زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

هولوگرام و نقش آن در جلوگیری از جعل اسناد

هولوگرام و نقش آن در جلوگیری از جعل اسناد 10 out of 10 based on 1 ratings. 167 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2647
تاریخ انتشار : شنبه, 25 اسفند 1397 15:12
تعداد بازدید کننده : 167
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرام و نقش آن در جلوگیری از جعل اسناد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در سال های اخیر استفاده از هولوگرام در اسناد و مدارک فراگیر شده است تا از جعل آن ها جلوگیری شود


هولوگرام دلیل اعتبار اسناد

هولوگرام ضد جعل
جعل اسناد و مدارک از جرائم اصلی سلب اعتماد عمومی و اخلال در نظام اقتصادی کشور و یکی از عوامل مهم ناکارآمدی اجتماعی به شمار می رود. پی ریزی روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و   حقوقی افراد با یکدیگر، سازمان ها با اشخاص و سازمان ها با سازمان ها و پذیرش شبکه وسیع ارتباطات و توسعه مبادلات و تجارت لازمه آن است که اشخاص بتوانند در راستای منافع خود و جامعه به صحت و درستی مدارک و اسنادی که با اهداف گوناگون و در چارچوب قانون در میان آنان تنظیم و رد و بدل می شود اطمینان و اعتماد کامل داشته باشند.
جعل اسناد عامل مهم سلب آسایش عمومی و از بین رفتن امنیت جامعه و نیز زمینه ساز بسیاری از ضررهای مادی و معنوی است همچنین باعث خدشه به اعتبار فرهنگی، علمی و اقتصادی کشور می شود در نظام های حقوقی داخلی و بین المللی برخی از کشورها اصول خاص بر معاملات و مبادلات حاکم است.
با توجه به حجم زیاد دعاوی مربوط به اسناد، بخش عمده ای از معضلات اسناد تجاری ارتباط مستقیمی با رویه حاکم بر آن ها دارد. ترفندهای تازه در جعل اسناد و مدارک واکنش های مناسب می طلبد. نقطه آغاز جعل اسناد و مدارک در عصر حاضر را افراد خلاق و حرفه ای که با دستگاه های پیشرفته چاپ کار دارند تشکیل می دهند، آمار و شواهد نشان می دهد که این روند از ابتدای قرن جدید به این طرف همچنان سیر صعودی داشته است. ظاهر اسناد و مدارک جعلی آنچنان عادی و طبیعی به نظر می رسد که حتی ماموران دولتی نیز به راحتی نمی توانند به جعلی بودن آن پی ببرند این مسئله ایجاب می کند مسئولین تهیه و چاپ اسناد و مدارک تدابیر تازه ای برای حفظ اصالت این اوراق و جلوگیری از جعل آن ها اتخاذ کنند باید سعی شود در چاپ اینگونه اسناد و مدارک از چنان ویژگی و نشانه هایی استفاده کنیم که جعل آن ها غیر ممکن باشد. در حقیقت عمل جعل سند مقدمه بزه استفاده از سند مجعول است و مکمل هم محسوب می شوند.
بر این اساس و با هدف پیشگیری از وقوع جرم متاثر از جعل بایستی با وقوع جعل سند و استفاده از آن مقابله نمود.

جلوگیری از جعل با استفاده از هولوگرام

در سال های اخیر استفاده از هولوگرام در اسناد و مدارک فراگیر شده است تا از جعل آن ها جلوگیری شود. هولوگرام از دو بخش holo به معنای تمام یک شی و gram به مفهموم نگاشتن تشکیل شده که می توان معادل فارسی تمام نگار را برای آن در نظر گرفت. هولوگرام یک نشانه تصویری سه بعدی است که با تکنولوزی لیزر بصورت برچسب تولید می شود و دارای جلوه های منحصر به فرد از نام یا آرم گرافیکی در لایه های مختلف می باشد.
بطور خلاصه هولوگرام عبارت است از یک ساختار تقریباً مسطح تشکیل شده از اجزا حدود یک مایکرون یا کوچکتر که بر اثر نوردهی مناسب طی فرایندی پیچیده و بسیار دقیق، اپتیکی بصورت سه بعدی ایجاد می گردد و در زمینه امنیت و اصالت کالا یا سند کاربرد دارد و انواع مختلفی دارد.
برای امنیت اسناد و مدارک از هولوگرام شفاف و هولوگرام چاپ گرم استفاده می شود.
در هولوگرام شفاف از فویل های شفاف استفاده می شود که معمولاً بر روی اسناد الصاق شده و به گونه ای است که متن زیر برچسب قابل مشاهده می باشد.
هولوگرام چاپ گرم روی لایه نازکی از ماده ای مثل آلومینیوم که در روی آن لایه پلی استر با ضخامت کم قرار داده شده است حک می شود سپس توسط اعمال فشار و حرارت با ماشین چاپ گرم و به واسطه عملکرد چسب آن به صفحه کاغذ منتقل می شود و پس از آن جزء جدایی ناپذیر سطح الصاق شده گردیده و به هیچ وجه قابل جداسازی نمی باشد. کاربرد این نوع هولوگرام در موارد خاص، ایمنیِ اسناد و مدارک می باشد.

سند ماشین ضد سرقت
 
هم اکنون در ایران شرکت بعد نگار ایرانیان با استفاده از دانش روز دنیا اقدام به تولید انواع اسناد امنیتی و متدهای اعتبار بخشی به اوراق در کشور می نماید این شرکت در سال 1387 با هدف خودکفایی در صنعت هولوگرام و تولید در استاندارد جهانی تاسیس شده است و با استفاده از دانش روز دنیا و تلفیق هنر و صنعت قادر به تولید انواع محصولات امنیتی با امکان درج تمام ویژگی های آشکار و پنهان بوده و قادر به رفع نیاز کشور می باشد.

“ هولوگرام و نقش آن در جلوگیری از جعل اسناد ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.