زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

انواع بارکد و کد دوبعدی

انواع بارکد و کد دوبعدی 10 out of 10 based on 1 ratings. 3405 user reviews.
0 | 0
چاپ
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 بهمن 1393 10:50
تعداد بازدید کننده : 3405

بارکد چیست؟

بارکد ،کدی متشکل از گروهی خط های میله ای شکل در الگوهای مختلف همراه با فضا های خالی و گاهی اعداد چاپ شده ای است که به عنوان کد شناسایی کالا ها در حافظه ی رایانه  ،اسکن خوانده میشود . همچنین میتوان اضافه کرد که یک برچسب بارکد مهمترین جزء در یک سیستم ورودی آلفا_عددی است و جایگزین سایر روش های ورود اطلاعات مانند ورود به صفحه کلید اصلی است . کاراکتر های حروف الفبا و شماره ها به طور مستقیم با استفاده از یک ابزار اسکنر برچسب بارکد ،به یارانه وارد میشوند ، که بسیار شبیه به همان ابزار های بارکد خوان فروشگاه هاست . پس از اسکن، داده ها از طریق ابزار اسکنر رمز گشایی منتقل میشوند و به برنامه مناسب منقل میشوند . معمولا برچسب بارکد شامل ترکیبی از خط های میله ای ضخیم . میله های نازک (سطوح باینری )یا ترکیبی از میله های عرضی و فاصله ی بین میله ای ( چند سطح ) میباشند .
 

ویژگی های بارکد

انواع بارکد ها و کدهای دوبعدی، توانایی ذخیره سازی اطلاعات را دارند و توسط بارکد خوان مخصوص به خود قابل تشخیص و بازیابی هستند. قرائت گر با اسکن کد، اطلاعات رمزنگاری شده را به کنترل کننده ارائه می دهد و اصالت سند و یا کالا را تایید و یا رد می کند.
 

برچسب بارکد

بارکد در سرعتی فوق العاده بالا وبسته به دستگاه اسکنر استفاده شده , به طوری بلقوه هزاران مورد را میتوان در کسری از ثانیه اسکن و پردازش کند . علاوه بر این برچسب های بارکد یک سطح شمولیتی زیادی را ارائه میدهند که در روش دستی ورود داده شده ها بی نظیر است . بسیاری از برچسب های بارکد برای رفع خطر دارای چک دستی کد گزاری شده هستند که مانع از دسترسی به داده ها توسط ابزار اسکن شده میشود و آن داده هایی که از این چک دستی عبور نمیکنند به کامپیوتر وارد نمیشوند .

شناخت خودکار

شناخت خودکار اشاره به ورود داده ها بدون استفاده از صفحه کلید یا سایر ابزارهای دستی دارد . چند روش تشخیص خودکار وجود دارد مانند : تشخیص خودکار مغناطیسی ( کارت اعتباری ,کارت بانکی ) و RFID (جستجوی موج رادیویی از راه دور ). از سوی دیگر , برچسب بارکد توانایی تولید توده ای را فراهم میکند و از روش های دیگر ارزان تر است و یک روش کارآمد ورود داده ها به رسمیت شناختن خودکار است . محبوبیت فزونی که کاربرد برچسب بارکد پیدا کرده است به معنای این واقعیت است که آن ها برای همه در دسترس اند . حق انحصاری آن بدون مجوز است و کاربرد آن استاندارد جهانی میباشد .

بارکد
 

بارکد محصول

استفاده از کد های نوار در محصولات به علت دوعامل کلیدی به وجود آمد . یکی ایجاد کامپیوتر و تقاضای خرده فروشان عمده برای پیدا کردنا راه حل برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ناشی از آن . در سال 1967 شرکت کروگر که یک خرده فروش بزرگ در ایالت متحده بود, اولین سیستم ورودی بارکد را توسعه داد .

 معرفی UPC و EAN

یک قانون استاندارد شده در سطح ملی ایجاد شد و به گسترش تکنولوژی بارکد در سراسر ایالات متحده کمک کرد . در سال 1973 با کمک انجمن زنجیره ی غذایی آمریکا , کد محصولی جهانی UPC متولد شد . این بدان معنی است که هر محصول به یک UPC منحصر به فرد اختصاص داده خواهد شد . در سال 1997 , اروپا کد مشترک محصولات کشور های اروپایی را تاسیس کرد (EAN) کشور های عضو در صفجه فهرست شده اند . پیشرفت های کامپیوتر و گسترش کد محصول مشترک منجر به توسعه ی نقطه ی فروش تکنولوژی شد (POS) . آن امکان مدیریت فروش در ثبت نام ,ثبت اطلاعات فروش ,خریدو فروش استراتژی ها ,تجزیه و تحلیل روند موجودی و مدیریت سهام و غیره را امکان پذیر کرده است . POS به ابزاری برای خرده فروشان کوچک وبزرگ تبدبل گشته است .

کد محصول جهانی چیست؟

کد محصول جهانی شامل پرچم برای نشان دادن کشور / 2_3 کد دست ساز / 5_7 اقلام دست ساز / 5 یا 3 دستگاه چک کننده / و به منظور جلوگیری از خطا یک دستگاه دستی/ میباشد .سپس این شماره منحصر به فرد چاپ میشود یا به محصول نصب میشود (به طور کلی با یک برچسب بارکد )و این بعدا به هنگام ورود داده ها مورد نیاز است .بارکد
 
بارکد

نقش بارکد در تجارت بازرگانی

به طور کلی منبع نشان گذاری بارکد به محصولات به هنگام تولید کالا در انبار صورت میگیرد . بازرگانان درابتدا کالاهایی بسته بندی شده در کارتن را دریافت میکنند . بارکد های استاندارد لجستیک ITF بر روی این موارد چاپ میشوند که نشان دهنده ی کد ها ,تعداد مطالب , زمان ,شرکت حمل و نقل , هزینه اطلاعات پرداخت و غیره میباشد .این اطلاعات به صورت خودکار به ترمینال کامپیوتر وارد میشود .
قیمت فروش پس از آن برای محصول خاص تعیین میشود و وارد ترمینال میشود . قیمت را میتوانید در هر زمان توسط خرده فروش تغییر دهید . این نوع محصول با عنوان PLU نامیده میشود زیرا قیمت آن در رایانه ی حسابدار قرار میگیرد .

بارکد محصولان غذایی

محصولاتی که در داخل مغازه نگه داری میشوندشامل گوشت سبزیجات و ماهی هستند . برچسب های بارکد توسط خرده فروشان بر این محصولات اعمال میشود . زیرا این ها محصولات غذا های تازه هستند . به این علت این کار انجام میشود چون این محصولات به طور عادی وزن و بسته بندی میشوند و در فروشگاه مشخص میشوند . قیمت این محصولات به قیمت واحد به ازای هر صدگرم محاسبه میشود . دستگاه توزیع کننده ی قیمت هر بسته را با توجه به وزن آن محاسبه میکند و برچسب بارکدی را نشان میدهد که نماینده آن محصول است . بارکد یک محصول تنها در آن مکانی که خریداری شده و در دیگر مکان های تدارکی خاص در دسترس است . محصولات این چنینی NON_PLU نامیده میشود زیرا قیمت آنها توسط کامپیوتر مورد برسی قرار نمیگیرد , بلکه به طور مستقیم از برچسب بارکد به دست می آید .


“ انواع بارکد و کد دوبعدی ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.