زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

معرفی انواع پروژه های هولوگرامی

معرفی انواع پروژه های هولوگرامی 10 out of 10 based on 1 ratings. 204 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2649
تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 اسفند 1397 11:46
تعداد بازدید کننده : 204
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
معرفی انواع پروژه های هولوگرامی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هولوگرام ها به طرزی سریع دنیا را به تصرف خود درآورده اند . دراینجا تنها به برخی از پروژه هایی که قرار است در آینده به کار گرفته شود اشاره میکنیم . تاکنون فن آوری های کمتری به عنوان هولوگرام و پروژه های هولوگرافی که قرار است در آینده به کار گرفته شوند معرفی شده است .

معرفی 13 نوع پروژه ی هولوگرامیهولوگرام ها به طرزی سریع دنیا را به تصرف خود درآورده اند . دراینجا تنها به برخی از پروژه هایی که قرار است در آینده به کار گرفته شود اشاره میکنیم .
تاکنون فن آوری های کمتری به عنوان هولوگرام و پروژه های هولوگرافی که قرار است در آینده به کار گرفته شوند معرفی شده است .
مهندسان فن آوری نانو روشی را برای رمز گذاری دو هولوگرام مختلف در یک سطح توسعه می دهند . با گفته شدن این مطلب بسیاری از چیزهایی که ما در این زمینه در دسته های مختلفی با نام هولوگرام طبقه بندی می کنیم دقیقا در معنای واقعی خود تعریف نشده اند .

اشنایی با پروژه های هولوگرامیهدف از این مقاله  هر طرحی را که تصویر سه بعدی یا یک توهم سه بعدی را ایجاد میکند از طریق روش های مختلف مطالعه میکنیم .
پروژه های هولوگرافی از کنسرت و تبلیغات گرفته تا ارتباطات و تبلیغات هنری برای تمامی مخاطبان در سراسر جهان لذت بخش و تماشایی بوده است . در اینجا فقط برخی از نمونه های هولوگرامی هستند که باور نکردنی اند وبه قدری طبیعی هستند که بیش از تنها یک تصویر هولوگرافی دیده میشوند .

 
انواع پروژه های هولوگرامی

1 ) هولوگرام توپاک 
رویدادی که سبب معرفی هولوگرام شد 


از آن زمان تا کنون بسیاری از اجرا های مشابه ای انجام شده است اما کنسرت اسنوپ داگ در مراسم کوچلای سال 2012 که در آن توپاک شاکور توسط فن آوری هولوگرام بر روی صحنه آمده بود لحظه ای بسیار ناب در دنیای موسیقی و فن آوری بود . درحالی که بسیاری این رویداد را با عنوان هولوگرام در سرفصل های خود قرار داده بودند اما از آن به عنوان شبه فلفل یاد شده است . " توهمی نوری که به قرن نوزدهم باز می گردد "
درحالی که تصویر توپاک توسط مدرن ترین واسطه ی دروازه رایانه ای ارائه شده است اثر کل سه بعدی اوبا استفاده از روش های دیگر آنالوگ ایجاد شد . صحنه توسط قاب شیشه ای طراحی شده بود و در پشت آن پروژکتوری بود که تصویر متحرک توپاک را پخش میکرد . این تصویر از قاب شیشه برافروخته و منعکس شده بود و توهمی سه بعدی را ایجاد کرده بود .

2 ) تار شدن خطوط بین کاریکاتور ها و تصاویر حقیقیممکن است که ویدئو های ووکالویدز را دیده باشید . منظور همان شخصیت های کاملا مصنوعی است که صدا ها و تصاویرشان به طور کامل توسط کامپیوتر ساخته شده است . شاید معروف ترینشان شخصیت میکو باشد همان ستاره انیمیشنی با موهای دم اسبی که مورد تحسین همگان در سراسر جهان است . همانطور که تصویر توپاک به آن صورت شبیه سازی شده است میکو نیز توسط گرافیک های رایانه ای و قاب های منشوری خاص از حالت کارتونی به دنیای حقیقی پا گذاشته است . با اینکار او بدون نیاز به اینکه بخواهد مسافت های طولانی را سفر کند توسط فن آوری تار کردن خطوط نوری دیده می شود . اگرچه چنین فن آوری قدیمی است اما روند ووکالوید برای اجرا کنندگانی مناسب است که لزوما انسان نیستند و برای اجرایشان و سرگرم کردن دیگران نیازی به حضور فیزیکی ندارند .معرفی 13 پروژه هولوگرامی

3 ) استفاده از هولوگرام برای آزادی : زمانی که این فن آوری سیاسی می شود در سال 2015 تعداد زیادی از معترضان هولوگرام در پارلمان اسپانیا تحت عنوان بخشی از اولین اعتراض مجازی در جهان به راه افتادند . این اعتراض در واکنش به قانون گجایی به کار رفته است که با اینکار مجازات شدیدی به شهروندان اسپانیایی اعمال شد همان کسانی که بیرون از ساختمان های دولتی اعتراض کردند .
آن روشی هوشمندانه برای کار کردن در کنار قوانین جدیدی که درواقع به غلط وضع شده بودند بود و لحظه ای مهم در فناوری هولوگرام به شمار می رفت . این تصاویر توسط دو هزار شهروندی که میخواستند اعتراضات خود را نشان دهند ساخته شده است بخشی از این تصاویرکه شامل بخش بزرگی می شد توسط جاویر اوربانجا سازماندهی شد .

