زبان ها
....
مشاهده کاتالوگ
.
بارکد
.
دانلود کاتالوگ
.
مشاوره آنلاین
.
فرآیند سفارش
.
ارزیابی رایگان سفارش
.

.

.

.

.

.

.

دایرکتوری مشاغل
.
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
تبلیغات

روش های ساخت هولوگرافی و انواع هولوگرام

روش های ساخت هولوگرافی و انواع هولوگرام 10 out of 10 based on 1 ratings. 446 user reviews.
0 | 0
کد دانشنامه : #2575
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 شهریور 1396 13:47
تعداد بازدید کننده : 446
چاپارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
روش های ساخت هولوگرافی و انواع هولوگرام
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال


روش های ساخت هولوگرافی

گابر،دنیساک ،لیث و آپاتنیک از هندسی ها متفاوت برای ساخت هولوگرافی ها استفاده کردند .ولی همه ی آن ها بر روش های دو مرحله ای اتکا کردند .دو رشته امواج از یک چشمه ی نور (معمولا لیزر) برای تاباندن به گوشه ها ساطع می شوند .یکی از این امواج به سطوح حساس به نور تابانده می شود .موج دیگر (نور شی )برای نمایش تصویر بر روی سطح تابانده و یا تلفیق می شود .ترکیب دو موج باعث پدیدار شدن یک الگوی زیبا درگوشه ها می شود .زمانی که امواج در موقعیت شان با طول امواج نور های روشن تغییر می کنند و این تفاوت ها به تمامی طول موج انتقال پیدا می کند،خطوط تیره پدیدار می شوند .میانگین این مدل ها بسته به امواج میان شی و جسم مرجع می باشد .در مدل هولوگرام لیث –آپتکین زاویه ی میان امواج هولوگرام 10 تا 100درجه متغیر است .در هولوگرام دنیساک این مقدار 180 درجه است .

هولوگرافی
 
هولوگرام

تداخل امواج هولوگرافی


تداخل امواج الگو بسته به نور ساطع شده از هرنقطه ،شدت بازتاب ،فاصله ی نسبی است .بنابراین هر نقطه در سطح هولوگرافی ترکیبی از نور بازتابی در نقاط متفاوت است .این الگو ها به امواج پخش شده از قسمت های مختلف شی منتقل می شود .

منظور از الگوی میکروسکوپی در ساخت هولوگرافی چیست؟

الگوهای میکروسکوپی که از ده ها هزار خطوط بی قاعده در هر میلی متر تشکیل شده است بر روی فیلم های عکاسی هالید نقره ای ثبت می گرددو به وسیله ی تکنیک های استاندارد پردازش می گردد.این اسناد به وسیله ی مواد مقام به نور ساخته و پردازش می شوند.نوارها نیز به عنوان متغیر در قسمت انکساری و یا مواد ضخیم همانندلایه های حساس هالید نقره ای سفید ،صفحات کاغذ دو رنگی ،فوتوفیلم های ترکیبی و یا ترموپلاستیک های به کار گرفته می شوند .

 

هولوگرام برجسته

هولوگرام های برجسته که از سال 1980 در دسترس هستند بالاترین میزان متغیر در فرآیند پردازش الگوها دارند .این پردازش از هولوگرام های سیلور هالید و یا مقاوم در برابر نور از جنس فلز ساخته می شود .کپی برداری بر روی سطوح پی وی سی به صورت برجسته انجام می گیرد و سپس یک پوشش انکساری بر روی آن قرار می گیرد .این فرآیند منجر به تولید یک محصول ارزان قیمت که در آن از اصلاحات کمی برای تولید بر روی یک سطح شیار دار صورت می گیرد،می شود.گام دوم به اصلاحات فنی کمتری نیاز دارد .در هولوگرام نمونه ی کپی شده از مرجع اصلی امواج استفاده می گردد.الگوی پیچیده ی نوار هولوگرامیباعث تفاوت امواج تولید شده از تصاویر می شود .
روش ساخت انواع هولوگرام
توصیفات بالا ناکافی است زیرا در عمل هولوگرام ها طوری ساخته می شوند تا به صورت امواج نور سفید و روشن دیده شوند.این تفاوت ها سبب می گردد مدل های بازسازی شده واضح تر به نظر برسند.
 

