زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

واقعیت مجازی و هولوگرام

واقعیت مجازی و هولوگرام 10 out of 10 based on 1 ratings. 144 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2652
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 21 فروردین 1398 14:58
تعداد بازدید کننده : 144
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
واقعیت مجازی و هولوگرام
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در تاریخ 21 ژانویه 2015 مایکروسافت اعلام کرد که دانش هولوگرام دیگر داستان نیست بلکه به واقعیتی علمی مبدل شده است . آنها یک محصول جدید را براساس ویندوز 10 اعلام کردند که هالولنز نامیده میشود . اولین کامپیوتری با قابلیت پوشانندگی که میتواند هولوگرام ایجاد کند .

هولوگرام یک واقعیت علمی

در تاریخ 21 ژانویه 2015 مایکروسافت اعلام کرد که دانش هولوگرام دیگر داستان نیست بلکه به واقعیتی علمی مبدل شده است . آنها یک محصول جدید را براساس ویندوز 10 اعلام کردند که هالولنز نامیده میشود . اولین کامپیوتری با قابلیت پوشانندگی که میتواند هولوگرام ایجاد کند . این اعلامیه سروصدایی ایجاد کرده است . اگر ویدئو آن را مشاهده نکرده اید کمی صبرکنید . پیوند بالا را دنبال کرده و آن را تماشا کنید .

واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی گاهی اوقات به یک چند رسانه ای همه جانبه گفته میشود . آن محیطی شبیه سازی شده توسط کامپیوتر است که می تواند حضور فیزیکی را در مکان های واقعی در جهان یا جهان مصور شبیه سازی کند . واقعیت مجازی میتواند تجربیات حسی را که شامل طعم مجازی / بینایی / بو / صدا / لمس و غیره را بازسازی کند .
وقتی که مایکروسافت هالولنز را معرفی کرد بعضی افراد به اشتباه آن را واقعیت مجازی نامیدند . گرچه مایکروسافت تجربیات همه جانبه را نشان داد اما این واقعیت که بیان میکند میتوانید هنوز جهان اطراف خود را ببینید مانع از آن می شود که واقعیت مجازی باشد . یک مثال اصلی از واقعیت مجازی زومیست است .

واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده یک دید مستقیم یا غیر مستقیم از یک محیط فیزیکی و واقعی از دنیای حقیقی است که عناصر آن توسط ورودی حسی کامپیوتری مانند صدا / ویدئو/ گرافیک یا داده جی پی اس تکمیل شده است . هالولنز نوعی واقعیت افزوده و یا کمی بیشتر می باشد . منظور خود را این چنین بیان میکنم . واقعیت افزوده واقعا جدید نیست . برنامه های گوشی همچون یلپ که در آن از دوربین گوشی برای نشان دادن دنیای اطراف آن استفاده میکند و اطلاعات مربوط به رستوران را بر اساس جهت تلفن نمایش میدهد یا برنامه ترجمه ویندوز که در آن به هنگام ترجمه متنی را که ترجمه میکند از متن اصلی بیشتر است که شما میتوانید از این طریق از یک زبان به زبان دیگر بروید . مثالی دیگر که اخیرا مورد توجه قرار گرفته عینک گوگل نامیده میشود ( هرچند که برنامه اش را معلق کرده اند ) . عینک گوگل یک جفت عینک است که صفحه نمایش را برروی لنز قرار داده و اطلاعات را به کاربر میدهد . موقعیت این اطلاعات ثابت است و مهم نیست که کاربر دارد به کدام سمت می نگرد .

هولوگرام

هولوگرام یک روش خاص است که اجازه میدهد تا تصاویر سه بعدی ساخته شود . این روند ساخت شامل استفاده از لیزر / تداخل / پراش / ضبط شدت نور و روشنایی مناسب ضبط است و به هنگام تغییر موقعیت بیننده موقعیت و جهت تصویرنیز تغییر خواهد کرد . اگر شی هنوز وجود داشته باشد در نتیجه تصویر به نظر می رسد که سه بعدی باشد .
هالولنز ها می توانند تصاویر سه بعدی واقعی را خلق کنند و آنها را در دنیای اطراف ما قرار دهند . بنابراین من بیان میکنم که هالولنز ترکیبی از این سه فن آوری ( هولوگرام ) است . آن ممکن است که واقعا نتواند یک هولوگرام را به وجود آورد اما برای بینندگان خود تا حد کافی واقعی به نظر می آید .