4 ) روشنایی جادویی ایجاد شده توسط فن آوری گردوغبار پیکسی ( هولوگرام هایی که میتوانید لمسشان کنید )


سال 2015 ثابت کرد که سالی پایه و اساس برای هولوگرام بوده است . آن سال نه تنها اولین اعتراض هولوگرافیک را دید بلکه نمایانگر هولوگرام های قابل لمس بود . شرکت ژاپنی فن آوری های گرد غبار پیکسل هولوگرام های قابل ملاحظه ای را ایجاد کرد که توسط لیزرهای فوق سریع ساخته شده اند . لیزر ها در یک چهاردهم ثانیه از یکدیگر دور می شوند و با ایجاد یونیزاسیون هوا تصاویری سه بعدی ایجاد می کنند . توهمی که به این صورت ایجاد می شود مانند سمباده حس نمی شوند . برنامه ای که در آینده قرار است از چنین فن آوری به وجود آید ما را به سمت هولوگرام هایی بسیار واقعی سوق خواهد داد .

5 ) هولوگرام هایی با قابلیت شنوایی پیکسل داست 

نوآوران فن آوری پیکسل داست در سال 2016 برای بهبود هولوگرافی خود وسیله ای را ساختند که صدا را بتواند به طرزی سه بعدی و دالبی برای مخاطبان فراهم آورد و توجه بیشتری را به آن معطوف کند . این روند توسط فرایند آلتراسونیک ایجاد می شود ( فرایندی که در آن از اصواتی با طول موج بالاتر از شنوایی انسان استفاده می شود ) . با اینکار موج های صدا در هوا تعلیق میشود . این امواج صوتی به یک نقطه ی کانونی متمرکز شده و به آنها اجازه میدهد تا به طوری مشابه با سخنرانان بدون هیچ گونه سخت افزاری عمل کنند . با دست یابی به این فن آوری شاید بتوان روزی در کنسرت ها و دیگر گردهمایی ها به جای بلندگو از این صدای هولوگرافی استفاده کرد .

6 ) هولوگرام پلاسمای سه بعدی لیزری


فن آوری پیکسل داست تنها چیزی نیست که در آن برای ایجاد هولوگرام های خارق العاده از لامپ های فمتوسکنت استفاده می کند . بلکه شرکتی ژاپنی به نام آریل برتون توانسته هولوگرامی حساس به لمس را با استفاده از همین فن آوری مشابه ایجاد بکند . هولوگرام های آنها در سال 2015 توانست توجه رسانه ها را به عنوان برخی از هولوگرام هایی که نیازمند به صفحه نمایش برای پردازش باشند گرفت . البته این فن آوری یک شبه ایجاد نشد . اولین نمونه ی هوایی برتون هوا را به یک پلاسمای بسیار داغ تبدیل می کند که میتواند از طریق چرم بسوزد .با سرعت بخشیدن فرکانس انفجار لیزر آنها توانستند به هولوگرام قابلیت لمسی ببخشند .


کاربرد های پروژه های هولوگرامی

7 ) آینده ی خدمات رسانی به مشتریان


در آینده ای نزدیک شما قادر خواهید بود به هنگام خرید در فروشگاه ها اقلام مناسب را توسط هولوگرام پیدا کنید . همه ی این ها به لطف شرکت نرم افزاری در لس آنجلس کالیفرنیا و شرکای آنها ایجاد شده است . آزمایشگات ویژه دراین زمینه توانتسند نوعی تصاویر گرافیکی هوش مصنوعی ایجاد کنند که با مهمانان احوال پرسی کنند .
زمانی که آزمایشگاه های مخصوص به برسی دیگر نقاط می پرداختند این شرکت فن آوری هولوگرام را ایجاد کرده بود . این پروژه به تمامی افراد پاسخ گو است و از فن آوری ابر برای یادگیری و سازگاری با نقش آن استفاده میکند . افراد میتوانند با تقاضا از این نوع هولوگرام ها از آنها بخواهند تا اقلامی را برایشان بیاورند و یا سفارش کالایی را بکنند .