ساخت هولوگرام با امواج سفید


در زیباترین نمونه ی هولوگرام ساخته شده با امواج سفید از الگوهای هندسی دنیساک استفاده شده است .این هولوگرام ها در قسمت های غیر معمول نوارها در میان لایه های حساس ثبت می گردند.همانند فرآیند تصویربرداری رنگی گابریل که در سال 1908برنده ی جایزه ی نوبل فیزیک شد .این طرح ها محدوده ای از نوارهای با طول موج های باریک را نمایانگر است .

منظور از هولوگرام باریک چیست؟


هولوگرام های باریک دنیساک نمونه هایی از تصویر های سبز،زرد با کیفیت بالا را بازسازی می کند حتی زمانی که با نور سفید روشن می شوند نیازبه لایه های حساس با قدرت واکافت بالادارند .
اولین هولوگرام ها با امواج سفید در کرانه ی غربی جهان ساخته شدنداین هولوگرام ها با استفاده از یک لنز و یا تصاویر واقعی بازتاب شده از سطح هولوگرام ساخته شده اند .نقاط نزدیک به سطح هولوگرام بدون رنگ و تیز به نظر می رسند.
هولوگرام
 

روش ساخت هولوگرام رنگین کمان یا تراگسیلش


نمونه ی سوم هولوگرام های تراگسیلش با امواج سفید و یا هولوگرام های رنگین کمان که توسط استیفد در دانشگاه کمبریدج ماساچوست ابداع شد .این نوع یک شکاف بین شی و صفحه ی هولوگرامی ایجاد می کند .در این فرآیند هولوگرام ها امکان بازسازی تصویر در نور سفید را دارند اما اختلاف زاویه دید عمودی در این فرآیند از میان می رود .بنابراین حرکات گردشی به بینندگان این امکان را می دهد تا اطراف شی را به دقت بازرسی نمایند .اما حرکت گردشی به تنهایی زوایای متعدد از طیف های رنگی تصویر را نمایش دهد .
تکنیک رنگین کمان و تصویری در فرآیند نمایش هولوگرام ترکیب می شود و امکان ترکیب آن ها با سایر روش ها به خصوص هولوگرام های یکپارچه وجود دارد (که به عنوان استریو گرام های هولوگرافی نیز شناخته شده اند .).هر چشم قسمت های متفاوتی از نوار را مشاهده می کند که منجر به برجسته نمایی تصویر می گردد. نمونه ی ابداع شده لیان کروس از سانفراسیسکو که از نمونه های اولیه تبلیغاتی به شمار می آید هولوگرام های مرکب نامیده می شود.تصاویرمتحرک رنگین کمان که به وسیله ی هولوگرام های سیلندر به وسیله ی حباب روشن می گردد مشاهده می گردد.نمونه های اخیر بر روی سطوح صاف ثبت می شده و گاها با روکش سازی آلومینیوم به دیوار منتقل و با یک لامپ هالوزن روشن می گردد.

“ روش های ساخت هولوگرافی و انواع هولوگرام ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تماس با ما

تلفن واحد فروش: 8-26405905-021

ارسال فکس به شماره: 8-26405905-021

تلفن دفتر مرکزی: 4-22924203-021

ایمیل واحد فروش: sale@iran-hologram.com

ایمیل شرکتinfo@iran-hologram.com

آدرس: تهران بلوار 8میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) پلاک 5 طبقه سوم واحد8

درخواست مشاوره
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بعد نگار ایرانیان ( ایران هولوگرام ) می باشد.