زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

چگونه هولوگرام امنیتی بسازیم؟

چگونه هولوگرام امنیتی بسازیم؟ 10 out of 10 based on 1 ratings. 1490 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2613
تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 آذر 1396 15:06
تعداد بازدید کننده : 1490
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
چگونه هولوگرام امنیتی بسازیم؟
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اولین گام در ساخت هولوگرام امنیتی ساخت تصویر هولوگرامی است که نسخه ی هولوگرامی نامیده می شود .این فرآیند به ابزار نوری خاصی نیاز دارد که که در آن تصویر اصلی با صفحه ی مقاوم در برابر نور بر سطح شیشه ای ثبت می شود

ساخت هولوگرام امنیتی

تولید انبوه هولوگرام شامل زنجیره ای از فرآیندها می شود.برخی از رویکردها همانند ابداع،شکل دهی الکتریکی و برجسته سازی در هولوگرافی پایه به شمار می آیند .آن ها تولید هولوگرافی را از فرآیند چاپ استاندارد متمایز می سازند .سپس مرحله ی بعد شامل عملیات های انتقالی می شود .روکش چسبناک ،اهن بری ،بازپیچی کردن،برش کاری کردن .تولید کنندگان بسته به تولید نهایی تکنیک های چاپی را به کار می گیرند.این تکنیک ها شامل مهر کاری کردن ،لایه کشی کردن ،شماره گذاری کردن ودر نهاین جان بخشی است .

ساخت تصویر هولوگرامی

اولین گام در ساخت هولوگرام ساخت تصویر هولوگرامی است که نسخه ی هولوگرامی نامیده می شود .این فرآیند به ابزار نوری خاصی نیاز دارد که که در آن تصویر اصلی با صفحه ی مقاوم در برابر نور بر سطح شیشه ای ثبت می شود .با گسترش شید بند هولوگرام اصلی حاصل می شود .


ساخت هولوگرام امنیتی

تکنیک های متفاوت با نام های متفاوت برای ساخت هولوگرام اصلی موجود است :هولوگرام های دوبعدی/سه بعدی ،ماتریس نقطه ای ،e-beamولیدوگرام .علیرغم نتیجه ی مطلوب و امنیت بالای هولوگرام ها ،تمامی انواع هولوگرام های اصلی نقطه ی اوج و سراشیبی هایی در بر سطح صفحه دارند .هدف و گام بعدی در فرآیند تولید انتقال صفحات هولوگرافی به ابزار های فلزی که لایی های هولوگرافی نامیده می شود و افزایش تعداد تصویر در حجم انبوه است .

ابزار مورد نیاز برای تولید هولوگرام

-انتقال هولوگرام اصلی از صفحه ی مقاوم در برابر نور به نیکل

-تکثیر یک تصویر واحد از نیکل به صفحه ی پلاستیکی

-انتقال تصویر های متعدد از پلاستیک به نیکل .این فرآیند لایی اصلی نامیده می شود.

-بعد از اینکه لایی اصلی به عنوان یک نمونه ی اصلی برای بازسازی لایی کاری ها به کار گرفته شد از شکل دهی الکتریکی استفاده کنید .

روش ساخت هولوگرام امنیتی

شکل دهی هولوگرام

شکل دهی الکتریکی فرآیند رونوشت از تصویر هولوگرافی است .این فرآیند به مضمونی است که تصویر از صفحه ی مقاوم در برابر نور یا پلاستیک و یا آهن انتقال می دهد و یا اینکه از یک قطعه ی فلزی به قطعه ی دیگر رونوشت می کند ،بستگی دارد .

ترکیب مجددفرآیندی است که در آن تصویر واحد از نسخه ی اصلی ترکیب می گردد .نتیجه ی چنین عملی صفحات پلاستیکی هولوگرافی بزرگ است که در شبکه های به ابعاد بزرگتر از 12×12برجسته شده اند .شکل دهی الکتریکی و ترکیب مجدد فرآیند چاپ را برای تولید هولوگرام ها فراهم می کند .از لایی ها به عنوانی ابزاری برای برجسته کاری مورد استفاده قرار می گیرد .

برجسته کاری هولوگرام

از مدل باریک نیکل برای چسباندن الگو از قطعه ی لایی به فویل پلاستیکی استفاده می شود .این فرآیند برجسته کاری هولوگرام نامیده می شود .الگوی برجسته شده در درون فویل با لایه ی آلومینیومی و یا هر گونه فلز دیگر همچون طلا یا کروم بسیارباریک انکساری که هولوگرام پراکنشی را به درون هولوگرام انکساری انتقال می دهد ،پوشش می دهد .علیرغم باریک بودن این لایه های فلزی چنین هولوگرام های برجسته کاری شده کدر هستند .با به کار گیری لایه های فوق انکساری همانند لایه های فلز کاری شده هولوگرام های شفاف حاصل می شوند .

برجسته کاری هولوگرام

مرحله انتقال هولوگرام

فویل های برجسته شده بسته به محصول نهایی بعد از برجسته کاری تعدادی مرحله ی اضافی را می گذرانند :لایه گذاری ،قالب گیری ،پوشش دهی چسبناک ،آهن بری وبازپیچی کردن .هولوگرام ها به صورت یک پوشش چسبناک در محصول ،لایه ای باریک بر روی یک نوار کاست و یا اینکه کل محصول را می پوشانند ،به کار برده می شوند .

مراحل چاپ هولوگرام امنیتی

چاپگرها برای افزایش امنیت محصول از فرآیندهای پیچیده ی متفاوتی همانند شماره گذاری ؛ استامپ گذاری ،لایی گذاری استفاده می کنند .

“ چگونه هولوگرام امنیتی بسازیم؟ ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.