زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

اولین هولوگرام چندکاربره در سال 2018

اولین هولوگرام چندکاربره در سال 2018 10 out of 10 based on 1 ratings. 727 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2620
تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 دی 1396 14:06
تعداد بازدید کننده : 727
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اولین هولوگرام چندکاربره در سال 2018
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال

هولوگرام چندکاربره

اولین هولوگرام چندکاربره  در سال 2018 به فروش می رسد .یک شرکت استرالیایی به نام Euclideonنمونه کاری از هولوگرام های چند کاربره را راه اندازی کرد .بیش از چهار نفر می توانند در اطراف تصویر هولوگرافی به حرکت در آیند و با استفاده از یک عینک کوچک آن را مشاهده کنند .این مجموعه در سال 2018 به فروش می رسد.
نظریه ی هولوگرام رومیزی برای دهه ها نمونه کار فیلم های علمی تخیلی را تشکیل می دهد .در حقیقت این نمونه ها در آن زمان شکوفا شدند ولی هرگز به کار گرفته نشدند .زیرا در گذشته این امکانات به گونه ای که مردم آن را دوست داشتند به کار گرفته نشد.
هولوگرام چند کاربرهنقش هولوگرام در فیلم های سه بعدی

هولوگرام ها یک تصویر ساخته ی کامپیوتر هستند بیشتر شبیه به تصاویری که در فیلم های سه بعدی مشاهده می کنید ،هستند .اما اگر مجموعه ای از افراد در اطراف یک میز ایستاده اند و به یک تصویر نگاه می کنند در حقیقت آن ها یک قسمت مشابه از تصویر را نگاه می کنند و با حرکت بینندگان تغییری در تصویر ایجاد نخواهد شد.
چنین حقیقتی درباره ی هولوگرام هایی که بر روی صفحه نمایشگرهای شیشه ای Tupac-styleنمایش داده می شوند ،صدق می کند .در این نمونه هولوگرام با حرکت بینندگان شکستی در تصویر ایجاد خواهد شد.
به زودی شاهد نمای جدیدی از هولوگرام هایی با هشت نما از یک شرکت استرالیایی که بر این باور است با شکست مرزها دنیایی جدید از هولوگرام های چند کاربره را اراءه کرده است ،خواهیم بود .

هولوگرام در فیلم سه بعدیپردازشگر گرافیکی سه بعدی

شرکت Eulideonکه در خارج از بندبریز بین بنا شده است به دلیل موتور پردازشگر گرافیکی سه بعدی از ارزش والایی برخوردار است. این پردازشگر زمانی که برای اولین بار در سال 2011 به نمایش گذاشته شد جنجالی عظیمی در جامعه ی قماربازان به وجود آورد .این موتور قابلیت انتقال فضاهای مجازی غول آسا را با ریزترین جزئیات را به گونه ای که بینندگان امکان حرکت در فضاهای عظیم سه بعدی با استفاده از کامپیوترهای نامحدود بدون نیاز به استفاده از کارت گرافیک های خاص را می دهد .ورود این تکنولوژی به فیزیک با استقبال چندانی رو به رو نشد .تنها شیوه ی نور پردازی در این راستا با تغییر مواجه شد.

هولوگرام سه بعدیموتور پردازشگر هولوگرام

به یاد داشته باشیم از طریق موتورهای پردازشگر می توان به تصویربرداری ژئوفیزیک ،طراحی نقشه های سه بعدی از سرتاسر شهرها در جزئی ترین حالات دست یافت .و اکنون موتورپردازشگرUDهولوگرام های میزی چندکاربره را تایید کرده اند به گونه که چهار نفر می توانند بدون نیاز به استفاده از پوشش سر در اطراف این هولوگرام ها حرکت کنند و با آن ها ارتباط برقرار کنند .مسئله مهم این است که شرکت Euclideonنیاز به کاربرانی دارد که با استفاده از عینک های متحرک که بسیار مشابه به عینک های سه بعدی هستند تکنولوژی را به موقعیت های اجتماعی وارد کنند .

هولوگرام میزی چندکاربره


کاربرد عینک های متحرک

هنگامی که از این عینک ها استفاده می کنید جهت حرکت چشمتان از طریق میز هولوگرامی ردیابی می شود و تصویری مجزا برای هر چشم به وجود می آید .با به کارگیری فیلم های کریستال مجزا در سطح میز و عینک بیش از هشت تصویر مجزا همانند توده های رنگی به چشم غیر مسلح می رسد و به بیش از چهار نفر این امکان را می دهد که تا تصویر استریویی را همانند هولوگرام های سه بعدی که در استار وار و یا هزاران فیلم دیگر نمایش داده می شود ،مشاهده کنند.
کاربرد عینک های متحرکبازی های سه بعدی هولوگرافی

مشخصا به کار گیری مدل سه بعدی غول آسا و ساخت هشت جلوه ی متفاوت متحرک فشار عظیمی بر روی موتور گرافیکی تحمیل می کند .در همین جا موتور ud Euclideonsخود را نشان می دهد .این موتور پردازشگر بسیار سریع عمل می کند که سبب می شود هولوگرام های میزی همانند ابزار نمایشی به صورت خارق االعاده ای موثر واقع شوند.اما هنوز بازی هایی وجود دارد که موثر عمل می کنند .بازی های سه بعدی هولوگرافی که Euclideon و شرکت انحصاری براک دل ساخته اند کمک به احیای بازی های ویدیویی می کند .
هم اکنون Euclideonیک نمونه ی رو میزی کوچک و راه اندازی شده به ابعاد 1.5×1.5متر را دارد که بسیار جالب برای سرمایه گذاران استرالیایی است که کاربرد آن را مشاهده کردند .این شرکت قابلیت تولید این محصول در حجم بالا و انتقال آن را در سال 2018 را دارد .

بازی های سه بعدینحوه عملکرد هولوگرام های میزی

به نظر نمی رسد این میز خیلی گران قیمت باشد .یک میز با ابعاد 1.5×1.5در حدود 60000دلار به فروش می رسد.نمونه های بزرگتر در خط لوله قرار دارند که مناسب برای نشستن چهار نفر است که بسیار قابل توجه هستند .
نمایش ویدیوی هولوگرام اصلی در عمل بسیار دشوار است ولی اما در ویدیوی زیر که ساخته ی Euclideonاست می توانید نحوه ی عملکرد هولوگرام را مشاهده کنید.نمایش اینکه هر قسمت از تصویر در گوشه ای از میز نمایش داده می شود اهمیت چندانی ندارد. تصاویر با رسیدن دوربین به لبه های میز محو می شوند .هیچ هولوگرامی را بدون وجود یک میز در پشت آن مشاهده نخواهید کرد که سبب می شود ویدیو گمراه کننده به نظر برسد.
هم چنین با شرکت انحصاری براک دل Euclideonدرباره ی کارکرد هولوگرام ها ،جزییات موتورهای پردازشگرو آینده ی تبلیغاتی محصول و...صحبت کرده ایم .“ اولین هولوگرام چندکاربره در سال 2018 ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.