8 ) جدول هولوگرام شرکت اکلیدئون _هولوگرامی با چند کاربرداکلیدئون (شرکت استرالیایی نرم افزاری )سال گذشته هولوگرام خود را به نمایش گذاشت و در همین سال جاری در معرض خرید قرار می گیرد . طرز کار بدین شکل است که به چندین کاربر این اجازه را میدهد تا با مشاهده بصری با داده ها ارتباط برقرار کنند . کاربران بایستی عینک مخصوصی داشته باشند تا با جدول هولوگرامی ارتباط برقرار کنند که فرکانس های نور را جدا کرده و تصویر را ایجاد کنند . دسته بندی این برنامه از استراتژی های ارتش تا طراحی های معماری است .


انواع پروژه های هولوگرامی

9 ) پروژه ی هولوگرامی پرنس لیا که بهترین بازسازی هولوگرامی به شمار می رود


این دسته به نقاشی های هولوگرامی تخیلی اطلاق میشود که به اندازه ای فیلم جنگ ستارگان (به خصوص صحنه ای که پرنس لیا از درخواست کمک اوبی وین ناامید گشته بود ) آنها نیز نمادین هستند . بنابراین تعجب آور نیست که محققان بی وای یو ( دانشکده تحقیقاتی خصوصی در آمریکا ) تصمیم به استفاده از پیشرفت های خود برای بازنویسی پیام هولوگرافی فیلم داشته باشند .
پروژه ی دانیل اسملی به طوری سریع توضیح می دهد که تصویرلیا از لحاظ فنی یک هولوگرام نیست بلکه نوعی تصویر حجمی است . تصاویر حجمی با تکه تکه شدن یک ذره توسط یک لیزر ایجاد می شوند . هنگامی که ذرات توسط لیزر حرکت میکنند تصویر ایجاد می شود . اسملی این فرایند را شبیه به یک چاپگر سه بعدی توصیف می کند با این تفاوت که آن در هوا ایجاد می شود .

10 ) شرکت نرافزاری هایپر اسپانیا ( تغییر دادن تبلیغات )


به نظر می رسد که هایپر چیزی بیش از یک فیلم علمی تخیلی هولوگرامی است . در آن صفحه نمایش قابل توجه ای مورد استفاده قرار گرفته و برای تبلیغ هرچه بیشتر محصول با شناور شدن اشیاء سه بعدی در هوا می توان استفاده کرد . بایستی توجه داشت که هایپر هولوگرام را به طرز خاصی ایجاد نمیکند . تصویر ایجاد شده توسط هایپر نتیجه ی تصویر ال ای دی است که به سرعت در حال چرخش است تا توهمی سه بعدی ایجاد کند .

11 ) تلوزیون هولوگرام های تعاملی : جایی که علم و هنر به یکدیگر تلفیق می شوندگروه هنری فرانسوی توریز هولوگرام های بسیار جالب انگیزی را خلق کرده است . تاسیسات آنها معمولا شامل اتاقی پردازش شده است که به حرکت در می آید . این مجموعه شامل هنرمندان و مهندسینی است که همه چیز را از رویداد های نقشه برداری گرفته تا تاسیسات تعاملی ایجاد میکنند . کارآنها به طور معمول ترکیبی از طرح ریزی / تکنیک ردیابی حرکت و تکنیک های حقیقی افزوده استفاده میکند .

12 ) هولوگرام خانگی خود را بسازید


شما به زودی میتوانید هولوگرام هایی را در خانه خود به جای تلوزیون تماشا کنید . در سال 2016 این محصول با نام نمایشگر خصوصی حجمی به فروش رسید .
این دستگاه همانند یک جعبه ی شیشه ایست و به کاربران این اجازه را میدهد تا با استفاده از عینک ها و هدست ها تصاویر را مشاهده کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند . همچنین این فن آوری در تجهیزات خاصی به مادران باردار این اجازه را میدهد تا فرصت این را داشته باشند که بتوانند جنین خود را در 360 درجه مشاهده کنند .

13 ) جا به جایی انسانی _ بهترین چیزی که سبب جابه جایی اشخاص می شود .


دیگر برای داشتن مکالمه به برنامه اسکایپ نیازی ندارید بلکه میتوانید تصویر هولوگرام عزیزانتان را ببینید . محققان دانشگاه کویین کانادا در اوایل سال جاری یک پلت فرم هولوگرافی را برای چت کردن با صفحه نمایش 360 درجه و کاملا سه بعدی ارائه دادند . برای اینکار سه دوربین تصویر شخص را ضبط می کنند و تصویر انتقال یافته توسط یک سیلندر شیشه ای نمایش داده میشود و تصویر بازتاب داده شده با احاطه شدن توسط 40 پروژکتور تصویری سه بعدی خلق میکند .

“ معرفی انواع پروژه های هولوگرامی ”

تگ ها هولوگرام
 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.