زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

هولوگرام و تصاویر معلق

هولوگرام و تصاویر معلق 10 out of 10 based on 1 ratings. 561 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2640
تاریخ انتشار : شنبه, 30 تیر 1397 10:15
تعداد بازدید کننده : 561
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هولوگرام و تصاویر معلق
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال

ابداع تصاویر معلق به کمک هولوگرام


هولوگرام مایه اصلی تخیل علمی از سال 1977 بود زمانی که پرنسس هولوگرامی (تصویری) احساسات اوبی وان را در فیلم اصلی جنگ ستارگان برانگیخت، مفهوم  هولوگرام و ذرات معلق شکل پیدا کرد . 
امروزه تحقیقات در دانشگاه بریگهام یانگ در پرواوتاه ، این ایده را به واقعیت تبدیل کردند.به عنوان بخش آغازین آنها پروژه را پروژه ی پرنسس لیا نامگذاری کردند و پروژه تصاویر سه بعدی که در هوا معلق میشوند را ابداع کردند.

ایجاد تصاویر معلق هولوگرامی


با استفاده از لیزر برای حبس وتنظیم ذرات ریز در فضای آزاد مهندسین ابزار نمایش حجمی را ایجاد کردند که آن را ولومتریک نامیدند که نمایشی از یک پروانه و یک منشور لگوی دانشگاه بریگهام یانگ بود .
این طرحها امروزه کوچک هستند اما محقق دانیل اسمالی پروفسور مهندسی کامپیوتر والکترونیک بر این باور بود که این تکنولوژی روزی میتوتند برا ی تصاویر پزشکی مفید باشد برای مثال ایجاد تصاویر سه بعدی که راهنمای جراحان در عمل های جراحی باشد.روشهای شگفت انگیزی که با واقعیت آمیخته شده در زندگی شما انقلابی ایجاد خواهد کرد.


هولوگرام و تصاویر معلق


تولید تصاویر سه بعدی هولوگرامی


هولوگرام  تصاویر سه بعدی هستند که به وسیله ی پراکندن نور به سطح دو بعدی  ایجاد میشوند اما یک شخص به طور عادی به منظور دیدن طرحهای متعاقب باید به سطح نگاه کند .
تولید تصاویر سه بعدی که افراد بتوانند ازهر زاویه ای آن راببینند حتی وقتیکه اطراف طرح قدم میزنند کاری بسیار دشوار است.برای دیدن نور نیاز است که چیزی پراکنده شود وبه چشم خطور کند.
اسمالی در اخبر ان بی ای در یک ایمیل گفت:اینکه یک پراکندگی در هوای رقیق اتفاق بیفتد بسیار سخت است.سرانجام تحقیقات با بکار گیری پرتو متراکم لیزر برای حبس کردن ذرات وحرکت دادن آن در یک مسیر در فضای آزاد ،به این مشکل فائق آمد.

نحوه ایجاد تصاویر معلق


برای ایجاد تصویر معلق محققین می بایست به سرعت کافی ذرات را حبس میکردند به گونه ای که تصویر جامد به نظر بیاید.به گفته ی اسمالی مثل جرقه زدن در تاریکی.
مین گو که محقق اوپتیک بود ،به پروژه ی پرنسس لیا اعتقادی نداشت اما تحقیقات ارزنده ای برروی هولوگرام انجام داد که نتایجی تاثیر برانگیز داشت.
گو به همراه هم پیمان خود در در تحقیقات و فناوری آموزشگاه ملبورن از دانشگاه تکنولوژی استرالیا اظهار داشتند که ایجاد تصویر لیزری با این تکنولوژی می تواند چالش بر انگیز باشدوبدون داشتن کنترل ذرات فراوان به صورت هم زمان وبالای یک فضای بزرگتر کنترل یک ذره کاری بسیار دشوار است.سرعت برای ایجاد تصاویر خوب وقابل شناسایی یک موضوع بسیار مهم است. من نمی گویم که این غیر ممکن است اما اگر بخواهیم درباره ی جزیئات و سطح تصویر وکیفیت آن صحبت کنیم فکر میکنم که راه زیادی در پیش داریم.اسمالی گفت او وهمراهانش برای آزمایش با ذرات متراکم و تنظیم آن برای ایجاد تصاویر بزرگتر،کاملا آماده است.که اگر موفقیت آمیز باشد میتواند راه جدیدی برای این طرح ها باز کند که در آینده بکار گرفته شود اسمالی گفت این کاربرد به ناگزیر موجودیت تحریری دارد.

 


“ هولوگرام و تصاویر معلق ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.