زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

بهبود کیفیت تصاویر به کمک هولوگرافی

بهبود کیفیت تصاویر به کمک هولوگرافی 10 out of 10 based on 1 ratings. 141 user reviews.
0 | 1
کد دانشنامه : #2646
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 2 اسفند 1397 14:50
تعداد بازدید کننده : 141
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بهبود کیفیت تصاویر به کمک هولوگرافی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کاربردهای بالقوه ی هولوگرام های دیجیتال سه بعدی بی شمار هستند .زمینه های متفاوت علاوه بر هنر و سرگرمی که شامل تصویر برداری بیوشیمی ،تجسم فکری علمی ،طراحی مهندسی و نمایش ها نیز از این تکنولوژی بهره می برند

ارتقا کیفیت تصاویر به کمک هولوگرافی

کاربردهای بالقوه ی هولوگرام های دیجیتال سه بعدی بی شمار هستند .زمینه های متفاوت علاوه بر هنر و سرگرمی که شامل تصویر برداری بیوشیمی ،تجسم فکری علمی ،طراحی مهندسی و نمایش ها نیز از این تکنولوژی بهره می برند .برای مثال ساخت اعضای تمام بعدی سه بعدی برای آنالیز سه بعدی پزشکان موثر بوده اما به دلیل محدودیت های تکنیک های هولوگرامی یک چالش اساسی به شمار می آید .
طیف سنج های فشرده ی ارزان قیمت
یک تیم تحقیقاتی به رهبری یانگ پارک از سازمان علوم و تکنولوژی پیشرفته ی کره با تعدادی راه حل اساسی روبه رو شد و نمایش های هولوگرافی سه بعدی که بیش از 2600دفعه بهتر از سایر نمایش های هولوگرافی موجود هستند را اراءه کرد .به نظر می رسد که این تحقیقات محدودیت های اندازه ای و زاویه ی دید سه بعدی را که اساسی ترین مشکل نمایش های هولوگرافی جاری بودند را ارتقا دهد .این مقاله به طور آنلاین در مجله ی nature photonicدر بیست و سوم ژانویه ی سال 2017 چاپ گردید .
هولوگرام های سه بعدی که معمولا در فیلم های علمی تخیلی به کار گرفته می شوند تکنولوژی شناخته شده ای برای عموم به شمار می آید ،اما هولوگرام های موجود در فیلم به وسیله ی جلوه های گرافیکی کامپیوتری ساخته می شوند . هم اکنون روش های مر تبط به ساخت هولوگرام های سه بعدی در لابراتورها در دست مطالعه است .برای مثال به دلیل سختی تولید تصاویر سه بعدی حقیقی تصاویر مجازی اخیر و ابزارهای افزون شونده دو تصویر دو بعدی متفاوت به بیننده را می رساند .

هولوگرام سه بعدی دیجیتال

برای ایجاد هولوگرام سه بعدی که نیازی به عینک های خاص برای مشاهده ندارند جبهه ی موج نور با استفاده از تلفیق دهنده های نوری و آینه های غیر قابل تنظیم کنترل می گردد.تلفیق دهنده ی جبهه ی موج یک ابزار تولیدی نوری است که جهت گیری نور را کنترل می کند .تلفیق دهنده ی جبهه ی موج ابزار تولید کننده ی نور است که جهت تکثیر نوررا کنترل می کند .
به هر حال بزرگترین محدودیت مربوط به استفاده از این تلفیق دهنده ها در نمایش های سه بعدی تعداد تصاویر مربوط به آن است .شمار زیادی از این تصاویر در نمایش های با قدرت واکافت بالا که برای تصاویر دو بعدی مناسب هستند ،گرد آوری می گردند و هم چنین میزان اطلاعات گرد آوری شده در این تصاویر نمی توانند تصاویر سه بعدی را تولید کنند .به همین دلیل تصویر سه بعدی ساخته شده با تکنولوژی تلفیق دهنده به اندازه ی یک سانتی متر سایز با زاویه ی دید سه درجه که غیر قابل عملی می باشد .
در عوض محققان KAISTاز یک DMو انتشاردهنده های متوالی هولوگرافی برای انتشار نور استفاده کردند.با انتشار نور در جهات متفاوت امکان زاویه ی دید وسیع تر وتصاویر بزرگتر فراهم می گردد اما سبب ایجاد لکه های حجمی ایجاد شده ناشی از تداخل نورهای انتشار یافته ی متعدد می گردد .لکه های حجمی تصادفی را نمی توان برای نمایش های سه بعدی به کار گرفت .
برای حل این مسءله محققان تکنیک های جبهه ی موج برای کنترل این زمینه ها را به کار گرفتند.بنابراین آن ها موفق به تولید تصویرهای هولوگرافی سه بعدی با زاویه ی دید 35 درجه در یک حجم 2 سانتی متری در طول ،عرض و پهنا شدند .این مسءله منجر به تولید هولوگرام هایی که 2600 برابر قوی تر از سایر تصاویر اصلی هنگامی که DMرا بدون استفاده از انتشار دهنده تولید می کردند ،شد.
پروفسور پارک می گوید :"اخیرا به نظر می رسید انتشار نور با شناسایی اجسام تداخل پیدا کند ولی حال به این نتیجه دست یافته ایم که نمایش های سه بعدی جاری با افزایش زاویه ی دید و سایز تصویر با کنترل مناسب نور پخش شده بهبود می یابند ."
هیونسگ سرپرست اصلی این تحقیق و کاندیدای دکترای در بخش فیزیک خاطر نشان کرد که این تکنولوژی آغازی مناسب برای گسترش مدل های عملی نمایش های هولوگرام های سه بعدی بدو نیاز به استفاده از عینک های خاص برای مشاهده می باشد.وی افزود :"این رویکرد هم چنین در تکنولوژی های ARوVRبرای ارتقای قدرت واکافت تصویر و زاویه ی دید به کار گرفته می شود ."
هولوگرام سه بعدی