هالولنز چیست؟

برای روشن شدن این موضوع باید بگویم که من فرصت نکردم هالولنز را امتحان کنم من جزء آن افراد منتخبی که در رویداد هالولنز شرکت داشتند نبودم . واکنش کسانی که تلاش می کنند نسخه نمایشی کنسرو را امتحان کنند بسیار مثبت است . تا زمانی که فرصت آزمایش آن را پیدا کنم میتوانم تنها برآنچه بیان کردم تکیه کنم . برای روشن شدن جزئیات این موضوع من نیز سوالاتی دارم . هدف مایکروسافت نخست مصرف یا سازمانی کردن ویا هردو آنها بود . چیزی که در این جا تعیین کننده است قیمت می باشد . به عنوان مثال زمانی که دستگاه ایکس باکس روانه بازار شد قیمتش 499 دلار بود و روند تصویب و فروش آن کند بود اما زمانی که قیمتش به 350 دلار رسید در تعطیلات آخر هفته فصل تابستان آن را فروختند . با این شرط که این هیچ رقابت مستقیمی با هالولنز ندارد (تاکنون) اگر قیمت آن بیش از حد بالا باشد ممکن است تنها برای مصرف کنندگانی که اوضاع مالی مناسبی دارند در دسترس باشد .
سوال بعدی که در رابطه با این عامل دارم شکل این محصول است ( عینک گوگل ) . اگر بخواهیم در مدت زمان زیادی از عینک گوگل استفاده کنیم نبایستی از زدن این عینک احساس ناراحتی کنیم و باید کاملا احساس راحتی داشته باشیم . هالولنز ها قدرت قابلیت کار بیشتری نسبت به عینک گوگل خواهند داشت . همه ی این قابلیت ها نیاز به محاسبات سنگین دارند . مایکروسافت تمام این محصولات را به یک دستگاه شخصی متصل کرد که همکارم نامش را وی 1 گذاشته است . آیا وی 1 بیش از حد بزرگ است یا که خیلی بزرگ است ؟ با تمام این محاسبات قدرت عمر باتری چقدر است ؟
در آخر اینکه آیا مایکروسافت واقعا آن چیزی را که در ویدئو خود نمایش داده است را رونمایی میکند ؟ این چیزی است که بیان میکند چنین چیزی حقیقت دارد یا نه . با توجه به واکنش خبر نگاران و پرسش های آنان ورود این محصول خیلی نزدیک است . مایکروسافت بسیاری از افراد را با این خبر خود هیجان زده کرده است . اما اگر که مایکروسافت در این زمینه موفق نشود افراد زیادی را از این اختراع خوب محروم میکند .

آینده هالولنز ها

چند سال پیش مایکروسافت ویدئویی دیدنی را به نمایش گذاشت و در آن بسیاری از تصورات فن آوری را نمایش داد . آن ها نشان دادند که چگونه فن آوری به محیط اطراف ما متصل میشود و در زندگی روزمره ما جای می گیرد . اکثر مواردی که در آن ویدئو نمایش دادند به غیر از هالولنز و سرفیس هاب واقعی نبودند . استفاده از برخی از آن موارد در حال حاضر امکان پذیر است .
من از این امکانات بسیار هیجان زده هستم . مایکروسافت گفته است که برنامه های هالولنز تنها برنامه های کاربردی جهانی است که به سایر برنامه نویسی کاربردی اضافه شده است . امیدوارم که برنامه های نرم افزاری خود را نیز در این بین معرفی کنند . اگر نتوانستید به آن بخش وارد شوید یا در آن حضور پیدا کنید میتوانید پس از پایان جلسات آن ها را به صورت آنلاین تماشا کنید . در ویدئویی که مایکروسافت منتشرکرده انواع هالولنز ها را معرفی کرده است . من موارد مصرفی خود را انتخاب نموده ام و خوشحالم که آن را با مردم رو به رو کنم .

خلاصه

در سال های اخیر این رویداد ها در مطبوعات بسیار شگفت انگیز بوده اند . به عنوان مثال در آخرین راه اندازی رویداد های اپل نگاهی بیاندازید . می بینید که مطالبی که اعلام نشده بود از قبل نیز صحبتی راجب آن نمی شد . مایکروسافت در حفظ این راز کار بسیار خوبی انجام داد . شایعاتی برای ایکس باکس وجود داشت که می گفتند آن کلاه ایمنی نیز دارد . اما این خیلی بیشتر است . شما می توانید قطعات این فن آوری را در پروژه های مختلف مایکروسافت مشاهده کنید . تنها با گذشت زمان میتوانیم بفهمیم که هالولنز کارایی خواهد داشت یا خیر . اما تا آن زمان میتوانیم از کاربرد خوب و منحصر به فرد هولوگرام که در دسترس است استفاده کنیم .


“ واقعیت مجازی و هولوگرام ”

تگ ها هولوگرام
 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.