرام ها تعریفی ارائه کنیم، می توان گفت هولوگرام ها ساختار مسطحی هستند که از قسمت های در حدود یک مایکرون و کوچکتر تشکیل شده اند و به کمک نوردهی مناسب، در طی یک فرآیند پیچیده و بسیار دقیق اپتیکی، در قالب یک عکس که منعکس شده یک شیء می باشد، به صورت سه بعدی در می آیند.

فرآیند چاپ هولوگرام

فرآیند چاپ هولوگرام

روش های طراحی و بازتاب تصاویر، غالبا به عنوان هولوگرافی یا هولوگرام مطرح و تعریف می شوند. به طور کلی برای ایجاد تصاویر هولوگرامی، نور لیزر به را به دو نوع می توان تقسیم بندی نمود: پرتو شئیی و پرتو مرجع

پرتو مرجع باعث روشن شدن صفحه فیلم هولوگرامی می شود و پرتو شیئ نیز به جسمی که تصویر سه بعدی از آن را می خواهیم، تابانده می شود. این دو پرتو پرتویی که بازتاب شده از جسم ( بازتاب پرتو شی ) و ( پرتوی مرجع ) پس از آنکه بر روی صفحه فیلم به یکدیگر برخورد می نمایند، یک الگوی تداخلی را ایجاد می کنند که شبیه برخورد امواج حوضچه می باشد.

این الگو، از نقاط یا مناطقی تاریک، نیمه تاریک و روشن تشکیل شده است که پس از نوردهی آن به صورت مناسب، می توان یک تصویر سه بعدی از شیء را بازسازی نمود. در نهایت ما می توانیم یک هولوگرام برجسته که الگوی تداخل آن بر روی یک فیلم ایجاد شده است را به وجود آوریم.

تداخل سازنده زمانی ایجاد می شود که بالاترین نقطه موج به یک بالاترین نقطه موج دیگر برسد. تداخل تخریب نیز از برخورد دو کمینه با پایین ترین طول موج ایجاد می شود. در برخورد یک کمینه با یک بیشینه، فضای مسطحی در اثر از بین رفتن یک دیگر ایجاد می شود. این تاثیرات را می توان یک الگوی تداخلی در نظر گرفت.

سفارش چاپ هولوگرام

امروزه سیستم ها و تجهیزات کامپیوتری مدرن در کنار ابزارهایی با دقت بالا و میکرولیتوگرافیک ها، سبب شده اند تا سفارش چاپ هولوگرام ها با دقت، پیچیدگی و ظرافت های بیشتری طراحی و چاپ شوند.

با توجه به گسترش استفاده از برچسب امنیتی بر روی محصولات مختلف، شرکت هایی ایجاد شده اند که فعالیت های خود را در جهت فرایند چاپ هولوگرام و اخذ سفارش چاپ هولوگرام آغاز کرده اند. بسیاری از این شرکت ها که در تهران فعالیت می کنند، دارای وب سایت های اینترنتی می باشند که شما می توانید سفارشات خود را از طریق این سایت ها و یا به صورت حضوری در شرکت و مشورت با آن ها، انجام دهید.

سفارش چاپ هولوگرام

هزینه چاپ هولوگرام

همانطور که گفتیم، انواع هولوگرام ها در زمینه های مختلفی می توانند کاربرد داشته باشند و برای هر کدام از این کاربرد ها، برچسب های هولوگرامی باید ویژگی های خاصی داشته باشد. به طور کلی هزینه های فرآیند چاپ هولوگرام را می توان بسته به عوامل مختلفی دانست که از آن جمله می توان گفت:

  • تعداد برچسب های هولوگرامی درخواستی
  • ویژگی های منحصربفرد تصاویر هولوگرافی
  • نوع برچسب های هولوگرامی
  • کاربرد این برچسب ها
  • جنس لیبل ها
  • ابعاد و اندازه برچسب های هولوگرامی
  • طراحی و تصویر برچسب ها
به اشتراک بگذارید :

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

go to top