ایجاد تصاویر سه بعدی هولوگرافی

محققان تصاویر سه بعدی هولوگرافی را با نانو مواد ایجاد می کنند.
محققان دانشگاه علوم و فناوری میسوری در حال ایجاد یک رویکرد جدید برای بازسازی تصاویر سه بعدی هولوگرافی کامل با استفاده از یک لایه فیلم فلزی نانومقیاس هستند.اینئکار پتانسیل بزرگی را برای تغییر زندگی روزمره ما با تجهیز تلفن های همراه ما به نمایشگرهای شناور سه بعدی و چاپ مارک امنیتی سه بعدی روی کارت های اعتباری داراست.
دکتر جیاودونگ یانگ، استادیار مهندسی مکانیک و هوافضا در اس‌.تی میسوری و دکتر جی گائو، استادیار مهندسی مکانیک و هوافضا در اس.تی میسوری، هولوگرام های رنگی پر رنگ خود را نانو ای.سی.اس توصیف می کنند.
آنها روش خود را با تولید چندین تصویر هولوگرافی رنگی با فیلم های نازک آلومینیومی نانومتر نشان می دهند. یک نانومتر یک میلیاردمتر از یک متر است و بعضی از نانومواد فقط اندکی بزرگ هستند.
روش توصیف شده در ای.سی.اس نانو مقاله هولوگرام پلاسمونیک رنگی چند سطحی است.
ساخت تصاویر هولوگرامی

روش ساخت تصاویر سه بعدی هولوگرافیهولوگرام شامل استفاده از فیلم های فلزی نانومتر بسیار باریک با سطوح متاثر است که می تواند امواج نور را دستکاری کند.محققان هولوگرام،یک فیلم آلومینیومی با ضخامت سی و پنج نانومتری ساختند که با سوراخ های مستطیلی کوچک صد و شصت نانومتر با هشتاد نانومتر با زاویه های مختلف ایجاد شده توسط یک فرآیند میکرو ساز به عنوان فرزکاری تراکم یونی متمرکز شده شناخته میشود.
محققان آزمایشات با اثر لیزر قرمز، سبز و آبی روی ساختار تصاویر واضح و رنگی هولوگرافی با وضوح بالا و سر و صدای کم را نشان دادند. سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی تولید می شد و رنگ های ثانویه ای از آبی، قرمز، زرد و سفید نیز تولید می شد. برای نشان دادن تصاویر هولوگرافی بازسازی شده آنها، نامه های سی.ام.وای.دابلیو سیب و مکعب روبیک ساخته شده است. آنها بر این باورند که هولوگرام متزورفرافت را برای برنامه های آینده، مانند نشانه های امنیتی کارت اعتباری، تصویربرداری بیومدیکال، صفحه نمایش شناور سه بعدی و ذخیره سازی داده های بزرگ، وعده داده است.
یانگ می گوید با تنظیم زاویه جهت شکاف های نانومقیاس، ما می توانیم تاخیر فاز را از طریق شکاف به طور کامل برای تحقق مدولاسیون فاز در تمام محدوده رنگ قابل مشاهده بطور دقیق تنظیم کنیم. علاوه بر این، مدولاسیون دامنه به سادگی با استفاده از شکاف یا عدم آن به دست می آید. هولوگرام های ما حاوی هر دو دامنه و تعدیل فاز در مقیاس نانومتری هستند تا تصاویر هولوگرافی با وضوح بالا و کم صدا بتوانند بازسازی شوند.
محققان هولوگرام متالوراساس را با حفاری شکاف مستطیلی کوچک با زاویه های مختلف جهت گیری از طریق لایه نازک آلومینیومی ایجاد کردند. در زیر میکروسکوپ الکترونی اسکن، هولوگرام به نظر می رسد الگوی ضربه ای است
گاعو میگوید متفاوت از هولوگرام های در حال حاضر که اغلب برای رنگ های محدود طراحی شده اند، روش ماکسیمم طول موج ما با رمزگذاری تغییر فاز اضافی در هولوگرام و معرفی زاویه نور لیزر از نتایج بازسازی موفقیت آمیز تمام رنگ های قابل مشاهده بوده است‌

“ بهبود کیفیت تصاویر به کمک هولوگرافی ”

تگ ها هولوگرام
 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.