زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 

تاریخچه ساخت هولوگرام سه بعدی

تاریخچه ساخت هولوگرام سه بعدی 10 out of 10 based on 1 ratings. 1280 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2583
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 شهریور 1396 14:51
تعداد بازدید کننده : 1280
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تاریخچه ساخت هولوگرام سه بعدی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسالساخت اولین هولوگرام سه بعدی

امیت لی فیزیک دان آمریکایی اولین هولوگرام های سه بعدی را اختراع کرد .سیستم به کار برده شده توسط این فیزیک دانان برای ساخت اولین هولوگرام تابشی با امواج لیزری برای ثبت تصاویر مورد نظرشان به کار گرفته شد .سپس صفحه ی هولوگرافی که نور را دریافت کرده است جایگزین آن می کنند .تصویر حاصل از این گونه عکس یرداری الگوی حاشیه ای نامیده می شود .و پس از روشن سازی کامل عکس هولوگرام حاصل می گردد.
هولوگرام سه بعدی
 

هولوگرافی کارآمد

هولوگرافی وسیله ای کارآمد برای انجام اندازه گیری های دقیق است .هنگامی که یک شی روشن می گردد الگوهای حاصل از امواج نوری که از آن گذر می کند و به وسیله ی صفحه ی هولوگرافی برداشته می شود همانند الگوی حاشیه ای منحصر به فرد است .برای مشاهده ی تغییرات یک شی لازم است تصاویر متفاوت اززمان های متفاوت گرفته شود .این عمل برای تعیین صحت اندازه ها در صورتی که هر گونه بی نظمی در شی وجود داشته باشد حتی اگر بسیار کوچک باشد کار آمد خواهد بود .
هولوگرام سه بعدی
 


دستکاری کردن هولوگرام ها غیر ممکن می باشد زیرا دریافت طول موج های مشابه از یک شی اگر بخشی از آن شی نباشد ویا فرآیند ساخت هولوگرام یکی نمی باشد .بنابراین درکاربردهای مرتبط با امنیت هولوگرام های کوچک بر روی کارت های اعتباری و شناسایی ظاهر می گردد .در روی واحد پول پنج یورویی علامت نقره ای در قسمت راست پول از یک شخصیت اروپایی حک شده است که نماد و واحد پول در آن نیز حک می گردد .این نشان اشیا را در برابر بسیاری از کلاهبرداری ها محافظت می کند .
 

منظور از تصاویر شاهکار چیست؟

بعضی از موزه ها از هولوگرام اشیای گران قیمت و با ارزش برای جایگزینی آن با نمونه ی اصلی استفاده می کنند .برای نمونه مومیایی 2300 ساله ی لیندوو من در جایگاه مخصوص موزه ی لندن نگهداری شده است ،این در حالی است که هولوگرام این مومیایی در موزه و در معرض نمایش همگان و تحت بررسب محققان نیز قرار گرفته شده است .

کاربرد هولوگرافی در سینما

هولوگرافی همچنین در سینماها و در بعضی از صحنه های مشهور به کار گرفته شده است .نمونه ای از این هولوگرافی در مجموعه ی “back to the future”مشاهده می شود هنگامی که مارتی فلای در حال تماشای پوستر تبلیغاتی فیلم “jaw19”است که ناگهان کوسه ها به وی حمله میکنند و او را مورد اصابت قرار می دهند . بدون شک هولوگرام های  سه بعدی شکوهمند هستند .
هولوگرافی
 

آینده هولوگرافی

در میان تکنولوژی های به روز مرتبط به هولوگرافی شناخته شده ترین نوع فناوری را در تلویزیون های سه بعدی بدون نیاز به عینک های خاص جستجو کرد .امروزه ویدیو کنفرانس های تلفن های همراه استفاده از سیستم های تلفنی star warبرای پیام رسانی را از رده خارج کرده اند .به هر حال فناوری هولوگرافی بدون در نظر گرفتن عینک های خاص در تلویزیون های سه بعدی به کار گرفته می شوند .
از دیگر کاربردهای هولوگرافی می توان به ساخت هولوگرام های شخصی و یا تولید هولوگرام ها تخیلی اشاره کرد .تکنیک هولوگرام های قابل لمس تخیلی با توجه به تحقیقات صورت گرفته شده در دانشگاه توکیو امکان پذیر گردیده است .این هولوگرام ها علاوه بر اینکه به اشیا این امکان را می دهد که در فضا شناور باشند ،امکان لمس پذیر بودن آن را نیز فراهم می آورد .آیا این جهان به یک جهان هولوگرافی مبدل خواهد گردید ؟آیا امکان ارسال هولوگرام ها است ؟در هرصورت ،هولوگرافی آینده را روشن می کند .

“ تاریخچه ساخت هولوگرام سه بعدی ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.